Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
8. apr 2010

Baby mamule tehule nase, ste ake velkosti kupovali zacali ste najmensimi? ci?

poradte diky 😵

zuzla80
8. apr 2010

Ahojte 🙂
Začnem najskôr sebou, ak sa nenahneváte 😉 Dnes sme mali poradňu, maličká je v poriadku, už sa nám pretočila hlavičkou dole, i keď tým jej spôsobom okopkávania by som ani nepovedala. Stále ju cítim niekde po stranách, ale je pravda, že aj pod rebrami. No, ale dokine sa nepozdáva krčok 😒 - v podstate sa nevyjadrila konkrétne čo, či sa skrátil, či je mäkkší, len ma poslala do rizikovej poradne k Dankovčíkovi - ten je však budúci týždeň v BA, tak ideme až 19teho. Aj som sa jej pýtala, či je to niečo vážne, tak mi k tomu povedala, že kebyže som tehuľka po normálnom otehotnení, tak to ani nerieši, ale keďže sme po niekoľkonásobnom IVFku a s toľkými anamnézami a bábätko je vutúžené, tak že chce mať radšej istotu, nech sa na mňa pozrie iný odborník - tak sa ukľudňujem, že to možno nebude až také zlé. Veď ja ešte niesom pripravená rodiť - ja si chcem ešte užívať tehuľkovanie 😅 No som zvedavá ako dopadneme toho 19tnásteho...
A ešte som sa vás chcela opýtať, neviete mi náhodou povedať, že ak ma doki poslala do rizikovej poradne do nemocnice, to tam už budem chodiť až do pôrodu? Lebo ja ešte stále nie som rozhodnutá kde budem rodiť - rozmýšľam medzi Rastislavovou a Šacou (baby košičanky budú vedieť), a tá riziková poradňa je na Rastislavovej - tak ja len, či to už tou rizikou poradňou bolo za mňa rozhodnuté, že tam budem aj rodiť 😕

Taky ja mám len pár kúskov 56tiek, ostatné všetko 62-68, začínaš nakupovať 😉 🙂
Maciatko 5buniek je super, je to ukážkové embryjko, držím palce 😉
Mircalla dnes mi brali krv aj na tie protilátky, a budú ešte raz v 34tt - ale vraj sa injekcia podáva len po pôrode, aspoň tak mi vravela sestrička. Tak verme, že budú v poriadku.

Babulky pozdravujem a myslím na vás 😉

takyna
8. apr 2010

Zuzík musíš zvolniť tempo, nechodiť veľa, skor polihovať na ten krčok, ale ked sa nevyjadrila doktorka konkretne co sa s nim deje, tak by som to nebrala az tak nejako vazne, uvidis co ti povedia v rizikovej poradni, a ci tam budes chodit potom ak by sa to potvrdilo s tym krckom, verim, ze to bude len plany poplach 😵

laka ma nieco objednat z netu, tak skusim sa pozriet teda na tie 62 cisla a vysie
diky za radu 🙂

zuzla80
8. apr 2010

Taky nemám pocit, že by som sa nejako presiľovala, asi to nestačí, zrejme sa musím ešte viac šetriť, ďakujem za radu moja 😉 Ja tiež verím, že to až také vážne nebude...

Z tých 56tiek mám asi len 2-3ks, aj to jednu bielu súpravičku na odchod z pôrodnice, prípadne krst a tuším nejaké ružové 😅 dupačky. Nejako som sa viac zamerala na tie 62 a 68, i keď tuším Avka písala, že v 62ke ešte stále plávu, ale radšej nech ich využijeme na viackrát ako len jediný krát 😉 A čo pekné sa ti zapáčilo - nejaké body, či súpravičky?

cavik
8. apr 2010

Pekný deň

oly...ja som túto noc nevstala 😉

zuzi.......Ty si stále môžeš vybrať nemocnicu na pôrod, moja kamarátka tak chodila na Rastislavku a rodila v Šaci.......ale ja by som išla na Rastislavku, keď sa tam o Teba postará Dankovčík......ja som u neho rodila, mne sa tam páčilo...raz sa tam určite vrátim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

taky....ja som mala aj 56, ale problém je v tom, že to cez ortopedické nohavičky nezapneš.....62 sú pohodlnejšie, ale musíš vyhrnúť rukávy 🙂 ...no ale Miško keď sa narodil mal 3760 g a 52 cm a keď sme odchádzali z nemocky, po 10 dňoch 😨 ( mali sme žltačku ), mal 3790 g......dr. mi povedal, že už ho nemám kojiť, že sa mám na neho len pozerať 😀

zuzla80
8. apr 2010

Cavik zdravím 😵 To si ma potešila s tou kamarátkou - ja Šacu hlavne preto, že ju mám skoro pod nosom a páči sa mi to, že sociálky sú na izbe - ale ešte nie som 100%tne rozhodnutá. Aj dnes sa ma pýtala doki, či už viem kam pôjdem rodiť, ona mi tiež odporúčala Rastislavku 😉 A počuj Dankovčík ešte rodí, ja som myslela, že už s tým skončil, keďže má toho tak veľa...poviem ti, že jeho by som za pôrodníka brala, a neľutovala by som ani korunku...

cavik
8. apr 2010

Zuzi....ja som si vybrala pôvodne, samozrejme, Urdzíka a keďže som mala cisarský, tak bral parťáka k sebe, Dankovčíka.....oni dvaja mi robili všetko, ja pôrod, aj obe laparoskopie ...aj všetky UTZ......no, neviem, prečo by nerodil....oni majú rozdelené aj Pohotovosti a on je zamestnancom nemocnice ....ale ak chceš môžem u Urdza zistiť 🙂

cavik
8. apr 2010

a ja som bola tiež v takej starostlivosti a presne kvôli tým istým dôvodm ako Ty 😉 ..

moja kamarátka rodila v Šaci a zanedbali jej zápal maternice, museli ísť neskôr von vajíčkovody a o ďalšie dieťa sa museli snažiť v Gyncare......"nieje všetko zlato čo sa bliští 😉 "......ale jasné, že sa to všetko môže stať či tam, či tam.... 😖

zuzla80
8. apr 2010

Cavik ak by si náhodou mala tú česť s Urdzíkom, tak sa ho len tak informatívne opýtaj... Ja som sa aj Muranskej dnes pýtala, či by mi na Rastislavke vedela odporučiť nejakého lekára, tak vraj hej, len k menu sme sa už nedostali 😅 Možno myslela Dankovčíka 😅 Ja som bola presvedčená, že on už nerodí, neviem prečo...
A vy sa ako máte? Chystáš sa aj testovať, či to nechávaš na krv - i keď neverím, že vydržíš 😀 Ani jedna z nás nevydržala 😅

zuzla80
8. apr 2010

Takže aj ty si bola v rizikovej poradni ? No hneď som kľudnejšia 🙂 , ja stále akosi verím, že to až také hrozné s krčkom nebude....

cavik
8. apr 2010

Jasne, že nevydržím, ale nemám ešte test 😉 🙂

s dr. U. som v kontakte takmer denne, teda hlavne s jeho ženou 🙂 🙂 ...je to moja naj kamarátka 🙂

ja neviem, či som bola nejako oficiálne v rizikovej poradni, ale U. si ma chcel odkontrolovať ......na UTZ som bola hádam každý mesiac, 3D obrázkov mám asi 40, videí asi 5 😉 ....

zuzla80
8. apr 2010

😀 to faaakt, 40fotiek, pánečky, čo je to oproti mojím 3 kúskom 😅
Držíme palce na testovaní 😵, nech sa to tu opäť rozbehne . Idem sa Cavicek natiahnúť, kríže akosi poslednú dobu vypovedajú službu 🙂 Pekný večer paaa

cavik
8. apr 2010

pekný...
...aj ja sa idem natiahnúť, mňa tlačí brucho 😵

avaka
9. apr 2010

Caute kocky 😵
Mircalla,no super rekapitulaciu si tu urobila 😵 Veru,aj ja uz mam niekedy problem,tak sme sa rozrastli,ale to je len dobreee,nech len tehule a maminky pribudaju.. 🙂 Tak sa tesim na pozitivne testiky kocky 😉

Shandy,ja som brala norethisteron myslim od 17-24dc,asi to davaju podla dlzky cyklu..
Zuzlik,dufam,ze krcok bude v poriadku,mne sa paci Tvoja doky,ako sa stara,aby nic nezanedbala 🙂 Radsej nech si pod kontrolou.. 😉
Taky,ja som mala dost veciciek c.56,aj sme ich dost vynosili,cele dva mesiace,teraz ma c.62,a niektore budeme uz mozno aj 68,ale zalezi aj na velkost babatka,ked sa narodi,nasa mala len 2750g,takze preto a radsej mat vacsie vecicky,ako vravi Cavik-ovinut (ako male 🙂 )
Leni,dik za radu na nausnicky 😵 Ela bude mat prave take babatkovske.len som sa bala toho prepichovania,ale som uz volala dr.,ze este sa da,tak uvidime.. ,lebo ked sa daju nastrelovat,tak sa musia nosit nejaku dobu tie malinke(co si vravela,ze vypadla 😵 ),tak radsej dame asi normalne prepichnut
pozdravujem vsetky kocky 🙂

shandy
9. apr 2010

ahojte babulky 😵
zuzlik nech sa ten tvoj krcok pekne umudri a nic nevymysla. ale je dobre, ze ta pre istotu tvoja dokina poslala do rizikovej poradne. po tom vsetkom co mas za sebou je lepsie, ze nic neriskuje, aj keby si tam mala zbytocne merat cestu. ja som si minule nasla papiere moje data narodenia a ze 43 cm a 2550 g a to som sa narodila presne v termine 😀 😀 , tak ked aj ja budem mat niekedy take skvrna tak aj ta 56 by hadam bola velka 😅
cavik, nech si na teste najdes dialnice ako vysite. rozbehla by si dalsi tehu vlak na ktory by som dufam naskocila aj ja 😉
avi asi to tak bude, ze ten NE davaju podla dzky cyklu, len u mna tazko povedat, ked posledne tri boli 28, 29 a teraz ze 32 dni...pre istotu som pisala Koudymu, lebo dnes sa konecne madam mrche uracilo 😀 😀 a on ze si ho mam teda posunut na neskor, takze sa mi to cele pekne poposuvalo...ch jaj
pozdravujem uplne vsetky babulky a netrpezlivo ocakavam novu tehulku zo stimulantiek 😵 😵
pekny vikend vam 🙂

dior
9. apr 2010

ja som kupovala na 2,3kg 😅 -je to mrnave,ale na malicke deti si myslim, ze to bude dobre,ved v tej 56 by mi 2kg babatka plavali nie?

dior
9. apr 2010

shandy a si taka drobnejsia? citala som, ze v 35tt uz babo raste a pribera podla velkosti rodicov, ked su drobnejsi, tak su mensie,ked su vyssi, tak aj babo je vacsi a ma napr. aj chodidla a dlane vacsie,ale ked je to v termine, tak vaha nie je podtstna,ale cas aky dieta stravilo v maternici- teda ze je uz vyvynute vsetko 😵 -ja som mala skoro 4kg 😅

shandy
9. apr 2010

dior ja si tiez myslim, ze v tej 56-tke by si ich mozno aj oboch v jednej mohla mat 😀
diorik mam 177 a 57 kg 😀 😀 😀 , no tak nevieeeem, ci tato teoria uplne na mna sedi 😝 . a moja mama teda tiez nie je teda ziadna drobotina 😀

savia
9. apr 2010

Ahojte Zuzla, Dior,Lenka a všetky moje bývalé spolubojovnice,musím sa s Vami podeliť o najväčšie šťastie, ktoré nás postretlo. V postieľke nám leží synček, ktorý už onedlho bude úplne náš a my ho nesmierne, nesmierne milujeme🙂)) Aj ked nám naše pokusy nevyšli, tento okamih nám zahladil všetku bolesť a my sme neskutočne šťastní.

cavik
9. apr 2010

Pekný večer

savia.....ja Ťa síce nepoznám, ale super, blahoželám.....mám 2 kamarátky, ktoré dostali po mnohých pokusoch o IVF tiež takéto maličké darčeky.....a tiež vravia, že je to krásny pocit, že keby boli vedeli aké to je krásne, že neváhajú a idú do adopcie hneď... 🙂

dior....Ty plánuješ mať 2.3 kg deti ? 😉 .....nechcem Ťa sklamať, ja som ale z dvojčat a pri narodení som mala 3,3 kg a moja, o 10 minút staršia sestra mala 2,7 kg ....narodili sme sa o 2 týždne skôr a nikto nevedel, že sa narodíme 2, mamka pribrala nejakých 15 kg, UTZ neboli 😵 😵

mircalla
9. apr 2010

savia, tiez ta nepoznam, ale samozrjeme gratulacia a navyse to musi byt uzasny pocit, ze ste zachranili cloviecika a date mu lasku, domov a starostlivost, aku si zasluzi

zuzli, ja si myslim, ze doktori su skratka len opatrni....a to je len dobre....so mnou tak tiez jednaju....aj PNku mi dali bez mihnutia oka, i ked som nemala problemy.....

daj potom vediet, ako ti dopadli protilatky, ale urcite to bude ok.

pozdravujem vsetky

kanhwa
9. apr 2010

Savia, gratulujem k syncekovi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
My sme sa tiez po vsetkych tych neuspechoch rozhodli, ze pomozeme nasmu dietatku ku nam prist takymto sposobom 🙂 Mozem sa spytat, ze ako dlho ste cakali v poradovniku na novorodeniatko?

Baby, vsetky Vas velmi pozdravujem a myslim na Vas 🙂

rebeka33
9. apr 2010

Ahojte babule, tak sme späť. Naozaj úplne iný prístup a veľmi dobrý pocit. Začnem otázkou: mám napísať kouďakovi mail na výsledky krvi a ja hlúpa som si neopýtala mail adresu. Mohli by ste mi ju poslať? ďakujem. My sme si šli ešte po psíka a tak sme dorazili po 24 hod. šoferóvania a sme strašne unavený,tak zajtra vás dočítam. Mala som Koudakovi písať už dnes, no snáď sa nenaštve. 😵
Zuzla - je to len z počutia,ale Šace sa vraj veľmi pohoršila v kvalite lekárov a sestrier.Na rastislavke to nie je nič moc ,ale je tam Dankovčík a Melichová ,a iný dobrý doktori a môžeš si doplatiť,že prídu kvôli tebe na pôrod ,aj keď neslúžia.
A dá sa priplatiť nadštandard, ale je dosť drahé.
pozdravujem všetky, odpadávam. Prepáčte odpíšem zajtra. 🙂

bobjan
10. apr 2010

Ahojte,

Savia, aj ja sa pripájam ku gratulácii 😵

Rebeka, myslím, že koudelka@reprofit.cz...neviem, či to nemajú aj na stránke..

Ja som sa vás dievčatá prišla spýtať...dnes ráno mi vyšiel utroš skôr ako pol hodine a je normálne, že sú tam také hnedé bodky v tom, však??? Myslím, že je to o.k., ale len pre istotu, viete...

takyna
10. apr 2010

Ahojte kočky 🙂

Boby z utroša zvykne byť taký mliečno hnedastý výtok, neboj sa

pozdravujem vás všetky a pekný víkend 😵

maciatko31
10. apr 2010

Ahojte 🙂 ,
Ja si oddychujem a snazim sa preklenut to dlhe obdobie cakania na vysledok.
Aj vy ste brali Utros 2-2-2 ? Zda sa mi to dost, pred tym som na SK bravala 2-0-2.
Prajem pekny vikendik 😵

mircalla
10. apr 2010

ahojte....maciatko ano aj ja 2-2-2

cavik
10. apr 2010

Pekný deň

tak my sme už doma z chalupy a začínam prať 😠 😠 😠 .....

a pri tej príležitosti sa chcem opýtať: ja mám Utroš tiež 2-2-2 a vôbec netuším ako ten obedňajší budem riešiť v práci 😨 😨 .....tam si nemám kam ľahnúť, mám síce kanceláriu, ale presklennú, na stole v kuchynke to tiež nieje ono 😀 😀 ...tak ja neviem.......zvykli ste ten Utrogestan aj užívať ? Ževraj býva z neho zle a ešte je aj menej účinný 😖

inak........ ženy.....je tam 🤐 🤐 😵 😵 😵 😵 😵

mircalla
10. apr 2010

jasne, ze to treba uzivat.....lieky nemozne menit uzivanie
da sa to aj nie poleziacky...urobila som to na WC, samozrejme som si dokladne vzdy umyla ruky

cavik
10. apr 2010

mircalla.....čo si mi to tam v tej prvej vete napísala ? .....už som to prečítala hádam aj 5x a nerozumiem 😉 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre