Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kanhwa
26. júl 2010

Mircalla
gratulujem a zelam vsetko len to najlepsie Teba aj Filipkovi 🙂 🙂 🙂

orsulka
26. júl 2010

@lenka20 dakujeme z akrásnu informáciu....

MIrcalla.....velká gratulácia k amlemu Filipkovi.........nech sa Vam obom krásne spoločne dari vsetulinko !!! 😵 😵

mirinda10
26. júl 2010

@mircalla moc gratulujeme k Filipkovi a maminke prajeme vela mliecka a radosti z vytuzeneho synceka 😵 😵 😵 ma krasnu vahu, ziaden tucko 🙂
@julietka odsavala som do konca 4ho mesiaca to mala 2davky MM a 4 davky UM a to stale pije tu istu davku ako 2mescana ale ked citam kolko deti vypiju UM tak nasa pije menej niektore deti aj 180ku v 2 mesiacoch a my sme stale na 140ke a ako sme pekne ziveny a to keby som jej dala viac tak uz potom neviem 😀, stale sme na Nutrilone Ha a ide za par dni ma prikrm tak uvidime
inak Emma je pohodacka moc sa nam nechce ale na chrbte robi divy zatial zvladam prevalovanie z chrbta na bok a raz sa nam podarilo pregulat z brucha na chrbat ale asi iba nahodou 😉 inak vege, je zlatucka
uz druhy den spala od 9tej vecera do 3tej rano, nechcem to zakriknut nakolko doteraz max pospala dp 1.30 tak uvidime ako budeme pokracovat
ideme von aj ked poprcha ale to nevadi

shandy
26. júl 2010

ahojte dievcence 😵 😵
jeeeej mircalla uz nam porodila zatial 😅 , gratulujeeeeeeeem. mircallik pekna vaha, na chlapceka akurat 😉 , uzivaj si drobceka a nech ste zdravucki.
idem vas docitat 🙂

shandy
26. júl 2010

@takyna super, ze ti Bibuska tak pekne spinka, veru je to mozno aj tou zltackou co mala, lebo to mimi sa potom lahsie unavi....
@zufalka gratulem k drobcekom v brusku. tfuj, tfuj, tfuj. verim, ze bociany a koniky zaberu 😵
@mirinda10 emma je uz aka velka bambulka 🙂 , ved troska dazda nezaskodi, treba ich otuzovat od malicka 🙂
pekny dnik babulky 🙂

shandy
26. júl 2010

@lenny71 jeej a este dodatocne lenny k tolkym vajkam. teda ty si riadna nosnica, na to ze soft 😀 . dufam, ze sa krasne delia drobcekovia a budu krasne blastocysty 🙂 🙂

shandy
26. júl 2010

@ninockaskv je mi to velmi luto 😔 😔 🙄 , ale raz to musi vyjst....raz aj nam vyjde slniecko a budeme mat drobca/drobcov v brusku....

violoncielka
26. júl 2010

@mircala krasne miery! gratulujem!!!
@lenny71- to mas nadhernu urodicku so Softom!!! S cim si stimulovala?
@rebeca_1 som zvedava 😉
@ninockaskv je mi to velmi luto,ale ine ako ist dalej a bojovat nam asi neostava. Velmi ti drzim palce aj vsetkym ostatnym babulkam- ved tuzime po tom najprirozenejsom :mat niekoho kto bude nasim pokracovatelom.
Drzte sa vsetky!!!!

shandy
26. júl 2010

Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne a cakame na vysledok,
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF august, genetika
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, OPU 22.7.
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF, kontrola 26.7.

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

shandy
26. júl 2010

😉 pozeram, ze sa nam krasne zvacsuje tabulku s maminami ale s cakatelkami tiez, len tych stimulantiek je teraz malo. babulky stimulantky, dufam, ze niektora sa zaradite medzi tehulky miesto mircallky 🙂 .
@rebeca_1 dnes drzim vsetky palce na kontrolu. nech su krasne foliky 🙂 🙂

violoncielka
26. júl 2010

neboj shandy za 2 tyzdne budem stimulovat aj ja 😉

shandy
26. júl 2010

@violoncielka tak to sa tesim, ja ta budem nasledovat dufam 🙂

anty
26. júl 2010

Ahojte holky, Mircalla, gratuluji k chlapečkovi, ať ti dělá jen a jen radost. Vidím, že jsem teď na řadě já podle tabulky 😀 Někdy mi připadá, že chce malý už domeček opustit, jak tam sebou mele.

zuzla80
26. júl 2010

@mircalla z celého srdiečka gratulujem k Filipkovi, prajem veľa veľa zdravia, plno lásky od maminy (možno sa aj ocko spamätá), hlavne nech vám robí takú radosť ako nám naša Ninuška 😵 🤐

Takynečka no tak to vy ako krásne spinkáte - my málo kedy spinkáme doobedu, taktiež sa len nosíme, alebo poväčšine chceme byť pritúlený na mamkinej cicinke 😅 A v noci, to sme viackrát hore, zaspinkame medzi 21-22h a budíme sa kedy ako niekedy o 1h inokedy o 3hodine a potom sme do rána ešte 2xhore. Mamkine mliečko nám nestačí, hlavne večer, tak 1x večer dokrmujeme umelým, lebo vtedy chytáme neskutočný hisák - no proste sme riadny hladoši. My sme sa počas tých horúčav tak vysypali na tváričke, sme samá vyrážka 😒 Teraz počas chladnejšieho dňa sa to trošku zlepšilo, ale ešte úplne nevymyzlo.
Zajtra sa chystáme k lekárovi a chceli by sme prepichnúť ušká, babule ako ste dávali prepichovať ušká - normálne, alebo ste nastreľovali. Lebo počúvam rôzne názory na nastrelenie, vraj môže prasknúť bubienok, no neviem, čoje na tom pravdy.
Avušik pozerala som fotečky, ste nádhernučký, maličká čistá modelka. Ani sa mi veriť nechce, že vy už ťaháte cez 5mesiacov a Julietkini maličký a Mirindikova malá - to letí. Veď už aj my sme prekročili 1mesiac, ani neviem ako.

Babule všetky vás pozdravujem, absolútne nemám čas na net, a ani čítať dozadu. Režim ešte nemáme skoro žiadny, tak mám problém niečo doma vôbec cez deň urobiť, nieto internetovať. Ale veď to určite chápete.
Držte sa mi tu, ja sa určite ozvem 😉

mirinda10
26. júl 2010

@zuzla80 nebojkaj ono sa to urobi casom, nam to trvalo viac ako 6 tyzdnov, mala nespala aj 6 hodin v jednom kuse a teraz max po 2,5 hod uz ideme spinkat cez den je unavena
uska mame prepichovane, nastrel sa robi az po 6tom mesiaci, nasa bola ok, bola sama v ordinacii ja som bola vonku, az ked bolo po, tak ma zavolali, rev hroza ale ockovanie je to iste a tam uz som bola, uska sa zahojili za 2 dni mastila som framykoinom a dobre je, ze este nema take koordinovane pohyby ,tak si ich nestrhne preto sm chcela aj tak skor
to je dobre len nech babulka papka a drzkajte sa 😵

zuzla80
26. júl 2010

@mirinda10 toho revu pri prepichovaní ušiek sa neskutočne bojím, ja budem určite revať s ňou 😔 Miri a framykoin si dávala ten, čo je aj na očká? Počula som, že sa zvykne aj harmančekom čistiť uško...

mirinda10
26. júl 2010

@zuzla80 normalnu masticku framykoin neviem ci sa dava aj a ocka ale ten klasicky dala mi ho dr na predpis, a ked som jej to namazala, tak som jej posuvala nausnicku v uchu aby sa ta dierka dobre zahojila, u teba by som to robila ked budes kojit, vtedy si to ani neuvedomi
no ten rev musime si zvyknut nasa revala ked jej brali krv z noziky v nemocke potom na bilirubin chudatko tak som sa uz tam trenovala a teraz ockovanie sup do oboch noziciek a to teraz sa uz viac hybe tak ju asi budem musiet sestricke drzat, to len bude ☹

kanhwa
26. júl 2010

Zuzlik,
nie, na ocka je iny - ophtalmoframykoin. Toto je normalna framykoinova masticka, ktora je na predpis. Ja ju tiez obcas pouzivam, ked sa mi zapalia diery v usiach 🙂 Pozdravujem Ninku 🙂

Pozdravujem aj vsetky a vsetkych tu 🙂 🙂 🙂

zuzla80
26. júl 2010

@mirinda10 mne stískalo srdce, keď som malú nosila na slnenie sa v nemocnici, normálne so slzami v očiach som ju dávala a to nehovorím, keď niekedy srdcervúco plačká, tak mi je doplaču tiež. Ja som taká citlivka nebola ani počas tehotenstva aká som teraz... juuuj veru a čo nás to ešte čaká a neminie 😒 Ani neviem kedy máme najbližšie nejaké očkovanie. V Nemocnici nás očkovali proti TBC a určite nás čochvíľa čaká nejaké opäť.
@kanhwa vďaka moja 😉 Vám sa ako darí, ako ste pokročili s osvojením?

violoncielka
26. júl 2010

Jej zuzlik aka pekna profilova foto

avaka
26. júl 2010

@mircalla ,gratulujem k Filipkovi 🙂 ,hlavne nech ste zdravucki.....a ostatne pride samo 😉 😵

@zuzla80 Zuzlicek,no uz Ta tu asi nestihnem...taka som bola zvedava,ako sa s Ninockou mate.. 🙂 som rada,ze si to tak uzivate.My sme davali tiez normalne uska prepichovat a dost neskoro,uz mala 3 mesiace,plakala hrozne 😔 ,ale tusim kratsie,ako ked jej brali krv,natierali sme dermazulenom a repik som davala a samozrejme tocila.Dovnutra ma tam tiez nepustili,zato pri ockovani som musela drzat nozicky.. ☹ A to ze si precitlivela,je normalne..z vlastnej skusenosti.. 😅 a ked sme boli v porodke 10 dni so zltackou,uz som pisala kolko slz som tam vyronila,ked mala len spala ako handrova babika,prikrmovali ju Bebou a ja som si o chodbu dalej odstrekovala mlieko.. 😖 Ziadna ochota ma zavolat,aby som ju nakojila mimo vyhradenych hodin,a ked bol na kojenie urceny cas,tak tvrdo spinkala...Raz sa dokonca ani nezobudila,ked ju sestricka kupala.. A to,ze Vam Ninka vecer place,mozno ani nie je tak velmi hladna,ono je normalne,ze babatka byvaju vecer nepokojne,uplakane..
@anty ,len nech je pekne este v domceku 🙂
pozdravujem vsetky 🙂

rikuska21
26. júl 2010

@mircalla aj ja sa pridavam ku gratulacii, nech je Filipko hlavne zdravy a stastnucky nech ste vsetci pokope, vela vela sil a lasky vam vsetkym zela,

Rebeca ozvi sa ako ste dopadli na uzt

Taky nech bibuske spanie vydrzi a ak nie tak nech to potom vydrzis ty 😀

takyna
26. júl 2010

Mircalka z celeho srdca gratulujem, a prajem všetko dobré, veľa mliečka a krásny šťastný život 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

julietka
26. júl 2010

@mircalla velka gratulacia maminke aj Filipkovi, zelame vela vela zdravicka a nech ste co najskor domka 🙂

julietka
26. júl 2010

@mirinda10 mirindik aj nasa mala papa od druheho mesiaca 120 ml a az doteraz a maly 150ml, a uz budu mat pol roka a stale maju tu istu davku. Niekedy ani to nevypiju ked papaju uz prikrmy, no obcas sa stane ze im este nejakych 30ml musim dorobit, ale to naozaj len vzacne 🙂

rebeka33
26. júl 2010

Mircala gratulujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

takyna
26. júl 2010

@avaka ja som podobne zazila s malou, mali sme znizeny cukor 3 dni lezala na infuziach v zilke, a tiez som plakala, a nechodili ma volat na kojenie, sama som otravovala a doprosovala sa im, a kazili mi ju Bebou a flasou 😝 , a ktomu sme boli tiez zlatkavy, spavy, ale pustili nas po 4 dnoch, cize nastastie neboli sme v nemocnici na viac, a okrem toho sme mali zlomenu klucnu kost. Ale mala je hrdinka znasala to lepsie ako ja 🙂 , lebo jej stale ten cukor kontrolovali a to ju pichali do peticky na nozicke, z ruciciek jej brali stale krvicku, bola komplet dopichana, do dnes ma este kde tu modrinku s toho.

Inak spala chvalabohu pekne , od osmej vecer do rana pol tretej, napapala sa a zase sme spali dalej 🙂 , ona je taka mojka, place zriadka, aj v brusku bola kludnejsia, hocikedy som bola v strese , ze ci vobec zije, ze necitim pohyby 🙂

Zuzik som rada, ze si sa ozvala, aj my ideme prepichovat uska, ale klasicky, nechcem nastrelovat, ked sme mali teraz ocka zapalene, tak som trpela aj s muzom pred ocnym ako kon, plakala o raty, ked jej preplachovali kanaliky, takze s nausnicami to bude detto ☹ , ale zase pre krasu sa trpi 🙂
pozdravujem vas vsetky 😵

mirinda10
26. júl 2010

@julietka dnes som jej prvy krat dala stavu kupila som mrkvu v dmku a riedila 1:1 tak neviem ci to aj nebolo malo asi som mala dat menej stavy ale vypila 80ku akoby nic chutilo, len sme boli nejak zaspineny dufam, ze to pojde vyprat
uz druhzz den jej davam iba 5 davok nejak to ani nezbadala 😀 ale to iba vdaka tomu, ze v noci potiahne az do 3tej rano inak mala pje 150ku ako Samko 🙂

takyna
26. júl 2010

@mirinda10 ty malu kojis?, kolko pila v 1 mesiaci?

julietka
26. júl 2010

@mirinda10 mirindik mas na mysli tu mrkvovu stavu z DM? ja som kupila tiez jedenkrat vo flasticke, tusim Hami to bolo, alebo Hipp, uz ani neviem..no ale mali to na dva dni, obom som to riadne rozriedila a malemu asi nerobi dobre mrkva, lebo mi z toho sablil, ale vypit to vypil, on je taky nas dobracik zlaty vsetko co mu ponuknem vdacne prijme, ale mala je rebeka riadna vytlaca jazykom co jej nechuti a prcka ruckami o dusu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre