Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
9. sep 2010

@modra dakujem ze si mi odpovedla... uz som sa aj objednala... este raz ti dakujem a prepacte ze som vas vo vasej teme vyrusila...

lahhel
autor
9. sep 2010

Ahojky modra, tak blahozelam...nech je pekna urodicka v nedelu...Ja som pichala orgalutran...

tanitta
9. sep 2010

ahojky kocky.. vsteky vas pozdravujem.. babetkam pokojne bruska a mamickam vela radosti z deticiek....cakatelkam pevne nervy a hlavne vela statsia dobrych urod a krasny embriok a vo finale aspon 3kg drobcekov 😎 😉
@speranza1 hlavne si prirvav co mate vsteko za sebou... z inych centier... postup ake davky si pichala, aky vysledok pocet vajicok kvalita....pôroste vsetko co vies.. vysterenia co mate za sebou s akym vysledkom prip. nejaku leicbu co si doteraz postupila.... ake nemas nic.. nevadi...povedia to vsetko .. spravia vysterenie...zoberu krv....vysvetlia.. len sa neboj...je tam uvolnena atmosfera...takte hlavu hore a statsny krok do R 😉 ....

tanitta
9. sep 2010

@speranza1 a hlavne nezabudni na to ze vsetko si platis sama.. vykony lieky....budes sampolatca...

mirinda10
9. sep 2010

@savia uz ste na prikrme?

speranza1
9. sep 2010

@tanitta ano ..to viem ja mam za sebou laparku, rozne vysetrenia aj mm smpg..len mne este nepichali ziadne injekcie a ani ma neliecili hormonami...tak uvidime co mi povedia tam... 🙂 ty si v ktorom centre bola?

modra
9. sep 2010

@speranza1 myslim ze v pohode sa mozes pridat 🙂 ake centrum si si vybrala?

tanitta
9. sep 2010

@speranza1 tu v R 😉

modra
9. sep 2010

@lahhel dakujem 🙂 dufam ze vysledok po 2 tt bude pozitivny 🙂 dufam v to 🙂

tanitta
9. sep 2010

@speranza1 no a predtym iscare a helios

speranza1
9. sep 2010

@modra ja Helios Martin..ale vobec neviem ake ma referencie....vyberala som zatial najblizsie o ktorom som vedela
@tanitta takze helios zlyhal 😒

modra
9. sep 2010

@speranza1 myslim ze si si aj dobre vybrala su nanho velmi dobre ohlasy.. naozaj.. drzim palce..

tanitta
9. sep 2010

@speranza1 ako sa to vezme....nemozem to nazvat ze zlyhal.. ale su veci ktore nemozme ovplynit.... a ako samoplatca bol helios pre nas nevyhodny...a som typ cloveka ktory ked sa nedari nezakorenim na jednom mieste zmena je zivot...a netreba sa zmeny bat...a rozhodnut sa...

tanitta
9. sep 2010

@speranza1 ak si sa rozhodla pre helik rozhodla si sa dobre...na SK je to to najlepsie co mame... 😉

speranza1
9. sep 2010

@tanitta a nemozete mi aspon priblizne napisat hoci aj do IP kolko vas to stalo? len aby som vedela kolko si mame pripravit eciek🙂

speranza1
9. sep 2010

dakujem tanita, modra.... dakujem vam za povzbudenie 🙂 ...

zlatanka30
9. sep 2010

tanitta mozem sa opytat to ste mali posledny pokus v heliku??ja zacinam so stimulkou tam,ale uz teraz viem,ze ak to nevide ide sa do brna

avaka
9. sep 2010

@mirinda10 ,no ,pekne,to robi aj nasa,ked sa najeduje a sleduje ma,co ja na to.. 😅
Inak ja nie som zastanca" nechat vyplakat" a potom zaspi od unavy...Dost sa naplakala aj bez toho.Ja som rada,ze uz nemusim uspavat na rukach,ale tiez ju nemozem polozit,ze sama zaspi...niektore deti zaspia,ine nie...kazde dieta je ine,samostatne zaspavanie budem riesit az neskor

@savia ,no veru to tu zaplavujeme.. 😅 ,cakame na Lahhel,zakladatelku,uz stimiluje,tak zalozi novu temu v babatkach.. 😉

tanitta
9. sep 2010

@speranza1 nas to vyslo napisem v SKK este ...23tis v R.....celkom prask lieky vykony... hej hehlik bol posledny pokus cez poistenie
baby lucim sa... povinnosti volaju.. majte sa krasne resp. podla moznosti ;)

mircalla
9. sep 2010

@orsulka velka gratulacia
@zuzla80 no takych mam najradsej, debili.....inak tiez mam rada pohlady v obchode, ked maly nahodou zacne plakat
MHD som sla len 2 razy, maly mal 3 tyzdne, preplneny bus, plakal v kociku a take babka ze zoberte ho na ruky a utiste ho..krava.....3 tyzdnove dieta v natrieskanom buse, ktoremu treba drzat hlavicku
no mne maly inak moc neplace klop klop....ale ked mal tak 3-4 tyzdne tiez mal zachvaty, myslim, ze to bolo brusko, espumisan pomohol
odkedy mam nutrilon, tak zatial kaka, ale 2 dni dozadu cely den nekakal, potom vcera 4 krat, ale dnes zase nic. pocula som, ze nutrilon zapeka, tak dufam, ze sa vykaka.
@mirinda10 dneska spinak uz druhy raz, takze ako pisem kedy ako....ma lepsie dni aj horsie, musim sa mu venovat, ale musim povedat, ze neplakava moc

baby ja som v jednom kole - naprv vybavovat papiere po porode (tatino s jeho anglictinou nic nevybavi), potom lekari (museli sme chodit kvoli krvnemu obrazu, lebo mal zltacku, tiez to ocka), potom zhananie bytu, potom stahovanie, potom vybalovanie.....teraz predavam byt....no horor

@callex k tvojej otazke este....no da sa to tak povedat, ze hej, ale iste veci su uz narusene, je to komplikovane. iste veci som ho asi obvinovala aj nepravom, ale urcite nie vsetko

mirinda10
9. sep 2010

@mircalla je normalne ak nema kazdy den stolicu, nemalo by to ale trvat viac ako 3-4 dni.
Uz by si mala zvolnit tempo 😉

mircalla
9. sep 2010

predtym mal aj 5-6 krat, len posledne dni to blbne....ale predvcerom mal, vcera hej, tak snad sa opat vykaka

savia
9. sep 2010

@mirinda10 pomaličky prikrmujeme, ale vééľmi pomaly, raz denne pár lyžičiek, zatiaľ zeleninku, možno na budúci týždeň skúsime banán,dúfam, že malinkého nezapečie... 😒 ty už asi tiež prikrmuješ, však?

speranza1
10. sep 2010

dobre ranko babulky 🙂

mirinda10
10. sep 2010

@savia my sme zacali v 20tt najskor mrkva a potom kazde 3 dni nova zeleninka po 14dnoch som zacala aj s ovocim
ja nedavam nikdy iba banan ale napr hruska+ banan alebo jablcko + banan a tak ale max 2/3 bananu viac nie nemame ziaden problem, vzdy sa po ovoci tak do max 3 hodin vykaka uz keby som ju dala na nocnik viem kedy to pride len neviem este sediet, tak musim vydrzat
k zeleninke sme asi po 20 dnoch pridali aj masko
neboj ja som nemala ziaden problem mala je hlados, ta zje vsetko az na spenat toho par lyziciek 😀 nebude s nej pepek namornik

brita
10. sep 2010

Ahojte kocky, pozdarvujem vas ale z nemocnice. Cely tyzden som mala take hnede spinenie, ale doki vravel, ze je to OK a dnes sa mi spustila taka krvicka ako ked mate krv zo suroveho masa. Samozrejme panika, leteli sme do nemocky a hned si ma tu aj nechali. Na sone zatial nic zvlastne, gestacny vacok a aj zltkovy vak narastli a to krvacanie mi hned aj prestalo, ako som do nemocky dosla, len to slabe hnede spinenie este zostalo. Ze vraj mi budu brat krv a monitorovoat, ako rastie hcg a aj nejake sono, ze tak tyzden si ma tu nechaju. Inak so mnou nic nerobia!!! Ani mi nic nedali. Ja teda papam svoj utrogestan, estrimax a prednison, ako mam naordinovane z Brna a oni mi nic nedali, asi netreba, neviem. 😒
Je to psycho, som sama na izbe, jak cela v base, dokotr prisiel na 10 sekund na vizitu a inak nikto nic. Este ze mamso sebou notebook s internetom, inak by ma slahlo ☹
Tak som zvedava, co bude dalej- 😒 Tak sa drzkajte vsetky. 😉

mircalla
10. sep 2010

ahoj brita, no trochu ta ukludnim, ono moc toho ozaj robit nemozu,len ta monitorovat. lieky mas, takze len kontrolne sono a hcg, pokoj na lozku a maximalne este by mohli pridat magezium. stalo sa mi to tiez, bola som s tym vsak v brne, akurat mi pridali utros, ale vacsinou lekari ani to nerobia.
ja som mala dokonca vydatnu krv a vsetko bolo ok. po krvacani (asi 1 den) som tiez mala este spinenie asi 5 dni. potom cele tehu pokoj. predpokladam, ze ide o nejaky hematom pripadne presiaknutu zilku.
akciou ti uz potvrdili?
kocky neviete o dakom, kto ma zaujem o nabytok za symbolicku cenu? je to ikea, slusny. predavam byt. tiez mam na predaj pracku a tv. vsetko za male sumy + odvoz. sorry, ze to sem taham

orsulka
10. sep 2010

@brita tak zlato presne viem, čo preživas.......aj ja som v 8 tt skoncila v nemocke, lebo doslo spinenie.....taky ten strach a obavy ci je vsetko OK plus nemocnica teda fakt nič moc......
ani so mnou nič moc nerobili, len mi dali injekciu na zastavenie krvacania vecer, potom este aj rano......aj mne to v podstate hned preslo...co je dobre, že aj u Teba......a nič lepsie si nemohla urobit ako to, že si tam sla.....tam si pod dohladom...
aj som stale brala svoje lieky, plus mi davali vitamin E tusim...
snaž sa byť co najviac v klude a ver, že je vsetko v poriadku, aby si neblížila drobcekovi nejakymi stresmi.....ved sono ti spravili a vsetko je OK.....drťž sa kočka...bude dobre !!!!!!! 😵 😵 😵

brita
10. sep 2010

@mircalla ,@orsulka -kocky dakujem, fakt ste ma ukludnili, aj Maahulienu otravujem, aj ona ma dost ukludnila. 😉
Tu akciu neviem, ci mi potvrdili, doki povedal, ze je tam echo, tak echo je asi srdiecko, ci nie? Neviem, uvidim na dalsom sone, dnes som bola taka mimo, ze sa cudujem, ze som vobec nieco vnimala. 😒 Teraz som bola v prache a na wC a fakt nic, ani kvapka, len slabulinke hnede spinenie. Ono to presne aj tak bolo, ako keby mi tam cosi prasklo, vytieklo a koniec. Mozno fakt nejaka cievka. O hematome neviem, moj doki nic take v pondelok na sone nevidel, ktovie, co teda bolo. 😠
Este mi potom doktorka na oddeleni povedala, ze je to trochu opozdene, ale to je blbost, vysvetlovala som im, ze ja mam darovane, ze tam sa to pocita inak, moj menzes je absolutne irrelevantny. Vsetko som napisala Stelclovi do Brna, aj mu budem vsetko hlasit, aj vysledky hcg, aj sono, vsetko si budem zapisovat 😉 Maahu mi poradial, nech teraz utros zapijam, tak tak urobim. Magnezium mam z domu, take sumive tablety, idem si dat. No fakt mi nic nedali, a a mozno aj dobre. 😉 Akurat mi tu bol bracho nieco doniest a ktosi zabudchol dvere, tak mi musela prist sestricka otvorit a ziapala tu po men, tak som jej povedala, nech sa so mnou normalne rozprava, a nech tu na man nekrici. Fuj zilinska nemocnica. 😠 😠 😠

orsulka
10. sep 2010

@brita echo je srdiečko, takže pohoda..... mne tiež v prve dni nenasli žiadny hematom...bola som tak od soboty, a v utorok na sone nasla doktorka, že hematom, tak sme este cakali v nemocnici....presne aj to vraveli, že tam niečo mohlo byt a teraz to len vyslo von......po dalsie tiež tvrdili, že 8 tt je taky, že tam vsetko este pracuje, maternica, male sa stale nejakym sposobom uhniezduje a hybe, takže mohli popraskat nejake cievky......este okrem toho je to aj cas, kedy by si možno mala mrchu, a niekedy si to telo este pamatuje a preto tak zareaguje.....
aj ja som jedla utros namiesto vkladania, potom dokotorka povedala, že ten ucinok je nižší ako ked sa to vloži...pridali mi k ustrosu aj duphaston......ja som bola v Kosiciach a tam bola starostilovst neskutočne dobre, ochotný presonál vsetko...nemožem povedat krive slovo..... a aestričke si dobre povedala, to je teda správanie.......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre