Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
7. aug 2009

inak citala som o jednovajecnych dvojkach a mam strasny strach su tam velke rizika vrodenych vyvojovych chyb a podla toho kedy sa mi rozdelilo vajko az po 5tom dni tak to riziko je este vacsie a dufam, ze sa nerozdelilo v 12dni od oplodnenia podla toho by sa mali narodit ako monstrum boze co sa mi to stalo no az mi je z toho zle a porod ak to donosim do 30 tyzdna tak vitazstvo a ak budu mat jednu placentu co asi budu mat tak mozu mat TTS syndrom a jeden bude zit na ukor druheho uz musim prestat citat lebo sa asi zblaznim

julietka
7. aug 2009

mirindik prepanajana a ty preco citas take morbidne scenare, ano je to realita take sa stava, ale ty na to nemysli, musis byt maximalne v pohode a kludna, najlepsia je fakt niekedy sladka nevedomost..

tanitta
7. aug 2009

zuzla.. tak stastnu a nicim nerusenu dovolenku.... oddychni a dobi dobe duracelky 😵
miri... 😨 ...ty sa teskaj... nic podobne sa ta tykat nebude.. pozri porodit predcasne moze hociktora z kociek aj s jednym mimi...my sme zacali rodit v v26...prisla za mnou dr .. ze idu vsetko pripravit pre babetko... a to som si myslela ze ma dali na porodnicu len koli tomu lebo na 6ke nebolo miesto 😅 ...odbocujem od temy..
vysledky na vyvojovky .. su dost nepresne hlavne u dvojok...vzdy tam tie odchylky su vyssie od normalu....takze klud hlavne zachovaj...budes sledovana ty aj tvoje babetka... opakuj si ze teba sa to tykat nebude ... vsetko bude tak ako ma byt...mysli hlavne na dvojacatka stresmi nic nevyriesis...necitaj...nehladaj... pre radost sa len tak poprechadzaj medzi detskym tovarom... navnadit sa... 😉 kupit nejake ponozticky aspon pre radost...kukaj stranky o kocikoch.. vybavicke... 😵 listuj kalendar s menami... 🙂 ...

mirinda10
7. aug 2009

dakujem tanitka si poklad aj ty juli asi uz musim citat tie clanky nahanaju mi strach asi sa musim modlit a verit, ze budem v dobrych rukach a nejak nam pomozu to donosit ste super babulky moje dakujem moc a moc za podporu

lenka20
7. aug 2009

mirindicek - kocky ti uz vlastne vsetko napisali, tak ja sa len pridavam, nestresuj sa nad tym, co by sa mohlo prihodit, lebo fakticky - to sa moze stat aj ked cakas jedno mimi, alebo cakas dvojvajecne dvojky, to by kazda tehula musela byt total na nervy z tych vsetkych scenarov, takze sa vyhybaj zlym myslienkam, mysli na babuliatka, ked sa tak krasne rozdelili a chcu byt uplne rovnake, chcu ti spravit velku radost, tak sa na nich tes a nedaj im pocitit strach ani nervozitu, urcite to dobre dopadne, teraz je velmi dobre, ze nie si nejaka stihlotinka, telo dostane zabrat, papaj vela vitaminov, listovku, zeleninku, ovocie... skratka sa muzickovi splni sen a budete mat dve babulky, pod dohladom skuseneho gyndoska to urcite zvladnete bez problemov, len aby si este neprenasala 😉 mas skvely priklad v tanicke, ta to dotiahla poriadne daleko, aj ked to vyzeralo vselijako, a ty kedze si budes davat o to vacsi pozor, tak to dotiahnes urcite dalej ako 30tt 😉 😵 😵 😵

maahuliena
8. aug 2009

ahojte kočky 🙂 dnes tu je tiiichučko 😕 😅

... babule ja sa asi tak skoro do toho R.nedostanem ☹ 😔 zase ma hneva ten môj cyklus ☹ už som sa tešila, že pôjdeme bud. týždeň(a hned ked budeme mať obaja dovolenku) ale ta ms nie a nie prisť... 😔 a to som už 5 den po vysadení utrošu(17dpo) ☹ a už som skušala naozaj všetko... vinko, majoranku, sexik 😅 🙄 nič... tehu nepredpokladám, ale ani nevylučujem 😔 takže musíme počkať a v najbližších dnoch k dokymu 😔

pekný dnik všetkým 😵 😵 😵 😵

mirinda10
8. aug 2009

dobre ranko mahulik a skusala si testik ci nebudu // nemozes vediet ale je pravda, ze mozno su o hormony aj ked u mna na 3ti den po vysadeni utrosa mrcha vzdy prisla, treba cakat ak nic babske nepomohlo
od rana ma boli hlava ako som sa zobudila tak pijem vodu a relaxujem
prajem krasny vikend

maahuliena
8. aug 2009

mirindik, pekný víkendík 😉 oddychuj...relaxuj..., pi veľa tekutín... 🙂

včera som skušala mamatest a boli tam slabunké // ☹ 😔 mne vždy došla tak max 3-4dni po vysadení 😒 no nič.. asi v pondelok dr. 😔 a zajtra ešte jeden test 😔

mirinda10
8. aug 2009

mahul ale ak su aspon slabunke tak nadej je ale asi bude lepsie ak pojdes k dr a pozrie ci je vsetko ok, aj mi sa ideme prvy krat pochvalit k obvodnemu dr co cakame v pondelok tak som zvedava co bude

maahuliena
8. aug 2009

myslím, že bude mať s teba dr.ooooobrovskú radosť 😵 😵 😵 😵 😀 😵

lahhel
autor
8. aug 2009

Ahojte babulky, len takto narychlo vas vsetky pozdravujem..nestiham sa sem nejako dostat, tak aspon takto 🙂

Zuzlinke zelam pohodicku na dovolenke, takisto Julietke s miminkami, nech pekne vsetci oddychuju a nestresuju sa.. 😉

Aj ja sa s vami na chvilu rozlucim, my odchadzame zajtra rano...Tak sa tu vsetky opatrujte 🙂

mircalla
8. aug 2009

ahoj lahhel, prajem ti krasnu dovolenku

tanitta
8. aug 2009

ahojky....
mahul...a kolky si dc?.. uz sa mi to nejak dlho vidi ze cakame na vysledok;)...
Lahel.. tak aj tebe krasnu dovcu... oddych je balzam na dusu;)...
.. zvysok vip klubu ahoojte...

julietka
8. aug 2009

babulky pekny vecer vam zelam, ja len tak narychlo..este si balim nejake veci a zajtra rano vyrazame, neviem ci sa mi podari nakuknut na konika, kedze tam kam ideme asi ani ziaden signal nebude..

miri sa tesim z toho ze tak krasne napredujes vcera si bola 7tt a dnes si uz 8tt, no super 😉 a pozerala som aj fotecku, ale priznam sa ze neviem este z toho nic vycitat, kedze dutinka je tam len jedna, neviem ktora skvrnka je jedno a ktora druhe babatko..ale o tyzden to uz bude zasa lepsie vidiet 🙂

lahhelik dakujem a aj tebe prajem krasnu dovcu, oddychni si a tak ako zuzlik, nacerpaj nove sily do dalsieho boja 😵

mahuli tebe zelam aby tie ciarky zosilneli, nech nemusite uz nikam cestovat 😉

a zdravim cely zvysok osadenstva 🙂

tanitta
8. aug 2009

jej Julie.. takze zajtra idete uz?.. tak aj vam dovca nech dopadne na vybornu... 😉 myslim ze nic na samote nebude nikde nic ale signal urcite 😀 .. .. dobru...noc..

mirinda10
9. aug 2009

babulky tak tu bude cely tyzden tak po skromne

juli na jedno mimco je na lavo pri stene a druhe na pravo a to na pravo prave meral ked potom robil foto ale je to male maju iba 0,8cm tak uvidim ci podrastieme do pondelka a bude to lepsie vidiet

krasnu dovolenku lahhelik a juli, zuzlik uz je na plazicke,opaluje sa a plava, avaka uz je asi tiez na ceste

dnes som prvy krat grckala a boli ma stale hlava tak chodim ako indian z uterakom na hlave a pijem vela vody ale zatial to moc nepomaha, muzik mi len povedal, ze tak som chcela grckat, ze som si to az privolala

peknu nedelu prajem zvysku osadenstva 🙂

maahuliena
9. aug 2009

ahojte babulky 😉

tu sa dovolenkujeee 😅 tak si užite všetky dovolenku 😵 😵 takto ma vyzerať leto... relax, pohoda... 😵

mirindik 😅 tvojim deťurencom sa zjavne páči.. tak to mamine ohlasuju 😅 😉
.. to zvladnete, za chvíľku budete za 13tt a všetko bude tak ako má byť.. iba bruško bude viac a viac pučať 😀 😵 a bude lepšie 😉

a ja som dnes testovala 🙂 a v pondelok budem vedieť na čom som(idem k dokymu) 😅 ale bojím bojím 😲 😅 dúfam, že u mňa nebude pučať cysta a podobne 😔 🙄

peknú nedeľu 😵 čafte dovolenkarky 😀

lenka20
9. aug 2009

ahojte babulky, mahulik - no to vyzera veeelmi slubne, ja difam, ze to bude to co chceme a co ti prajeme 😉 😵 😵 😵 drz sa zajtra u dokiho 😉
mirindik gratulujem k prvemu grckaniu, ja myslim, ze tvoje dvojky ti chcu dat jasne najavo, ze sa o ne nemas bat, ze su uuuplne zivotaschopne a ze ked tak velmi po tom tuzis aby si bola spokojnejsia, tak na, uzivaj si grckanie 😉 😎 😀 😀
inak vsetkym dovolenkarkam prajem kraasne nicim nerusene oddychove dni, a nech vam vyjde aj pocasicko...

avaka
9. aug 2009

Pekny vecer 🙂
Este som Vas prisla kuknut popri baleniu...
Miri,to je uzasna spravicka,ty budes mat dve rovnake deticky 😵 😵 To je krasne,moc sa tesim.Tes sa aj Ty a hlavne neprehanaj to s citanim....Ja take hrozne veci ani radsej necitam..

Zuzlinka,uz som Ta nestihla,ale este raz zelam krasnu,nicim nerusenu dovolenku 🙂
Leni,no my na Slovensku to nemame s tym pocasim take iste,ale oddychnut si oddychneme. 😉

Juli,dobry postreh,tiez ma minule napadlo to iste 😵 Ktovie,kto pojde teraz na trojky 😎 A este tu tusim nemame KET-kovu maminu,Zuzli.. 😉
Juli,dobre si to uzite na samote 😉
Mahu,drzim palce,aby to bolo tehu a nic ine,budem drzat palce.
Pozdravujem Vas vsetky,pa

mirinda10
10. aug 2009

babulky tak ja som bola dnes u svojeho a ortiel je taky, ze bud bude robit z domu alebo PN az do porodu tak zatial idem robit s domu na 4 hodky a zyvsok budem cerpat dovcu ale hrosie je, ze som vcera zacala spinit tak ked som to dokimu povedala tak mi oznamil, ze treba klud a ziadna dovolenka tak na dovolenku nejdem skoda ale asi musim este viac obetovat pre tie moje deturence. V piatok idem na na kontrolu tak uvidim co bude dalej

pekny tyzden babulky

mircalla
10. aug 2009

ahojte pozdravujem

mirinda, no radsej obetovat, pekne klud moja. ja som inak tiez presne grckala tak, ze ma vtedy aj hlava bolela...

mahul, dufam, ze to dobre dopadne🙂).....//

dovolenkujucim prajem krasnu dofcu, my pojdeme asi prvy septembrovy tyzden do toskanska, lebo to potrebujem ako sol

ja inak vsetky vysetrenia - on genetiky cez imunologiu a infekcne mam terminy tento tyzden, takze max. do mesiace by mali byt vsetky vysledky....

mirinda10
10. aug 2009

mircalla suoer tak vidim, ze to mas pekne pod kontrolu a Toskansko je nadherne a idete v dobrom obdobii, no ja uz som domka a lezkam dufam, ze to spinenie prestane

lenka20
10. aug 2009

ahojte babule, mirindik pekne lezkaj, kasli na pracu len ked uz budes uplne fit a za vodou tak potom uvazuj o par hodinach z domu pracovat... lezkaj a spinkaj... aj PC odloz... na par dni...tym ta nechcem strasit, ale niektorym hyperaktivistom to treba dat prikazom
😉 😀 😀 😀 😀 a tebe to len prospeje... 😉 😎
mahul - no, cakam cakam na spravicky, dlho nas nenatahuj 😵
pekny pondelok vsetkym..

mirinda10
10. aug 2009

lenik ja poslach PC mam zapnuty aby som vedela co je nove na koniku a hladam prenatalnu diagnostiku uz mam vymenny listok tak bruzdam po nete co najdem

maahuliena
10. aug 2009

ahojte babulky 🙂

Tak ako som predpokladala doky mal dovolenku, takže neviem čo sa so mnou deje... Potom ma však napadla, že poznám jednu známu, ... a tá mi vybavila odber HCG na cito. Ale žiaľ je to negatívne( hcg 0,7) ani mm nechápal.., ked ten test ukazal inak.. teraz sa už bojím či tam ta hnusna cysta fakt nestraší.. 😒 Ešte dnes si dam pichnuť agulotin, nech sa ms rozhýbe a môžem stimulovať 😵 😵

K tomu v robote dali dve kolegyne výpoveď.. tak už sa teším, keď naklušem za týždeň do roboty 🙄 🙄 si tam asi tam rovno stan postavím 🙄 a budem si na Jiske stanovať 😅 😀 😔

pozdravujem všetky 😵 myslím na Vássss 🙂

tehulky opatrujte sa a veľa oddychu 🙂 😉

tanitta
10. aug 2009

ahojky..
miri.. tak uz je z teba polovicna zienka domaca 😉 ...a na to spinenie nepapas ascorutin?...nedali ti nic?...ja som spinila 3tyzdne a teda riadne ... 🙄 ...
mahul...mozno sa nieco dialo a hned to aj vzdalo 😔 .. aky si mala teest?...rapi vraj zvyknu aj ukazovat //.. 😒 s tou pracou je to teda riadne vyspikovane...len by ma zaujmalo ci je nejak "zakonom" stanoveny pocet sestier na odeleni... ci ako to bezi?..
mircalla.. no super celkom slusne terminy 😉

mirinda10
10. aug 2009

tanittka tak dnes uz som unavena z toho nic nerobenia ale musim si zvyknut ale dnes som lezkala vsetko som mala blizko tak som chodila max postel a wc zatial nespinim ako som prisla domov ale naozaj mam pohybu minimum som zvedava ako zajtra budem pokracovat v lezani, citam a spim ale asi vecer budem strasit macky vonku co som tolko vyspata no ved uvidime 😉
na spinenie sm nic nedostala iba, ze mam mat klud a ked sa to zhorsi, tak mam volat alebo ist do nemocky takze zatial sa drzim asi som to vcera s upratovanim prehnala a bobackovia to asi nemaju radi asi budu chlapci aj mojho musim nahanat k upratovaniu ale nakoniec uprace tak asi uz teraz im to nevonia 😀 😀 😀

mahulik tak teda sup na injekciu nech pride mrcha a nech zacnete v Care

tanitka a ten ascorutin je na predpis alebo sa to da na volno kupit ak to bude aktualne tak zajtra poslem kupit muzicka do lekarne ale mohlo ma to napadnut ked dnes mi bol po utros ale nevadi tak pojde zajtra ale zatial netreba musim si zaklepat

pekny vecer

nase dovolenkarky si riadne uzivaju ale moc im to prajem ja tento rok nebudem mat dovcu iba ak budem lezkat domka ale co mozno ked mi bude lepsie a po 12tt pojdeme niekde aspon na predlzeny tyzden

tanitta
10. aug 2009

ascorutin je volnopredajny...zatial namiesto neho mozes nahradit s cerstvou citronovou stavou...

maahuliena
10. aug 2009

ahojte, ešte som sa ukazala nachviľku 🙂

mirindik no ved, ked budu deťurence na svete, už toľko oddychu hroziť nebude 😅 😅 😅

tanitt, no u nás je nedostatok sestier, ale to je v polke BA teraz 😅 a každá JIS, ARO či oddelenie, by malo spľňať určite normy a to aj počet sestier..., ale nie je to tak...
horšie je, že som zistila ako budem robiť po dovolenke... a budem mať dokonca mesiaca len 1x 2dni voľna.. a potom frčím D,N,... atd.. 😔 takže Brno sa posúva na September... 😔 😔 nehrozí, že by som tam niekde mala voľno 😢 😢 ale možno to ešte nejak vymyslím, ale za každú cenu to siliť nebudem 😉 a radšej sa posnažíme doma 😀 teda ak sa tam dostanem 🙄

dobru noc 😉

mirinda10
11. aug 2009

mahulik no pocula som o tych nemocniciach, ze chyba viac ako 500 sestier ale aj u vas musi platit zakonik prace a kolko hodin mozete odrobit alebo tam mate nejake vynimky no kocka nezavidim ti ta vasa praca vobec nie je docenena
no to mas svetu pravdu ked sa narodia tak prvy rok asi spat viac ako 3 hodky nebudeme, tak si asi nadspim 😀 ako medved
ja sa zatial drzim uz 24 hodin nespinim ale stale lezim, tak asi od stredy skusim trosku chodit ci sa to vrati ved to nezvladnem stale iba lezat
milacik povysaval a poumyval barak no sanzi sa a ked takto bude upratovat konca tak som zvedava ake budem mat nadsenie po mesiaci 😀 asi si zavola upratovacku 😎

tanitka dik citron mam v chaladnicke tak ked zacnem tak sup jeden pojde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre