Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
4. feb 2010

Lenik ja dúfam, že k tvojej ale aj našej spokojnosti 🙂 budeme budúci štvrtok vedieť či je to 100%-tné dievčatko, alebo dievčatku niečo dorástlo 😅 Moja a vy máte ešte nejaký mrazáčikov v zálohe...

Takynečka ja som tiež teraz posledné dva dni malá akési boľavé, ale to tiež prisudzujem k tomu, že si bambuľko robí miestečko - i keď tá psychika, no katastrófa. Brala som opäť clotrimazol a v nedeľu večer zo mňa vyšiel taký hustejší hlien a ja som si už začala namýšľať, že čo ak to je hlienová zátka.... no proste čisté haluze 😅 . Ja by som už bola kľudnejšia, keby som bola aspoň taký 25tt, už by som si trošku vydýchla 😉

Idem pokukať tie vankúše čo ste tu hodili...

mircalla
4. feb 2010

caute babenky, z mojich vysledkov screeningu som mierne zmatena, NT bolo ok a nosova kosticka bola na sono. toto je krv

to mam za to, ze som bola blba a riesila som krv vysledky mailom so sestrickou, co tomu nerozumie. poradnu mam az 16.2., nechcela som cakat, radsej som mala

PAPP-A 1.930, to by malo byt ok, aspon co mam daco nastudovane

S FB HCG 61.8

To druhe neviem co je za udaj a vobec nenapisali ani jednotky, ale snad to nie je ta hodnota free-b-hCG v mom, co tu baby na koniku udavaju, ved ta by nemala byt viac ako dakych 2.5 mom, toto by bol totalne haluzny vysledok. sestricka mi napisala, ze to nema referencne hodnoty a vsetko sa hodnoti ako celok spolu so skrinningom na AFP, takze som "strasne mudra" po tejto odpovedi....dokonca ani stelc nechape, ze co to je za hodnotu a v akych to je jednotkach, ze ked chcem tam zavola, no ale ja mam kontakt na tu sestricku len....a ta nic nevie atd

mircalla
4. feb 2010

ale napadlo ma mozno to bola hodnota v jednotkach /100 alebo /10 jednotky stratka neuviedla....

mircalla
4. feb 2010

ten stlecl je neskutocny...on tam normalne zavolal, ze ta hodnota neni prepocitana, ze nechape, preco to neprepocitaju, chcel vediet kolko vazim, ze to prepocita u nich

no ked som sa postavila na vahu som skoro odpadla...fuj, tucniak

labus
4. feb 2010

Mircalka a kde si bola na screening? fakt to máš nejak čudne popísane čo viem... a Štelcl je ten najužasnejší lekár akeho poznám tak sa nečudujem.
všetky vás moc pozdravujem
Takynka som rada,že ste už domka
Leni podla mna je na testíky skoro ...neboj a skus v sobotu ja skusim až v nedelu ...ale poviem vám od dnes ma chytá panika strachu.. že nič...snažím sa upokojit... ale ja už ine šance nemám a aj ked si vravým klud ... je mi zo strachu aj do plaču...
Tinuška ahoj pokladík dlho,dlho si sa neukázala... v temičke moc ,moc Ta pozdravujem aj TM 🙂
Zuzka neboj tehulky mávaju často výtoky pokial nemáš bolesti tak je to o.k. a tie brusinky si si skusila kupit?
Lahhelík takma napadlo že v stredu máme spolu doležitý den... ja mám krv a Ty ideš k docentovy... budem držat palce a hned mi napíš ako si pochodila ..ale on je skvelý a fantastický lekár tak ako Štelcl budeš určite spokojná a hlavne v najlepších rukách.. a pozor na ceste jazdite opatrne ...
Julietka juuuj už aj tebe sa to kráti a budeme tu mat dalšie babatenka.
Avaka dufam,že sa pomaličky zotavuješ a zvykáte si z maličkou na seba... manžel dufam pomáha ...daj malej boštek

mircalla
4. feb 2010

bola som v medifere, ale tak vies oni to poslu priamo do labaku, potom idu vysledky do medifery, info ak nechcem cakat do poradne poskytuje sestricka mailom ci na telefone (zvolila som prvu moznost) a ta tomu figu rozumie....ani neviem kde stelc vyhrabal, to cislo na labak, lebo ja ho nemam.....ja z neho fakt odpadnem

to PAPP-A aspon hodnota zodpoveda, ale to druhe to je ulet...hypochondri ako ja tieto veci ovladaju🙂)

a ty ako? co robi embryjko?

dior
4. feb 2010

dakujem lenka 😵 uz studujem-ten hnedy sa mi paci,ale ten modry je asi lepsi

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

- tento ma 170cm-to je dobra dlzka na 2 nie?

taky,zuzla -mna uz tak boli chrbat,ze sa na to aj v noci budim, neviem sa ulozit a asi sme mali vcera 1kopancek 😵 bolo to take ine ako tie bublinky 🙂 zajtra mam tu konzultaciu ohladom tripl 😖
mircala aj ja zavolam do brna-alebo im to preposlem,nech sa oni vyjadria,lebo mne zase povedali,ze im tam cselico vyslo 😕

dior
4. feb 2010

http://www.predeti.sk/?idmenu=769 tento je super ten material,ale nezda sa mi taky dlhy a tie lacnejsie su tiez kratsie poradte

mircalla
4. feb 2010

no stelc sa vyjadril, ze ak to neprepocitaju, tak potom taka hodnota nema ziadnu vypovednu hodnotu...ale co sa tam prepocitava, to uz neviem...kedze sa aj na vahu pytal, tak asi vselico....baby ja som hrozne tucka....fuj fuj...ani nepoviem kila

baby a ako je to s pohybami? ja som citala az tak 20tt, u dvojiciek (dior) v 18tt, takze akurat...

mna boli chrbat uz skoro od zaciatku. mala som totiz zlomene 3 stavce, tak to citim dvojnasobne

lenka20
4. feb 2010

zuzlinka nemame zrejme mrazaciky, maju mi dat vediet do 10 dni, to bude zajtra, ale tie zvysne 2 boli dvojkove a ak sa nestal nejaky zazrak a 6.den sa nepremenili na jednotkove tak ich nemrazili.. takze skor s nimi nepocitam..
mircallka vysledky konzultuj len s lekarom, ono je to pekne ze ti ich poslu skor ale ked si ich nevieme vylozit tak su nam na nic 😉 stelcl je fakt milucky, ze ti to pozistoval, pekne od neho...
dioriatko moje - tak kebyze kupujem ja tak by som kupila jeden vankus na kojenie taky sa mi zdal co som ti poslala link aby si mala zozadu oporu, ono sa to nezda, ale kojit dvojciatka ti asi da zabrat aj chrbtici, treba ti nieco presne na to urcene.. a este by som si kupila jeden ,, gulickovy ,, pre seba na spinkanie v tehu a potom ako podlozku mozno pod chrbat pri kojeni alebo len tak na lezkanie pre deticky... ja myslim, ze svoj tehu vankusik vyuzijes aj neskor pre seba, clovek si na take nieco zvykne, je to prijemne...

mircalla
4. feb 2010

no lenus, oni mi ich ani sami neposlali, ja som bola aktivna, ze napiste mi to cez mail🙂) tak setricka napisala....🙂

a ako spinenie? zmenilo sa to nejako? nepisala si koudakovi? ci uz pockas do testu na 11. den?

lenka20
4. feb 2010

miri-nepisala som nikomu, doky vedel ze spinim uz pred et, teraz sa to len o nieco zhorsilo, ale MS to zatial nie je ani sa to odvcera nezvrhlo viac, takze cakam do sobotneho testu a potom poriesime... momentalne s tym aj tak nikto nic nespravi, takze skoda sa tym zaoberat 😝 uz mam s tym nejake tie skusenosti, takze som v klidku 😵
ty nebola to nejaka pomsta sestricky, ze chces? tak tu mas 😉 😎

mirinda10
4. feb 2010

lenik musis verit, moc na teba myslime

tam my mame 2,3kg a sme 33+5, prietoky ok vsetko tak ako ma byt, malu pochvalil, ze sa drzime a prvu metu mame 36tt na plucka ak vydrzime tak ideme na planovanu sekciu 38+1 tak povedal doc, tak som rada, nemusela som ho prehovarat hned povedal, ze o inom ani neuvazoval a ked som sa spytala ci nejaka zmluva, tak povedal, ze na zmluvu on nerobi tak nejak sa dohodneme ale urcite si budeme planovat porod

dalsia poradna o tyzden 11.2 a uz bude prietoky merat kazdy tyzden ci nahodou placenta uz nevypovedava cinnost co moze byt v mojom pripade problem ked ju mam mensiu po operacii

mircalla tie hodnoty musia byt prepocitane inak nemaju vypovedajucu hodnotu, netrap sa ja si osobne myslim, ze u teba to je ok nakolko si mala mladu darkynu

diorka vankus kupuj ja len odporucam je to super

taky, zuzik to vas vsetko bude boliet az do porodu ja uz fucim ked vstavam z postele uz mam pupok presne na brucho a uz sa bude vypucat 😀, muzik hovori, ze sa prehadzujem na posteli ako veleryba

lenka20
4. feb 2010

mirindik no super, takze vsetko je ako ma byt, kto by si bol pomyslel, ako krasne daleko to mala emka dotiahne, bude o silna zena, urcite o nej budeme este pocut ked bude velka 😵 😵 ste sikulky, obidve 😉

lenka20
4. feb 2010

ozaj, a kde je dnes tanicka?? nejak sa flaka, alebo veduci stale pokasliava chudatko?

mircalla
4. feb 2010

ved ja nestresujem, prva hodnota je ok, a ta druha bolo tak totlane odveci, ze mi bolo jasne, ze to nemoze byt spravne, uz 5 je vela...neda sa to ani dosiahnut...prerataju a uvidim, nemala som byt hrr to takto riesit...

vcera som si kupila prve tehu rifle, tie normalne ma uz hrozne tlacili a boli dost nepohodlne...je to take zvlastne tieto veci robit....prvy krat....

mirinda a ides teda k tomu dokymu, co si sa bala, ze ta mozno nezoberie?

mirinda10
4. feb 2010

ano povedal, ze sa dohodneme na datume a bude ma stale pozorovat, tak verim ak sa nic nestane, tak ma odrodi ale ja verim, ze pockame na 38tt

lenik ved vyznam mena Ema je silna a odvazna, tak sa to na nu hodi 😉 , uz toho vela prezila

labus
5. feb 2010

ahoj kočky... takže ja sa lučim u mna došla mrcha... a ja končím tak sa držte a občas asapon mrknem ako sa vám darý.
Lahhelík 10 sa drž a napíš mi IP tu budem učrite čakat aj ked na kona už velmi nepoleziem asi chápete ..

tanitta
5. feb 2010

ahojky..
Labus.. drz sa...viem ze tuzba po dalsom dietatku je velka... ale mas zlaticka ktore vam pomozu sa preniest nad vec...a mozno pride cas a s nou aj nova nadej... osud je niekedy nevysptatelny...vypni net a zi...krasne chvilky so svojimi blizkymi a pritelmi 😉 ... pa
Babulôky pozdravujem vas a tesim sa ze Takynecka je domka 😎

dior
5. feb 2010

baby ten kojaci vankus-co vlozila lenka-tak ten mala na fotke belohorcova v porodnici,asi s nim ucia kojit,leni asi to tak aj urobim, lebo ten gulick. bude dobry na spanie a potom podpera na chrbat pri kojeni a na podlozenie bude asi lepsi ten tvrdy-no mna uz teraz boli krzize ,tak neviem co to bude pri kojeni 😖

mirinda krasne sa drzite-u teba je kazdy tyzden k dobru 😵 ,urcite to vydrzite

mircala-ja to idem dnes skonzultovat,tak potom dam vediet, co dr povedal

lahhel
autor
5. feb 2010

Labusik srdiecko, je mi to velmi luto, viem aky je to pocit bezmocnosti....ale ako napisala tanittka, mas doma deticky, z ktorych sa mozes tesit a cas ukaze a mozno sa este rozhodnete niekedy pre jeden pokus...Tazko sa mi hladaju slova utechy, lebo myslim, ze ani jedno slovko nepomoze v tejto bolesti..vsetky to dobre pozname...
Drzte sa, budem na teba mysliet labusik a urcite ti napisem...

mirinda10
5. feb 2010

labusik je mi to moc luto, treba asi naozaj vypnut a venovat sa muzikovi a rodinke ale viem, ze to musi velmi boliet ☹ ☹ smutim s tebou

zuzla80
5. feb 2010

Labusik to faaakt 😲 ach tie neúspechy, stále rovnako bolestivé...preto úplne chápame tvoju odmlku. Moja ani nevieš ako veľmi som ti to priala, ale ako píše Tanittka, osud je niekedy nevyspytateľný a nikdy nevieš, aké šťastie ťa v tvojom živote ešte čaká. Drž sa labusik a všetko len to najlepšie v živote ti prajem 😵
A inak ďakujem za typ ohľadne brusníc - jasné, že som si kúpila, ale nakoniec som si vzala tie Mega brusnice, kde je dávka až 500mg a zdá sa, že to celkom pekne zaberá. A inak je aj brusnicový-urolog. čajík Urosept, kt. tiež odporučila jedna tehuľka a klop, klop, klop to zatiaľ vyzerá byť konečne ok.

Lenik inak ja ti musím napísať svoju skúsenosť, nám napr. po 2.softe žiadny email ohľadne zmrazenia embryok neprišiel a pritom nám zmrazili 4. Ja som vtedy písala Koudymu a on mi to zisťoval. A ani teraz po 3.softe neprišla žiadna informácia a ani to, že by sme mali platiť za uskladnenie, keďže na isto vieme, že nám ešte 2embryjka ostali. Ja by som pre istotu napísala Koudymu, že si nedostala žiadny mail, a že sa chceš uistiť, či neostali nejaké embryjka na zamrazenie. Ak by niečo ostalo, tak by ste mohli hneď v ďalšom cykle skúšať hmmm....

Mirindik veď už mám teraz pocit, že sa neviem zodvihnúť z postele a čo to bude neskôr 😅 . A to som zatiaľ ani tak veľmi nepribrala, len nejakých 3,5kg. Ale tie kopančeky sú také úžasné, niekedy z nich fakt nemôžem... Inak som rada, že nakoniec lekár nerobil problémy so sekciou, práve naopak. Tak o chvíľku po Juli pribudne ďalšia mamička - inak mne práve volali, že morfo utz sami posúva na 12.2. 🙂

Diorik mňa ani tak chrbát nepobolieva, ale kostrč a príšerne, či pri sedení alebo pri ležaní niekedy a najnovšie ma zvykle v pravej strane krížou, ale to je také, že sa to vydržať dá. A Belohorcová už porodila 😕

julietka
5. feb 2010

labusik 😔
tiez viem ako chuti opakovany neuspech z IVF...ale suhlasim tiez s tanitkou, asi naozaj treba vypnut a svoj zivot zacat riadit inym smerom...Pan Boh ma s vami momentalne asi ine plany...a naozaj nikdy nevies...drzim palce aby ste sa s manzelom cim skor z toho pozviechali a nasli radost v kazdodennych starostiach, chodte na dobru dovolenku a uzivajte si jeden druheho, lebo to je to najkrajsie ked mas pre koho zit..

mircalla
5. feb 2010

dior asi najlepsie to fakt pripadne potom konzultovat s brnom. stelc bol trochu na nich napaleny, ze nemali tu druhu hodnotu preratanu, ze to nechape, preco to neurobili.

labusik, co to citam...;(( take nadherne embyjko...neviem, ci by pre teba boli darcovske riesenie, alebo by to stalo u teba za uvazovanie?? ja viem, ze svoje je svoje, ale mam ten isty problem, co ty...vysoke fsh

co sa tyka mrazenia - mne tak povedali po 1. raze, ze mozno sa bude mrazit, ale mail mi nedosiel. tak som sa po tyzdni pytala ale nic sa nemrazilo

druhy raz sme mali na mrazenie a prisiel mi email hned na druhy den. kludne sa moze stat, ze aj nenapisali, maju toho vela. najlepsie sa opytat dokyho, on to obratom zisti

julietka
5. feb 2010

zuzlik to je neuveritelne ze to dali morfo na 12.2. takze toto bude naozaj vyznamny datum 😉
inak tiez som mala morfo 12.ale oktobra, akurat na moje narodky a to bol pre mna najkrajsi darcek, lebo sme sa dozvedeli pohlavie nasich drobcov 🙂

pozdravujem vsetky babulky 😵

lenka20
5. feb 2010

ahojte babulky, no co citam - labusik 😢 😢 😢 je mi to velmi luto, ze prisla ta svina mrcha.... zlatko ja si stale myslim, ze clovek si to po case premysli a ked je tuzba tak silna ako je u teba, tak sa len tak nevzdas a este si raz budeme na koniku dopisovat... takze sa s tebou nelucim, ale keby naaahodou si dala prednost inym super veciam v zivote - a je ich vela vela, hlavne ked ich mas s kym zazivat - tak ti prajem vsetko len to najlepsie a posielam vela vela vela pozdravov a myslienok 😵 😵 😵 😵
zuzlinka - ano, ved budem tam zajtra volat o vysledok cikania tak sa ich rovno opytam.. ale myslim, ze skor nie, nejak mam taky pocit od zaciatku.. ked sme predtym mavali take embrijko na 5.den tak ho nikdy nemrazili.. no ved uvidime..
diorik - tak nech ti dnesna konzultacia dopadne dobre a skonzultuj to potom aj s brnom, nech mas 2 nazory..
inak tie vankuse - ja myslim, ze aj pre babatka bude lepsie ked budu mat nieco pevnejsie pod chrbatikmi, aj sa ti nebudu smykat.... no najlepsie keby si si to mohla niekde vyskusat ci ti to bude vyhovovat... mozno ked budes chodit na pripravu tak tam nieco take budu mat... a inak - taky vankusik na spanie dostat tusim aj v zdravotnickych pomockach a mozno tie budu este lepsie....

takyna
5. feb 2010

Labusík 😢 , ako pisali kocky mozno ma zivot s tebou este ine plany, mas krasnych synov, verim, ze naplnaju tvoj zivot stastim , a mozno o par mesiacov predsa len este posteklite to Brno 😉 🙂 budem mysliet na vas a hlavne prajem vsetko dobre 😵

avaka
5. feb 2010

Ahojte babulky 🙂
Tak nas konecne vcera pustili domov.. 😵 Veru som s tak dlhym pobytom nepocitala...a hlavne znasala som ho ovela horsie ako mala,tej to bolo jedno.Ja som vsak vyronila asi viac slz ako mlieka,ked mi Elku zobrali a mohla som za nou len na kojenie..Ale uz sme konecne spolu...
Dakujem Vam vsetkym za podporu,drzanie palcekov a gratulacie 🙂
Ked mala pospinka,hodim fotecky,ona teraz len papa a spinka,ale to vraj len kym odzltne.. 😅 Ale papa dobre,az sa bojim,ze ma o chvilu zje 😀
Citam tu aj smutne spravicky ☹ ,kocky pokial sa Vam da nevzdavajte sa!!! Ja viem,ze sa to tazko po tolkych neuspechoch ale bojujte,ja teraz dakujem aj sama sebe,ze sme to nevzdali,neviem si predstavit,ze by som nezazila tento pocit,byt mamou..
A je pravda,ze porod boli (hlavne nez EPI 😀 ),ale ked mi dali Elusku na brucho...presne to vystihla jedna moja znama...A ZRAZU TI NIC NENI...

mircalla
5. feb 2010

ahoj avus, az som sa rozplakala ked som citala tu vetu, taka som bola dojata

hlavne, ze ste doma a v poriadku, vsetky sme na Vas myseli, tvoj muzik nas o vsetkom informoval

uz sa neviem dockat fotos....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre