Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
28. okt 2014

@gagirl pi zensky caj gynastan mne velmi pomohol na sliznicu ..za jeden den mi narastla o 0,7 mm co je dost 🙂 plus som brala vitamin E je tiez dobry na rast sliznice

zibi
28. okt 2014

@lemoni86 moja blahozelam potichucky zatial..ciarocka tam je nech silnie..ktory den si po ET?

zibi
28. okt 2014

@skaredekacatko drzim ti velmi prsty nech si aspon ty uspesna..ked budes mat dve davas dve vkladat ci si das do istoty jedno zamrazit?

lemoni86
28. okt 2014

@zibi dakujem velmi pekne 🙂 dnes som 6 den po 🙂

ingrid0105
28. okt 2014

@haimi to vobec nie je skoro kludne chod a ja ti budem drzat palce 🙂

lenka54321happy
28. okt 2014

@lemoni86
Keby som predtym nemala zlu skusenost tak si to nepripustam....
Prvy krat som sa vobec nebala, fakt, ani ma to nenapadlo!!!!
Tak preto taketo pocity vies....
Ach verime! Do riti ma nakopte baby prosim Vas!!!!!

haimi
28. okt 2014

@lemoni86 a ja Ema 🙂

haimi
28. okt 2014

@skaredekacatko cakam na dobre spravy 🙂

gagirl
28. okt 2014

@zibi piila som a budem dalej pit alchemilku a vinko..beriem aj femigard tak neviem ci mozem aj gynastan cajik ci to nie je uz vela byliniek..kuknem co obsahuje ake..dakujem za rady..🙂

skaredekacatko
28. okt 2014

@zibi ja kvoli uzkej maternici mozem transformovat len jedno. Prave som volala mam 8 bunkove dva kusy otevrel mi zdvihol.
@lemoni86 @haimi dakujem vam pekne mame dve 8 bunkove tak dufam ze sa podari.

lemoni86
28. okt 2014

@lenka54321happy a ja zas naopak... vtedy som neverila ze to dobre dopadne.. .teraz verim 🙂 a este kop kop kop :DD do ricky 😝 😀 😀 bude to dobreee... daj meno babatku a budes verit viac ;) vies, radsej uvazovat takto, ako si potom vycitat keby to nedopadlo dobre ze si proste tomu neverila, a si sa stresovala 🙂 babatko to uz citi teraz... 😉

lemoni86
28. okt 2014

@gagirl ja si myslim ze uz ti uplne staci co beries 🙂no mozno by nebola zla kyselina listova, femibion .. daco take.. drzim palcee 🙂

bambulka2015
28. okt 2014

Ahojte kocky, trosku sa vam so votriem. Nie som sice v Brne ale s vami na jednej lodi. Mam taku otazocku, prave stimulujem, odber by mal byt buduci tyzden v pondelok alebo utorok. Da sa nejako podporit uhniezdenie. Mna v poslednych dnoch stale mata, ze sa vsetko podari, len jajko sa riadne neuhniezdi ☹ ☹ ☹ ☹

skaredekacatko
28. okt 2014

@bambulka2015 to mam aj ja beriem preto medrol mala som uz dva teansfery zakazdym.hb tak uz mesiac beriem medrol ze to pomaha povedal doki.

ivka3901
28. okt 2014

Baby chcem sa ešte spýtať,že v RP pri KETE dávajú len jedno embryjko,kedže máme zamrazené 2 kvalitné HB tak my asi vložia po jednom 😒 aká šanca je tam vlastne bojím sa,že malá aj ked sa niektorým podarilo ja momentálne nevládzem pozerať do budúcnosti optimisticky ☹ ☹ ☹

diska
28. okt 2014

@lemoni86 aj mi nase volame Misko 😀 Kazde ivf sme ho tak volali,vlastne uz na nasom 2 ci 3 rande sme mu dali meno 😀 ale mas teda odvahu tak skoro testovat,ja som nemala,tesim sa s tebou.

lemoni86
28. okt 2014

@diska dakujem... vies, som si povedala ze ked tam nebude ciarka tak je to proste skoro.. a ak tam bude tak ma to len povzbudi 🙂 a ty si si robila este testy odvtedy ze ci tmavne? ci uz nie? a Misko je pecka meno 😀

diska
28. okt 2014

@ivka3901 ahoj,pisala som ti do IP co by si mala skusit,nic zato nedas,napis email svojmu dokimu on ti poradi a odpovie na tie veci co ti radim,KETu sa neboj je porovnatelne uspesny ako ET,vela dievcatam prave pri KET sa zadarilo.

diska
28. okt 2014

@lemoni86 nie nerobila,ja som bola vcera na krvicku

diska
28. okt 2014

@lemoni86 moj ocko je Misko 🙂

bambulka2015
28. okt 2014

@skaredekacatko dieks za odpoved. Tak ja to nemam, zatial som pri prvej stimulke, tak musime vyckat co a ako. Mne nic nezistili, ale robili mi len normalny hormonalny profil a organovo doc tiez skonstatoval, ze vsjo v poriadku. Len ja, cim dalej tu citam, tak mam uz depku, ze vsetko bude super a nakoniec si to moje telo alebo jajko samo rozmysli a neuhniezdi sa. Viem, ze musime len cakat a uvidi sa. Ja som skor myslela, ci niekto nevie a niecom prirodnom, caji alebo tak., nie co uz doc predpisal. Jasne., ked sa o tom vie, tak je fajn, ze sa to da nejak liekmi podporit.
Ja sa strasne bojim, ze sa to nepodari. Viem, ze vas je tu vela, co skusate uz viac krat, ale ja neviem, ci som taka silna, ze sa dam na to aj po druhy krat. ☹

lemoni86
28. okt 2014

@diska hej to viem... len ci ta nelakalo este kuknut ...ale tak nech hcg rastie.. drzim palce 🙂

diska
28. okt 2014

@lemoni86 myslis ci som dnes rano netestla? 😀 neee premna su testy stres a nechcem studovat ciarky,tak nepokusaj 😀

lemoni86
28. okt 2014

@diska no dobre dobre 🙂 ... ale hcg si mala kraaaaasne takze NO STREES 😀 😀 😀

diska
28. okt 2014

@lemoni86 pisala mi moja byvala doktorka z RF ,lebo Marcel ma dovcu,ze je to cislo skvele,tak jej verim.

haimi
28. okt 2014

@skaredekacatko 🙂 🙂 🙂 🙂 dobre som predpovedala, ze budu 8 bunkace, to je uplne ideal na 3 den. Dufam, ze na 5 den budes mat minimalne expandovane blasto

ina7
28. okt 2014

@bambulka2015 @ivka3901 a všetky kočky čo riešite uhniezďovanie
Písala som to už viackrát. Aj pri prirodzenom otehotnení sú veľké straty. Keď robili štatistiky tak to vychádzalo iba okolo 35 % tehotenstiev z oplodnených embryí. Robili to testovaním hcg z krvi ešte pre menštruáciou. Veľa žien malo v sebe embryo, ale pri menzese proste normálne odkrvácali, embryo nebolo dobre uhniezdené alebo bolo nezdravé, proste niečo nebolo na 100%. Keď si to zoberiete tak tie zdravé páry mali až každé 3. dieťa. Prečo by to pri umelom oplodnení malo byť iné? Šance pri ivfku sú vlastne porovnateľné ako pri prirodzenom spôsobe. Len teda niekomu to vyjde na 1. pokus, niekomu na 6. pokus, to proste nevieš kam patríš. Ale pokiaľ dokáže pár vyprodukovať, či už sám alebo darcovsky životaschopné embryá, tak skôr či neskôr by sa niečo malo uchytiť. Samozrejme pokiaľ žena nemá veľké problémy alebo je liečená (fraxík a pod.) Sama poznám osobne okrem mňa dva baby čo boli na ivf. Prvá mala na prvý pokus 1 embryo a má z neho syna. Druhá mala 3 ivf v 2 caroch a nič z toho. Po neúspešnom poslednom pokuse ostala tehotná zázrakom prirodzene. Ja som mala vložených 7 embryí, až to 6.-.7. bolo naozaj úspešné.
Ja viem že sa mi to ľahko hovorí, ale nevzdávajte sa, bojujte a verte že to dopadne dobre. Skôr či neskôr aj vy budete mať detičky. 🙂

ivka3901
28. okt 2014

@ina7 pekne si to napísala,ale po neúspešnom 6 IVF strácaš nádej a vieru ☹ a nato prirodzené otehotnenie my čo sa pokúšame vlastne už nepokúšame 9 rokov tak si myslím,že na prirodzené otehu tam neni,ale šak stávajú sa zázraky ...............ale asi skor v rozprávkach

bambulka2015
28. okt 2014

@ivka3901
@ina7 ja uz neverim na tie zazraky ani len v tych rozpravkach 🙄

balance
28. okt 2014

Baby, co dnes zomrel profesor Ladislav Pilka, on mal nieco spolocne aj s Reprofitom?
http://tech.sme.sk/c/7462534/zomrel-cesky-profe...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre