Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bobjan
13. okt 2009

Zuzlik, u nás momentálne padá dážď so snehom, takže tatry by som ozaj neriskovala...

inak som počula v rádiu, že na východe bola víchrica a na Vernári sú popadané stromy....fúha....to tam muselo teda byť...ako je u vás??

julietka
13. okt 2009

bobjan to je zaujimave, ze prave od MA mas zvyseny tlak, taku vec som este veru nepocula..aj ti to tak odovodnili ze sa prave tym dalo nieco v tele dopochodu a takto mas zvyseny tlak? prepac ze som zvedava...

julietka
13. okt 2009

lenik a tebe musia z nejakeho dovodu robit ten HP? ci to nie je zbytocna cesta a v takom pocasi ake zrejme asi uz bude😕
pytam sa lebo mne ho napr. nikdy nerobili..a neviem si ani predstavit cestovat kvoli takejto veci do Brna..prip. tvoj doki ti ho nemoze urobit?

julietka
13. okt 2009

babenky o kolkej mala taky OPU, nie nahodou rano o osmej? to uz by mohli byt aj doma, ci nie?
tiez som velmi zvedava kolko vajok zniesla 😉

bobjan
13. okt 2009

julietka, nikto mi nič nepovedal....stále som mala nízky na odpadnutie...nemohla som cesnak, lebo som odpadla...niekedy keď pršalo, tak som fungovala až po 2dcl červ. vína....keď som otehu, tlak išiel rapidne hore a bol tak 150/100...vtedy som chodila na meranie ku dr., ale nič iné...
keď som doma krvácala a šla som na príjem do nemocky, tak mi odmerali a tlak bol ideálny 120/80, vtedy som vedela, že je zle....šla som na čistenie....všetko prebehlo o.k., ale od toho obdobia sa trápim s vysokým tlakom

zuzla80
13. okt 2009

Leni neboj, v januári si vynahradíš nielen zmeškanú letnú dovolenku, ale ešte ako bonus budete na nej spolu s mužíkom - to bude eňo-ňuno, v teplúčku, s mužíkom a drobátkami v brušku - čo viac si môžeš priať 😉 🙂
Sa mi dobre marilo, že si spomínala Brno v Novembri dohodnúť plány na január... Pokocháš sa opäť Kouďákom 🙂
Bobjan u nás teda dosť silno fúka, ale zase až taká katastrófa to nieje - my sme zvyknutý na "košický vietor", takže vetrisko berieme len ako vietor 🙂 Ale počula som, že uzavreli sorošku, lebo prevrátilo kamión, pred soroškou je dosť otvorený priestor a hrozne tam prefukuje - ak je vietor o trošku silnejšie, tak kamionisti nemajú šancu a už ich berie 🙂
Inak to máš dosť blbé s tým tlakom - mne sa teraz istú dobu točilo, motalo v hlave a bolo to brutál - nakoniec som zistila, že je to z Anopyrinu, dobre nie?

tanitta
13. okt 2009

Leni... ke pojdes do brna a sla by si hromadnymi dopravnymi prostriedkami 😵 mozes ist od nas;).. prespinkas ..mozno aj lepsie spoje 😎 ...
bobjan.. uplne mi vypadlo ze si mala MA 😕 som myslela ze to neslo vobec 😔
...tak ja zase idem....

julietka
13. okt 2009

bobjan to je naozaj rarita....by som si myslela ze to je len docasne kvoli tehu, ale takto..
tiez mavam nizky tlak, a hlavne vecer 90/60, ale ked idem na kontrolu do poradne tak mi vzdy vybehne na 130

bobjan
13. okt 2009

Tanitka, mala som MA s exmanželom po roku snaženia sa...asi v 7-8tt

gabika24
13. okt 2009

ahojte. pekný dníček všetkým, aj keď u nás tiež strašne fúka a sneží a pod.
Takynečka myslím na teba, ako??? Aj na vás ostatné samozrejme. Tak pekný dníček všetkým 😉

lenka20
13. okt 2009

ahjojte a uz mame skoro vecer, jak to rychlo bezi, dufam, ze mirindik dobre pochodila v HK...a takynka na OPU...
juli no len kvoli HP by som nesla, to je jasne, je toho viac, v podstate uz dostanem protokol, receptiky na lieky plus nejaku mega decapeptylovu injekciu ktora sa picha bud koncom decembra alebo tak nejak.. ten HP tu treba odsledovat skor ako sa zacne nieco, lebo ak by bol nejaky problem tak sme zbytocne vyhodili 3100eur, vies.. ale hlavne mi povie co a ako kedy pichnut ten dekac, kedy zacat brat lieky, kedy na kontrolu sliznice a tak... lebo v decembri oni budu mat asi 3 tyzdne odstavku takze to vsetko musime dohodnut uz vopred aby darkyna hned ako nastupia po vianociach mohla zacat stimulku... lebo 21/1 uz ma byt OPU...tanicka beriem na vedomie 😉
bobjan tak teraz pre zmenu vela vela cesnaku na ten tlak... aj ked ja ho nemusim vobec teda... len ked raz za rok dostanem chut na langos alebo 2x za rok na topinku 😝 teda hrianku..
u nas je pocasie take divne teraz poobede aj slnko vyslo, ale od hory idu take mracna a stale prsi a vetrisko fuci a zima je...zuzlik veru vy tam na vychode mate to vetrisko celkom ine, inak aj v BA ked fuci tak to stoji za to.. my tu v kotline take nemavame az 😎

takyna
13. okt 2009

Ahojte kočky 🙂 , teraz sme dorazili, a som rada , ze dorazili ☹ na aute nam odisla spojka, tak sme isli od hranic stale len sa stvorke 🙂
No tak OPU takto..., boli sme 4na izbe, cesko slovenska nie superstar , ale skupina 😉 , a nase cislo je 6kusov, aj jedna z postele vedla mala 6tku, druha 2jku a tretia 22ks, ale mala OHSS, robil ma Štelc a Koudy, Koudy zlatučký, prišliel mi osobne povedať čo a ako, mojmu mužovi hádam 4krát povedal, čo sa deje vo vnútri, mali hrozne vela žien, prišla som na radu o 10tej a od 8smej som čakala. . Koudy povedal, že je spokojný s výsledkom 6ks, bude sa robiť ICSI, nakoľko mužím trošku horší spermík 😒 , ale nevadí 🙂 🙂 , a budeme asi pravdepodobne bez PK, a transfer predpokladaný buď vo štvrtok, alebo piatok.
Veľmi vám všetkým ďakujem , že ste na nás mysleli a držali palčoky, 😵 😵 😵 😵 😵 😵 pán boh vám to na deťoch vyhahradí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Mirík držím palce nech to všetko dobre dopadne 😵 😵 😵 a Juli gratulírujem k páriku 😵 😵 😵 😵 😵 to bol vždy môj tajný sen 😵 😵 😵 😵

julietka
13. okt 2009

takynka ved sa ti ten sen uz coskoro splni 😉
gratulujem ku kraasnej urodicke, inak oni ICSI robia automaticky kazdemu bez ohladu na kvalitu spermii 🙂
no teeeda ale hlavne ze ste prisli v poriadku. To aj na semaforoch sa vam muselo tazko rozbiehat zo stvorky 😕
tiez sme pri poslednom OPU prisli na osmu a neviem preco no dostala som sa na rad posledna po 11stej hodine, no ale nas vysledok stal za to 😉
taky a kedy zajtra volas?

takyna
13. okt 2009

Ahoj Juli, ani neviem kedy sa vola? na papieri je medzi jednou , druhou?, nevies náhodou?
ku nám na izbu prisiel Stelc a konkretne s kazdou jednou sa rozpraval a pytal sa ci chceme ICSI ci normalne, tak neviem 😵
možno áno Juli 😵 mozno spni, ale aj jeden zazrak by nam stacil 😵 , a veru ked nam auta vbiehali do cesty, a tie semafori, kruhove objazdi , manzel bol v krci, a aj som ani na wc radsej nesla 🙂 , ale dosli sme 😵

julietka
13. okt 2009

tak ked ti nepovedali konkretne, tak sa riadis podla papiera. Mne napr. prvykrat Machac dal ten papier a povedal ze mame volat v tom case ako je uvedene na papieri, a naposledy mi Stelcl povedal ze mu mam zavolat na jeho mobil...
zvlastne nas sa nepytali na ICSI nikdy a spermie sme mali stopercentne..
takynecka neboj splni sa,ci uz jedno alebo dve v kazdom pripade budes mat uz velku pomocnicku 😵

takyna
13. okt 2009

Júj Juli už aby bolo zajtra 😵 idem odychovať, lebo som nič nespala ani v Brne ani cestou domou 😝 pá, zajtra, a pekný večer 😵

julietka
13. okt 2009

taky pekny vecer, oddychni si a na zajtra moc drzim palceky 🙂

avaka
13. okt 2009

Ahojte,
Taky,pekna urodicka 🙂 a co vies,ked sa pekne oplodnia mozno este aj PK bude 😉 ,nechame sa prekvapit..Inak,ja som vzdy volala,tak ako bolo na papieri a vzdy tam Koudak sedel na telefone..a je dobre,ze budete mat ICSI,ved to vzdy byva viac emryjok potom..Tak nech ich je co najviac,drzim palce
A 4 na izbe?? 😕 To sa R naozaj rozbehol..

Juli,aj T ychodis k dr.v takej pohode ako ja? 😀 Ja tiez mavam bezne tlak 90/60 a u dr.mam vzdy 120/80 😅 a to sedim v "klude" 2 hodiny v cakarni...
Bobjan,to je normalne neuveritelne..ako sa moze po MA tlak tak zmenit..Uz pekne dlho beries lieky,ale snad sa Ti to upravi..skus aj ten cesnak,ako radi Lenka,ved to je taky domaci ucinny liek.

Zuzlik,Tvoji bobaci sa budu zavrtavat jedna radost,ked je vonku tak hnusne,su radi,ze su v tepluckom brusku..
A ja na Tvojom mieste by som veru niekam vypadla,aspon na vikend,ved nemusia to byt zrovna Tatry,ked je take pocasie,ale skuste nieco vymysliet,ked vies,ze to vzdy zaberie.. 😉
My sme este neprerobili,ale to najhorsie(ked sa ani nedalo byvat doma) uz mame dufam za sebou 😅 Teraz cakame na objednanu kuchynu a dovtedy musime nychystat ostatne...tak dufam,ze do vianoc budeme hotovi.. 😅

tanitta
13. okt 2009

ahojte...
Takynecka...co tam po stvorke 😝 ... hlavne ze 6bude stastna 😉 ... hlavne ze ste domka...poodychuj a drzime bobikom palceee 😉 ....a tam teda riadny natresk v poslednej dobe 😎 ...no co o dobrom sa rychlo rozsiri 😉 ...
Leni.. neprovokuj s langosmi 😅 ...do kelu baby ja som len stale jedla...som myslela ze to prestane ked dojdu zasoby mlieka a ono nist.... dosli jedine kila naviac 😠 ...
tak paa zatial... pokukam ordinaciu medzitym okupem veduceho a potom snad este nakuknem 😉

adra17
13. okt 2009

Ahojte 🙂
Dievčatá, na čo ma to vy nahovárate? Vraj testík? Veď ja som ešte len 6 deň od ET bez PK. 🙂
Takynka, tak super 😵 - aj počet vajíčok a aj to, že ste docestovali. To si neviem ani predstaviť, ako ste išli. Ja by som sa teda riadne vynerváčila 😉
Avaka, to bude krásne mať na Vianoce všetko pekné, nové a potom ešte po Vianociach ten drobček k tomu 😵 😵 😵
Mirindík, myslíme na vás 😵 😵 😵

gabika24
13. okt 2009

ahojte.
taky, super číslo - určite šťastné. Oddychuj, držíme palčoky aj my - a nás je veru veľa 😵

bobjan
13. okt 2009

Taky pekná úrodička a držím palce 😉

Leni, Avaka, ten cesnak u mňa akosi nepomáha 😖

Pekný večer, na dnes a lúčim a dobrú noc 😉

zuzla80
14. okt 2009

Pekné ránko vám prajem 🙂

Taky večer som už nestihla nakuknúť... blahoželám k úrodičké - na soft je super výsledok, nech sa pekne všetky oplodnia a pekne delia, aby bolo z čoho vyberať. A volať medzi 13-14h, na to číslo, ktoré je uvedené v papieroch. To fakt ste boli 4 na izbe - ja som bola hrozne rada, že som bola len s mužíkom, hlavne kvôli tomu, že je mi z tej narkózy 😝 Ešte, že ste dorazili domka - a pri takom počasí aké bolo včera, samé vyvrátené kamióny hlásili, nehody, katastrófa.

Stále vykúkam, či niečo nenapíše Mirindik, tak na ňu myslím - verím, že pochodia v HK dobre a nebudú sa musieť trepať až do Londýna. Snáď sa nám čoskoro ozve.

Avušik tak sme nakoniec tie Tatry zrušili - asi by to nebolo riešenie, no uvidíme, čo poriešime cez víkend. Inak mne je najlepšie ísť hneď z ET niekde na dovču - toto zaberá 100%tne - som zvedavá ako to tentokrát dopadne - už mi vráta krtek v hlave, že čo ak to opäť nevyšlo - ale ešte som len 3deň po ET, tak snáď ešte nejaké "príznaky" prídu...

Adri a budeš aj testikovať? Dostala si tehu test z Repráku 🙂 ?
Majte sa zatiaľ😉

tanitta
14. okt 2009

dobre ranko...
veduci este spi... 😎
Miri pisala ze mozno uz ostane priamo na zakrok...tak stale myslime a drzime rodinke palce... 😉
Zuzla... dobre ste spravili... by vas uchytilo aj s bobikmi niekde do polska... 😀

bobjan
14. okt 2009

Ahojte🙂

Aj ja nakúkam na Mirindíka, zatiaľ nič, ale dúfam, že je všetko o.k. a dobre to dopadne 😉 Nech sa všetci držia

Zuzlík, neboj, príznaky nemusia nič znamenať a veľmi ti držím palce.
Adri, tak isto, držkaj sa 😉

Taky som zvedavá, budem tu nakúkať, keď zavoláš 😎

Langoše by som mohla aj urobiť veru 😉 Možno dnes 🙂

Všetky vás zdravím 😉

julietka
14. okt 2009

ahojte babulky 🙂

avusik, veru aj ja chodim v takom "klude" k doki 😅 ked mi v prvej poradni merala tlak a taky vyssi mi vybehol tak som sa v pude sebazachovy obhajovala ze ale doma ked si meriam tak mam vzdy nizky...no ale v tehu je tusim norma do 140, potom uz ti odporucaju hospitalizaciu..
avi a ja si uz nepamatam, vy preprabate povodny bytik, alebo ste kupovali novy?

adri boli aj take rekorderky co si robili testik uz na 5 den po ET, pozri dicinka album, uz ma krasne dievcatko 😉

julietka
14. okt 2009

tani no neni mozne ze blondacik este spi v taku pokrocilu hodinu 😉 v noci ti este vstava viackrat?alebo take deticky sa uz v noci nekrmia?

bobjan
14. okt 2009

Inak u nás sneží ako na Vianoce 😎

Tanik, pekne si malý pospinkáva 😉

julietka
14. okt 2009

bobjan ak ti nechuti cesnak, tak skus tie cesnakove kapsule z lekarne co su na znizenie tlaku, mozno naozaj zaberu, nikdy nevies 😉

no veru mirindik ma mozno uz aj dnes ten zakrok, kto vie 😨 musia zabojovat vsetky 3 baby 😵

julietka
14. okt 2009

bobjan a ty kde byvas ked uz u vas tak snezi? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre