Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
2. júl 2011

@gabinkaa mas na mysli stareho Zivicu alebo jeho syna? ak je to stary tak neodporucam.ak je to jeho syn ten je vraj lepsi a hlavne pokrokovejsi.a este dr.Stastny mal kedysi vyborne referencie.
kartou sa platit da.plati sa tam kde sme platili aj po ET.
@petuska123 neboj sa..pokial budu kvalitne tak ti vlozia aj 8bunkove..drzim palce aby cez noc bojovnici riadne povyrastli.

gabinkaa
2. júl 2011

@callex mám na mysli mladého, starý myslím, že už neordinuje, on už musí byť veľmi starý, Dr. Šťastný je len na pol úväzku, lebo inak je v nemocnici na Myjave
Et sme platili kartou, len som nevedela či aj u toho doktora sa to dá

lenka_21
2. júl 2011

@callex ... to je vzdy a nic nie je idealne (okrem mna 😀 😀 😝 😀 ), ale dobre som sa zasmiala ked mi baby len tak mimochodom napisali ci je od nas daleko Ceska republika a vraj tam je dobre centrum RP 😉 🙂 😉 ... dokonca je tam cela diskusia o ceskych CAR ... svet je maly .... je tam kopec bab co ziju v Europe a na IVF cestu do New Yorku 😕 😕 😕 ... som pozerala ako puk 😅

mircalla
3. júl 2011

@gabinkaa no presne tak. mne uz dva krat stanovili zlu diagnozu kvoli zlemu sono, nebolo to nic prijemne. hlavne, ze to dobre dopadlo

rebeka33
3. júl 2011

@petuska123 no nato sa pk robí ,aby sa vytriedili nekvalitné embryá a nedavali ti falošnú nádej. dúfam,že do zajtra zabojujú a budú z nich krásne blastocysty na prenos.

pikha
3. júl 2011

ahojte babule 🙂 fasa pocko mame vonku 😝 😀 A mna uz to chytaa 😝 😅 uz len dva dni 😕 potom nemocka prijem a potom.. dokelu, neviem si to ani predstavit 🙂 Vsetky pozdravujem a prijemny vikendovy oddych..

callex
3. júl 2011

@gabinkaa tak chod k mlademu...myslim ze to bude fajn.
@pikha no veru dnes som na teba myslela ze uz to mas za par a bude z teba uuuzasna mamina.ako ten cas uletel.pride ti niekto domov pomoct s Diankou?ci budete na to sami dvaja?mm bude mat dovcu?
este sa dnes a zajtra pekne vyspinkaj..potom uz nebudes. 😉

pikha
3. júl 2011

@callex dakujem 🙂 no uzasna neviem, ale posnazim sa co to da.. Uletelo to strasne, a uvidis, zachvilu aj ty zacnes pocitat dni do porodu 🙂 Tatinko ma dovolenku 3tyzdne od buduceho pondelka, cize bude s nami doma-tak sme si to naplanovali, aby sme si na seba tie prve tyzdne vsetci traja zvykli a urobili si trochu nejaky system.. coz je samozrejme cista teoria 😀 ale aspon to skusime. Pomoc budu urcite aj obidve babky, moja segra, nedavno rodiaca kamoska, laktacna poradkyna, nejak to zvladneme.. dufam 😝 Nakupili sme vcera posledne drobnosti a tesime sa uz 😵 len tieto posledne dni su take.. no.. treba sa proste niecim zamestnat 😀 A ty sa ako citis, vsetko oka? 🙂

callex
3. júl 2011

@pikha je to urcite iny pocit ked vies presne datum kedy porodis alebo len cakas kedy to pride.urcite je tu nervozita to je pochopitelne.a cim sa zamestnavas?asi uz nie jevela cinnosti ktore sa daju lahko robit s bruskom tucniaka. 😀 ja som mala dvojdnovu migrenu 😠 potom to nechutne sekanie v krizoch-v zadku az som padala z nohy.jeden den to bola lava na druhy prava.netusim ci mam ist s tym k lekarovi a k akemu?ci ku vseobecnej nech ma niekam posle..najskor asi na neurologicke?alebo na gyndu alebo skocim ku fyzioterapeutke co som chodila na rehabilitaciu.vcera som nevedela ani vstat z postele bez bolesti a potom som isla zhrbena ako starenka.no proste kazdy den mi prinesie nejake nove vzruso.

rebeka33
3. júl 2011

@pikha aj ja som na teba dnes myslela. 7.7. je tu fakt čoskoro. ten strach je určite veľký, aj ked sme už trénované sa stále o niečon báť. 😀 Ja sa tiež obávam,čo bude ked sa narodí ako zvládnem ciarák,a tak. ale poviem si,že ked to zvládli iné, tak musím aj ja.
veru ,že hrozné počo, môj brat mal včera v tom najväčšom lejaku svadbu, chúda, dosť sme vymrzli. bola to svadba vonku 😖

tinna13
3. júl 2011

@gabinkaa supeeer, som rada, ze to bolo tym nekvalitbyn sonom. bola som cely vikend prec ale hned ako som prisla som ta utekala kuknut 🙂

lenka_21
3. júl 2011

@pikha Joooj moja, uz sa ti to blizi 🙂 😉 🙂 Tak najblizsie stretko mame v NR a ty dobehnes aj s kocikom ... Komu das vediet ked uz budes mat po??? Vies my sme tu zvedave 😕 ..... a uvidime ake bude este meno 😀 😀

@rebeka33 Ty to do porodu este stihnes tou helikopterou a @pikha ti poda cerstve infosky z porodu 😉

@callex Ak mas dobreho gynekologa, skus sa poradit s nim za kym mas ist ...

Baby, neviem kto vsetko ma problem s AMH na tomto fore, ale tu som dala zatial vsetky info co sa mi podarilo zistit na zlepsenie vajok a aj AMH
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/dhea-alebo-ine-moznosti-na-zlepsenie-amh/

pikha
4. júl 2011

@callex zamestnavam sa cimkolvek co je na dosah 😀 vycistila som akvarko a chcem tam doplnit este nejake rybicky, upratala spajzu, odmrazila chladnicku, utieram prach, polievam a presadzam kvety, sedim za netom 😝 a tak.. A co sa tej chrbtice tyka, fyzioterapeutka je urcite dobry napad 🙂 alebo Batalik. A trosku by nebolo zle cvicit na chrbticu, ocenis aj v neskorsom stadiu 😉
@rebeka33 dakujem 🙂 strach ani tak ee, skor take to napatie ci co-ako ked ta caka nieco strasne dolezite, comu sa neda vyhnut, ani sa tomu nechces vyhnut, len vies, ze to nebude sranda. Aj som tak myslela na vas, ako sa asi mate na tej svadbe v takomto pocasi-a este ked to mali vonku, no dakujem pekne 😅 No ale uz aj tebe sa to krati 🙂 takto za mesiacok uz aj budes mamina hadam 😉
@lenka_21 Leni, no ja som plne za ak to budete robit v NR a urcite dobehnem s kocikom 🙂 trochu si potrenujete a pripadne nech sa nalepi co sa ma, lebo evidentne moja dcera slaha tehu virusy na vsetky strany 😀 dalsie dve kamosky mi zostali tehotne a to ani moc nechceli 😀 Info z prvej ruky budu mat callex a tinka13, jasne ze dam urcite vediet 🙂 a bude Dianka 😀 na sto percent 😀 A je super, ako si ides po tom probleme s AMH, verim, ze to pomoze.

gabinkaa
4. júl 2011

@pikha veru moja už sa Ti to kráti 😉 do nemocky ideš škorej?, si riadna šikulka 😉 😉 😉 čo všetko si stihla porobiť, to si aj vládala? tak držím palečky 😵 😵 😵

gabinkaa
4. júl 2011

@tinna13 ja som tiež rada, že je zatiaľ všetko OK, len ma riadne vystresoval, napadali ma rôzne scenáre

gabinkaa
4. júl 2011

@callex tak dnes som volala do RF Dr. Doubekovi, smola má tento týždeň dovču ☹

kvakuska
4. júl 2011

@gabinkaa já myslím, že pokud se chceš objednat k Doubkovi na screening, tak ho k tomu nepotřebuješ, objedná tě sestřička 😉

tinna13
4. júl 2011

@gabinkaa presne ako pise kvakuska. ja som zavolala na recepciu sestricke, spolu sme vyratali kedy budem v 13 tt a dostala som termin. Pan doktor sa nam pekne venoval, vsetko nam poukazoval, robil nam aj 3D ultrazvuk , dostali sme aj 5 krasnych fotiek. Mohol tam byt aj manzel so mnou. Vysledky krvi mi potom poslal na meil do tyzdna.

lenka_21
4. júl 2011

@pikha Ahoj ... dakujem za ocenenie 🙂 😉 🙂 ... no snazim sa, lebo mam pocit, ze tu na fore mozno viacere z nas maju problem s vajickami (kvantitou a kvalitou) a kedze sa AMH vysetrenie rozsiruje za chvilku ho budeme musiet absolvovat vsetky ... teda ako som pochopila v tych zahranicnych forach v USA a UK to uz robia kazdej pacientke v CAR ... celkovo som zistila, ze je to dost velky problem a tak som rada, ze uz aj lekari sa snazia najst prostredky na podporu rastu vlastnych vajicok, lebo budme otvorene, ale suma cca 4 700 Eur za darcovske je vela ☹

Ja do NR urcite pridem ... chodim dost casto a tak sa uz tesim na kocikovanie a kedze je k tomu aj bonus 😀 ... dufam, len, ze sa toto pocasie trosku umudri 🙂 😉 🙂 Ak sa nudis a nemas sa cim zamestnat, dobehni do NZ a ja ti vymyslim aktivity 🙂 😉 🙂

To meno uverim, ked ho @tinna13 alebo @callex napisu ... mam okolo seba vela pripadov kde to bolo 100% a vysledok potom iny ... co ty vies, mozno pride aj Filipko 😝 😝 😝

callex
4. júl 2011

@gabinkaa hej skus sa este raz objednat cez normalnu repcecpiu RF..nepytaj si ambulanciu dr.Doubeka..aj oni tam hore maju k tomu pristup.
@rebeka33 dufam ze ste boli teplo obecene a nebudete chore..uz len to by nam chybalo.
@pikha @tinna13 dnes ma napadlo na margo kocikovania:nielenze budeme RF komando ale este aj vsetci budeme mat priezvisko na K 😀 ...Takze budeme tazke K6-RFkomando..to je kryci nazov..ale psst. 😀
@pikha Krjak mi zakazal cvicit..ale skocim k tej fyzioetrapeutke nech mi da nejake cviky..a pomalicky ich zacnem cvicit..a urcite nejake cviky nam ukaze aj Jahnatkova.
@lenka_21 tak sa tesim na dalsie stretko..ved ked ides cez NR tak napis sms.

gabinkaa
4. júl 2011

@kvakuska
@tinna13
@callex už som sa objednala cez recepciu RF, mali 2 termíny voľné, tak som si vybrala 5.8., dúfam, že dovtedy dobre vydržíme

bayley
4. júl 2011

@gabinkaa môžem sa opýtať, čo je to za vyšetrenie? Ja tým všemožným testom a vyšetreniam v tehotenstve vôbec nerozumiem.... keď zistia, že niečo nie je v poriadku, čo potom?

callex
4. júl 2011

@bayley je to tzv kombinovany screening na zistenie vyvojovych vad a downa.ked sa zisti probelm tak lekari doporucuju amniocentezu.popripade robia dalsi odber.a potom uz je na rozhodnuti rodicov.

gabinkaa
4. júl 2011

@bayley callex Ti to vysvetlila, ja sa v tom tiež moc nevyznám, ale Štelcl mi to odporučil, tak som sa objednala, robí sa to v 12. tt

callex
4. júl 2011

@bayley robi sa to od 12tt do zaciatku 14tt...nie je to vsak ,,povinne,, vysetrenie.odporuca sa skor pre zeny od 35hore a ine rizikove skupiny.vecsinou sono ktore ti urobi tvoj lekar..cize NT a nosovu kosticku plus krv by mal stacit.a ked sa nieco nezda tak odporucaju aj tento screening.ale kedze my sme tu trosku ina kategoria tak sme sa mnohe pre pokoj duse same objedanli.
@pikha kdeze si?dnes umyvas okna? 😉

bayley
4. júl 2011

@gabinkaa @callex ďakujem 🙂 ja by som najradšej nešla na vôbec žiadne testy 😝 Na UPT by som určite neišla a načo by som potom bola celé tehotenstvo v strese, že sa mi narodí asi postihnuté dieťa 😕

@pikha držím palce a tak trošku aj závidím 😵 😵 😵 😵

pikha
4. júl 2011

@gabinkaa dakujem 🙂 hej, idem skor, kazali mi v stredu na prijem a vo stvrtok ideme na to 🙂 A som fakt strasne rada, ze tebe to dobre dopadlo 🙂 😎 ani sa nenazdas a coskoro budes mat podobne haluze z porodu 😀 😎
@lenka_21 nemas zac Leni, co je pravda to je pravda 😉 Ja som o tom vysetreni v zivote nepocula 😅 ani som netusila, ze nieco take existuje a ak je to taka prevratna diagnosticka metoda, tak by to fakt mohlo pomoct mnohym babam, ktore su odkazane na darcovstvo. Do NZ uz zrejme nestiham, ale to ostatne plati 🙂
@callex kks, to je ina tajna sifra.. ako zlocinecka organizacia 😝 😀 ma hned napadla Crazy 88 z Kill Bill 😝 Ale to samozrejme nebude nas pripad 😀 my si budeme pekne s kocikmi uzivat zasluzene materstvo. Krjak ti zakazal cvicit? Ale asi take bezne veci, nie? Vsak tehu cviky su velmi prospesne.. Jahnatkova vam urcite nieco da a fyzioterapeutka jedobre riesenie, naco sa v tehu stave zdrganat kade tade po doktoroch, este clovek lapi nieco 😝 Inak, na podporu chrbtice v tehu je uzasne toto http://shop.babetkovo.sk/index.php/vyber-podla-.... Nosila som to od cca 7.mesiaca ked uz je brusino tazsie, bohovsky to odlahci chrbticu a krize, vrelo odporucam!!
@bayley dakujeem 😵 🙂 a prosim ta, co je UPT test? 😕

jada1
5. júl 2011

@pikha tak ty to máš už naozaj za pár. Držím palce, nech všetko dobre dopadne a už sa teším na fotky malej princezničky 😵 .@bayley mala na mysli asi interupciu - UPT.

lenka_21
5. júl 2011

@pikha 🙂 😉 🙂 Drziiiiiim palceky a tesim sa na babetko ... do NR urcite dobehnem, byvate tam tusim tri @tinna13 @callex 🙂 😉 🙂 takze to bude aj s bonusom 😉

@callex Jeeeeej ty uz mas 14 🙂 😉 🙂 Jasne, napisem sms a vybehneme niekde ...

Pekny volny den baby 😀 ... snad aj trosku slnecny 😝

tinna13
5. júl 2011

@lenka_21 aj ja sa k vam rada pridam s callex sa uz stratavame skoro pravidelne 🙂
@pikha ten pas urcite vyskusam, krize uz zacinaju boliet,vela stastia na 7.7 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre