Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
6. okt 2009

jeej,vidis,idem si to zmenit 🙂
Vidis Tani,ja som to predpovedala,ze Ti bude veduci kafrat do konika...
Juli 😀 ,neboj,ja nebojim... 😀 Nase tipy:Gretka,Dorotka,Eliska,Petra,Tamara,ale ktovie,ake sa este vyskytnu... 😅
Na ´3D sme chceli ist tento tyzden,ale muz je pracovne prec,tak pojdeme buduci.. 😉 To idem aj na poradnu a rovno sa objednam,je mozne,ze ma objedna uz na dalsi den..

julietka
6. okt 2009

no tani to nie je ziadna vyhra s tou elektrikou...my sme sa sice smiali ked sa to stalo nasim susedom, ale oni sa stale niecim nahlas vychvaluju co maju zasa nove na elektrinu a kedze maju este aj rolety na elektrinu a minuly rok ked bola ta velikanska vichrica nesla elektrina a nemohli si ani rolety stiahnut...

u nas velmi casto vypadava elektrina, cca parkrat do mesiaca, takze sa toho bojim ked budem potrebovat ohrievat mliecko drobcom co potom....

julietka
6. okt 2009

...ze dlhovlaska... 😀 to je dobre 😵 , nabuduce ked pridete tak veduci dostane odo mna gumicky a sponecky do vlaskov 🙂

tanitta
6. okt 2009

julie... neboj .. mlecko ohrejes velmi rychlo aj pod tecucou horuckou vodou;)....dokonca este rychlejsie ako v ohrievacke 😝 ... no ale hlavne ze existuju tajne kluciky 😀 ....
avaka... velmi krasne mena... najviac sa mi z nich paci eliska;)...

julietka
6. okt 2009

my ideme konecne 12steho to uz je 21tt na ten morfologicky UTZ, takze ja tiez verim ze sa uz dozvieme co budeme mat...ak ked co sa tyka veci na oblecenie mi je to jedno, lebo z tych sladkych ruzovych a modrych farieb som prejedena, najradsej by som kupovala kavove, hnede, alebo limetkove, ale tych je dost pobiedne...
rozmyslam ze skocime asi do madarska, tam bol vzdy vacsi vyber ako u nas

julietka
6. okt 2009

tani no my mame plynovy kotol, ale ten je tiez na elektrinu 😨

tanitta
6. okt 2009

avaka.. krasne svietis;)..
baby ja idem maly sa uz vrhol na psove hracky....paaaaaaa
julie....dnes uz aj chlpaci nosia nausnice tak preco nie sponky? 😀 😉

avaka
6. okt 2009

Tani,no hlavne,ze ste sa z toho vezenia dostali.. 😀 A veduci nevedel nieco vymajstrovat s tou branou.. 😀 ,ved je technicky typ 🙂
Ja by som bola najradsej,keby si mala vybrala,ako sa chce volat... 😅

julietka
6. okt 2009

no veru este aspon tvoj manzelik ma tajne kluciky 😉
mne ostava len cislo na elektrarne kde ma uz musia poznat velmi dobre, to je moje najvytacanejsie cislo, asi si ho uz ulozim ako rychlu volbu

julietka
6. okt 2009

jej veru Eliska ma tento tyzden tusim meniny, tak ste uz mohli kupit nieco babulke k prvym meninkam 😵

veru tani, dnes uz niekedy nerozoznam chlapa od zeny aka je dnes moha benevolentna..

julietka
6. okt 2009

avusik tak sa s malou rozpravaj a na ktore meno najviac zareaguje kopancekmi tak ju tak pomenujete 😉

avaka
6. okt 2009

Tak,utekaj,nech ich havovi vsetky neprekuse.. 😀
Juli,aj nam bude tak nejak vychadzat ten 3D. A vy pojdete aj na ten 3D?Ci len na morfo?
Inak ja uz mam tolko veci na oblecenie,ze uz fakt dokupim,len fusak,overal..A to som okrem troch veci,vsetko podostavala..A vacsinou vsetko bezove..ako pises.Da sa to aj pekne pokombinovat...

julietka
6. okt 2009

tak to mas stastie, ja kym som otehotnela tak vsetky kamaratky maju uz skolakov a veci davno popredavali, alebo su uz ustavicnym kolovanim nepouzitelne...ja uz tie pomalicky zacnem nakupovat, doteraz som len tak po jednom kuse nesmelo..
ale uz som si spravila zoznam co asi treba, kolko kusov coho takze ja to budem musiet nasobit dvomi 😅

no my ideme tiez na to 3D, mali sme ist v 24tt, ale je mozne ze ma preobjednaju aj skor

avaka
6. okt 2009

Kludne chod Juli aj skor,ja som sa pytala dr. a vraj najlepsie je 22.-23 tt.Kym sa babo tak netlaci,a ty ich mas dve 😉
Ja som inak tie vecicky podostavala nove od kamosky,to boli body balene po 7 ks, a aj moju sestru ked chyti nakupovacia mania.. 😅 Ja som zatial kupila len bundicku,ale az na 6-9 mes. a kabatik a jedny dupky teple.. 🙂 No veru,Ty uz nakup,ved vsetko dvojmo nie je sranda..

julietka
6. okt 2009

ved zacnem ked uz budem vediet ze je naozaj vsetko ok, tak od buduceho tyzdna zacnem nakupovat a mozno aj v Brne pokupime ked pojdeme na tu vystavu kocikov
ale uz sme kupili startovaciu sadu avene flasticiek a odsavacku..dufam ze bude co odsavat..ja sa chcem spojit s nejakou laktacnou poradkynou, lebo pri dvojkach to naozaj sranda nebude..

avusik a mate uz aj postielku a take veci okolo toho?

avaka
6. okt 2009

nie Juli,to este nemame,az potom kupime,aj tak prerabame a este nas caka dalsia prerabka o mesiac a nemali by sme to zatial kde dat ...a tiez neviem,kde najlepsie kupovat.. 😕

julietka
6. okt 2009

ja som rozmyslala kupit z inzeratu, nejaku zachovalu, ale asi to budem tiez riesit neskor, tak mozno v decembri, snad dovtedy bude vsetko ok..
inak vcera som si nasla na papieri kus krvi, vyzeralo to ako odlupnuta cerstva sliznica, alebo nieco take, si vies predstavit aku paniku som robila, plakala som a dohovarala som drobcom ze nech nevymyslaju, a az vtedy som si uvedomila ake to mus byt straaaaaaaaaaasneeeeeeeeeeee ked tak neskoro a este neskor zena pride o babatka...
nastastie to bolo jednorazovo, volala som aj doki a povedala ze mam lezat, ziaden sexik, a mam papat magnezium, nastastie odvtedy uz nic, ktovie co to bolo...

avaka
6. okt 2009

Ktovie.. 😕 ale nastastie je vsetko o.k,viem si predstavit,ako si sa zlakla.ja som mala taketo soky,ked nevideli tu bublinku na utz..
Inak magnezium si aj ja davam,mavam v nohach hrozne krce,ale fakt nechutne,minule ma 2 dni z toho bolelo lytko..Magnezium trochu pomaha,no ked som nebyvala doma a zabudla som si ho vziat,tak krce znovu zacali..auuu
Ja idem kuk Tv,tak pekne lezkaj,nech drobci nestvaraju take kusky.. 🙂 Dobru..

takyna
6. okt 2009

Ahojte dievčence 🙂 , nestíham dnes prišla som z práce teraz domov, išla som vo vlaku, mňa neskutočne bolia vaječníky a bruško, normálne si začínam namýšlať nábeh na OHSS, asi sedieť , gate rozopnuté, veru si nepametám, žeby to bolo až také dramatické u mna pri prvom IVFku 😔 , ešte , že ideme zajtra do Brna.
Julík mne sa to stalo pri malom , ale mne išla von cysta, treba sa šetriť a keksík až po pôrode 😉

držte palčoke na zajtra, pozdravujem vás všetko, myslím na Zuzličku verím, že narkóza bola najšetrnejšia 😵 , Tanitka tak bol stresík ☹ , pá

julietka
6. okt 2009

takynka ja nemam cystu,ani hematom, ale som si spomenula ze den predtym som bola na velkej potrebe a dost som sa "snazila" a neslo mi to, lebo mne to ide teraz dost tazko kedze beriem to zelezo na chudokrvnost a aj mi doki povedala ze nesmiem velmi tlacit na stolicu..mozno hlupe ze to sem pisem, no mozno to pomoze niekomu dalsiemu davat si pozor aj pri takychto beznych "ritualoch"

taky ty len vela vela pi vody, aby si rozohnala pripadny OHSS, ale nesmies sa plasit, a zajtra v Brne ti povedia co dalej, drzim palce

takyna
6. okt 2009

Juli pri dcere som mala problemy so stolicou aj ja, bolo to hrozne,viem co to je, veru opatrne, mne pomahala kyselina listova v tabletkach, susene slivky, pripadne sa treba spytat na gynekologii, ci by ti nemohlii dat cipky , ktore mozu tehulky. 🙂

Podcenila som trosku pitny rezim, to je fakt, ale az do noh mi to vystreluje tie bolesti, nuz uvidime 🙂

pá kočky, idem lahnut zajtra vstávame skoro 😉

bobjan
7. okt 2009

Ahojte🙂

Taky, držím palce a vyzerám Zuzlika 😨

Pekný deň prajem aj maminkám, tehuľkám, čakateľkám, cmuk 😉

zuzla80
7. okt 2009

Ahojte babulky, vidím, že ste na mňa intezívne mysleli, ste zlaté 😵
Moje skóre "narkóza" 3:3 🙂 - našťastie sa mi po tyčke polepšilo a cesta domov nebola zlá, ale ešte jedno také zatmenie pred očami bolo. Ale musím povedať, že z týchto všetkých OPU som sa cítila teraz najlepšie - trošku popicháva v bruchu, viete tak pod rebrami, ale nedá sa to porovnať s tými predošlými - dá sa povedať, že aj napriek grci-grci 🙂 to nebolo až také zlé. A dostala som až 2keksíky (plátečky, ako zvyknú volať) - keď som ten prvý vygrcala, tak mi sestrička doniesla ešte jeden 🙂
OPU robil Kouďák, fešák ako vždy, a vraj mali príjemnú zábavku počas toho ako ma robili - mali sme totiž izbu hneď oproti operačke, mužík bol so mnou a počul ako sa doberali, no bolo to tam včera veselo - no a výsledok, ktorý vás zrejme zaujíma najviac - 18vajok - trošku sa Štelcl prerátal, ale Koudy skonštatoval, že u mňa si už zvykol...
Tak nám držte palce naďalej, nech to ide všetko dobrým smerom.

Takynka na teba dnes myslím všetky - a to, že pobolievajú vajka, tak to je dobre, aj mňa zo začiatku boleli viac ako ku koncu - až som začala pochybovať... Teším sa na správičky 😉

Tomka a vy ste ako včera dopadli? Ako sa ti páčilo v Repráku? My sme odchádzali o 12tej...
Adri a ty ako pokračuješ, veď ty už musíš mať tiež po OPU - veď nás trošku poinformuj a pridaj sa ku mne, nech tu sama nestresujem 😉

Babulky pozdravujem vás všetky 😵

bobjan
7. okt 2009

Zuzlik 18 vajok? Pekná úrodička 😉 Ako si stimulovala??
Držím mooooc palce. Budeš volať, či ako? Oni budú??

tomka12
7. okt 2009

Ahojte kocky 😉
Mam za sebou prvu navstevu Brna, no poviem vam ta cesta je straaasne dlha...ono by to ani tak dlho nebolo, keby nie tie nase slovenske cesty...ved to je sama hroza...Po dialnici prejdeme 400 km asi za cca 3,5 hodiny, no ale na slovensku dialnica ziadna...tak sme cestovali cca 6 hodin...hroza s tymi cestami...
No a v RF som vsetko vyrozpravala Dr. , je to mimochodom neskutocny fesak 😉. Urobil mi UTZ, ale nasiel mi cystu ☹, no dufam, ze nabuduce tam uz nebude...Povedal, ze nevidi ziadny problem, ze sa mozme pustit do minimalnej stimulacie. Este mi musia zobrat krv tu na Slovensku no a od tej nasledujucej mrchy mozem zacat...Pacilo sa mi tam a citila som sa prijemne...Len skoda, ze je to tak daleko...Ale aj to sa da zvladnut 🙂

tomka12
7. okt 2009

Zuzlik, tak to mas krasny pocet...a teraz co dalej? Kedy ides? My sme prisli do RF okolo 12,30

tanitta
7. okt 2009

ahoooj...
vykukam vykukam.. dufam ze mi zase veduci medzitym nevypne pc 😠 😝
zuzla...ty kokso 😀 ... sak velka noc uz bola 😉 ... moooc pekneeeee.... aj tym vajkam sa hned lepsie dari ked clovek je v prijemnej uvolnenej atmoske 😎 ....no co narkoza... dufam ze nabuduce bude uz sablovy tanec lenako tehu priznak....
veduci sa doplazil rychlo koncim a odosielam.... 😉
pekny dnicek kocky....

mirinda10
7. okt 2009

cakam, cakam kedy sa zuzlik pride pochvalit ako dopadla

no ja prave teraz si musim zaklopat ale ja ako som mala pocas mojho zivota problem so stolicou tak teraz je to super a dufam, ze to tak ostane aj po porode
ja som vzdy viac jedla zeleninu ako ovocie ale teraz ma muzik nuti vecer zjest 2 jablcka a rano idem len co otvorim oci a takto to funguje uz skoro mesiac stale ja som jablka nemusela vobec tak treba skusat a to som si kupila aj tabletky probio ci co to je mam to v chladnicke a muzik, ze na mne nieco odskusa a vid funguje a tabletky su v chladnicke 😀

taky, treba pit vela, vela vody nezabudni aj po OPU a to hlavne stale aspon 4 litre a to minimum, ja to viem mne sa este stale pravy vajecnik nespamatal ma este stale 7cm

ja som vcera skusala ci nieco nebudem citit ale nejak mi to nejde a to som bola bobakov 17tt a uz mam aj termin posunuty na 16.3. ale u nas sa take niec nestane ja ucite rodim vo februari a citim, ze to budu vodnari

babulky ja sa este 2 krat vyspim a budem opat v Brne som strasne zvedava co povie Dr

pekny den prajem

tanitta
7. okt 2009

tomka.. a nasli ste to v pohode?... tak teda vela stastia v R;)....
miri... aj ja sa 2x vyspim 😵 ... som zvedavaaaaa 😎 .. mne na zapchu pomahalo psylium.. miesala som do jogurtu lebo do vody to bol blivajs 😝

mirinda10
7. okt 2009

zuzik tak ako ja prispievam mladsie babulke su friskejsie ale ten vysledok no mojka klobuk dole si tu najlepsia nosnica siroko daleko, tie vajka mozes aj rozdavat moc sa tesim 🙂 🙂

tanitka mas tam riadneho kontrolora no chce mat mamu pod dohladom co sa da robit ale je zlatusik, dnes tie deturenece su strasne sikovne

tomka som rada,ze sa ti pacilo a ta cesta no to vas kocenky moje obdivujem ale za dobrou vecou trebe cestovat aj ked je to dialka, treba vydrzat ta odmena je potom sladka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre