Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
14. sep 2011

@bayley
@tinna13
@gabinkaa dakujem ste zlaté potešilo ma to veľmi a dúfam,aj ja že z reprofitu odídem ako tehulka 🙂

maticap.
14. sep 2011

@tinna13 ahoj, vidis, ved aj nam by to mohla na predporodnej priprave ukazat - a vobec! 🙂 Hovoris 5-6 tt pred terminom? Tak to este teda nemozme zaradit do programu, ale ked to vyskusam(e), urcite vas budem informovat 😀 .

lenka_21
14. sep 2011

Ahojte baby, tak sme naspat z NR ... no tazko sa to popisuje, ale urcite by som privitala ludskejsi pristup ako mala ta pani ... pre nu to bol skor tovar, kt.sa musi cim skor zbavit ☹ 😒 ☹ Celkom slusne tam do nas nahucala, lebo sme nemali uplne jasnu predstavu ake dietata chceme (podla mna to mame celkom dobre definovane, ale to by sa teta musela pozriet do papierov 😉 😉 😉 ... aaaaa to je namahave). Ukazala nam 3 deticky (2 chlapcekov a jedno dievcatko).
Musim povedat, ze dievcatko bolo zlate, ale ma zdravotne problemy a tak nam ho ani velmi neponukala, vraj nam to ukazuje pre porovnanie 😕 😔 😕

Co sa tyka chlapcekov, tam to bolo trosku lepsie a babetka su zdrave (samozrejme pocitame s moznostou, ze v buducnosti to moze byt ine, ale to je aj pri vlastnom dietatku). Nechcem sa tu nikoho dotknut, ale my sme si davali poziadavku na biele dietatko a v jednom pripade je babetko romske (i ked otec je neznamy, ale opis a fotografie vela napovedali) ... druhe babetko je poloromske - to tam bolo uvedene a v tomto pripade zvazujeme, ze sa pojdeme na neho pozriet... Samozrejme to nebolo lahke, kedze dostanete fotky, video a vyberte si, ale takto to chodi. Mame cas na rozmyslenie do piatku a potom sa uvidi... ak si nevyberieme nic sa nestane, zostavame v zozname a ponuknu nam opat dalsie. V kazdom pripade sme radi, ze sme uz konecne prisli na rad 🙂 😉 🙂

@lulu10 V adopcnom zozname sme 1 rok a 9 mesiacov ...

lenka_21
14. sep 2011

Baby, mam info od callex ... vraj by ju mohli v piatok pustit ak by uz nemala ziadne spinenie 🙂 😉 🙂 Velmi chce ist domov, lebo v nemocke sa jej nepaci a samozrejme ju neustale pichaju niecim ☹ ... dolezite je, ze aj ona a babetko su v poriadku 🙂 😉 🙂

miminkad
14. sep 2011

@lenka_21 fuu,tak to musel byt zazitok.je nechutne,ako sa ti ludia chovaju a robia s malymi cloviecikmi ako s kusmi hovadzieho. 😠

luly3
14. sep 2011

ahojte
@lenka_21 júúúj chúdatko detušky také ženy by tam nemali pracovať 😖 😖 😖
@lenka_21 podľa mňa ak by som si mala adoptovať dieťatko moselo by ma
dostať hneď pri prvej návšteve srdce ti povie samo či patrí to dieťa k tebe 😉
s calex a jej princeznej sa teším že sú v poriadku 😅 😅 😅

rienok
14. sep 2011

@lenka_21 no áno, je to tak ako to všetci opisujú a teraz si to aj Ty potvrdila 😒 .. preto som ja adopciu odmietla, nielen kvôli tomu, že sa bojím , či by som tie detičky vedela mať tak rada ako vlastné ale hlavne kvôli tomu prístupu soc. pracovníkov .... nevadia mi previerky a ani šťúranie do všetkého, ale to ako oni vlastne tie detičky vnímajú 😠 .... ja by som ich raz dva poslala niekam a aj tak by nam žiadne nedali, vyhlásili by ma za psychicky nespôsoblú 😀

lenka_21
14. sep 2011

@miminkad @luly3 Tusim ste to baby dobre vystihli ... proste tie tety sa tam pozeraju na tie zeny co sa vzdali svojcih deti ako na odpad 😠 😠 😠 a to sa mi vobec nepacilo ☹ ... podla mna nikto nema pravo sudit toho druheho ... jasne su tam aj nezodpovedne matky, ale aspon daju dietatko na adopciu a daju mu sancu na dalsi zivot... i ked ja neodsudzujem ani zeny co sa rozhodli pre prerusenie tehotenstva... Ako som uz napisala, citim to tak, ze nemozem tieto veci sudit ...

@luly3 Mas pravdu ... je to o tej iskre a tu sme pocitili pri tom dievcatku, u toho chlapceka to bolo tazsie a preto zvazujeme navstevu a uvidime ako to dopadne 🙂 😉 🙂

lenka_21
14. sep 2011

@rienok no to zalezi s kym prichadzas do kontaktu ... problem je v tom, ze pripravu a ziadost si davas na urad podla miesta bydliska ... tu sme sa stretli s perfektnym pristupom, tetusky boli naozaj zlate 🙂 😉 🙂 a velmi nam pomohli. Potom vsetky deti, kt.sa narodia v NR kraji sa posuvaju na krajske riaditelstvo a ti volaju ludi podla poradovnika (tuto su tie tety naozaj des ... aspon v nasom kraji ☹ 😠 ☹ ) Nam dnes volal aj teta z nasho okresneho uradu a chcela vediet ako sme dopadli .... ked sme jej povedali meno dietatka tak nam hned vsetko o nom preverila, pomohla nam so vsetkym co sme potrebovali .... presne takuto pomoc a pristup sme si predstavovali 🙂 😉 🙂 ... takze da sa to zvladnut 😅 😅 😅

gabinkaa
14. sep 2011

@lenka_21 tak to teda musel byť hrozný zážitok, tie tety si to ani neuvedomujú, ale to je nešťastie, lebo by si to mali uvedomovať, mali by tam pracovať ľudia, ktorí majú cit. Myslím si, že nie všetky matky sú nezodpovedné, keď som bola na genetike v Tn bola tam so mnou žena, ktorá čakala dvojičky, ale keďže doma má tri deti, rozhodovala sa, že tieto deti dá na adopciu, nedá sa povedať, že je to nezodpovedná matka, nepodstúpila interupciu, nechce deti odhodiť, chce ich riadne donosiť, ale možno ekonomická situácia jej nedovoľuje sa o deti postarať alebo chce mať svoj pokoj pri odrastených deťoch, tak sa spolu s lekárom rozhodovala, že pomôže rodine, ktorá nemôže mať vlastné a chce adopciu, ja som ju za jej rozhodnutie pochválila a táto žena urobí šťastnými nových rodičov a deti budú tiež milované a o tom to, nezodpovedné by mohli byť ženy - rómky, ktorým na tom nezáleží, nie sú pod dozorom alebo aj narkomanky, ale nemôžeme všetkých hádzať do jedného vreca

bayley
14. sep 2011

@lenka_21 toľko detí pre teba zrazu 😉 Adoptovali by ste si dieťatko aj teraz, keď si tehulka?
@rienok u mňa by to bolo v prípade adopcie presne také isté, ako to vnímaš ty 😖 Ale verím, že onedlho sa tu budeme vytešovať z tvojich //. Nesmierne ti ich želám 🙂

@gabinkaa klobúk dole pred tou ženou, ktorá sa rozhodla neísť na interupciu, donosiť dvojičky a urobiť šťastnú inú rodinu. Ja mám pocit, že väčšina žien by v takej situácii (keby tie dvojičky fakt neprichádzali do úvahy) išla cestou interrupcie... lebo sa to nikto nemusí dozvedieť a okolie na takú ženu nebude pozerať ako na krkavčiu matku, že porodila deti a vzdala sa ich 😔 Je to tak ďaleko jednoduhšie, okolie to nevníma ako niečo hrozné... ale dať deti na adopciu, to je pre väčšinu ľudí katastrofa...

lenka_21
15. sep 2011

@bayley Tazka otazka ... no v kazdom pripade je dobre ked sa ides pozriet na dietako, kt.ti ponukaju ... teda aspon oficialne podklady a fotky ... Citila by som sa inac, keby nas niektore z ponukanych deticiek chytilo za srdce, ale nemali sme uplne ten pocit ... Ak sa mi podari prekonat v tehu tych prvych 12 tyzdnov tak adpociu budeme musiet pozastavit, lebo v tom pripade je dost nerealne, aby som sa vedela postarat o novorodenca resp.1-2 mesacne babetko plus ja som ta svetla vynimka co v detstve neprekonala ziadne detske choroby a tak ako predtym tak aj teraz mi doporucili neprichadzat do kontaktu s malymi detmi 😕 😔 😕

V kazdom pripade adpociu iba pozastavime (co nastastie nie je problem a v poradovniku sa budeme normalne posuvat aj dalej, len nam pocas tej doby nebudu ponukat deticky), ale urcite by sme si jedno dietatko adpotovat chceli aj napriek tomu ak by sme mali vlastne ... 🙂 😉 🙂
Ja som v kontakte s mnohymi ludmi co cakaju na adopciu alebo maju adoptovane dietatko a pocit maju rovnaky ako pri dietaku, kt.je ich vlastne ... ked sa mu pozries do oci, pride k tebe usmeje sa na teba, povie mama, otec .... zabudnes na vsetky starosti, ktore si prekonala pocas tej cesty 🙂 😉 🙂

@gabinkaa Obdivuhodny pribeh akedze viem, ze aj taketo veci sa stavaju necitim sa vhodna na to, aby som niekoho posudzovala alebo odsudzovala ... urcite ludia, kt.deticky dostanu bude tej matke za jej rozhodnutie vdacni 🙂

pikha
15. sep 2011

@lenka_21 to si krasne napisala 🙂 nie je podstatne, kde ma dieta svoj biologicky povod, ta podstata je uplne niekde inde. Tiez mame kamosov, ktori si po rokoch vlastnej neuspesnej snahy adoptovali chlapceka a dnes je z nich krasna a stastna rodinka 🙂 Len toto su take veci, s ktorymi treba byt stotozneny, lebo inak to nema cenu. Ako sa citis ako tehulka? jaj a gratulujem k srdiecku 😵 😵

lenka_21
15. sep 2011

@pikha Dakujem, si zlata ... velmi si to vazim 🙂 🙂 🙂 a ako som tu uz viac krat pisala mas moj obdiv za vsetko co si pri svojej ceste za babetkom zvladla!!! Tazko povedat ako sa citim ... stale nieco na sebe hladam, co by mi dokazalo, ze som tehu 😀 😀 😀 ... ale urcite priznaky mam 😅 😅 😅

lenka_21
16. sep 2011

Babyyyy, kde ste sa vsetky stratili??? 🙂 😉 🙂

lulu10
16. sep 2011

@lenka_21 ja som túúú, kazdu minutu pozeram na hodiny a tlacim ich ocami nech uz je 15.00 a mozem ist domooooooov 🙄

katarinnak
16. sep 2011

Ahojte dievcata, chcem sa opytat ako to je s platenim za IVF ked je to mimo SK. Preplaca nieco poistovna?
dakujem.

lenka_21
16. sep 2011

@lulu10 Tak som ta prepasla 🙂 😉 🙂 ... nakoniec ma prekvapila kamoska, kt.mi spravila na dnes program 😀

@katarinnak Ahoj, ak dobre viem, pokial podstupujes IVF v zahranici fungujes ako samoplatca a nase poistovne v tomto pripade nic nepreplacaju ..

gabinkaa
16. sep 2011

@katarinnak ahoj, tak ako písala @lenka_21 v zahraničí funguješ vo všetkom ako samoplátca, poisťovňa prepláca iba na území Sk alebo prepláca to čo sa u nás nerobí, ale IVF naše zariadenia robia, tak prepláca iba na území Sk

martini
18. sep 2011

@tinna13 @maticap. ahojte...už sa nám to kráti 🙂 no idem pomaly aj ja googliť tú romantickú masáž hrádze vo dvojici 😉 Vedela som, že to treba, ale myslela som si, že až bezprostredne pred pôrodom...takže dík za cennú radu 🙂
@bayley podľa mňa máme také krásne kila naviac... K tým nepokojným nohám, hlavne večer, keď si ich chcem tak pekne v kľude vyložiť, tak sú také nepokojné, neviem ich mať dlho v jednej polohe a to kvoli tomu, že mi v nich akosi trhá a občas až akýsi tik mám v nich a polosamovoľne mi sem tam aj noha podskočí, ako keď lekár buchne kladivkom po kolene...je to taký divný vnútorný pocit. Čítala som v tehu literatúre, že to niektoré tehulky majú a nie je jasná príčina tohto sydrómu.
@lenka_21 no čitam tu, že si mala poriadne náročný deň...teda mali ste. Snažila som sa vcítiť do vašej kože a teda poriadne náročný prežitok je za vami...a náročné rozhodovanie pred vami. No a tie panie úradníčky, tie sme tu už ohovorili dosť 🙂, ale je fakt smutné, že v takomto "citlivom" povolaní pracujú ľudia s takým nizkym EQ. A neodpustím si nereagovať aj na ďalšiu zložku tvojho príspevku - tiež sa nechcem nikoho dotknúť, ale ja by som trvala na požiadavke výhradne "ružového" bábatka a to okrem faktu, že pravdepodobnosť inteligenčných predispozícií u iného dieťaťa je nižšia (aj keď pravdaže pripušťam podstatný faktor a to sociálne prostredie, v ktorom následne dieťa vyrasta), ale podľa mňa je doležitý aj fakt, že dieťa svojim zovňajškom do rodiny zapadne. Ved už len pri darcovských spermiach sa hladá muž, ktorý sa podobá manželovi predmetného páru, aj vtedy sa už zohľadňuje akú by mal mať výšku, farbu vlasov, farbu očí... ak má niekto iný názor, absolútne ho akceptujem 🙂 A neskutočne vam fandím pre vaše rozhodnutie mať vlastné aj adoptované dieťa...ste suproví 🙂

lulu10
19. sep 2011

caute baby, mna dnes pochytila totalna depka ze sa nam to nikdy nepodari... mam velky strach ze aj po IVF s PICSI zase potratim a to uz bude uplne koniec... citala som vela vela pribehov s opakovanym potracanim a vo vacsine pripadov sa na pricinu nikdy neprislo a skoncili bez dietatka... dnes mam pocit ze to iste caka aj nas, jedinou utechou mi je adopcia

luly3
19. sep 2011

krásne ránko 😉
@lulu10 čo to píšeš jasné že budeš mať dieťatko moja treba len bojovať 🙂
ale úplne ťa chápem ja som mala také isté myšlienky veď 3 potraty sú 3 potraty
a pozri ktorý tt už mám 😅
mna hodne podržal Stelcl v tomto povedal mi, že : nikto nevie prečo potrácate a možno
to ani nikdy nezistíme ale pri spontánnych potratoch je známe že raz sa plod udrží..., ja viem
že to moc utešujúce nieje ale mne tá veta hodne pomohla.a ja som nemala ani PCSI nato mi povedal
že to je blbost a zbytočne peniaze že on vidí hlavičku aj volným okom a dovnutra nevidia ani pri PCSI

lulu10
19. sep 2011

@luly3 ahoj no ja neviem ci som to mala spontanne potraty, proste som zacala vzdy krvacat a bolo... a vy ste tiez mali zly spermiogram?

luly3
19. sep 2011

@lulu10 aj ja som začala len krvácať a začalo sa mi znižovať HCG, hej mame
zlý spermiogram + nám 3 mutácie genov
kolko krat si potratila?????????

lulu10
19. sep 2011

@luly3 ja mam len jednu mutaciu-MTHFR od oboch rodicov, ty mas aj Leidena? potratila som 3x ☹ vzdy do 7tt, v ktorom tt si potratila ty?

martini
19. sep 2011

@lulu10 ja mám tiež kámošku, ktorá potratila 4x a dnes sa tešia malému chlapčekovi...síce sa celé tehu poriadne šetrila a malý prišiel na svet predčasne a mal pod 2 kg, ale dnes je z neho pekný chlapík 🙂 takže čítaj takéto príbehy a počúvaj luly3 😉

lulu10
19. sep 2011

@martini diky taketo spravy vzdy potesia

callex
19. sep 2011

ahojte baby...hlasim sa uz z domu. 🙂 dufam ze takyto pobyt si uz nezopakujem..i ked na personal nemozem povedat nic zle.bolo to pre mna dost stresujuce po jednej stranke a na druhej som si oddychla od toho stresu ktory je doma.odteraz som v strehu a uz sa aj bojim chodit na wcko ze co najdem na nohavickach.ved to pozname vsetky ale z tych prvych 12tt.pichali mi Kcko do zadku..vcelku bolava zalezitost+infuzka kazde rano+odbery krvi+cievkovanie.no vzdy si pre man nieco nasli.a ked vam sestricka na 7pokus nevie najst zilu tak je to uzasny zaciatok dna.pribalili mi zelezo domov..asi ho mam menej..uvidim co bude v sprave lebo klasika tu este nemam.
inak nechapem mojho gyn..vsimla som si ze v karte mi od juna eviduje diagnozu rizikove tehu a nedal ma na PNku..az na moje poziadanie v auguste.no co uz.

dakujem ze ste na mna mysleli..je to velmi prijemny pocit ked clovek lezi niekde sam na izbe a vie ze niekto na neho mysli a ma o neho strach.cmuk vsetkym zato.

martini
19. sep 2011

@callex no super, že ste už obaja či obe doma 🙂 a že ste OK. takže už žiaden stres a vyložiť nohy 🙂

lenka_21
19. sep 2011

@callex Jooj mojka, som stastna, ze ste doma ... dnes som ti uz chcela pisat smsku, lebo som ta nevidela na MK a tak som sa zlakla ... Preco ta vlastne cievkovali?? Mne pichali magnezium do zadku cca 2 tyzdne a to riadne bolelo ☹ ☹ ☹

@lulu10 Poznam ten pocit, mna tiez teraz prepada panika a to mam za sebou jeden MA, ale musime verit, ze to bude dobre ... Kedy zacinas so stimulkou

@martini Dakujem za pismenka ... pekne si to napisala a nejako podobne to citime aj my ... ja nemam problem napisat, ze mame zaujem o neromske dietatko, je na to kopec dovodov, ale uz aj tu na fore som sa stretla s roznymi reakciami a tak to radsej nerozoberam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre