Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bobjan
22. mar 2010

shandy, to je super, že máš z Brna dobrý pocit 😉 Držím palce, nech je jar a celý tento rok plodný a úspešný 😵
Ja asi mám ten syndróm..lebo u dr. 140/95 je teda veeeeľa 😠 Doma mávam tak 121/87...sice ten spodný je vyšší, ale nie tak..takže beriem lieky 1-1/2-1 a magnezko 3x1..bleeee...

Zuzi, tebe tá sladká voda nebola protivná?Lebo z každej tejto kontroly som počula, že to fuj...

Mircallka, aj ja som bola prekvapená, že nejako skoro...ale hádam to bude dobré...

Ale neviem ďalší termín utz, tak sa mi to zdá akosi dlho...skôsim zajtra sestričku nejako nalomiť.., že by som chcela pre pokoj duše zasa nejaký...neviem, kedy sa chodí na ďalší...

shandy
22. mar 2010

mircalla o tom uceni si myslim to iste...pri tomto asi clovek stale ma co studovat a ucit sa 🙂
mirca spravne, nenechaj si do toho kecat 😀 . my sme sa s drahym dohodli, ze keby sme niekedy vyberali meno, tak ze pre chlapca vyberiem ja a pre dievca on. 🙂
mne sa tiez nechcelo velmi na ten UZV, ale zasa fakt bude lepsie, ked to Koudy uvidi na vlastne oci co a ako...hlavne ten prvy raz.. dakujem bobjan 😵 😵 😵
ufff no teda pekny rozdiel ma v tom tlaku. ono to inak vazne plati, ze ten syndrom existuje a potom je dobre to mat oficialne potvrdene, aby ta neliecili na vysoky tlak...ale zas je dobre, ze na to beries lieky. v tehu netreba tieto veci asi riskovat...
bobjan neboj, verim, ze to bude dobre. ved to je jedno, kedy dostanes knizku....hlavne, ze ju mas 😵

takyna
22. mar 2010

Ahojte kočky 🙂

Pridala som fotečky našej Bibušky zo 4D sona 😵 , revem ako blbá , dúfam, že dopadneme dobre 😵

Pekný večer 😵

avaka
22. mar 2010

Taky,Bibka je nadherna.... 😵 😵 Inak, ako dobre to nedopadne,neboj 😉 a slzicky stastia su o.k 🙂 🙂 Uzivaj si to

Bobjan,dufam,ze sa Ti ten tlak upravi,ja som nastastie nemala vysoky,ale choroba bielych plastov... Viem si predstavit,ako sa Ti caka na utz,ja som sa tiez nevedela dockat,ked som mala zozaciatku kontroly po mesiaci..

Shandy,tak dufam,ze bude mat Koudy pravdu a uz nebudete musiet nic planovat 😉 Inak ja malej cvicim s nozickami,ona je zlata,normalne uz na to caka...Prdiky aj idu a ked jej skrcim nozky,tak zavrie ocka,aj plakat prestane a zhlboka predychava... 🙂 Len ked to boli a po placi uz len vzdycha a tak utrapene sa na mna pozrie ..a nestastne sa tvari,chudatko... 😔
Miri,este ma napadlo,ja tiez len postupne zistujem a tipujem,ze malu boli brusko,alebo nemoze spinkat...a co ak je hladna??Asi neni,lebo licka rastu a c.56 uz zacina byt male,ale chcem povedat,za sa naozaj postupne ucime a nemala si to ako hned vediet 😉

alex9966
23. mar 2010

lenka dakujem

dior
23. mar 2010

takyna- mala takynka je kraasnucka-super to bolo ze? ja si to stale pustam 😅 ,kolko uz vazi

tanitta
23. mar 2010

ahojky..
Taky...uzivaj si to;).. su to slzicky stastia...bude uz len dobre 😉 ...krasne dievcatko 😵 ...
Avaka...su aj opacne pripady kedy dietatko je velmi najedene.. vtedy moze mat tazke brusko...nevygrckava ti?..cim masirujes brusko?...su olejceky na bolenie brusiek...moze ale nemusi pomoct....ja neviem maly ked mi hrozne plakaval a naozaj som uz nevedela co vykupala som ho v cistulienke 🤐 😎 ...su to bylinky...kupis v lekarni pod nazvom ocianka lekarska...ja na z "oci" verim... ale zase by som nerobila take veci ze pretieraz ocka ocikanou plienkou.. to eeeee... ved je to oblickovy odpad 😝

tanitta
23. mar 2010

Bobja.. gratulujem k tehu knizke... ale uz je nacase zmenit aj pas 😎 ...hm?...ten tlak vies...je mozne ze sem tam si ta nechaju na pozorovanie aj v nemocnici...a je mozne ze sa tlak upravi sam odseba 😵 tehotenstvo je jedna velka zahada 😉 ...co si telo na nas pripravi 😉 ....tak sa drzkajte...

lenka20
23. mar 2010

jeeeej, takynka - bibulienka je krasnucka ako obrazok 😵 😵 😵 len si poplac, kludne, ved je to take krasne stasticko 😵 😵 😵 a neboj sa, uz bude len dobre 😉
bobjan - gratulacia k tehuknizke, veru veru, priznaj sa aj v pase, ze si tehulka 😵 ak mavas doma tlak ok tak je to v pohode, to je hlavne...
avuska - chudiatko malicke ze ju to brusko stale trapi, aj kamaratova mala to mavala, ale do pol roka to prestalo... nic konkretneho nerobili, len to co aj ty skusas...

bobjan
23. mar 2010

Taky, malá je krásna a zlatučko sa usmieva 😉 Neboj, všetko bude o.k.

Tani, rátala som s tým vždy, že ak budem tehu, tak budú chcieť, aby som bola v nemocke, ale dúfam, že sa jej vyhnem veľkým oblúkom...Ja sa napr. dr. nebojím, viem, že mi nič drastické robť nebude, že meranie tlaku nebolí, atď...ale ako mi napumpuje tú ruku, tak mi začne srdce trepať a už sa nedá ukľudniť...

Leni, meriam si doma, len dr. to akosu neberú na vedomie... 😠 že je to o.k....

Ďakujem vám, 😵

lenka20
23. mar 2010

bobi - tak nech si pokecaju ked chcu, hlavne je ze ty vies, ze mas tlak ok a keby sa ti aj doma zvysil tak potom nabehnes.. aj moja svokra mava u dr.vzdy vysokansky tlak a to bola cely zivot zdravotacka.. a doma ok.. no ked bude treba do nemocky tak co uz, niekedy je to aj dobre, najma u nas dlhorocnych snaziliek, co budeme v tehu pokakane... ja som si vlani priplatila k urazovemu poisteniu aj denne odskodne, pocitam s tym, ze stravim nejaky cas asi v nemocke ked budem tehu.. 😀 😝 teda dufam, ze nie s problemami, len tak si polezat, infuzku vybrat a tak, chapete 😉

takyna
23. mar 2010

Ahojte kočky 🙂

Veľmi ďakujem aj za Bibku 🙂
Diorík váži zhruba 689 g, je menšia na 24tt, inak by malo byť všetko ok, klop,klop,klop, poklopávam stále, inak doktor stále ešte vraví, že sme v takz. šedej zone, do toho 31tt a potom si môžeme trošku vydýchnuť
Bobi kedy zmeníš pas?, Diorík ako kočík?, a fotečky malých?
Tanit ako malý? Avi nemáte reflux?

lenka20
23. mar 2010

takynka diorka bude mat fotecky az zajtra 😉
neboj sa o malicku, vyzera ze si v dobrych rukach, tak to potiahnete do 40tt uplne v pohodke 😉

shandy
23. mar 2010

jeeeej taky bibuska je krasna 😵 😵
a dievcatka zvyknu byt niekedy mensie. ja som sa narodila v termine a bola som uplne drobucka a teram mam 177 cm 😀 😀
avaka viem si malicku zivo predstavit, ako cvicite a ako si pri tom poprdkava 😅 , pekne si to opisala, tak hadam to coskoro prejde 🙂
dakujem aj ja dufam, ze dalsie IVF nebude treba planovat...
bobjan, tak nechapem, ze to nechcu akceptovat, ze doma mas tlak relativne v poriadku, ved sa to bezne stava a deje sa to podvedome, proste to neoplyvnis. jedna kocka z temy o stitke to mala normalne potvrdene, ze syndrom bieleho plasta a nosi to pri sebe stale...
pekny dnik babulky

bobjan
23. mar 2010

shandy, o tom potvrdení som ani nepočula ešte 😅

Leni, chápem, proste chceš ísť na pichačku do nemocky 😀 ale len aby to nebolo nič vážne a určite je dobré, keď nás takto strážia...určite sa aj môj dr. bojí, lebo ma už ženie na interné...a na internom je taká divná dr...nie je mi moc sympatická, tak očakávam, že tlak bude rovnako vysoký, ak nie vyšší.. 😠 😠 😠

Taky, kedy zmením pas? No až v 12TT mám ísť na utz, tak ak bude o.k., tak potom...

lenka20
23. mar 2010

bobi - na druhej strane treba tych dr.chapat, ked raz nameraju vysoky tlak a nic by s tym nerobili a fakt by ten tlak bol vysoky, tak by sa mohlo kadeco stat a potom by oni boli zodpovedni (no to pocitam, keby vsetko u nas fungovalo ako ma)...
neboj, do 12tt to ubehne rychlo, kukni na ostatne baby, uz maju tolke TT-cka ze to je az neuveritelne ako to leti 😵 😵 😵
shandy mas pravdu - dievcatka zvyknu byt mensie, aj segrina mala bola o vyse tyzdna pozadu velkostou oproti MS..

bobjan
23. mar 2010

Leni, to je pravda, istia sa....
aj u mňa to je tak, oproti ms je maličké o týždeň menšie....

olympia
23. mar 2010

ahojte reprofitacky,
bobjan, drzim palce, aby slo nadalej vsetko ako ma a strach z doktorov mam v podstate aj ja, akurat ze mne v ich pritomnosti nestupa tlak, ale klesa IQ. 😀
Shandy, mam z RF rovnako pozitivne pocity ako ty a aj vsetky baby, co sem pisu.
Moja stimulka zatial ok, vyzera to vraj dobre, tak dufam, ze sa dopracujem aj k ET a - ked sa stane zazrak - aj babatku. 😵

mircalla
23. mar 2010

ahojte...dva tyzdne hore dole oproti MS je norma, tak mi hovoril doky
jaj taky aj ja budem mat ake fotky dufam....idem 12.4. na taky uzv🙂))))))
ja mam sice tlak ukazkovy, len od 5. mesiaca mi obcas busi srdce....no citala som, ze to byva....ale radsej to poviem dokymu...

tanitta
23. mar 2010

takynecka...my fajn...byvame vela vonku teraz...a som rada ked si nachvilku sandem 😅 ...veduci je vymyselnik ...najnovsie si strasne rad pcha prsty do krku a ma z toho hroznu srandu 😠 ...a kopec inych pikosiek 😅 ...len jazyk sa mu nechce rozviazat.... vystaci si so slovnou zasobou mam(mama), havo, brm brrrrrm, mnami-dudel, ham--- jedlo akekolvek(aj ked jedlo a on nie je velky kamarat..)...vuuuuvuuúú- ako fen vysavac a vsetky domace spotrebice co hucia...
takze vidite baby co vas caka 😉 ... drzim kazdej jednaj palce nech vam kazdej pristane na balkone bocian s krasnym uzlickom 😉 ...a co najskor...

olympia
23. mar 2010

Tanitka, pekne prianie, ja toho bociana privolavam uz riadne dlho, tak by konecne mohol prist. 🙂

shandy
23. mar 2010

bobi no fakt, normalne nosi potvrdenie pri zdravotnom preukaze, ze ma syndrom bieleho plasta 😀 , tiez som netusila, ze sa take nieco da 😅
leni ty mas zas opak syndromu bieleho plasta, co? ze abstak bielych plastov? 😀
no my sice zvykneme byt mensie, ale tych chlapov krasne dobehneme, ba skor aj predbehneme, nie? 😉
oly 😀 😀 😀 , kedy ides na uzv? a cim stimulujes?
tanittka ten slovnik tvojho veduceho je super 😀 😀 , zas keby si mala dievcatko, tak by si sa ani k slovu nedostala 😀 , je to mile, snad uz aj my snazilky budeme coskoro riesit tieto maminkovske problemy 🙂

lenka20
23. mar 2010

shandy ja mam urcite nejaky syndrom, len este neprisli na to aky 😉 😀 😀 😀
tanicka to je mile, kolko slov uz vie malicky.. nevesta stale len zbrble, nik jej nerozumie, jedine slovo take zrozumitelne je hav hav a to sa naucila u nas 😉 😵

avaka
23. mar 2010

Caute 🙂
Leni,este ze mate toho hava,ved niekde mala musi zacat.. 🙂 😀
No s tym poistenim to mas dobre premyslene 😉 ,vykvapka infuzka,oddychnes trochu.. 🙂

Olympia,ze IQ 😀 😀 Tak uz stimulujes?Drzim palce na ET 🙂

Taky,dufam,ze mala nema reflux 😒 Ako sa prejavuje?To by nemusela grckat,ze?To sa niekedy len vracia a stipe..?
Ona negrcka,myslim,ze hlavne to brusko to je..
Tani,ja jej natieram PUPIKOM a inokedy si ju normalne oblecenu polozim bruskom na ruku a druhou rukou jej masirujem zospodu brusku,to vacsinou prestane plakat a uz mi len sliny spusta po rukave... 😅 Ze by som este tu ocianku skusila?Ale to by musela byt non-stop urieknuta.. 😕 Ale zase ved aj kazdy na nu kuka furt.. 😅 Dnes nastastie nemala take bolesti,ale velmi zle zaspavala,asi na 5x som ju uspavala,az do pol desiatej..
Zajtra mame poradnu,tak sa vazime a som zvedava,co povie dr.asi ze vydrzat!!!
Pozdravujem vsetky 🙂

takyna
24. mar 2010

Ahojte kočky 🙂
Avi reflux je individualny u kazdeho dietatka, ale to ma len tak napadlo, ked ju tak to brusinko bolieva, ved uvidis co povedia na poradni, a pradka normalne?

Tanitka tie prsty do krku to si pametam to robil aj moj brat ked bol maly, a najviac ho tesilo ked ho s toho napinalo az mu oci slzyli 😀 , nuz tie deti, a neboj sa tato slovna zasoba co pouziva mu vystaci v pohode, kamoskyn syn do 3 rokov vie povedat iba tam, toto, a na svojho otca povie , ze iba Tono 😉 😀

idem trosku popracovat potom na vas kuknem 🙂

zuzla80
24. mar 2010

Ahojte 🙂
Takynečka Bibuška je krásnučka, som strašne rada, že je v poriadku a hlavne, že aj ty si sa trošku ukľudnila. Máte už krásnu váhu a každým dňom kilečká budú len a len pribúdať. A pozerám, že už vyberáš kočiarik 🙂 - dobre robíš, treba myslieť pozitívne a potom všetko pôjde ľahšie. Držte sa baby 😵

Lenik supiš, že histológia je v poriadku. No ja pevne verím, že už to konečne dotiahnete aj vy tak ďaleko... a tie dvojočky a páriček ti hroooozne prajem 😉

Bobi nechcem sa hrať na hrdinku, ale mne ozaj tá sladká voda nerobila problém. V 3dl mi rozpustili glukózu, kt. množstvo bolo do polovice 3decového pohára - no vyzeralo to hrozne, ale fakt pohodička. Tiež som po nete čítala, že aká to sladota, že sa to ani vypiť nedalo a napínalo... možno to bolo aj tým, že ja teraz sladké môžem 😅 ešte v ten deň som si aj poobede dala čokoládku 😅

Avuška u mňa bola včera práve kámoška s 1,5ročnou slečnou, tiež mali problémy s bruškom a vraj jej kamarátka odporúčila kúpiť kôstky z čerešne, sáčok zohrať v mikrovlnke a prikladať na bruško. Neviem, či ste už o tom niektorá počula, a či to zaberá, ale ako sa poznáme, tak sme schopné urobiť hoc čo, len aby drobčekovi bolo dobre.

Tani ako som písala, včera sme mali na návšteve 1,5roč. slečnu a tá tiež rozprávala iba také, že "ta - bolo tráva, u - bol ujo, ka - je kakao, káva, karfiol 😀 ..."

Mirindik zlatko, veľmi ma mrzí, že sa takto trápite s mliečkom, ale ako ti už baby písali, určite nie si zlá mamina, proste všetko je prvý krát a nemáme s tým skúsenosti a človek sa stále učí a učí - pri druhom ti to pôjde ľavou zadnou 😉 Krásne priberanie prajem 😉

a zvyšok srdečne zdravím, nech sa vám stimulantkám darí a nech vám bociany sadnú na tie spomínané balkóny a nech už neodletia. Inak mi sme v pondelok videli bociana, nech vám prinesie šťastie 😉

takyna
24. mar 2010

Ahoj Zuzík 🙂 ďakujeme 🙂
Aj mne chutila tá glukóza, absolútne som s tým nemala žiadny problém pri malom, sa mi zdalo, že pred x rokmi pri Dide som mala s tým viac problémy, ale inak mi to celkom chutilo 🙂
Kočík riešim už 2 roky 😉 , ale teraz sa do toho pustila aj veľká dcérka a je to švanda, sme také cukríkové obe, iba by sme ružové kupovali, inak pozerám , že aj vy máte kočík už kúpený moderný pekný je veľmi 😵

zuzla80
24. mar 2010

Taky s tou ružovkovou sme na tom podobne 😀 - ja nebyť manžela a sestry, tiež máme ružový kočiarik 😅 . Pozerám, že váš má ešte aj ružové kolesá 😉 Keby si prišla pozrieť do našej skrine, tak väčšia časť oblečenia pre malú je ružová. No ale nekúp to, keď je to také zlatučké 😅
Kočiarik sme už kúpili, lebo bol za fakt super cenu...

takyna
24. mar 2010

Oblečenie ešte nekupujem, ale tiež to bude samá cukrová vata 🙂 , aj pri Dide som bola zaťažená na samú ružovú farbu, aj kočík sme mali jediný tu u nás v takej farbe 😉 a vieš si predstaviť ako sa to pred 18-rokmi tažko zhánalo, tie kočíky aj oblečenie, to nie ako teraz internet, samý detský obchod, na výber je toho až až...
a čo máte pokúpené?

zuzla80
24. mar 2010

Babulky ešte mám na vás jednu otázočku - odsávačku akú - elektrickú či ručnú a ohrievač a sterilizátor fliaš (my nemáme mikrovlnku)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre