Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
11. sep 2009

Ahojte kočky 🙂

Tadea držím palce nech sa zahryzkaju riadne na československé dialnice 😉 🙂

Potrebujem sa poradiť, neviete náhodou aký má byť hormonálny profil do 3-dna cyklu? 😕

takyna
11. sep 2009

Upresním, hlavne hormóny štítnej žlazy, TSH-Ria, moja embriologička je na dovolenke a vyšiel mi dosť vysoký výsledok 😖 , neviem či to neovplyvní dianie v Brne ☹

tanitta
11. sep 2009

Ahojky..
Takynecka... toto ti nepomoze? kuk sem http://www.nedu.sk/okb/ ale inak by si mohla tie vysledky napisat koudymu ze co on na to...

cavik
11. sep 2009

Pekný deň

prepáčte, že vám tu vpadám....náhodne som našla Tanittu, tak som nazrela, či sa nedala už na 2. bábetko.....ahoj Tani

takyna....ja mám pred sebou moje výsledky z HP, ktoré by mali byť dobré:

LH 2,2 IU/l ženy by mali mať 0,5-5
FSH 5,5 4-12
ESTRA 33 pg/l 30-200
TEST 0,42ng/l 0,07-0,65

to je folikulárna fáza do 3. dňa cyklu
dúfam, že Ti to pomohlo

Pekný deň

tanitta
11. sep 2009

No ahoj Cavik;)...druhe neriesime ... zatial som sa este "nespametala" z tohoto maleho naseho krasne "soku"😉

avaka
13. sep 2009

Caute,no na tretej sa strane sa mi Vas podarilo vyhrabat... 😅
Ale uznavam,aj ja som to tu zanedbavala,ale mame navstevny vikend,tak sa mi sem ani nedalo dostat...
Tadea,ake priznaky Ty uz ocakavas?Bud rada,ze nemas...Ja som to tu uz pisala tiez niekolko krat,ked som mala aj zopar krat krce,tak to bolo neuspesne....a teraz fakt nic,ani ostatne kocky 🙂 mna az v neviem kolkatom tyzdni zacali pobolievat prsia,ked som si dala dolu podprdu..

Taky,dufam,ze vysledky budu o.k a budete moct zacat,drzim palce 😉

Baby,ja som mala predvcerom neopistelny zazitok 😵 Ja som viac upratovala a uz bolo neskoro vecer (ako si aj Ty Juli opisovala pri tej skrini) Ked som si vecer lahla na chrbat,tak drobec zacal tak vyvadzat,ze mne nadskakovalo cele brucho,to museli byt minimalne dvojite premety.. 😵 Ja som normalne bola v nemom uzase..
Pritom uz som asi tyzden predtym citila pohyby,ale slabucke...
Je to fakt uzsne,lebo ked som vedela,ze tam babatko je,aj ked som ho videla na utz so srdieckom,je to neopisatelne,viete,ze je tam,ale necitite ho.ale ked som ho citila v sebe sa hybat,tak to bolo asi najsilnejsie.
A verim,ze vsetky,vsetucky zazijete tento pocit,strasne drzim palce,a nevzdavat sa stoji to zato. 😵
peknu nedelu zelam

lenka20
13. sep 2009

ahojte babule, avuska to musel byt kraaasny zazitok, drobec sa predvadzal poriadne 😵 😵 😵 kedy uz budete vediet co to je 😉
tadeusik - thuj thuj thuj nech sa poriadne zakukli embrijko v brusku, nech ti to vyjde, zasluzis si uz konecne krasne bezproblemove tehu 😵
babiky pozdravujem vas vsetky vsecicky, nejak som zas nestihala, vcera som mala navstevu, takze nula bodov, dnes sa tu ukazem snad troska castejsie..
peknu nedelu vsetkym 😵 😵 😵

avaka
13. sep 2009

Ahoj Lenusik 😉
To bol veru zazitok.Zajtra pojdeme k dr.na morfo utz,tak dufam,ze nam to uz povie.Ja som tak zvedava...Moj muz sa tesil,on si totiz myslel,ze uz ideme na 3D,ale to si este pocka...
Tak aj Ty si mala Leni navstevu?My mame na cely vikend.Ved tie navstevy nas len zdrzuju od kona,hrozne,vsak..?? 😀

lenka20
13. sep 2009

avuska no a divis sa manzel urcite chce pocut uz ze je to chlap, ja myslim, ze kazdy muz by chcel syna 😉 😝 ved aj ja som uz zvedava a to sa pozname len cez kona, tak co uz vy... tak nech sa vam zajtra pipik alebo slecna pekne ukazu, nech uz mate v tom jasno a mozte sa sustredit na dievcensku alebo chlapcensku vybavicku 😵 😵

tanitta
13. sep 2009

ahojte hviezdy;)..
Avi... veru krasny pocit 😉 ....je to taky maly zazrak 🙂
Leni.. takze dnes sa budes regenerovat z nastevneho dna 😎
pozdravujem osadku VIP Repr. klubu 😉 .. pekny dnik kocky...

avaka
13. sep 2009

Tani ahoj 🙂
Leni,cudujem sa,ale moj muz tvrdi,ze chce dievcatko.Tak neviem,ci keca.. 😀
Mne je to jedno,ja chcem to,co sa tam skryva,len uz chcem vediet,co to je 😵

lenka20
13. sep 2009

caute kocky, no veru, dneska mam den lenivec, aj po obede som si schrupla v obyvacke na gauci, ziadna velka cinnost dneska, zajtra uz budem usilovnejsia 😝
avuska no tak teda 😵 ked to vravi tak asi nekeca, myslim, ze manzelia nas dlhorocnych snaziliek uz potom nepreberaju, beru vsetko co pride 😝 a tak to ma predsa aj byt.. mate aj mena vybrate, ci este nie?
tanicka ahoj, co robi dnes veduci, nevesta je chudatko nepokojna, ma 2 zubky a deru sa jej asi dalsie, nema teplotky ani nic, len je taka umrncana..buduci vikend u nas, bude babska jazda, nevesta bude brazdit nasim malym mestom 😎 😀 so svojou sialenou krstnou 😎 😎

mirinda10
13. sep 2009

tak pozeram, ze cez vikend tu boli skalni. my sme sa vratili z vyletu boli sme pozriet rodicov a uz sme oficialne oznamili, ze sme tehu a co cakame no rodinka stastna len aby som si daval pozor

som rada, ze nam vikend vysiel hlasili stale skarede pocko ale bolo super moc som si to uzila aj ked so nemala moc casu si lahnut a zrelaxovat ale nevadi teraz to dobehnem

kupila som si dve tehu tricka s dlhym rukavom a tehu nohavice nakolko davam max 2 tyzdne a uz sa do svojich nedostanem a mozno, ze uz ani tyzden 😀 uvidim ako zacne rychlo brusko rast

lenik super, ze si si schrupla na gauci inak aj to treba nie sme stroje a to telo si vyziada to co potrebujem len neviem nasluchat tomu telu to je aspon moj problem

pekny zvysok nedele

hadam zajtra tu uz bude veselsie

floskula
14. sep 2009

ahoj baby, prosim vas, prva uvodna konzultacia v Reprofite je zdarma, alebo sa plati? ak ano, kolko? dakujem.

mirinda10
14. sep 2009

floskulka konzultacia je zdarma, za IVF sa plati az po ET vsetko, nic vopred a len za to co ti robili

takyna
14. sep 2009

Ahojte kočky 🙂 , víkend sa celkom vydaril, pršalo iba občas, nuž ale dnes to vyzerá na riadnu zimu a dásť 😖

ďakujem za odpoveďe, ale stále som sa nedopracovala k výsledkom TSH-Ria, ani na nete nič také s čoho by som bola múdrejšia, budem musieť do piatku vydržať ako sa vyjadria v Brne

mirinda10
14. sep 2009

taky tam ti presne povedia na com si, su to vsetko odbornici, tak len vydrzat a verit, ze je to ok

tu v Ba nie je az taka zima celkom sa to da a prsalo az vecer, takze super vikend

floskula
14. sep 2009

mirinda, dakujem. 🙂

takyna
14. sep 2009

Mirindík díky, ja viem, že len vydržať, ale poznáš to keď už dlho čakám.... ☹ tak som s toho už na nervy, najviac ma štve, že poctivo do seba ládujem tabletky na štítnu žlazu, a vyskočí mi , no neporazilo by ťa? 😝 , ale vydržím 😉 , v BB je kosa zatiaľ, cez víkend sme tu mali jarmok a dni mesta, bolo to celkom pekne pripravené, ale kolotoč som absolvovala, tento rok iba labute s trojročným synovcom 😝 🙂

zuzla80
14. sep 2009

Ahojte babulky, všetučky pozdravujem🙂

Taky ja ti skúsim doma pozrieť aké rozmedzie hodnôt majú byť na tú štítnu, niekde by som mala mať výsledok a pri výsledku je väčšinou napísané, odkiaľ - pokiaľ. Ale čo je to to Ria 😕

takyna
14. sep 2009

Ahoj Zuzlík, tsh-ria, podla netu je to hormón štítnej žľazy, aspoň tak mi to na nete našlo, aj doktor mi vravel, že by sa k tomu mala vyjadriť endokrinologička ale tá je na dovolenke 😝 , ak to náhodou najdeš budem rada 😵 díkes

konfi
14. sep 2009

ahojte snažilky už aj v Piešťanoch je nové centrum fungujú necelý mesiac ked budem vedieť viac dám sem info zatiaľ držím všetkým palce 😉

lenka20
14. sep 2009

caute babulky, mirindik tak super, ze ste sa uz pochvalili aj rodinke, urcite su nadseni 😵 😵
takynka - co keby si napisala vysledky mailom dokimu do brna, ved on by ti odpisal ci je to ok alebo treba nieco robit.. aspon ja mam skusenosti, ze vacsinou odpovedaju obratom na vsetky maily.. nikdy som necakala viac ako 1 den na odpoved.. a myslim, ze to ,, RIA ,, je len sposob vysetrenia, alebo nazov stroja na ktorom to robia, ako je ELISA, tak aj RIA..
u nas bol vikend krasny, ani neprsalo, velmi prijemne pocasie aj dnes je krasne, idem presadzat rododendrony...
taky - my sme boli v BB vo stvrtok a veru pripravy uz boli v plnom prude na jarmok, ludi milion a v europe sa nedalo ani zaparkovat.. najlepsie ze si nikto z nas 4 nevsimol, kde sme odparkovali auto, tak sme ho potom hladali aj pol hodiny 😝
pekny dnik vsetkym 😵 😵

takyna
14. sep 2009

Ahoj Leni 🙂 , dostala si meil odo mňa?, asi už sa zmierim s tým čo povedia v piatok..., hladanie auta v Europe poznam dokonale, preto už len na streche parkujem 😉 , máš volno? nepracuješ dnes?, aj v BB vykukuje slniecko, takze asi predsa len to babie leto bude... 🙂

mirinda10
14. sep 2009

babulky ma byt tepla jesen tak si to pekne uzivajme pokial neprid dazde a skoro tma to budu Vianoce ja len dufam, ze nebudem v nemocke musim vsetko preto robit aby som bola domka ale ja uz budem 30tt tak neviem neviem ci ma tam nesupnu ☹

bobjan
14. sep 2009

Ahojte🙂

Dievčatká, keď si donesiem papiere na konzultáciu do RF, tak si ich tam nechajú? Ja len či si ich mám prefotiť...
Treba tam aj HP?

lenka20
14. sep 2009

takynecka ano, mam volno, my sme pracovali 1/9 tak dneska mame akoze sviatok.. no ked idem s manzelikom tak on take veci pozera, ja sa o to vobec nestaram, ale vo stvrtok sme boli ja, svokrovci a moja mamina, takze 4 nie velmi prakticki ludkovia, no na vsetko ine sme mysleli, ale auto nikoho nezaujimalo 😝 zistila som, ze kebyze som sama dlhsie tak je este velmi vela veci, ktore by som sa musela naucit alebo aspon zacat o nich rozmyslat, manzelik sa stara o vela vela veci, o ktorych ja ani netusim..
mirindik ved ak sa budes setrit a nebudu ziadne komplikacie tak urcite budes na vianocky doma, neboj sa, ved na vianoce sa snazia pustit domov kazdeho..
bobjan - nie, papiere ti vratia vsetky, len ich kuknu a ak si budu chciet nechat kopiu tak si to tam odfotia.. v podstate ani nepotrebujes dokumentaciu so sebou, staci ked im vsetko povies, budu chciet vediet o tvojich vysetreniach a priebeh predchadzajucich IVF, davkovanie, ako dlho stimulka, kolko vajok, kolko embryi a v akej kvalite.. HP cerstvy ak mas moznost si dat urobit ze by si k nim sla uz s vysledkami tak to by bolo super, inak ta odpichnu oni.. alebo sa das doma posles im vysledky.. ak nebudes mat MS tak ti spravia sono..

bobjan
14. sep 2009

Lenka,ďakujem...jediné čo mi nikto nepovedal, bola kvalita embtymí....jedine teraz po OPU, že sú trošku tmavšie, ale že to neva... 😕

bobjan
14. sep 2009

kvalita embryjí samozrejme 😅

lenka20
14. sep 2009

bobjan to je zvlastne...kam si chodila do CAR? no ale aspon vies, kolkobunkove ti vkladali alebo ci to bolo po PK blastocysty alebo co....? no, ale myslim, ze bude stacit info, kolko vajok sa oplodnilo akolko ich zostalo na konci.. do bruska alebo do mrazaku...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre