Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
21. júl 2011

@jada1 este nik nevie ze si tehu?

gabinkaa
21. júl 2011

@jada1 študovala som žiadanku, je to tam všetko uvedené, tak dúfam, že to bude OK, tiež mi na UTZ povedal, že sme sa troška predbehli, tak neviem či 5.8 už nebude neskoro, aj som skúšala preobjednať, len tam nebol doktor, mám volať zajtra, či by sa to nedalo nejako skorej
mne vôbec nebýva zle, neviem čo to je, teda okrem toho, že ma občas pobolí žalúdok ale vôbec nič mi nevadí, kľudne môžem všetko jesť, nemám s tým žiaden problém, aj Ti závidím, že som to vôbec nevyskúšala aspoň chvíľku 😀 čo teda pozorujem, že som večer už tak unavená, že skoro zaspím a aj po obede by som kľudne zaspala

gabinkaa
21. júl 2011

@callex mne to už ani nevadí, už som si na to všetko aj normálne zvykla, len podstatné je, aby všetko bolo v poriadku a aby sme boli zdraví

gabinkaa
21. júl 2011

@jada1 my sme mali min. sobotu takú malú opekačku a bola aj malá Simonka čo sme boli na krste v máji, vtedy a aj teraz mi ju dávali do rúk, vraj aby sa to nalepilo 😀 všetci si nás doberali, ale tiež som vydržala a nič nepovedala, nech je prekvapko a ani svokra nevie, ja jej to nepoviem a môj drahý jej to tiež nepovedal a sranda je, že jeho synovec sa bol pochváliť babke, že bude otcom a termín im vychádza skoro ako nám, vydržal to nepovedať

callex
21. júl 2011

@gabinkaa ale po 12tt to uz oznamite..ci nie?ja som takisto dovtedy tajila..a potom to len priznala susedkam a svagrinej.inak sa tym nevytahujem a sem tam ma niekto sfukne ze preco som nepovedala?

gabinkaa
21. júl 2011

@callex neviem či to oznámime, nechcem to nejako vyťahovať, nechávam to až to bude poznať, možno ak sa niekto spýta už nebudem tajiť a svokru nechávam na môjho drahého, ja jej to určite nebudem hovoriť,
vieš niektorí z rodiny sa min. rok vyjadrovali, že ženám vo vyššom veku sa rodia postihnuté deti a také podobné reči, tak načo im to budem teraz hovoriť, keď bude treba sa dozvedia, keď to už neutajím, ani šéf v robote to nevie

jada1
21. júl 2011

@gabinkaa
@callex ku nám do roboty prišla jedna baba čo u mňa robila. Vraví, že je na PN a my, že čo ti je? A ona, že je tehotná 😀 , v 11tt. Ja som si len pomyslela, že ja tiež 😀 . Termín pôrodu má 8 dní po nás 🙂 .

Ja to tiež potom poviem v robote, ale tiež to nejako nejdem roztrubovať do sveta, však neskôr sa to ajtak dozvie každý ke´d na mňa pozrie 🙂

pikha
21. júl 2011

ahojte babulky 🙂 aspon vas tak v rychlosti pozdravim, lebo jaksik nestiham 😀 ale prajem pekny dnicek a prijemne letne dovolenkovanie 😎
@callex ako ti tie tt pekne pribudaju 🙂 jasne ze budeme kocikovat.. ked prejdu tieto dazdive casy, planujeme pomaly zacat male prechadzky a bude nam ctou nitrianske komando ako doprovod 😎 🙂
@lenka_21 nie, zoznam ucastnikov ma nevystrasil, mna teraz naserie uz naozaj maloco 😀 😀 ale nie, super, ked budete robit stretko v NR, urcite sa rada pridam aj s malou bublinou 🙂
@mircalla dakujeem 🙂 dam potom aj dalsie fotocky na FB, len momentalne niet casu na nic.. vsak to poznas 😀 a Filipkovi vsetko naj k rociku 😵
@rebeka33 drzim palce 🙂 ci uz na pobyt v nemocke alebo uz rovno na porod, nech sa stane tak, ako je to v danej situacii pre vas najlepsie 🙂 A co sa tyka problemov s kojenim po cisaraku, to je len o hlave a ako vseobecny poznatok je to kravina, fakt. Mali sme tam kocky, ktore rodili normalne a boli potiaze s dojcenim a boli sme baby, co sli sekciou a nemali sme ziadny problem. Nechod do toho s obavou, nechaj to ako pride. Ak bude problem, zavolaj tej laktacnej poradkyni, co ti hovorila martini, alebo sa kludne ozvi-ak bude v mojich silach, rada pomozem, ale vopred sa neboj 🙂 A drzte sa baby 😎 😎

bayley
21. júl 2011

@jada1 nevedela som, že ti býva zle 😲 Od ktorého tt? Ja sa vôbec necítim tehotno. Len mám non stop nafúknuté brucho, že vyzerám ako v 5. mesiaci a strašne mi chutí jesť... A ešte som viacej unavená ako predtým, normálne si občas poobede v robote na 3/4 hodinky zdriemnem 😀
My sme tiež niekomu nič nepovedali, vie to len moja mama, švagriná a pred pár dňami som sa pochválila najlepšej kamarátke. Svokrovci nevedia nič, v robote takisto nie.... Ešte sa bojím roztrubovať to po svete. Ale strašne sa na to teším 😀 😀
@gabinkaa @jada1 teda neviem, či by som pri takej príležitosti odolala nepovedať to 😉 Ja sa teraz snažím vyhýbať akýmkoľvek stretnutiam a súkromným debatám, aby som sa neprezradila 😎
@callex nie pri každej poradni ti robia sono? Držím palce na zajtra 😉

pikha
21. júl 2011

@gabinkaa ludia, ktori pustaju do sveta taketo k*kotske reci o matkach vo vyssom veku- a este ked su ti to rodina, by si zasluzili dobru vychovnu do drzky 😖 😖 kasli na to, a hlavne to nepocuvaj. Ludska sprostost vie byt pekne neprijemna a verim, ze nemas chut oznamovat svoje tehu, ale ver tomu, ze vsetko bude v poriadku, presli ste si dlhu cestu a nikto na svete nech ti nepokazi radost 😵 😵

mircalla
21. júl 2011

@rebeka33 suhlas s @pikha....ja som rodila cisarskym a kojim doteraz a tiez suhlas s jej nazorom vyssie ohladom blbych reci ....ma to neskutocne vytaca takyto premudreli

callex
22. júl 2011

ahojte babule...dnes rano na wcku..krv alebo spinenie..neskoro som zbadala presnu farbu papier uz bol namoceny.a na vlozke hnede spinenie.mam dnes poradnu o 12tej..tak dufam dovtedy vydrzim a nezblaznim sa.drzte palce.

jada1
22. júl 2011

@callex neboj,kľud určite to bude len nejaká prasknutá cievka. Úplne ťa chápem, že obavy sú, pretože každá z nás prešla dlhou cestou, ale určite je všetko v poriadku.

martini
22. júl 2011

@callex držííííím prsty o 106...rýchlo daj vedieť, že ste v poriadku a že len sa maternica pekne naťahuje a že praskla nejaká cievka... myslím na vás.

miminkad
22. júl 2011

@callex drzim palce.daj vediet,ako si dopadla

miminkad
22. júl 2011

@rebeka33 moja,myslim na teba,dufam,ze to dobre dopadlo vsetko a malicka nech este pocka dva tyzdne.drzim palce,aj muzove

martini
22. júl 2011

@rebeka33 držíme prsty a čakáme krásne správy 🙂

jada1
22. júl 2011

@gabinkaa
@bayley kočky buďte rady, že vám nie je zle. Ja by som sa tiež tak rada najedla normálneho jedla, ale nedá sa, hrča v krku a všetko mi príšerne smrdí. Fičím len na piškótach a suchároch ☹ . Ráno a cez deň je mi celkom fajn, ale príde poobedie okolo tej 15,00 a zmení sa to o 180 stupńov. Začíne mi byť zle. To potom utekám z roboty domov, grcnem si 😀 a ležím nevládna až do večera.mm ma už ľutuje a včera mi vraví, nech idem k doktorovi 😀. Vravím mu, však doktor mi čo na to dá, to je normálne, kopec žien je na tom ešte horšie. Dúfam, že to už čoskoro prejde. Ráno som si išla obliecť jedny dlhé nohavice , ktoré som predtým ledva zapla ,rozmýšľam, či ich vôbec zapnem, lebo pupík mi už vyčnieva a ja som ich nielenže zapla, ešte sú mi aj voľné v páse, na stehnách a zadku mi visia. Asi som schudla, nevážila som sa. To som mala aj pri prvom tehu, do 4,5 mesiaca som schudla 5 kíl a potom som pribrala 9. Až na to, že som tak často nevracala.
@gabinkaa tie blbé reči si nevšímaj. Jedným uchom dnu, druhým von. Poznám kopec žien, ktoré majú detičky v +-40 a všetky sú peknučké, zdravučké 🙂

martini
22. júl 2011

@jada1 aj mne začínalo byť zle poobede, ale negrcakala som...takže ťa aj aj takto virtuálne ľutujem, že chúdatko naše ubolené 🙂 ale nevadí, ke´dže to nie je choroba, ale tehotenská nevoľnosť 🙂 Ale vážiť by si sa mala, to určite. Že 9 kg do konca tehu...ja som už teraz pribrala 10kg a to som len v 6. mesiaci 🙂

cecil36
22. júl 2011

Ahojte 🙂
@pikha gratulujem k babulke 😵 Suhlasim s tym mlieckom. Ja som prvu dceru rodila normalne a mlieko sa mi spustilo az na 5 den, ked uz cisaracky veselo kojili. Takze je to fakt indi vindi.
@jada1 aj mne byvalo zle poobede, doobeda sa este dalo, potom ma chytil sialeny spanok a ked som sa zobudila uz som objimala zachodovu misu 😀 Ale prejde to 😉
@callex drzim palce a neboj nebude to nic vazne 🙂 Zo mna sa liala krv a mohol za to hematom a nizka placenta.
Baby neviete ci sa po ivf rodi castejsie cisarakom alebo normalne? Alebo to zalezi od dr. a stavu maminy?

cecil36
22. júl 2011

@martini ja som v piatom a pribrala som kilo a pol, ale ja to dobieham v neskorsich mesiacoch 😀 Teda aspon mi pubiske to tak bolo 😀

jada1
22. júl 2011

@martini ja to nejako pretrpím 🙂. Bolo to vtedy veru len 9 kg, keď som porodila, bola som ako pred pôrodom. A to som sa bála, že budem mať malé dieťatko, keď som tak málo pribrala, malý mal nakoniec 3850g a 54 cm 😀 .
Myslím si, že keď sa priberie aj trošku viac, nevadí, pri tom celom kolotoči okolo dieťatka to určite pôjde dole 😉

jada1
22. júl 2011

@cecil36 tak to som na tom ako ty. v ktorom tt ťa to prešlo?
Veru aj mňa by to zaujímalo s tými pôrodmi.

cecil36
22. júl 2011

@jada1 asi v 9tt to zacalo velmi mierne ustupovat, to znamena, ze mi nebolo zle 7 x do tyzdna, ale len 5-6x 😀. Ale ako som sa blizila ku koncu 3 mesiaca, tak to prestavalo uplne. Teraz nebyt bruska a kopancekov ani neviem, ze som tehu 🙂 Ty si ktory tt teraz?

jada1
22. júl 2011

@cecil36 ja som 11+5tt. Mám pocit akoby sa to skôr stupňovalo.

cecil36
22. júl 2011

@jada1 neboj, to o chvilku prejde 🙂 Ja som mala najhorsie obdobie od 6tt do toho cca 9tt. Ono to moze prejst aj zo dna na den. U mna to slo postupne. Takze len vydrzkat. A ozaj, od zaciatku tehu mi bolo vsetko kysle a este ani teraz nejem ziadne nakladane uhorky a podobne veci. A ze tehule maju radi kysle 😀

rienok
22. júl 2011

@callex čo to tu čítam? neboj určite je všetko v poriadku a je to tak ako píše @martini... babätko si robi miesto 😉

jada1
22. júl 2011

@cecil36 no veď tým sa utešujem, že to už sná´d dlho nepotrvá 🙂

martini
22. júl 2011

@rienok no robí 🙂 už si urobilo pekný pelech z môjho bruška 🙂 ale ja to beriem tak, že som happy a problémy typu, že och joj ako veľa som pribrala a och joj strie...ma vôbec netrápia 🙂 A ty čo pracuješ ako drak? a na dovolenku chodíte až keď sa všetci vrátia? 😉

lulu10
22. júl 2011

caute zienky, hlasim sa vydovolenkovana a velmo spokojna 😵 😵 😵 musim vas docitat, dufam ze sa tu nic zle neudialo a precitam si same pozitivne spravicky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre