Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tomka12
9. nov 2009

Mirinda dakujem, verim, ze bude posledna...Volala som na to cislo do R a tam mi povedala, ze kym sa to uplne nespusti, tak sa to este nerata...takze zajtra bude len prvy den, ale v stredu uz zacinam pichat...

avaka
9. nov 2009

Ahojte,
Leni,takze Ti vsetky kocky botox zruslili?? 😀 😀 Ani sa necudujem...mas este casu dost,pred sebou tehu,a ak by to bolo s tou mimikou ako Zuzlik pise,tak uz by Ti neslo ani obocie vrastit... 😀
Inak,ja tiez mavam ,hlavne v lete pigmentove skvrny,na zimu vacsinou zmiznu...Inak teraz v tehu mam plet normalne v pohode,akurat na tele ma velmi svrbi,ale to ma casto aj predtym v zime...

Tani,tak Ta veduci riadne zamestnava,ked ani kona nestihas..a pidi vecicky si aj ja hocikedy rozlozim,pookukavam a zase schovam... 😵
Dnes sme mali poradnu,tak som si odsedela svoje tri hodky v cakarni... 🙄 ale,vsetko v poriadku,akurat,ze malinka je stale o tyzden mensia,ale to bola aj predtym.. 😵

Miri,tak aj Teba uz kazdy den kopka... 🙂 Super pocit,vsak 😉 Nasa ma teraz fakt akesi aktivne obdobie..

Kanhwa,ak mas silny citak na uspech a ziadny zapal nebudes mat,tak chod do toho.. 😉 Prajem Ti,aj Tomke uspesnu stimulku 🙂
Juli,tie vrsky k tym manchestrakom si kupila nieco ako bundicky(vrchne),alebo skor take mikiny?
Zuzlik,urcite bude vsetko o.k 😉 Mne tiez vraveli,ze ked mam kontrolu az o mesiac,tak je vsetko v poriadku.. 🙂

kanhwa
10. nov 2009

Ahojte kocky, dobre ranko, ja som dnes nemohla nejako spat tak som v praci uz od siestej 😎

Tomka,
ja mam tento problem asi tak kazdu druhu mrchu, a to ze spinim aj niekolko dni a tiez som nevedela, ze kedy mam zacat stimulku. Dokonca tam aj mavam krv, ale nie je to este normalne krvacanie, aj to na pol dna skonci a pod. Koudy mi vyslovene povedal, ze menzes je az odvtedy, ked ti zacne uplne normalne krvacanie, ako mavas zvycajne, inak sa to nepocita, tak bacha na to. No a budeme stimulkovat asi spolu, ja cakam mrchu dnes najneskor zajtra. Drzme si palce ako sa najviac da 🙂

Baby, diki vam za rady, ja som nakoniec Koudymu ten mail neposlala, ze ho poslem az dnes rano a akoby zazrakom vcera vecer som nemala teplotu ani dnes rano (klopi-klop), tak ak sa nic nezmeni, tak ideme do toho 🙂 aj ked necitim sa nic moc, ale snad sa to uz zacne teraz zlepsovat.

Krasny den vam vsetkym prajem 🙂

kanhwa
10. nov 2009

No a este som chcela - ten botox, fuj 😠 poznam viac pripadov, ked to nedopadlo nijako slavne. Ja som asi pred rokom a pol bola na takych procedurach len mechanickych, 10 x za sebou masaz tvare takym pristrojcekom a vysledok bol super, normalne ma ludia podozrievali ze som bola na liftingu 😎 akurat muzovi som sa nepriznala a on si ani ziadnu zmenu nevsimol 😎 ale ten efekt vydrzal asi len pol roka - ale je pravda, ze medzitym mi uz aj dalsi rok pribudol 😒
Ja by som isla akurat na nejake to omladzovanie pomocou lampy a pod., uz keby bolo fakt zle, ale nic invazivne urcite...ale zas nijako to neodsudzujem. Je to vsak podla mna dost rizikove, aj zdravotne a aj co sa tyka vysledku.

tomka12
10. nov 2009

Dobre rano reprofitacky 😉
Kanhwa, no ja som vecer volala do R. a tam mi tiez povedali, ze az ked sa stusti normalne...Oficialne az dnes mam prvy den a zajtra zacinam pichat...Tak sa tesim, ze teplota ustupila a mozes ist do toho...Zacneme my dve a potom sa k nam prida aj Olympia...Tak do stimulkovania 😉

tanitta
10. nov 2009

ahojky...
Kanhwa... som rada ze ti je lepsie 😉
Tomka...aj ja by som dc ratala dnesny ako prvy....
Avaka... no veru na duracelky nam ho "urobili" 😀 .... teraz je presne to obdobie kedy clovek musi byt neustale v strehu...kedze nemam choditko a chcela som stvornozkujuce babetko ta musim byt v pohotovostnom rezime 😎 ... inak este spiii od vecera.... 😕
zatial pa kocky....

takyna
10. nov 2009

Ahojte kočky 🙂
Tomka , Olympia držím palce nech je stimulka v Brne uspešná, a potom už len tehotenské stresíky 😉 🙂

Tanitka tak oči, uši nastavené treba veru mať 😵 , ja som v týchto loziacich chvílach pri dcére rozmyslala či nie je nejaký opasok na krk na dialkove ovládanie 😉 🤐 lebo liezla rýchlejsie ako moje reflexy stacili vystopovať 😎
pomaly idete do ročika už iba týzdne 🙂

.Zuzík pozdravujem ťa , kedy ideš na srdiečka? ja až 27.11 lebo moj doktor tam neni skorej.... 😖

zuzla80
10. nov 2009

Ahojky 🙂
Kahnwi som rada, že si sa nakoniec takto rozhodla a hlavne, že teplota ustúpila - asi treba urobiť, tak ako to človek cíti, riadiť sa podľa svojich pocitov a ono to bude mať ten správny efekt, uvidíš 😉
Tak vám stimulntkám, všetkým, držím palce, nech naskočíte na náš rozbehnutý tehu vláčik z Reprofitu 😉

Taky ja idem na srdiečka 16.11. v pondelok a poviem, ti, že by som to už najradšej mala za sebou, ale hlavne so super správičkami - musíme veriť, no nie 😉 Moja, ty si ako na tom s pocitmi - mňa posledné dni, dosť pichá v podbrušku, včera keď som šla od hematologičky, normálne som mala problém chodiť - ale po pár mnútach to prešlo, ale bolo to dosť nepríjemné - ešte si negrcala, ja večer rozdýchavam nevoľnosti a aj dnes v noci som sa zobudila na to, že mi je zle na zvracanie.

Myslím, že Lenku sme tými našimi názormi na botox riadne odradili, čo Leni 😀

Táni malá vrtuľka ešte spinká, ten musí byť ale riadne unavený. Asi sa včera riadne vyšantil, čo 😉

Avuška verím, že bude všetko v poriadku - ono tie antifosfolipidi ani nevedia nejako "vyliečiť" zvykne sa podávať kombinácia heparin+anopyrin, ale mne anopyrin nechcela dokina dať. A však snáď bude dobre. A teším sa, že ste s malou v poriadku, už ste krásne ďaleko 😉

Pozdravujem babulky Juli, Miri

takyna
10. nov 2009

Zuzík aj mna občas pichne až to musím rozdychavat, tazobu na zaludku mam rano hlavne, ale ja nezvraciam, znesiem vsetko 😅 , a vecer ked nieco nevhodne zjem tak mam tazobu, a uplne nevhodne tak sa pridruzi aj zaha, ale snazim sa davat si pozor, po zubnej paste ma zvykne nadrapit trosku, ale ani pri malom som negrcala, ale zle od zaludka mi byvavalo, citala som studie , ze vecsinou zvracavaju stihle zienky, ja do tejto kategorie bohuzial uz nepatrim 😉
jeden den ma viac pobolieva brusko na druhy menej a tie krce obcas.....

ja stale este beriem anopirin a fraxiparin budem musiet asi pichat 0,6ku, stitna mi dala 125mg davku

takyna
10. nov 2009

neviem ci jedavas vsetko, ale ja mam vyslovene na nieco chut a nieco uplne nemozem ani citit, vyhrava tvrdy syr, brokolica, pridruzilo sa mlieko, s jogurtou mam zahu, a vajcia..prazenica..., a cestoviny 🙂

zuzla80
10. nov 2009

Taky to sme na tom podobne s tými pocitmi 😉
Takže ty berieš aj anopyrin aj picháš fraxiparine? A tebe vlastne akú hemato príčinu zistili?
Vidím, že si bola už aj u endokrinologičky, brali ti aj krv - mne povedali, že stačí až v rozmedzí 12-16tt, tak ja idem až 15.12 na krv a potom podľa výsledkov sa uvidí - ja si myslím, že to mi dala kontrolu až tak neskoro, lebo som ani nie pred mesiacom bola na krvi - ja tiež beriem 125tku

zuzla80
10. nov 2009

Taky ja zatiaľ jedlo nevyberám - nejako môžem všetko a ani pachy mi absolútne nevadia 😅

ninockaskv
10. nov 2009

vidim, ze si tu krasne tehotkujete..

ja som len na skok, pozriet ako sa mate a co nove 😉

my sme dnes boli v CARe, doktorka ma hned zrusila, ze od porodu treba cakat minimalne 6 mesiacov, kym sa zacne so stimulaciou. ze telo po porode potrebuje 3 roky na to, kym sa da do poriadku!!!

tak som s tym nejak ratala, ze januar februar, ale ked spomenula marec april.. neviem, ako to vydrzim.. co budem dovtedy robit, ratat dni.. minuty..

takyna
10. nov 2009

Zuzík brali mi krv na štítnej, kontolu mám tiež v tom termíne ako ty, mne podla genetiky co sme si dali robit po malom , odporucil moj gynekolog hemotologiu a fraxiparin mi doktorka z hemat.dala a samozrejme oni si tiez robili svoje krvne vysledky, ja mam heterozygota

julietka
10. nov 2009

zuzlik, taky pokial vas picha tak je to urcite vsetko na najlepsej ceste, mna pichavalo casto a v 8tt som letela na gyndu s velkymi mrchovskymi bolestami a doki povedala ze to je dobry priznak, lebo sa mi roztahuje maternica a ked su este dve Zuzlik tak s tym pocitaj 🙂
baby viem si predstavit ako sa tesite na tie srdiecka, ja som sa tesila a zaroven som mala strasny strach,uplne ako pred skuskou som myslela ze sa pos..em kym tam prideme do toho Brna

avusik tie vrchy nie su mikinky, ale take pidi kabatiky, ale take akurat, ani velmi moc teple, ani take ze by im bola zima, takze pocitam ze akurat do fusaka a na jar do deky, kupila som rovno 68, pretoze 62 bola rovnako velka a oni maju zvnutra taku peknucku podsivku ze ked ich ohrniem aj po lakte tak to vyzera stale pekne a nohavicky maju dolu na bokoch z vonkajsej strany take frajerske kombicky tak ich pripadne vykasam hore, lebo to budem obliekat na dupacky ked bude moc chladno, prip.kupim tie mini pancusky
avka a preco musis cakavat v poradni tak strasne dlho? teba neobjednavaju? u nas objednavaju kazdu pacientku na gyndu bez poplatku, stane sa sice ze niekedy cakam pol az tristvrte hodinu, ale to sa da, 3 hodiny mam problem vydrzat..
aj ked zajtra budem cakat cely den, cca tie 3 hodky budem na tom glukozovom teste a dalsie 3 hodky na hematologii, brrr, normalne jeden pracovny cas 😨

kanhwi to dobre ze sa uz citis lepsie, tak si davaj aspon nejake zvysene davky vitaminu C 😉

tani normalne rozmyslam kolko km/hodinu prebehne taky drobec ako je veduci 😀 a snazim sa predstavit si to, lebo ked to budeme mat doma dvojmo tak asi fakt kupim nejake to voditko ako taky spominala 😅

zuzla80
10. nov 2009

Trošku som sa odmlčala, nebolo mi akosi dobre, tak som sa potrebovala natiahnúť a urobila som si medzitým ešte polievočku, nech nie sme hladný 🙂

Taky ja si pamätám, že ťa posielali na hemato, len som si nepamätala aký si mala odtiaľ výsledok. Hetero je ľahšia forma ako homozygot forma - a prečo začínaš s 0,6ml heparín až od 28.11., až po srdiečku?

Juli to som rada, že si bola na tom takto isto - asi by sme viac stresovali, kebyže žiadne bolesti neboli, no nie. Ja sa už vidím, keď pôjdeme v pondelok na utz, na záchod pôjdem aj 10x a srdce niekde v krku - čakám, či vtedy nepadne aj prvá tehu tička 🙂

Ninocka neboj, ani sa nenazdáš a začneš stimulku - na jar všetko pučí, kvitne, oplodňuje sa 🙂 ber to tak, že by to možno skôr nevyšlo 😉

takyna
10. nov 2009

ja som tiež musela odbehnut..., navarit 😉

Zuzík asi mi to vyslo z krvy po vysetreniach z hematologie, v podstate som sa ani nespytala

Juli mne glukozovy test vobec nevadil, ja som to zvladla, dokonca mi to chutili, nie je to az take zle

mirinda10
10. nov 2009

babulky to pichanie v podbrusu o tom by som vedela rozpravat aj ked teraz uz take nic necitim a teraz sa mi tiez zvacsuje maternica ako predtym je to ok tak to ma byt aspon viete, ze drobci rastu

zuzik ved si mala nadherne kontrolne HCG tak nevidim dovod preco by by neboli srdiecka a 16teho je tu co by dup tak sa nebojkaj

no papat treba len co je pravda aj ja som mala dnes kelovy privarok mnam a kel je dobry na zelezo .....

no ja ked pojdem teraz na poradnu 23ho tak asi ma uz objedna na ten test na tehu diabetes uz sa tesim😉

takze zajtra startuju dve b

takyna
10. nov 2009

ahoj Mirindík 🙂 , kelový prívarok neviem variť, ja dnes fičím na rezancoch s tvarohom a paradajkovou polievkou 😵, mozes hodit receptik 🙂

takyna
10. nov 2009

inak Zuzík ja som fakt mala v správe rozmer 15mm, to je nejako fakt vela nie? 🤐 to meral moj doktor asi aj s vlasmi 😝 😀

mirinda10
10. nov 2009

to je ta nevyhoda ked lezite a tukate do PC odposielam skor ako som skoncila 😀

no chcela som napisat, ze zajtra zacinaju dve nase babulky stimulku, tak nech sa im lahko picha thuj thuj 🙂 🙂 budeme Vas tu moc podporovat

julietka
10. nov 2009

taky ja moc sladke nemusim a na zaciatku tehu sa mi dokonca protivilo vsetko sladke brr, preto som zvedava ake to bude..
ale tie tvarohove rezance by som si dala, mnam, ja si robievam take na slano, troska tvarohu, kopec smotany a dobre osolim, a najlepsie su tak s vyskvarenou slaninkou a ked nie je tak tie rezance necham pekne priskvarit nech maju taku typicku skvareninovu chut 🙂

miri kelovy privarok tiez velmi lubim, uz si ho chcem spravit asi mesiac, ale lubim iba z cerstveho kelu a v poslednej dobe bol u nas v kauflande len taky tretotriedny s muskami na vrchu a v tescu ziaden..mrazeny mi nechuti 😨

no miri este ze si to dopisala ja rozmyslam uz 5 min nad tym co su to tie "b" co zacinaju zajtra 😀

mirinda10
10. nov 2009

no som vam tu na smiech 🙂

ja mam len obcas chut na sladke ale ked ma to prepadne hroza uz mam +4kg no nejak to sladke musim obmedzit ale chyba mi pohyb to je ten problem

no kelovy privarok taky je jednoduchy oprazis cibulku, nakrajas kel ako kapustu das na cibulku trosku podusis, posolis aby pustilo vodu, ja davam hned aj zemiacky dolejem vodu a necham dusit - varit, niekedy ak mam chut na maso tak tam nakrajam klobasu,ak su zemiaky makke tak este dam cesnak asi dva strucky a zahustim ( postruham zemiak) taky vacsi a dam este majoranku a dochutim hotovo je to rychlovka kel nepotrebuje vela cmuk teraz treba jest vela kapusta, kel vsetko tehulky moje

tanitta
10. nov 2009

JEJ len pekne papajte kapusticky 😉 pokial sa da lebo ak budete kojit tak sa budete musiet vzdat na nejaky cas 😉

mirinda10
10. nov 2009

ved to mne uz od rodicov prisiel sud kapusty, tak zajtra bud budu kapustne halusky alebo segedin mnam ja mozem kapustu aj kazdy den a kapustnicu no idem sa zadusit

ja viem, ze potom budem mat post ale aspon opat na vianoce si dam to uz mala bude mat 9-10 mesiacov a uz nebudeme tolko kojit tak si to opat uzijem ale som rada, ze nerodim na vianoce ja by som neprezila citit kapustnicu a nejest to by som sa musela niekde vystahovat aby som netrpela

tomka12
10. nov 2009

Mirinda s tym kelovym privarkom si mi normalne urobila chute, mnam mnam...No veru, zajtra sa to rozbehne v plnej parade...pichat budem vecer okolo 20.00, vtedy je uz klud od vsetkeho...
Kanhwa a ty ako? Prisla mrcha?

takyna
10. nov 2009

Mirindík dakujem za recept, urcite skusim 😉
rezance s tvarohom tiez len so solou a skvarkami, inak to mi tiez na sladko nechuti, ani sladke teraz ee
Tomka príjemne pichanie, nech je vela peknych vajok 🙂

idem do postele zacina panelak a odsudene 😉 pekny vecer 🙂

tomka12
10. nov 2009

Takyna, dakujem 😉

menopur
10. nov 2009

Prosim Vas, ktora ma na predaj Menopur 1 balenie, moze byt aj po ampulkach aspon 6 ks.
Potrebujem surne do 13.11.209
Dakujem Mili

avaka
10. nov 2009

Ahojte
Prave mi zmizol cely prispevok 😠
Zuzli,to si pis,ze sme Lenku od botoxu odradili.. 😀 ,ani na kona neprisla,urcite stoji pred zrkadlom a presviedca sa,ze to fakt nie je nutne.. 😀 Leni 😉
Zuzli,tak v pondelok budu 3 srdiecka 🙂 Jedno v krku a dve v brusku 😵 😵
Kocky,mne sladke celkom chuti,ale nie sladke jedla....ziadne zemlovky a sladke slize,skor cokoladky a ine zakusky.. 😵 Ale ta glukoza mi teda nesla 🙄 hlavne na konci...Juli,teba to caka zajtra,nezabudni si zobrat ten citron vytlaceny,bude sa Ti ti lepsie pit..Ja som to musela pit bez,kedze som si ho neviem preco doma nevytlacila a tam mi nepozicali noz.. 😅 Ale pytala som sa dr.na tie vysledky a vraj to mam este v norme,tak sladke vraj mozem.. 🙂
Juli,Ti vasi dubaci budu krasni v tak frajerskych obleckoch... 😵 Ja som tiez rozmyslala,ci este kupit jedny macherske nohavice,ale uz mam toho asi dost..
Ja cakam Juli u dr.dlho,lebo on objednava len jeden den v tyzdni(tak 2-3 hodiny) a to by sa asi objednal kazdy a bolo by to o tom istom.On ordinuje po poobediach,lebo inak pracuje v nemocnici a je u nas asi najlepsi aj jeho ordinacia asi najlepsie vybavena aj so 4D utz,takze,na tu poradnu,co idem raz za cas sa to cakanie da vydrzat.. 🙂
Miri,Tebe sa zda 4 kg vela? 😕 Mne stale kazdy vravel,ze som malo pribrala a male brusko a..a ..a nakoniec sa postavim na vahu po 2 tyzdnoch a zrazu skoro 7 kg 😅
vsetky vas zdravim kocky 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre