Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
7. dec 2014

Presne tak babule sa mi paci ,ako to napisala bambulka2015 kazda sme ina...Ja som pri 1 tehu nemala absolutne ziadne priznaky akurat prsia svrbeli to bolo vsetko a vidite dopadlo to na prd ☹ Teraz uz to beriem triezvo,je mi niekedy na grcku,ale inak neriesim ked mi je na druhy den normalne som spokojna....Len ma skrie,ze to drzime v tajnosti este,najradsej by som povedala kazdemu,ale ako pisem musime to brat triezvo a potichucky sa tesit s mm doma vo dvojici 😉 zatial....Takze asi tak,samozrejme aj ja mam obavy niekedy,ale to je uz vo mne vzhladom na to,co som prezila akosi zakorenene...Na druhej strane si to uzivam o to viac,ze nam Klarka poslala surodenca tak skoro po jej odchode,takze uzite si pomaly vianocnu atmosferu,nestresujte a hotovo 😉 😉 😉 😉

lemoni86
7. dec 2014

@bambulka2015 ako, ja sa tesim .. tak pomaly, ale ak by si mala taku zapchu aku ja dnes, fakt to bolo aloby zo mna sla nejaka tehla, citila som ako mi skrabe tu sliznicu v konecniku.. viem ze kazda ma ine priznaky, ale lepsie je pocut ze ano mala som to aj ja a bolo to potom ok ako byt v neistote .. strach o babo u tehotnej je normalna vec a uz duplom u takej, co sa snazila vyse 3 roky a prekonala potrat alo ja...nie som pesimista, velmi verim ze to vyslo, hladkam si brusko, rozpravam sa s babom aj si planujem co a ako, no bez obav to nejde ... to mi potvrdia viacere

diska
7. dec 2014

@lemoni86 ahoj aj ja mam podobne problemi ako ty,upokojuje ma ked pritom kricim 😀

zuzu1108
7. dec 2014

@silvia545 koncom decembra tam nikto nebude. Na posledy su 23tieho. A od 5teho uz ordinujú. Ale keby ti ms prisla tak od 29 teho ja si myslim ze mozes začať stimulovať ak mas uz lieky a 5teho si budes volat ze sa objednavas na utz 😉. Ja som neoznamovala ze mi zacala ms len ze sa objednávam na 6ty den na utz. Lebo to bol piatok a cez víkend moj dr.nerobil a chcela som aby mi ho robil on.

lemoni86
7. dec 2014

@diska jesss diki za prispevok :D .. ako sa inac mas? 🙂 okrem tej zapchy ...

lemoni86
7. dec 2014

@bambulka2015 ako ale mozno ze aj zdzubat ma staci... ze sa nemam stresovat.. mozno ze mas fakt pravdu ze to prehanam... ja uz sa tesim ked vysadim ten utros, lebo si myslim ze hlavne z tej vysokej davky co beriem tu zapchu mam..uvidime no..17 teho uz dufam uvidim ako mi bublinka mava a dr mi povie ze je vsetko ok. 🙂 drzim palce aj tebe 🙂

haimi
7. dec 2014

@speranza1 vidim to pozitivne, musi to u teba dobre dopadnut 😉

tlucka
7. dec 2014

@silvia545 Ja som sa rozhodla odložiť KET aj kvôli iným veciam, nemám ešte výsledky z imunológie a chcem zatial doplniť deficit vít. D. Tak zajtra zavolaj a uvidíš čo ti povedia.

silvia545
7. dec 2014

@zuzu1108 ja som to asi zle napísala 😀 😀 tiež sa mám objednať na uz,lieky mám,no keby som volala 5.1.,tak 6.by som musela ísť na uz,najneskôr toho 7. 😉 ty už stimuluješ alebo sa chystáš ? 🙂

silvia545
7. dec 2014

@tlucka zajtra zavolám,ale mám taký dojem,že asi to aj ja budem musieť odložiť 😒 no čo už,toľko rokov sme čakali na zázrak a pár dní počkať je oproti tomu nič 🙂

zuzu1108
7. dec 2014

@silvia545 Noo ved to stíhaš nie 😉 ? Oni ta objednajú aj hneď na druhy den na utz.
Alebo to nebudete naháňať a mesiac uz počkáte ;)
Ja som mala opu v stredu a teraz čakám ako sa embryjka vyvinu, zajtra volam este ako sa maju 😵 a dávame PGD robit.

bambulka2015
7. dec 2014

@lemoni86 hihi tak ta zdzubem. Inak bud rada, ze aj ked tazko a s bolestou, ale predsa nieco ide von. U mna 2-3 dni nic. A to je este horsie. Este len to su bolesti. Brucho, cez zaludok az niekde hrudny kos ma boli. Ani len uprdnut sa mi neda. Ale zapcha je v tehu normalna a moze byt viac ci menej pocas celeho tehu. Je to rozne. Sedim na wecku s hroznymi krcami a nic nejde von. Uz som vyskusala vsetky osvedcene recepty a nic. Nic nepomoze natrvalo.
A ja mam termin az 29.12. Tak dovtedy sa aj zblaznit moze.
Inak neviem, ci utros zposobuje zapchu. Aj tu zase plati, na kazdeho vplyva inak. Ja tiez beriem 6 denne. Co je tiez konska davka. 😕

lemoni86
7. dec 2014

@bambulka2015 ja som brala 10 denne ale uz som znizila na 8 ... Inac ja som sa dnes vytoto po asi 5tich dnocb :-/ ... Krce som este nemala len ked tlacim tak mi ide roztrhnut konecnik :-/... No co uz..davam si datle to by malo pomahat...pila som casto aj acidko, ale asi mi to nepomohlo :-/

santeema
7. dec 2014

@lemoni86 moja sestra mala pri druhom tehotenstvo neskutocnu zapchu, az sa musela liecit, aj sa otvarala, v 12 tyzdni ju zasivali, ale vsetko dobre dopadlo🙂

bambulka2015
7. dec 2014

@lemoni86 mne nepomaha nic. UZ som skusala vsetko mozne, velaaaaa pila, slivky jedla, susene, cerstve, slivkovu stavu, pomarance no proste vselico co som vycitala. Ani len kava mi nepomoze. No na nervy. Pohyb tiez normalne pomaha, ale ani ten mi uz nepomaha. A to momentalne mam pohybu az az. A riadneho, kedze sme v treningovom kempe a trenujeme tri krat za den. A nic. Uz ma z toho ide porazit.

lemoni86
7. dec 2014

@santeema fuuuha ...to je dost brutal..to si ma vylakala...no urcite sa zmienim dr o tom...uff

lemoni86
7. dec 2014

@bambulka2015 hm...a aj nejaky sirup? Tusim v lekarni fakt pre akutny problem su take pripravky alebo cipky...hm

santeema
7. dec 2014

@lemoni86 neboj, to nebolo kvôli zapche, ona mala predtým onko ochorenie, operaciu, to s tym suviselo, ale je zatial vsetko ok s nou a mala ma uz 8 rokov🙂

bambulka2015
7. dec 2014

@lemoni86 no pokym sa mi da aspon eaz za tri dni, tak nechcem nic brat. Mozno sa to po prvom trimestri strati.

lemoni86
7. dec 2014

@santeema ale aj tak uff...tak potom som rada ze vsetko dobre dopadlo 🙂

gagirl
7. dec 2014

@bambulka2015 prepac ale ja nestresujem..ja sem nezvyknem vypisovat vselijake blbosti ale ked ma nieco dost znepokoji a potrebujem nejake nazory alebo skusenosti kociek co uz boli tehu tak si myslim ze nic zle na tom nie je..ved sme tu nato aby sme si poradili a popisali ak mame nieco..aj problem aj radost..vies je to moje prve tehu..mala som 4vklady kym nam to vyslo..tak myslim ze je na mieste ked mam niekedy obavy.
..

lenka54321happy
7. dec 2014

@bambulka2015
Aj ked suhlasim s vela vecami co si napisala....
Musim ti napisat, ze ak ti fakt lezu nase komenty na nervy tak si ich necitaj....myslim to v dobrom....vies nie kazdy je taky silny ako ty....nie kazdy je optimista....ty nevies cim sme si kazda jedna presli...preto fakt nemozes pisat ako by sme sa mali chovat....jasne ze kazda z nas co je tehotna by mala byt stastna a radovat sa a mysliet pozitivne, samozrejme, kazda z nas taka chce byt, ale nie kazdej to ide....a keby si si mozno presla tym, co si par z nas preslo napriklad taka zlata Bergalm, tak mi nehovor ze by si nemala strach....velmi tu babu obdivujem a aj vsetky ostatne co tu bojuju a ked aj kazdy den budu pisat svoje obavy, stavy, otazky o priznakoch....nikdy ich nebudem za to odsudzovat, precitam a ak viem, odpisem....ved od toho sme tu kazda jedna, aby sme sa navzajom podrzali a poradili a dotiahli to do stastneho konca....

bambulka2015
7. dec 2014

@gagirl obavy mame vsetky. Aj u mna je toto prve a pravdepodobne aj posledne tehu. Ale kazda sme ina, mame ine telo a nik ti tu adekvatne neporadi. Najlepsie sa opytat doktora. Ti maju dlhorocne skusenosti so vsetkymi moznymi situaciami. A stresy a vnutorne napätie nepomoze ani tebe ani babu. Vyrovnana mama, vyrovnane dieta.

bambulka2015
7. dec 2014

@lenka54321happy jasne, ze kazda sme si presli vselicim, aj ja za tri roky. Ale ked ked tu budete stresovat, ako podaktore pre fakt malickosti, napr. zacali ma bolie prsia, alebo prestali ma boliet prsia, mali ste to niektora? Tak ta tuto otazku a aj podobne otazky, moze 20 bab odpovedat 20 krat rozne. Kazdy lekar vam povie, budte v pohode. Ked mas problem, alebo si neista v tom co citis, pris, zavolaj, povedz mi. Ten ta pozna najlepsie, ma tvoj zdravotny spis, sprevadza ta pocas celeho tehu. Len treba otvorit usta na tom spravnom mieste. A kazdy lekar ti povie, nestresovat. To sa prenasa aj na dieta.
A tym, ze sa aj tu stresuje, vastrasia sa aj tie buduce tehulky, popripade uz tehulky, co brali vsetko pozitivne a tesili sa. Potom sa clovek zacne velmi sledovat a urobi aj z komara somara.
Rada som medzi vas chodila. Hlavne baby co sa este snazia su super, ale neviem ci uz je to ako nakazliva choroba, ked sa podari, zrazu su aj tie baby, co boli pozitivne naladene a pozerali dopredu, len kopcha nervov a stresu.
Co mam ja teraz robit, z dvojok je zrazu len jedno. Uz sme sa tesili na dve. A teraz co, mam revat cele dni a uskodit aj tomu mrnousovi co ostal a prist aj o neho: Tesim sa, ze jeden ostal, a dufame a myslime pozitivne, ze ostane aj nadalej a spolu to dokopeme do stastneho konca.

Baby menej surfuje a citajte na netoch a viacej sa venujete praci, veciam co mate alebo ste volakedy mali rady a s radostou robili. Potom zabudnete na zapchy, boliestky, obavy, strachy, nebudete mat cas sa tolko sledovat.
Janked som bola teraz u uz mojho gyn, tak som sa ho zacala vypytovat ako s mojim hoby: beh, plavanie, jednoducho vela pohybu. Tak bol nadseny a povedal, ze pokial sa citim dobre, mozem robit vsetko tak, ako doteraz. Ak si telo ppznas, same ti bude signalizovat, co sa este da a co nie.
Obcas take alebo onake pichnutie je normalne. ked pocitujes nieco horsie, prist aj bez terminu.
Teraz sice menej, lebo nemam tolko casu, ale tiez som tu dost precitala aj v inych temach. A zistujem, ze SK doktori casto len tak preventivne napr. vypisu hned na niekolko tyzdnov ci mesiacov na PN len preto, ze ved sze po umelom. Ked sa zena citi dobre a nie je momentalne nejaky problem, tak preco hned pn? Ja som fakt vdacne, ze de lekari su taki pokrokovi. A je toho viac. Radsej sa uz nebudem rozpisovat a vycitovat, lebo zacnem aj ja stresovat.

lenka54321happy
7. dec 2014

@bambulka2015
No to je tvoj nazor a ti ho neberiem...presne kazda sme ina...a vies jasne ze ked mam vazne obavy tak pojdem za doktorom, ale je to ine pocut malu zlatu radu od baby co uz napriklad tehotna bola, alebo mala vklad vtedy ked ja, atd atd
No to je jedno, je to na dlho....ja by som osobne bola o mnoho MNOHO viac vystresovana a uz asi sediva nebyt tymto uzasnym babam tu, ktore ma VZDY utesili a upokojili a vela z nich sa stalo mojimi dobrymi kamoskami a s 2 sa idem aj osobne stretnut! Sa tesim a som velmi vdacnaaaaaaaaaa ze som objavila MK!!!!!!

gagirl
7. dec 2014

@bambulka2015 inak tato stranka je pre kocky z reprofitu..a myslim ze ty tam nechodis..tak ked sa ti nepaci co a o com tu piseme tak sem nemusis chodit a citat to...

diska
7. dec 2014

@bambulka2015 zatial tu nikomu nic neprekazalo,nechaj dievcata nech si hovoria co citia a ako to citia ,kazdemu pomaha nieco ine.Ani tebe by sa nepacilo keby sme ti pisali,ze nam lezie na nervy tvoj optimizmus alebo to ako dokola opakujes kolko ty sportujes 😀 To ber len ako priklad.Kazda sme ina a ak niektorej babe pomoze ,ze sa vyzalue nech sa vyzaluje,kazda z nas dufa ,veri a tesi sa len mame obavy.Kazdy si to zvlada po svojom.

lenka54321happy
7. dec 2014

@diska
Si to super napisala moja! 😉
Presne tak

balance
8. dec 2014

Ahojte kocky,dnes ma caka v RF moj prvy ET v živote a dufam,ze aj posledny 🙂 chcem sa Vas spytat,ci robia pred nim aj ultrazvuk.Dik

gerdusha
8. dec 2014

@balance

Nie, nerobia. V den et uz nie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre