Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zufalka
17. aug 2010

@mircalla myslím že nick si menit nemusím,pretože ked to príde a nebudem stíhat tak tá zúfalka bude zo mna ta či tak 😀 😀 😀

olympia
17. aug 2010

@zufalka gratulujem! 🙂 🙂 🙂 A ten tvoj nick - hádam je už minulosťou?! 😉
pozdravujem vás všetky!

tanitta
17. aug 2010

@mircalla slabe mliecko neexistuje...bud je alebo nie je....prva laktacna kriza byva tak okolo6t...potom v polroku...no dieta musi byt schopne sa napapat max do 15min z oboch prsnikov...ako u takyny...potom je to len o tom ze si z maminky robi dudel 😉 ...a aj tak sa poriadne nenapapa...pokial sA tvari napapano tak dlhsie ho nenechavaj...a radsej potom skor nakoj...

brita
17. aug 2010

@zufalka Dakujem, moja. 😉 My sme najskor videli dva bocianiky a potom este dalsie dva. Tak teraz neviem, co to znamena 😀 😀 😀

mircalla
17. aug 2010

ja som si potom uvedomila ze lenny je tehu...tak sa ospravedlnujem...
no dudel si zo mna robi, to je fakt.....pomaly inak ani nezaspi....este druhe miesto je autosedacka
taky a ako prosim odbublinkujes tu vineu? napada ma len prevarit? dneska som dala na kolieska miesto vanicky autosedacku....je to lepsie na presuny lekarom a maly ma sedacku radsej ako vanicku

tanitta
17. aug 2010

@mircalla vineu normalne vyhrkaj 😉

avaka
17. aug 2010

Caute baby 🙂
Podobne ako Mircalla pouzijem tiez znamu vetu:Uz ani poriadne neviem kto co.. 😅
Ale blahozela novym tehulkam,drzim palce stimulantkam..
@olympia gratulujem k dievcatku 🙂
@zufalka ,no co dodat 🙂 ,gratulujem,zelam bezproblemove tehu 🙂
@mircalla ,Tanittka ma pravdu s tym mlieckom a myslim,ze ho nemas ani malo,prsia nebudes mat stale naliate,laktacia sa upravi a budes mat akurat pre Filipka 😉 Potom to bude ako u @takyna.nasa tiez ked je hladna,vypije rychlo,pomaly ako z pohara,potom sa ma pytaju,ze To je uz akoze najedena??No je..
A potom si robi tiez dudel,no a co,mne to nevadi 😵

@mircalla Tu vineu nechaj len odstat otvorenu a normalne ju mozes zamiesat lyzickou,ona sa tak odbublinkuje 😉
Inak baby nasej malej sa po tych dalsich ockovaniach velmi zhorsilo to ockovanie TBC,normalne jej minuly tyzden zacal vytekat hnis.
@ninockaskv,velmi Ti drzim palce,si velmi silna zienka a dufam,ze sa coskoro dockate babatka
😵
My uz normalne papame na obedik,aj masko,vela nezje ale bavi ju to.. 😅 😎
A co nove @zuzla80,@julietka?
pozdravujem vsetky

avaka
17. aug 2010

@tanitta ,vyhrkaj 😀
Este som kocky chcela k tym kocikom,som vravela,ze s tymi koleckami co mame ,asi preckame zimu doma,alebo nove... 😅

callex
18. aug 2010

@janula18 krasna uroda na oplodnenie..ja som tak mala pri prvom IVF a dali sme si PK.
@zufalka kolko embryok ti vkladali?

@tanitta ,@ninockaskv expirka je 01/2011 takze mam aj najvyssi cas. a je to fostimon a ten nemusi byt v chladnicke.ale ja ho tam pre istotu mam. ved tam zavolam a uvidim.
@mircalla drz sa.vidim ze to mate pestre s Filipkom.

mne dnes dorazila mrcha mrchava a pekne nahusto a bolavo. 😠 tak zajtra krv na hormonalny rozbor pre Machaca a v piatok zacnem brat 2x1 clostylbegit. som zvedava kolko folikov bude pri takej davke. pri 1x1 som mala tak do 5 kuskov.

takyna
18. aug 2010

@mircalla presne tak ako Tanit písala, do 10 minút by malo bábo spapať prsko, potom sa už len bavká 🙂 , nalejem si pohár viney a premiešavam lyžicou, nechám odstáť, prípadne slamkou, dáva sa aj servítka ale to nemám poruke, tak to riešim tou lyžičkou, pekne sa ti to vybublinkuje

pozdravujem všetky kočany 🙂

takyna
18. aug 2010

@mircalla ja tak tiež fungujem, vajíčko dám na nožičky z kočíka a beháme po meste, nákupoch a lekároch 😉

my sme tiež cestou do Reprofitu videli bocianov, a samé kočíky s dvojíčkami, po tých dedinkách cestou 😉

malá nekakala pár dní, a musela som jej pomôcť rúrkou a vykakala 6 plienok, chudiatko moje ☹

takyna
18. aug 2010

@avaka veru som sa ukvapila s kočíkom ☹ , stále mám dilemu čo ideme v zime robiť, s Neonatom neni šanca v zime... 🙄

ninockaskv
18. aug 2010

caute baby, sa to tu vyvrbilo v poradnu... 😉

@avaka @takyna deticky vam riadne rychlo rastu @mircalla myslim, ze dobre, ze to ockovanie sa odlozilo, to je podla mna riadne svinstvo.. ja som dost taka protiockovacia.. 😅 hadam sa filipkovi to ocko rychlo spravi a cely tyzden zvladne bez ujmy na psychike 😉 a na prsniky a techniku .. ak budes mat problemy, skus dulu.. 😉 vychytaj muchy a potom nam uz len radit budes 😕

ja by som mala driet, ale sa mi nechce, idem si mkrnut dovolenku, len mi stranka s letenkami nenacitava.. akoze co, mam to brat ako znamenie, ci ako??? 😠 😠 😠

prajem pekny den

shandy
18. aug 2010

ahojte dievcence 😵
@callex gratulujem k mrche a zaciatku stimulky 🙂 🙂 a drzim palce na hormonalny profil..pekna urodicka ze po jednej tabletke 5 kuskov 😉
@tomka12 ako tomi mrcha zatial nikde?
pekny den vam vsetkym 🙂
p.s. @zuzla80 zuzlicek nejako som to nestihla, ale tak dodatocne ti prajem vsetko naj naj k meninkam 😵

zuzla80
18. aug 2010

@shandy Ďakujem 😵
@avaka ahoj moja, ani teba som tu dlho nevidela a nepočula. Takže vy už riadne papkáte, to nevadí že malej nechutí ona si potom zvykne, čo iné jej bude ostávať 🙂
My sa máme celkom fajn, ako tak pozerám, tak sme malú Bibušku riadne predbehli - pred týždňom sme vážili už 5100g 😲 ale dlhé sme narovnako 59cm 🙂 Včera sme mali taký deň blbec, maličká hrozne plačkala, celý deň, zrejme tiež bolelo bruško, lebo večer ako sa vykakala, tak ako by uťalo a hneď bol úsmev na svete.
@mircalla mrzí ma to očko, my sme tiež potierali antibiotickou mastičkou, ale myslím, že to masírovanie uvoľnilo kanálik a bolo dobre. Takže vy ste sa ešte neočkovali - to ti nezávidím, určite bude maly plačkať. Nás čaká ďalšie očkovanie 14. sept. už teraz mám z toho bobky. Inak neviete baby na čo sa máme pripraviť po očkovanie - nejaké horúčky, alebo niečo podobné...
@takyna pozdravujem malého bibušika 🙂 Závidím vám, že sa len kojíte - my sa kojíme, ale taktiež dávam aj umelé - mali sme hrozné uplakané večere a zistili sme, že to z hladu, proste malá vycicala všetko a furt jej bolo máličko a ten plač, srdce nám trhalo a keď sme dali umelé akoby uťalo, tak neostalo nič iné, len kombinovať. A k tým kočiarikom - ja musím povedať, že my sme s trojkolkou spokojný - nehrká ani sa nerozpadáva, možno preto, že my máme omnoho väčšie kolieska ako vy na štvorkolke.
@tanitta pozdravujem moja, ako sa máte s vedúcim. Už poslúcha 😀

@zufalka gratulujem k trojičkám...fuuuha bude to makačka, my máme len jedno a niekedy je to riadna fuška... ale človek ak sa dlho trápi a nedarí sa mu, tak mu to nevadí a aj trojičky sú riadnym požehnaním. Držím vám palce 😵
Rebeca gratulujem k dievčatku, pánečky to ste už riadne ďaleko, len tak ďalej moja...

Babulky všetky pozdravujem....

shandy
18. aug 2010

@zuzla80 jeeej zuzlicek ahojcek, ja myslim, ze to je v pohode, ked davas aj vlastne mliecko, aspon trosku z vlastneho 🙂 . zuzli a nove fotky ninusky nebudu? zvedava som 😕 🙂

zuzla80
18. aug 2010

@shandy idem pridať nejaké nové, špeciálne pre teba shandiček 😅

shandy
18. aug 2010

@zuzla80 jeeej zuzlicek ninuska je uplne na zjedenie 😵 😵 😵 , krasna 😵 , dobre sa pozeraju tie vase fotky maminky ako tie deturence rastu a vsetky su uplne krasne 🙂

mircalla
18. aug 2010

ja mam z tycho ockovani tiez divny pocit. no dnes sme uspesne absolvovali TBC, ani moc neplakal.
zuzli krasna ja mala a to nadherne oblecko🙂) tusim ma tiez take svetlejsie vlasky ako nas
vcera chudato ho opat nicila kolika, obcas to mava
zuzi aj ja dodatocne vsetko naj k menimam
inak co som pravidelne mala prehlad, uz ho zial stracam, tak sa nehnevajte ak obcas daco opomeniem, citam to tak z rychlika, este ze tu je tabulka....kde su tie casy ked som mala cas na net

rebeca_1
18. aug 2010

Ahojte, pozdravujem maminky a ich krasne babatka. Mrkla som fotky. Tie babatka su take rozkosne, no na zozratie!!!!

@callex ideeeees!!!!!! To uz je ta posledna ms, neboj! Teraz to uz klapne! ))))

tanitta
18. aug 2010

ahojky...
baby asi budem predavat moj x-lander 😉 ..3kombinacia...rozmyslam ci nechat este nazimu Ma supEr nafukovacie kolesa ale uz sa asi vela toho nenavozime... zatial len informativne nemali by ste niektora zaujem?...
@zuzla80 krasne miery mate 😉 dakujem za opytanie.. dnes nespime 😀 neviem kde ma OFF 😀

mirinda10
18. aug 2010

@zufalka gratulujem, davaj na seba pozor a kolko ste vkladali asi si to uz niekde pisala ale citam max posledne 2 stranky

@zuzla80 mate krasnu vahu, no s Bibuskou sa neporovnavaj nakolko kojene deti nepriberaju tolko ako tle co papaju aj trosku UM alebo su celkom na UM deti do 1Q priberaju priemerne 30gr denne tak si to vypocitaj ste super 😵 😵 😵 😵

@avaka nasa papa vela, na obed zje 2/3 misky a stale otvara usta ale ma dost ani moja neter co ma 15 mesiacov olko nezje asi zje aj mna, na desiatu mame ovocie jablcko, banan, broskynu to ma rada
inak dala som jej spenat so zemiakom ale nic nezjedla nemala som nic ine navarene tak dostala mlieko, tvarila sa hrozne, asi tam skusim dat aj masko alebo zltko
masko papkame o sto 6

sme u nasich v MT, tak som musela presunut poradnu a ockovanie nase 2he ideme az buduci tyzden tak som zvedava, prve dopadlo dobre dostala 2 injekcie a na rotavirus je vakcina do ust tak super, cakam co bude teraz ale hadam bude iba trosku placu
@takyna krasne sa drzite to je super, ze sa kojite moc zavidim 😵 😵 😵

my uz mame 7,5kg 🙂
idem pokukat foto

pekny den prajem

shandy
18. aug 2010

@tanitta ja by som ho aj brala, ale co v nom budem babiky vozit? 😀 😀 😀
@mirinda10 fiiha to uz musite byt aj tazki na nosenie ze 7,5 kg 🙂

ninockaskv
18. aug 2010

baby pocitala som si, mrkla som fotecky .. krasne vsetky rastu, priberaju.. rozkosni su

veru shandy, co by sme v tom vozili.. ale ved jedneho dna povozime, no nie? 😀 😀 😀

callex
18. aug 2010

@rebeca_1 no kiez by bola..lebo boli ako slak..a ja tapa som si nechala zohrievacie zitkove vrecusko v robote.pomooooc

tomka12
18. aug 2010

@shandy mrcha este stale nedorazila, ale dnes ma uz zacalo pobolievat brucho, takze za par dni to uz pride 🙂 . A ty ako pokracujes s pichanim? Mas aj heparin? Ja som bola na hemato, tak az po opu nasadim fragmin.
@callex takze aj ty zacinas??? super 😉

callex
18. aug 2010

@tomka12 a co ti zistili na hemato? ja som bola tiez ale az 7.9.budu vysledky. ☹ zacinam od piatka stimulovat na IUI.

brita
18. aug 2010

Ahojte dievcata, chcem sa s vami podelit o pocity. Dnes mam 9. den po ET - den ET nepocitam do toho - a teraz fakt neviem, ci si to namyslam - a to sa vobec nepozorujem, ale akesi mam vacsie brucho. Normalne to citim, ze ho mam ine, ale nie na pohlad, ale pocitovo, aj mi akosi zavadzia v hohaviciach. jedna vec je, ze to moze byt z estrofemu, ale doteraz som takyto pocit nemala. Prsia ma v noci boleli poriadne a zase take pocity v bruchu akoze na mrchu, ale iba take cudne a rano uz tie mrchovske pocity neboli, ale prsia bolia dalej, su tazke ako olovo a citlive.. Spinenie nemam, ani krvicku, nastastie, ale ja v tom bruchu cosi divne citim. Testik si robim nechcem, aby som nemala psycho. 😀 . Tak uvidime. Pozdravujem vsetky babulky. 😉

vms
18. aug 2010

ahojte.všetkym tehulkam gratulujem 🙂 a nam čakatelkam vela štastia 😵 ..,chcem sa opytat,či sa v RF.doporučuje brat lieky Estrimax,alebo Estrofem,ked som chodila do Košic,tak tam som to brala,teraz idem do RF,a neviem či si ich mam zhanat?poradi niekto...

brita
18. aug 2010

@vms Ahoj, ano v RF odporucaju estrimax alebo estrofem, to je vlastne ta ista ucinna latka, ktora pomaha k rastu sliznice. K tomu vacsinou standardne este utrogestan a prednison. Potom este aj ine lieciky, ak treba, to je uz individualne. Takze kludne zahanaj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre