Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
5. jún 2009

zuzla.. hej spi spi ze neuhadnes kde?? 😅 ... vynahradzuje si vcerajsok.. 😀 a ja odradosti neviem co so sebou 😀 ..asi budem musiet odpojit modem.. 😵 😵 ...nech mi zahesluju pc... 😎 ...

zuzla80
5. jún 2009

Žeby pod hruštičkou 😕 🙂 A u vás je pekne, lebo u nás je straaašne chladno, zamračené a pred chvíľkou dopršalo - čisto jesenné počasie.
Neeee neodpájaj a nič nech ti neheslujú - musíš nám robiť spoločnosť 😵 🙂

julietka
5. jún 2009

to fakt baby? naozaj sa aj trojky uchytia??a este lepsie s tymi rozdelenymi dvojkami...to by bol pruser keby som si dala vlozit 3 a jedno by sa este rozdelilo 😅

zuzli a testnut chces az po 9 dni?

zuzla80
5. jún 2009

Julie myslím, že v témičke Gynfive je jedna kočka - Misi, nepamätám už presne meno, a jej sa uchytili všetky 3, ale nedopadlo to dobre aj napriek tomu, že ležala v nemocnici 😔 Ale pravdepodobnosť, že sa uchytia všetky je veľmi malá. Podľa mňa dokino v R. ti odpoporučí, či 2 alebo 3 😉

Moja počkám do 9teho dňa a až potom testnem

julietka
5. jún 2009

zuzlik a co sa stalo tej kocke ked to nedopadlo dobre?nechce sa mi to hladat popravde 😕
zuzli ja tak verim tomu ze si tehoska, uplne som o tom presvedcena 😵

zuzla80
5. jún 2009

Juli už si presne nepamätám - ale tuším, že sa narodili veeeľmi skoro, neviem, či nie ešte pred 20tt - možno Tanittka bude vedieť viac, myslím, tiež myslela ju.
Moja aj ja by som chcela byť o tom presvedčená tak ako ty - ale zatiaľ sa len snažím veriť, že to výjde 😉

julietka
5. jún 2009

zuzlik ja strasne verim tomu ze tento rok budeme vsetky tehule a lenik sa k nam prida v januari ak by sa im dovtedy nezadarilo prirodzene a tanitka ked trosku podrastie veduci nas bude nasledovat s bracekom alebo sestrickou 😉

tanitta
5. jún 2009

zuzla.. presne 😎 hruska...dam potom aj foto.... u nas krasne je....hej myslela som aj misi aj jednu kocku z Asis Repr....a jednu poznam osobne z nemocky...ale jasne treba hladat tie pozitivnrejsie pripady ja ked so lezala v nemocke bola tam ta co cakala stvorky 😎 😎 a ake krasne babenka 😉

tanitta
5. jún 2009

julie.. ked podrastie veduci nase duracelky uz budu vybite 😝

julietka
5. jún 2009

aaale tanitka neblazni ved mate alkalicke dobijatelne 😀 ja verim ze sa zadari aj prirodzene len skusajte a skusajte uz teraz..a co MS este nedorazila? kedy si prestala dojcit, ak si teda prestala?
moja kamoska prestala dojcit az teraz ked malá mala 11 mesiacov, aj to len preto ze musela brat silne antibiotika a vlastne az po roku dostala MS

tanitta
5. jún 2009

xi julie.. akoby teodorka povedala moja "dojkova kariera" robi svoje ...ale som obj ku gyn sme dohodnuty ze ked nic okukne ma 😉 nevyzera to tak zeby som mala menej mlieka staci nam to 😨 ... akoze mne ms nechyba 😉 ... a vsetkemu nechavame volny priebeh... 😎 ... dakujeme za to co mame 😉 nase zlaticko...idem.. paa uz vykrikuje...

tina1
5. jún 2009

ahojte dievčatá. Zuzla, ty si ktorý deň po ET? Ako sa cítiš? Ja som 3 deň po KET môjho 3 IVF, vložili mi posledného bojovníka. Keď to nedopadne dobre, rozmýšľam aj ja nad Brnom.

lenka20
5. jún 2009

ahojte, vidim, ze ste riesili 2 alebo 3 embrijka na ET... ja som za 2 - aj tam uz su iste rizika... nam naposledy v repraku mali sme 3 pekne embrijka a rozmyslali sme ci vlozit vsetky a aj by K.dovolil, ale s tym, ze ak sa ujmu vsetky tak ist na redukciu a to ja by som nikdy nesla, takze sme dali dve...
ale julie - to je vyborne, ze sa drzia drobcekovia vsetci 😉 a nam sa prirodzene neeeee lebo ja som teraz slamena a so susedom nechcem 😀 😝

miradka
5. jún 2009

Ahojte dievčatá, prepáčte že vám sem do toho skáčem. Ja som tiež slovenka, ale už 5 rokov bývam v čr. Tiež chodím do Brna, ale na Obilňák. Zaujímalo by ma, prečo ste sa rozhodli do čr. Pochádzam z Nitry. Je tam nejaké IVF centrum?

julietka
5. jún 2009

🙂 ale lenik, mozno so susedom by sa hned zadarilo 😀

julietka
5. jún 2009

miradka pre Brno teda konkretne reprofit sme sa vsetky rozhodli predovsetkym kvoli pristupu a tej prijemnej atmoske ktora tam je a su tam naozaj velmi sikovni lekari a keby sme chceli pozerat na fin.stranku co teda nepozerame vychadza to momentalne lacnejsie ako na slovensku (bavime sa o IVF softe)

bea77
5. jún 2009

ahojte,
dnes nejak nestíham.
Juli, super, že sa držia všetky 3. Takže zajtra príjemnú cestu do Brna a ešte príjemnejší et.

lenka20
5. jún 2009

julie - ja myslim ze urcite by sa nam obom s inymi partnermi hned zadarilo, ale utuzujeme si nas vztah, vsetko zle je na nieco dobre, kopec ludi s detickami sa rozvadza atd..my sme spokojny spolu a stastni a po tych vsetkych problemoch ked este stale vladzeme a sme spolu, tak uz nas nic nerozhodi 😉
miradka - vacsina z nas uz ma za sebou hradene pokusy na slovensku a keby aj nie, reprofit je o 2 triedy profesionalnejsi ako CAry tu na slovensku... neviem ako obilnak, pocula som na nich aj chvaly aj nadavky...

julietka
5. jún 2009

lenik jasnacka, to co si napisala ako keby si mi vytrhla z ust 😉 presne toto iste si s mojim drahym hovorime aj my utuzilo nam to este viac nas aj tak pekny vztah a tak ako niektore ine pary sme sa nerozisli ale nas to viac zomklo a stale sa viac a viac lubime 😉 😵

avaka
5. jún 2009

Ahojte bambule 🙂
Julietka,zajtra uz ET?Tak drzim palce...a vidis ake su embryjka krasne,oplati sa mat menej a prekrasnych,ved tiez si vravela,ze ked si mala vela,tak malo dobrych...Tak toto budu tie prave... 😵

Ja som sa dnes ledva dovliekla domov...naka unava ma skolila,ze by to uz bolo ono 😨 ?Na kolegov som kricala,potom som zistila,ze som nervozna od hladu..ale uz som napapana a spokojna.. 😝
Kocky,ja nejako zle spavam...asi psychika pracuje,ale zobudim sa po 4-5 hodinach na WC-ko a uz nespim.. 😒 a pritom ja by som inak spala aj do obeda,keby som mohla.. 😀

miradka
5. jún 2009

Julietka, neviem čo znamená soft. Čo to je? Na Obilňáku som taký výraz nepočula. Na koľko to vychádza, keď si musíte hradiť samé IVF? Niekto hovoril, že sa to može vyšplhať aj na 70 tis. čo sa mi zdá strašne moc. Ja som teraz doma s 2. cyklom. V utorok idem na krv, teda pokiaľ nedorazí skor ms.

Myslela som, že na Slovesku sú na tom tiež dobre. Ale ten prístup je možno aj preto iný, lebo si to samé hradíte. Na Obilňáku sú moc fajn, pochvaľujem si ich. Sestry sú šikovné, milé a ochotné, až na to prostredie - no ako v štátnom zdravotníctve...
Inak Vám dievčatá držím moc palce a všetky prsty. Musí to vyjsť, už ste si toho všetky dosť vytrpeli. Možem sa opýtať, prišli Vám na Slovensku na príčinu, prečo nemožete otehotnieť? Mne Obilňák doporučil gyn. práve kvoli tomu, že sa špecializujú na endometriózu. Preto som vlastne na obil.

miradka
5. jún 2009

Vlastne ako to riešite, keď musíte na kontroly a na OPU a ET? Prespávate tam?

avaka
5. jún 2009

Ahoj Miradka,
Soft je IVF s minimalnou stimulaciou,cize pichas menej hormonov,tym sa Ti sice vytvori menej vajok(ale u vela kociek kvalitnejsich),a je to aj setrnejsie pre telo a penazenku..Vyjde to ovela menej ako klasicke IVF,10.000czk cyklus + 1000 sk za kazde ICSI vajko.Teraz po novom este uctuju za nejake krvne odbery po 2.000 pre Teba aj partnera.My co sme tu vieme porovnat s roznymi centrami na SK,ale pristup neporovnatelny..a ceny tiez
Na kontroly UTZ mozes chodit aj k svojmu lekarovi,ked sa dohodnes,a do Brna len na OPU a ET 🙂

miradka
5. jún 2009

Avaka, tak to je sila. No my sme teraz vyvalili 24 300,- Kč včetne AH 6x ICSI a PK a zamrazenie. Išli sme do toho naplno. U mňa je problém, lebo prvý krát som mala málo vajíčok - 2. Síce kvalitné, ale málo a neujali sa mi. Aké stimulačné lieky vám dávajú? Tiež puregon alebo gonal?

avaka
5. jún 2009

Miradka,ale to si mala cez poistovnu,ze? V inych centrach by si zaplatila este ovela viacej 😒
Na softe skusaju najskor stimulovat Clostylom(tabletkami),pripadne k nemu dopichavat menopur,alebo puregon...Mozes pouzit aj svoje lieky ak mas,da sa dohodnut... 🙂
A ty teraz cakas po ET?Ak ano,tak drzim palce 😉

lenka20
5. jún 2009

avuska ved si tehula, unavy bude coraz viac a ta nespavost - niekedy to robia hormony, niekedy nervy.. ja pri estrofeme a utrogestane tiez moc dobre nespim, tak myslim, ze hormony..ale urcite sa to zlepsi 😉
julie - tak je nas tu takych tusim viac 😵 to je dobre 😵 a deticky pridu tiez, budu najmilovanejsie na svete prave preto 😵 😵 a budeme pre svoje deti vzor manzelstva 😅 tak hadam to stoji za to, nie 😉
miradka - mna vysli 2 softy v brne 35t jeden a 39t druhy a to som kupovala aj lieky od nich.. a mala som dost vysoke davky.. a uroda pri druhom softe bola velmi podobna tomu, co som mala pri klasickej stimulke v MT..financne to urcite vychadza lepsie v cechach, uz len tie lieky su o dost lacnejsie...a hlavne - neviem ako obilnak, ale z reprofitu mam pocit, ze naozaj nechcu z nas tahat peniaze... a tiez aj pocit, ze nam naozaj chcu pomoct a nevzdaju sa a vsemozne vymyslaju pre kazdu co by zabralo aby sme sa dockali... mne na slovensku na nic neprisli, resp.nic takeho vazneho... len drobnosti ktore sami o sebe by neboli problem.. ale myslim, ze ten pristup nie je taky lebo si hradime, ked som zacinala kedysi davno v iscare takisto by som si to bola takmer cele hradila a boli otrasni... myslim, ze je to o ludoch a ti su v Repraku fantasticki... no a co ja viem, pre mna je uz aj prostredie dolezite, dost som sa nachodila do nemocnice v BB a to bolo fuuuuuj, teraz uz chcem iba na pekne miesta chodít... 😉
a sorry nasla som si strasnu hrubku 😲 🤐

julietka
5. jún 2009

miradka to je jedno ake lieky si zozenies, zulka tusim stimulovala gonalom, avaka merionalom, ja som papala clostil a dopichavala som jednu ampulu t.j. 75iu merionalu,alebo menopuru, co si zozenies.lieky sa daju zohnat vyhodnejsie aj tuto cez konika 🙂

avaka
5. jún 2009

Lenik,ked tie nase deticky budu tak dlho ocakavane,tak budu nielen milovane,ale aj uzkostlivo strazene a rozmaznavane..a urcite nie len od rodicov..az sa toho bojim.. 😅

lenka20
5. jún 2009

no jo, ale nevadi, aj ja som bola strasne rozmaznane dieta a pozri aka som dobra teraz 😀 😎

avaka
5. jún 2009

tak,tak a urcite si mala aj vzdy jednotky zo slohovych prac,vzdy to vies vsetko tak krasne opisat.. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre