Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tadea
28. aug 2009

miri betaHCG a total HCG sa nedajú porovnávať-to čo je pri betaHCG až až dosť je pri total HCG málo---- ma pobavilo keď sa minule v nejakej téme baby bavili,že jedna mala betaHCG nejak 0,6 či ako a že je tehu a ostatné ju presviedčali,že je to málo a že nie je 😀 ...to je tak keď laici miešajú doktorské kávičky 😉 ...ale samozrejme aj laici sa tomu niekedy dosť rozumejú -to zas " o tom potom"...pá.

zuzla80
28. aug 2009

Tadeušik ahooooj a vitaj - som rada, že si sa odhodlala k nám napísať - i keď ja si pamätám, že si už sem tam k nám prispievala, len...Takže už si sa vrhla do Ketovania - najlepšie je to kuť za horúca ako sa vraví - i ja by som, len tan endokrinologička 😠 Neboj nádej umiera posledná a veríme, že tentokrát to výjde, uvidíš - hlavne pozitívne myšlienkové pochoty 🙂 A vekom sa nezaťažuj - veď krásne embryjká su toho dôkazom, že na veku nezáleží 😉

Inak Mirindík to s tým ČASom, vieš, to nem môj výmysel, to ja mám od teba 😅 )

zuzla80
28. aug 2009

že pochoty - no myslela som pochody 😀 to tie rýchle ruky 😝

mirinda10
28. aug 2009

tadea tak ak si mala 13 HCG tak to je biochemicke tehu to je velmi malo len ma zarazilo, ze ti doky povedal, ze je to na dvojky 😎 ale teraz to mozno aj dvojky budu 😉 je nas tu nejak malo co cakame dvojky tak sup, sup

zuzlik, no vidis to nevadi ale moj CAS uz prisiel a teraz je rada na tebe zlaticko 🙂

inak precitala som peknu knihu od Coelho - Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala je moc pekne o laske moc sa mi pacila aj ked ja citam asi vsetko co napise

teraz len citam a citam ved o par mesiacov uz nebudem mat cas 😀 potom budem rada ak si na hodku pospim

zuzla80
28. aug 2009

Mirindik - že by v novembri nastal ten správny čas 😅

Mirindik - v centre kde chodí Teada sa meria v iných hodnotách - ona to aj vysvetľovala - meria sa beta hcg a to je v takých malých hodnotách a pozitívna hodnota sa berie od 0,1. Ja som v tom istom centre mala 0,49 a tiež mi hovorili, že by z toho mohli byť dvojky a keď mala Tadea 13 tak.....
Inak mne by tých mojích 0,49 sedelo na 490 - lebo 2dni predtým som bola v inom labáku a tam mi namerali 270hcg - tých 490 by aj sedelo na dvojnásobok. Takže Tadea mohla mať okolo 1300 - si myslím.

mirinda10
28. aug 2009

aha no tak to je dost na dvojky, len nechapem ked ma tak vysoke HCG ze jej do tyzdna tak klesne, ze zacne kvracat hmmmm to je teda ved ja ked som mala 19nast tak mi trvalo 4 dni pokial som mala 0
ale priroda je silna a tu neoklameme ale verim, ze to bola nahoda a teraz sa to bude urcite tutovka

inak som pocula, ze v MT v nemcnici idu otvarat dalsi CAR od septembra, lenik vies nieco o tom mojich sa nespytam nevedia nic

no moja mama uz vie, ze som tehu a uz aj otec a ked mu to povedala, tak prva reakcia bola boze az dve ale potom bol rad no ved idem o 2 tyzdne domkov a to uz budem 12tt tak to s nimi oslavime nasich drobcov

zuzla80
28. aug 2009

Mirindik veď keď som teraz začala krvácať, tak som ešte v nemocnici na druhý deň mala hcg 970 - a to už zo mňa vypadlo skoro všetko. Podľa mňa hcg začne klesať až neskôr.

Takže ste oznámili rodičom, že budú viacnásobný dedko s babkou 🙂 - tak to poriadne oslávte.
Inak o tom novom centre v MT som počula aj ja - dávali to tento týždeň v Slovensko dnes na STV1 - vraj ho budú otvárať v Martinskej fakultnej nemocnici, ale nič bližšie nehovorili.

Ja som ešte stále v robote a taaak sa mi tu nechce byť 😠 😝

mirinda10
28. aug 2009

no moji rodicia uz maju 4 vnucata 14,12,4 rokov a poslednu vnucku 3 mesiace tak uz svoje sestry dobehnem kazda ma po 2 tak aj ja budem mat 😀

boze ako by som strasne rada isla do prace tu sa strasne nudim uz neviem co mam robit uz takto vegetujem 3 tyzdne a ideme ma picnut

tadea
28. aug 2009

😅 kuk...dočítala som a idem ... 😵 pá

lenka20
29. aug 2009

ahojte zlaticka, trocha som vas zanedbala 😝
tadea - ale pamatame si ta urcite, pisala si do niektorej temicky, je mi to luto... ale stava sa to, ja som toho zivym dokazom tiez 🙄 tiez to boli 1-tkove embrijka krasne...ale ide sa dalej, nie 😉 super, ze mas este kopec krasnych embrijok, urcite to klapne nabuduce 😵 😵 😵
dievcatka ano viem o tom novom CAR v nemocnici, ze to tam vsetko prerabaju, robia nove... ale kto tam bude ordinovat to neviem, netusim.. v MT zas tolko dobrych gyndosov nie je... ze by som sa im zverila do ruk co sa tyka IVF.. neviem.. jedine krajko, ten je zlaticko... ale mne sa paci v repraciku, takze nespekulujem 😉
anty - este nemusi byt koniec, uvidis ako po vikende, co vyjde z krvi..
ani dorra sa neprisla pochvalit 😉
pekny vikendik vsetkym 😵 😵

mirinda10
29. aug 2009

babulky u nas prsi ale asi vsade tak muzik doniesol papricky stiplave a repu tak zavaram o sto sest na zimu ja lubim nakladadnu repu s chrenom a muzik nech si papa stiplave a este mam slivky tak ma rozkazane urobit slivkove gule a slivkovy kolac, mame za tasku sliviek´tak ani nezbadam, ze prsi 😀 ale je to dobre po 3 tyzdnoch lezaania konecne nieco budem robit aj ked tu tazku pracu robi muzik ja som skor technicky dozor co ako sa ma robit

nas Reprofit je naj to je jasne

pekny vikend, hadam zajtra sa uz vycasi

tanitta
29. aug 2009

ahojky.. babulky..
anty.. skusila si dnes ten testik?... a veru doora ako si na tom?.... duch uz nie je casper?... 😉
Miri... ja som sa minule babrala s o slivkovymi gulami 3hodiny!!! 😅 ... som vmiesavala muku do teplych zemiakov tak mi to zozralo vela muky a dlho som musela miesit 😠 😠 ...ale boli mnamky..
tak pekny dnicek.. ak sa nezvrhne nejak extra pocasie asi vyrazime do velkomesta 😅

anty
29. aug 2009

Ahoj tak ms se rozjela v plné parádě a tím pádem i test je negativní. Takže tak. Teď počkám, popravdě došli už penízky, takže je potřeba našetřit na další pokus.. Přeji hezký den

lenka20
29. aug 2009

anty to je mi fakt luto... ked prisla MS tak asi fakt nema zmysel to riesit... dufam, ze cim skor nasetrite a pojdete to zase skusit, je to len otazka casu... celkom urcite to klapne...len si teraz oddychni a potom zas sup na vec 😉

avaka
29. aug 2009

Ahojte 😵
Tani,tak predsa vyrazate?My sme to nakoniec vzdali...Ja som pred chvilkou prisla z prace,som utahana a este aj to pocasie.. 🙄 som rada ,ze si chvilku oddychnem...No skoda,teda by som sa pokochala mozno uz aj cosi kupila..Dufam,ze aspon Vam sa tam bude pacit.. 😉

Zuzlinecka,tak si zelam,aby teraz cas rychlo ubiehal,aby si sa coskoro dockala stimulky.Mozno prave pre Teba nebude ten pravy september,aj ked sa vravi,ze je NAJ..ale oktober-november. 😉 Cosi na tom bude.Velmi si zelam,aby Ste sa s Lenkou uz konecne dockali,lebo vy ste vytrvale bojovnicky-vzory ,tak je nacase, aby ste uz aj vy konecne rozoberali tehu priznaky..Dufam,ze vam to tu s nami rychlo ubehne 😵 Moooc Vam drzim palceky 🙂

Miri,tak robis zasoby na zimu?No veru Ti bude treba vela vitaminkov...A cviklicka,mnam,tu mam rada,ale ja bez chrenu..A pracuj pekne pomalicky...nech drobcov moc nerusis.. 😉

Tadea,to si mala teda pekne kvalitku,tolko embryjok.Skoda,ze to tak dopadlo...Ale Ket bude urcite o inom,emryjka su nadherne,drzim palce 🙂

Anty,aj mrcha Ti uz dosla?? 😔 Je mi to luto,ale kukni na Zuzlu,Lenku,mne to vzdy pomahalo,ked som videla,ako sa deru do dalsieho pokusu a aj ked viem,ze neuspech moc boli,ale neodradi,skor nastartuje.Tak,nasetrit korunky a sup,sup,do posledneho uspesneho pokusu 😉

Juli,Ty si tu dnes ani nebola..Co robievas,ked je taketo pocasie?Pozdravuj drobcekov 😵

dorra
30. aug 2009

Ahojte holky, nestačím vás číst, jen vás zdravím a hlásím, že jsem potvrzená - těhotná. U mě to sice ještě nic neznamená, tohle to už bylo dvakrát, ale máme radost, to je jasné. Ať žije Reprofit!!!
Na UTZ jdu až 11.9., bo se dřív bojím (po předešlých zkušenostech) a chci srdíčko a nebo nic. Už víc jak týden škaredě špiním, ale zastavit se to nedá, jsem hormonálně předávkovaná, musíme jen čekat a doufat, že to nezkrvaví. Tak se pak ozvu. Mějte se fanfárově, držím vám pěsti, ať se vám brzy splní vaše sny.

lenka20
30. aug 2009

dorrka - moc moc moc ti drzime palce - hovorim teraz za nas vsetky, ale urcite aj ostatne kocky by povedali to iste, budeme na vas mysliet, aby spinenie prestalo a ty si sa dockala srdiecka a potom zdraveho miminka 😵 😵
a gratulujem k tehu 😵 😵 😵 😵 nech je vsetko v poriadku a konecne nech si to teotenstvo poriadne vychutnas 😵 😵 😵

tanitta
30. aug 2009

aahojky...
doora.. drzime vsetky vsetko nech na utz sa ukazu bobici a potom srdiecka ako zvony;).. ja si myslim ze to budu dvojky 😵 😉
anty... ☹ ...clovel musi obcas ist za svojim cielkom roznymi obklukami mrzi ma ze to dopadlo takto 😢 .. je mi smutno ze bohuzial je to vsetko aj otazka financii.. obmedzeny pocet cyklov.. velakrat sa clovek musi zadlzit...nehovoriac o tom ked tych "kôl" je viac...ale zvladnete to...teraz posetrite a potom sa budete tesit uz len z nakupu vybavicky;)...
tak sa majte zatial kocky;)

tadea
30. aug 2009

Ahojte šišinky...dorrka drž plody!!! 😉 🙂 😵 Tentoraz to vyjde!!!!
Čaute ostatné....páčko.

julietka
31. aug 2009

dobre neskore ranko babenky, alebo uz pekny dnik 🙂

v prvom rade gratulujem dorke ze je pozitivna 🙂 , nech sa ta tentokrat drzia uz celych 9 mesiacov bobaci!

anty a ty nezufaj, raz budes mamina, nebojkaj sa 🙂

avusik no ja som tu veru nebola od piatku, nasi ma zobrali prevetrat a zmenit prostredie, muzik musel byt v praci, takze ten ostal doma. Isli sme od piatku do Podhajskej, mala som sa vratit az zajtra, ale muzik bol pre mna uz vcera vecer. Som sa tam skoro zadusila. Boli sme na takom private kde mali len duchny a ja som strasne silny alergik, a kedze teraz nemozem uzivat lieky na alergiu tak som sa skoro zadusila z tych perovych vankusov, takze vcera vecer ma drahy prisiel zobrat odtial, aj mi je to luto ze som musela odist, no co uz, hlavne sa bojim aby boli bobaci v poriadku, lebo z tej strasnej alergie sa mi cele brusko vyhadzalo vyrazkami..
Inak injekcie co picham na riedenie krvi mi picha manzelik, no kedze so mnou nemohol ist nemal mi kto pichnut, tak sme sli v Podhajskej na pohotovost a baby by ste asi neverili na pohotovost mi to ODMIETLI pichnut, ze oni nemaju na to nariadenie...potom naco mam tehu knizku kde mam vsetky diagnozy a vsetky lieky co musim uzivat??uz to vyzeralo ze pojdem domov este v ten vecer...bola som za tromi sestrickami u nich doma a kazda to odmietla...napokon stvrta sestricka v dedine aj ked z obavami, ale pichla ma..baby keby som nebola taky zbabelec by som sa pichala sama, ale ja to vazne nedokazem...ja mam dokonca adrenalinovu injekciu ak by som sa dusila, ale ja by som sa radsej zadusila, nech by som si ju sama pichla..

julietka
31. aug 2009

mirindik verim ze sa doma nudis, aj mna ide uz picnut z toho, aj preto som chcela vypadnut z domu, no dopadlo to takto... 😕 🙄
ale super ze si pekne pozavara na zimu, len zavaraj, lebo najblizsie dva roky asi nebudes mat na to cas 😉

tanitka ako bolo na vystave? aj ste nieco pokupili?

zuzlik, si zlata ze nas aspon citas, aj ja som chodila len citatavat ked som nemala cim prispievat, ved vlastne ani teraz nemam cim..ale kazda z nas sa tu deli aj so svojimi zazitkami hoci aj ako si travila vikendik 😉

a lenik kde mas tu milu fotecku co si mala? inak aj keby otvorili pobocku samotneho reprofitu tu na Slovensku tak by som aj tak chodila do Brna, ved nie je nad Stelcla, Machaca a Koudaka 😵

Tadeusik vitam ta este raz v temicke 🙂

tanitta
31. aug 2009

aahojky...
julie... no teda riadna alergicka ☹ ... ja ma tiez doma adrenalinku...epi pen... 😝 a ako si si vlastne pichala pocas stimulky?...som myslela ze sama si... 😕
na tej vystave sme nakoniec neboli.... volala mi jedna kocka ze aby sme ani nesli... ze je tam velke NIC 4stanky... reklama na nete jak keby cely areal zaplneny 😠 😠 ... vysoke vstupne...zaplatili a otocili sa na päte... 🙄 radej veru pekne len to brno vystavisko predsa je to uz na vyssej urovni...ach jaj kde su tie casy ked TN bolo mesto mody 😅

lahhel
autor
31. aug 2009

Ahojte babulky 🙂

Ja som tiez uz len taka citajuca reprofitacka, nemam momentalne ani cim prispievat, ale poctivo sa vas vsetky citam a tesim sa s vasimi uspechmi a sucitimi so vsetkymi bolestami...

Dorrka, blahozelam k tehulkovaniu, drzim silno palecky, aby to tentokrat vyslo a ty si si uzivala krasnych 9 mesiacov 😉

Anty, je mi to velmi luto...tazko najst nejake slova utechy, vsetky to uz dobre pozname, ale nevzdavaj sa...raz to urcite vyjde...nasa Julietka to citi a povedala, ze v Reprofite budeme raz vsetky tehulky a ja jej verim...

Pozdravujem vsetky nase tehulky a ostatne osadenstvo 🙂 a zelam pekny slnecny dnik..

julietka
31. aug 2009

tanitka veru znie to mozno neuveritelne po tom vsetkom co mame vsetky za sebou s tymi "pichackami" nekonecnymi, no ja by som si naozaj v zivote sama nic nepichla, ja si neviem ani leukoplast strhnut, som zbabelec..
mne vsetko pocas kazdej stimulky pichal muzik, on sa neboji a chodieva aj krv darovat, je mu to robi naopak dobre 😵 on keby mohol tak sa namiesto mna necha pichat, je mu je to prijemne 🙂
aj preto som uvitala ked som v repraku mohla uzivat clotil, aj ked ak si pamatas som mala zo zaciatku voci nemu urcitu nedoveru, no napokon sa nam to podarilo aj tak s clostilom a jednym merionalom 😉

zuzla80
31. aug 2009

Ahojte zlatíčka, tak aj napriek tomu, že nemám nič nové sa vám ozývam 🙂
Že sa mám podeliť aspoň o víkendové zážitky - narozdiel od niektorých oslavujúcich SNP 😀 sme my presedeli celú sobotu doma - bola taká návštevná a v nedeľu sme pre zmenu navštevovali my iných - teda našich rodičov - to máme taký nedeľný rituál - to z mojej strany všetko.

Ale nie babulky, viete, že ak môžem prípadne ak sa tu niečo deje, rada napíšem a nebude tomu inak ani do budúcna. Veď my sme tu už ako taká fungujúca slovenská rodinka 🙂 teda aj česko-slovenská😉

Anty mrzí ma, že to nakoniec takto dopadlo - musíš veriť, že raz sa to podarí - pokiaľ vám sily a financie budú stačiť tak bojujte, určite to stojí za to 😉
Dorrka tebe veeeľmi, preveľmi držím palce - myslím, že už máš toho za sebou toho akurát dosť a preto už je čas sa len tešiť. Nech to špinenie čo najskôr prejde, aby si si tehuľkovanie vychutnávala 😉

Juli tak ty si taká alergička - škoda, že to pokazilo rodinnú dovolenku - vieš, tí lekári, sestričky sa tomu všetkému bránia asi preto, že ak by sa nedaj bože niečo stalo, tak aby z toho nevyliezli zle práve oni - aj keď nechápem, keď to máš uvedené v tehu knižke - tak nevidím dôvod na obavy.

Táni ešte raz pozdravujem 🙂 , a taktiež Lenku, Lahelika, Tadeušku, Mirindika a celý zvyšok

julietka
31. aug 2009

tani aj ja som mala epi pen a uz aj skoncila zaruka, a dalsi si nejdem predpisat..
s tou vystavou ma to teda prekvapilo, som myslela ze tu budes pekne prehanat 😉aby sme lutovali ze sme nesli a to takto...no teda..

julietka
31. aug 2009

zuzlik, ved medziludske vztahy treba upevnovat a zvlast ak je to rodina, takze to je velmi pekne ze sa takto stretavate, asi byvate v jednom meste, vsak?..ja som leniva ist niekedy aj tych 30km do Ba k nasim, aj ked tuzba byt s nimi je velmi silna no lenivost moja sadnut do auta a ist je silnejsia 😒 😎

zuzla80
31. aug 2009

Juli to máš pravdu, bývam aj od jedných aj od druhých len na skok, takže to mám narozdiel od teba trošku výhodu. Aj keď počas týždňa, hlavne po práci sa k nim zase nedostaneme, lebo ako píšeš lenivosť resp. skôr únava z práce je silnejšia - tak to nechávame radšej na víkend.
Vidím, že sa s Mirindíkom doma nudíte - juuuj jak rada by som sa s vami vymenila - a to nielen byť doma 😉

julietka
31. aug 2009

zuzlik, nebojkaj, aj ty budes coskoro tehulka, ja tomu strasne verim, tak ako som to citila pri KETe, ale uz je skoda ze to takto dopadlo, ale dolezite je ze som verila ze to vyjde a vyslo 😉

zuzla80
31. aug 2009

Juli vieš, že verím - musím, inak by som sa do toho boja opäť nepúšťala. Škoda len, že sme to museli odložiť - hlavne kvôli tomu ma to mrzí, že v september je dosť silný mesiac - ale nevadí, veď aj v iné mesiace sú stále nové a nové tehuľky.
Ako sa inak majú dvojčiatka? Ešte nebublinkujú?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre