Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
28. júl 2009

Miri chodím tým smerom na Prahu, čiže po diaľnici a potom ten neviem aký exit 😀 Ale prvýkrát keď sme šli, tak nás navigačný zaviedol rovno cez centrum - neboli síce kolóny, ale tá kľukatá cesta, kde všade bolo treba odbočiť. Po diaľnici je to lážo plážo 🙂.
Miriček veď my sa nikdy ničomu nebránime - len nás zázraky akosi obchádzajú 😔

zuzla80
28. júl 2009

Juli tak teraz sa pre zmenu tlačia slzy mne 😅 Aký vedia byť chlapy silný a zároveň citlivý. Verím, že to pre neho musel byť silný zážitok.
Inak to čo si písala ohľadne tých pocitov - tak takéto stavy zvyknem mať aj ja. Niekedy mám pocit, že bábätko chce viac mužík ako ja, niekedy mám pochybnosti a inokedy zase, že bez dieťatka neviem existovať. Neviem, či je to normálne, ale keď si to tu Juli napísala, tak mám aspoň pocit, že takto nezmýšľam sama - možno je to výkyvom hormónov, alebo kto viem čím....

mirinda10
28. júl 2009

no tak treba teraz verit, teplucko, more, romantikos date si vinecko nejaku rybku alebo potvory mnnnnnnnnnam aj ja mozem a budete pracovat na mimiskovi takto asi by si to predstavoval moj muzicek a ja s nim 🙂 taka prides zrelaxovana ajjjjjjjjjjjajjjjjjjjjj

raz ten zazrak pride

inak moj drahy vcera vecer ked sme prisli z prechadzky so psikom, tak ja som sla do domu a on zvoni pri brane a idem von a on ma na rukach 9 mesacne bambino a ja kde si ho ukradol nikdo u nas nema na ulici take male dietatko a on, ze ukradol som pre teba a ja taka vystresovana boze ved ta zavru ale stale sa huncut tvaril vazne tak som mu naletela ale k susedom prisli kamarati a maju maleho chlapca tak si ho pozical no ale to som z neho dostala az ked isiel k nam sused a ja, ze ci nevie odkial muzik ma to dieta a hned som odhalila pravdu ale bol zlatucky dal sa pekne popestovat a strasne sa mu pacili nase zvieratka tak sa moc skeril juj bol zlatucky

julietka
28. júl 2009

zuzlik, tie pocity su uplne normalne si myslim, ved kolko je takych zien ze vobec dieta nechcu a ked im ho polozia take cerstvo narodene do lona tak to zlomi kazdu, tie materske pudy sa buduju postupne a u kazdej z nas inak, ale vysledok je vzdy ten isty - ze bezhranicne milujeme svoje deti..(nepocitam sem krkavcie matky)

julietka
28. júl 2009

ked sme pri tych krkavcich matkach..vcera mi volala kolegyna co sa stalo v robote..jedna rodina sa starala o novorodenca ktoreho odvrhla jeho matka, chceli to robit len pre peniaze a ked ich od uradu nedostali, lebo este sud nevydal rozhodnutie, vcera nam priniesli to male babo, polozili ho kolegyni na stol aj s krabicou sunarou a odisli...kolegyna tam chuda ostala stat s tym dietatom na rukach a narychlo museli hladat volny detsky domov kde ho umiestnit...a co vsetko je okolo toho ani nechcite vediet..aj to je jeden z dovodov preco radsej nejdem do prace..takeko stresy a nervy naozaj teraz nepotrebujem...

mircalla
28. júl 2009

baby, uprimne vam zavidim, co ste tehu

cakam prave na kyret, lekari su tu neskutocni dementi. teraz mi pre istotu robili est ekontrolne sono, lekar mi hovori: "nejaka ste ofucana, ved ja vam za to nemozem". bola som akurat smutna a monotonne som odpovedala na jeho otazky. neviem, asi skusime patrat po pricine, ci to je imunologia, ci neznasanlivost krvnych skupin, ci nieco ine

dneska mi aj povedali ze embryo je ovela mensie ako by zopovedalo 8tt, ze to vyzera tak na siesty

genetika - neviem, ci na strane partnera, aj to treba vysetrit. boli to darcovske, takze moj agenetika asi nehra rolu

ale druhy potrat je dost hrozive cislo. ale nebudem to rozberat s tymito idiotmi (fakt pre nich nemam iny vyraz) ale so stelclom. inak aj mi slubili ze urobia zakrok hned rano, namiesto toho je 10.15 a stale sa tu dusim

mirinda10
28. júl 2009

mircalla len vydrzat a potom utekaj domov nech sa tam zbytocne nestresujes, vsetko raz preboli uvidis treba iba na to cas

zuzla80
28. júl 2009

Mircala kiež by si to už mala všetko za sebou - a predsa doma to budeš lepšie psychicky zvládať. Predsa doma je doma. Inak trošku blbá otázka doktora, keby vedel, čo všetko za takýmto tehotenstvom stojí, tak aj on by bol "ofučaný". Nech to máš rýchlo za sebou, drž sa.

Juli a to tých ľudí, ktorým dieťatko dávajú, tak to ich vôbec nejako psychologický alebo inak netestujú. Ako viem, asi sa to nedá nejakými testami zistiť, či im ide len o peniaze alebo chcú dieťa vychovávať z vlastnej vôle, ale... Je to smutné, že sa detičky dostanú do rúk takýmto ľuďom, ktorý si to vôbec nezaslúžia 😔

mirinda10
28. júl 2009

inak to je fakt ja viem, ze ludia na taketo male babetka musia dlho cakat nakolko skoro vsetci chcu male deti tak do roka a este viac take co sa cerstvo narodia. to je inak nezodpovedne ved to nie je vec co si kupis v obchode a ked sa ti nepaci tak to pride vratit co to je za moralka

juli ak robis v takejto institucii, tak radsej ostan doma to by som asi ani ja nezvladla asi by som im povedala svoje co si o nich myslim ale urcite musia mat psychologicke testy tak asi by som sa isla stazovat tomu kto ima dal kladny posudok, ze taku zakladni veci u nic nezistil ako zavislost na penazi a nie, ze to chcu robit z lasky ale pre prachy

lahhel
autor
28. júl 2009

Ahojte babulky 🙂
Len tak narychlo nakuknem, lebo som na cudziom pocitaci, nemam teraz pristup na net...

Mircalla, som velmi smutna, ako to nakoniec dopadlo..drzim silno palce, aby to na dalsi krat vyslo...urcite este skuste aspon jeden softik, nestracaj nadej, raz to urcite vyjde...viem, ze tieto slova su v tejto chvili nanic, ale nech mas za sebou rycho ten kyret a si doma, trosku zregenerujes psychiku aj telo, a snad sa rozhodnes bojovat dalej...budem na teba mysliet...

Zuzlinka, som rada, ze uz za mesiac mozes zacat...to potom budeme stimulkovat spolu, lebo aj ja asi za mesiac zacnem 😉

Inac ja som vcera dostala mrchu, na stvrty den od vysadenia antiko..no ale hruza, take bolesti, krce a take silne kramy som este nikdy nemala, ledva chodim....

Pozdravujem vsetky nase tehulky....Julietka, naaadherny bobacikovia, som rada, ze je vsetko v poriadku....Mirindik, neboj, ten testik posledny, no krasa, neboj vacok bude a v nom krasne mimno, alebo mozno dve...Avuska, tvoje babenko nadherne rastie...Dufam, ze sa ja toho raz dozijem..

A pozdravujem uplne vsetky reprofitacky 🙂

mirinda10
28. júl 2009

lahhel nejak si sa nam stratila, dolezite je ze mrcha prisla a este jedna a ides do stimulky ako rychlo to uteka inak naozaj budete spolu so zuzlik stimulkovat budete dobry tandem ak sa k Vam bea aleob adri este neprida 😉

julietka
28. júl 2009

babenky toto neboli osvojitelia, ale mali babo len v nahradnej rodinnej starosltivosti, tam sa vtedy nerobia psych.vysetrenia len setrenie podmienok v domacnosti...to iba osvojitelia musia prejst tou celou torturou setreni..

zuzla80
28. júl 2009

Lahelik pozdravujem - takže september bude náš 😉 Sa teším, len ja ešte niesom rozhodnutá kedy - to len Koudy povedal, že mesiac, ale stavím sa, že tentokrát bude asi aj mrcha meškať - po tom všetkom sa ani nebudem čudovať.

Juli - tak to je potom iné, ale aj tak si myslím, či osvojitelia alebo opatrovníci - proste mali by to robiť z lásky k deťom a nie správať sa k ním ako k materiálnym veciam, ktoré môžu kdekoľvek a kedykoľvek odložiť.

mircalla
28. júl 2009

ahojte, pozrdavujem

nech vas nemyli, ze pisem, mam tu notebook

uz mam po asi 3hodinky....citim sa o nieco menej horsie ako predtym

kazdopadne zajtra idem domov, a samozrejme, ze sa nevzdam....softik asi skusat nebudem, s mojimi biednymi vajkami, ale urcite darcovske, budeme sa snazit popatrat po pricine, ak vobec je nejaka alebo je to skatka smola

no v robote budu asi dost prekvapeni, isla som od pondelka na predcasnu matersku, moje miesto uz dakomu dali, teraz sa vratit spat je dost zvlastne....ale to ma trapi zo vsetkeho najmenej ozaj

mircalla
28. júl 2009

baby inak prajem Vam vsetko dobre, aby Vam to vyslo a tie, co ste tehu, aby sa Vam to dobre vyvijalo.
ako to krasne napisala zuzla80: okrem strastiplnej cesty za dietatkom sa treba este zmierovat a jeho stratou.nikto si nezasluzi takto trpiet.
v roku 2003 mi operovanli dermoidnu cystu (ktora je velmi vzacna), a nasledkom toho mam nepriechodne vajcovody. r. 2005 - operacia dalsej cysty, konizacia krcka plus zistli, ze mam nepriechodne vajvovody
medzitym autonehoda, zlomeny stavec a dalsia operacia a nasledne dalsia - vyber fixacneho materialu po rocnej pnke a pobyte v kovacovej na rehabker. 2007 prve IVF - 5 vajicok (s vlastmymi moj rekord) - uspesne, ale dali mi zlu istruktaz k liekom, resp. sme sa nerozumeli (vtedy som nevedela, ze nejaky konik existuje), zacala som spinit a o 2 tyzdne dolsi krce a koniec. i ked tvrdia ze mylne vysadenie a nasledne nasadenie utrosu nemalo vplyv. skoncilo to kyretom. potom jun 2008 - pokus topnuty pre nedostatocnu reakciu vajcenikov, august 2008 - soft (2 vajicka neuspesny). December 2008 - minimalka (to uz bol Reprofit - 1 vajicko- neuspesne). Vtedy mi Stelc odporucil dat vajcovody von, vraj mam sacto, tak som bola vo februari na operacii. Pravdepodobne som totiz vsetky predchadzajuce pokusy absolvovala sosacto,ktory bol striedavo raz ano raz nie, ale dovtedy ho nejako neriesili. no a darcovske jun 2009 - krasne HCG, krasne srdiecko a bac zo dna na den. Ako vysledok stimuliek som mala 2 cysty a mam 3 myomy, nastasie len male. to ma este 3 dni po vlozeni embryjok vytopil agresivny sused fetak, na ktoreho bolo treba volat policajtov.

takze ja naozaj naozaj neviem aku karmu musim mat, musela som byt strasne zla v minulom zivote

naozaj uz neviem, co vymysliet, ale som zmatena. mam pocit, ze prehravam v zivote vsetky bitky, hoci sa strasne snazim

mirinda10
28. júl 2009

mircalla nemozes takto hovorit teraz s teba hovori bolest a sklamanie ale treba ist dalej, kazdy z nas je nejak skusany niekto viac niekto menej ale treba verit a ono sa to urcite podari

ja ked som znicena tak sa pozriem na novonarodene deti co maju tazku chorobu mozno niekedy aj nevyliecitelnu a potom sa pytam kto je viac skusany, ja ci to babo ved za nic nemoze prislo na svet a uz ma trapenie, takze som zdrava a stale mam sancu mat babo aj ked len s darcovskymi vajkami ale ta sanca tam je

a ak davky hormonov si brala ked si mala iba 5 vajok

mirinda10
29. júl 2009

mircalla nechapem jedno ako si mohla ist na predcasnu matersku uz si mala tehu knizku ak nie tak si bola na obycajnej PN a za to ta nemozu nahradit, takze ja by som isla a pytala si flek spat pretoze podla zakona na to nemaju pravo moze ta niekto zastupovat pocas tvojej nepritomnosti ale nie aby si uz nemala poziciu ked sa vratis

inak ja aj keby som zajtra isla na PN tak im nepoviem dovod tehu ale gynekologicke komplikacie pokial nemam tehu knizku nie som povinna to oznamit zamestnavatelovi a vlastne nie som oficialne tehu

inak pekny den prajem babulky 🙂

uz sa mi to krati zajtra vyrazame smer Brno bojim, bojim ale aj tesim na ten nas zazrak v kutiku duse, budem to vidiet prvy krat v zivote a som zvedava co to so mnou urobi

zuzla80
29. júl 2009

Pekné ránko 😵
Mircala neboj, uvidíš, že ten prvý boj, ktorý vyhráš bude narodenie zdravého bábätka - veľmi ti to prajem. Možno si to teraz neuvedomuješ, ale určite bolo aj takých situácii, ktoré ti život spríjemnili, len najhoršie je, že stále si pamätáme len na to zlé, čo sa nám prihodilo. Časom to prebolí a budeš sa na to pozerať úplne inak - ver mi, viem o čom hovorím. Držím ti palce v ďalšom boji 😉

Miriček - už sa ti to blíži, zajtra je tvoj veľký deň D - o ktorej máte byť na utz? Verím, že bude všetko v najlepšom poriadku a veľmi ti prajem, aby sa splnila mužíkova dvojičkovská túžba 🙂 😉

Ja ani nemám nič takého nového - inak včera sa mi mamka so sestrou vrátili z Medugorja, kde sa zjavuje panneka Mária a prišli odtiaľ také uchvátené - mamka vravela, že je to neskutočný zážitok byť tam a prežiť tú atmosféru. Dúfam, že to nevadí, že som to sem napísala, ale keď som videla aká je mamka z toho zážitku unesená, tak mám chuť počas dovolenky tam odskočiť.

mirinda10
29. júl 2009

zuzli som objednana na 10,00 tak poobede napisem. Inak niekde som citala, ze to miesto je moc plodne, ze tam chodia dvojice co nemozu mat babo a ze vraj to pomaha ak mate cestu tak sa tam urcite zastavte podla netu co som nasla tak to tam moze byt pekne

zuzla80
29. júl 2009

Tak to už zajtra o takom čase budete Miriček vedieť, že je všetko v tom najlepšom poriadku 😉

Inak fakt je to zázračné miesto - normálne pri tom výstupe na tú horu je plno ďakovných tabličiek, ktorý sa uzdravili, vyliečili a stali sa im zázraky. Bolo tam vraj neskutočné množstvo ľudí. A ešte som vám chcela napísať, že jedna pani, čo tam bola sa nahrávala na telefón ako kráčajú na horu a keď si pozrela video doma, tak normálne tam na ňom videla žiaru, v ktorej sa ukázala p. Mária - naši mi to ukazovali, dokonca som si ho stiahla do telefónu a fakt som neverila - malo to takú podobu ako je ten medajlónik, ak ho poznáte. No ja som z toho bola včera tiež taká uchvátená...

lenka20
29. júl 2009

jeeeej zuzlicek, tak sa tam treba vybrat hovoris 🙂 no ja by som aj sla a kde to vlastne je??? urcite to bol krasny zazitok, ja velmi rada chodim na putne miesta, je to tam take ine... doteraz citim vonu borovic ked sme boli v san giovanni rotonde pozriet patra pia.... to bol zazitok nezabudnutelny... ale aj nase stare hory su super...
mirindik moc ti drzim palce na zajtra moja, urcite to bude krasny zazitok pre vas oboch, ked uvidite bobika 😉
tak ja zas padam, pekny zvysok dna vsetkym
😉

mirinda10
29. júl 2009

zuzli tak nad cim vahat sup chod tam a potom nam napises zazitky asi malo prosime tam hore aby nam prislo viac stastia

no zajtra sa dost bojim a cim dalej tak mam v zaludku ako keby hrudu stastne chcem aby to dobre dopadlo a tym viac sa bojim

inak ja som strasny hypochonder stale pozeram papierik na wc som magor uz aby som bola v 13tt inak sa zo mna stane sialenec, takato som nikdy nebola ale ta tuzba v spojeni so strachom je silna vec a viete o com hovorim o tom sa neda s niekym co taketo nieco nezazil ani rozpravat este, ze mame toho konika inak by som sa asi nadobro zblaznila

lenik uzivaj si pekne dovcu ved tam mate urcite dobre pocko a huby rastu treba ist pozriet ja by som si dala take smazene aj prazenicku mnaaaaaaaaaaam to mozem na kvanta

zuzla80
29. júl 2009

Lenik - Bosna a Hercegovina 😉

Miri - my sme to v IVF-nádej prepokračilé snažilky volali papieriková choroba 😀 - ja som toto robila zakaždým a myslím, že nielen ja však baby - takže ťa každá jedna úplne chápeme 😅

julietka
29. júl 2009

ahojte vsetky babenky, dnes mame pekny dnik 🙂
ze papierikova choroba 😀 to je mile..no ja to robim doteraz ked idem na WC, uz to budem musiet nejako vydrzat do toho 13tt, preco sa potom hovori niekde ze najkritickejsie obdobie je do 12tt a niekde do 13tt..stale sa to cakanie akosi predlzuje..

miri nebojkaj zajtra bude vsetko v najlepsom poriadku, no uplne viem ako sa citis mam tie pocity este v cerstvej zivej pamati, az som bola cela studena od strachu, a bojim sa stale aj teraz v pondelok ked som prisla do poradne tak sa ma doki pytala co mi je ..som povedala ze som len vystresovana..a mala pravdu ked povedala ze to odteraz sa uz budem bat cely zivot o deti..

zuzlik no ved idete do chorvatska, tak si zabehnete pozriet aj na to putnicke miesto a ludske podvedomie robi naozaj zazraky, takze ak niecomu naozaj velmi veris a prajes si to splni sa ti to..pekne je to popisane v tej knizke Secret, neviem ci ste niekto citali, beriem sice take veci s rezervou, lebo niektore su premrstene, ale v podstate aj bez tej knihy sa cely zivot riadim podla toho..myslienka je velmi silna a naozaj sa zhmotnuje

mirinda10
29. júl 2009

juli u teba je to uz za par dni aj ked ja si myslim, ze ked vstupime do 13tt tak budeme na 90% za vodou do vtedy sa moze cokolvek stat

idem si na zajtra vypisat dovolenku nech neyabudnem este nevedia, ze zajtra nebudem v praci ale preziju to 😀

lenka20
29. júl 2009

mirindicek - na zajtra ti drzim palce aj vsetky ostatne prsty, aj ked ani netreba, dribciatko je urcite tam a rastie ako z vody 😵 😵 😵 ale len tak pre istotu - thuj thuj thuj 😵 😵 😵 😵

tanitta
29. júl 2009

miri.. thuj thuj...zajtra sa uvidite po druhy krat 😉 ... mylim ze na zazitok s plazmou na sale nezabudneme nikdy 😉 ....
zdravim kolektiv 🙂

avaka
29. júl 2009

Ahojte 🙂
babulky,ved som ani nemala cas za Vami prist..
Mirindik,vela stastia na zajtra,tesime sa na dojmy z utz 🙂

Este som chcela k "papierikovej chorobe",co ste dnes preberali...Ja nou trpim velmi dlho,a dokonca uz to bolo tak,ze som kontrolovala bezne aj mimo cyklu IVF 😀 No a teraz som v 13 tt a kontrolujem stale... 😅 asi to nieje len tak zbavit sa priznakov" choroby",ale dufam,ze sa to casom zlepsi a postupne vymizne.. 😀

Vsetky Vas kocky pozdravujem 🙂

lahhel
autor
30. júl 2009

Dobre ranko babulky 🙂

Mirindik na dnes ti drzim silno palceky, aby UTZ dopadol na vybornu a ty si videla svoje miminko...ako pise tanittka to musi byt nezabudnutelny zazitok..a ty ho urcite dnes zazijes...

..pozdravujem vsetky a prajem krasny slnecny dnik...

zuzla80
30. júl 2009

Miriček aj ja sa pripájam k držaniu palcov na dnešné sono - verím, že prídeš uchvátená z vášho drobčeka a možno aj drobčekov. Všetky na teba veeeľmi silno myslíme a držíme všetko čo máme 😵

Pozdravujeeeem 😵 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre