Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
21. sep 2014

@timona bezne sa picha vsetko v tom istom case,ale vzhladom na planovanie pichnutia pregnylu ten sa picha zvacsa okolo 22h je dobre prejst na pichanie aj merionalu a aj orgalutranu rano,teda ja som to tak mala,cize uz si vsetko pichni rano napr. o 9h,rozumies?

pbetuskap
21. sep 2014

@timona aj ja som si doteraz pichala vsetko vecer a ked mi dr. pridala aj orgalutran, tak hovorila, nech prejdem na pichanie doobeda

buba08
21. sep 2014

@diska nie, bola som u nej kvôli inzulinovej rezistencii

buba08
21. sep 2014

@evadek presne z jednej choroby do druhej, ale to tiez nie je dobre pre tehu, ja mám vždy stres, aby som tesne pred ivf neochorela a ako na potvoru buď nejaké prechladnutie, alebo herpes, alebo kašeľ, no stále niečo a najhoršie, keď ma chytia priedušky a musím užívať atb, vtedy ma ide poraziť

rebeka33
21. sep 2014

@evadek nie nebrala som nic speci ,len femibion od stimulky a pohar cerveneho vina na vecer ,lebo mam slabe sliznice. Snazime sa 10 rokov a vela som toho vyskusala ,ale velky vysledok som nevidela. Dzim vam palce.

gagik
21. sep 2014

Mne predpisali v rf estrofem vaginalne. To si mam davat tie male tabl. Fakt vaginalne? ci existuje nejaka specialna forma?

amstelko
21. sep 2014

@gagik určite vaginálne,to som nepočula ešte,ja ich tiež teraz užívam a normálne,vaginálne sa dáva utrogestan

diska
21. sep 2014

@gagik utogestan sa dava vaginalne ,estrofem neviem ze by sa tak mohol davat 😕

evadek
21. sep 2014

@buba08 duuufam,ze to prestane...ze sa dam rychlo dokopy...vies, kolko bab otehotnie a su chore..opite,,,alebo neviem co..Neboj..to sa spravi...tie choroby prekoname..imunitu dame dokopy a potom huraaaa na to🙂

evadek
21. sep 2014

@rebeka33 dakujem..ja beriem toho dost...a dufam, ze to k niecomu bude..🙂
ale dala si to...🙂a to je najdolezitejsie..🙂

tixx
21. sep 2014

@evadek moja citam,ake vitaminky beries, a kyselinu listovu tiez? 🙂

evadek
21. sep 2014

@tixx vitamin E, D3, zinok+ selen, inofolic, skupina vitaminov B- tam je i kyselina listova a omegu 3...
fuuu az teraz ked pisem vidim ako je toho vela...vsetko som to postupne priberala podla mojich problemov...ale viac menej su to veci na imunitu a vajka...

evadek
21. sep 2014

@tixx ako si tehulkujes?🙂mas sa fajn?..uz si bola na krvicke?

tixx
21. sep 2014

@evadek zatial sa mam fajn, vsetko je ako ma byt /dufam 🙂/ - na krv a prve sono idem v utorok rano,tak potom dam vediet 🙂 no ved aj v inofolicu mas kys.listovu,takze to je ok. ja som tiez brala Ecko ku kys. listovej, inak sem-tam nejaky B-komplex, ale inak nic.

evadek
21. sep 2014

@tixx a este stale testujes a uistujes sa ci si tehu?...no ja by som to robila🙂 do prvej krvi by som bola nervozna...a potom tiez🙂)
Inak ako ste sa vy dlho snazili?...Muz sa teci, cooo?🙂
Juuuj..nech to dobre vsetko dopadne...🙂 potom aj mne🙂

tixx
21. sep 2014

@evadek posledny test som robila v piatok, to bolo 14 dni po ET, ta ciarka bola opat silnejsia 🙂 hodim potom do fotoblogu aj fotecku. a uz sa mi nechce na tehu testy minat dalsie peniazky, ved mi to doki z krvi urcite potvrdi 🙂 snazili sme sa v podstate od minuleho septembra, len ked sme zistili,ze to len tak nepojde s nasim spg, tak sme nevahali a pustili sa do boja 🙂 a dobre sme spravili. Manzel sa tesi,jasne, to bude naozaj vytuzene babatko 🙂 no a tebe to tiez dopadne dobre, lebo si v tych najlepsich rukach...tak sup ma nasledovat 😉

evadek
21. sep 2014

@tixx tak super ...a aky ste mali presne spermiogram?..my mame teratozoospermiu..97 patologia..:(
Inak od kedy sme sa vratili z Brna stale tomu verim, aj ked prisli nejake pochybnosti...ale myslim si, ze lepsie centrum a mudr. sme si ani vybrat nemohli...)

tixx
21. sep 2014

@evadek oligoastheno v GF a v Brne oligoasthenoterato 😒 a vidis, podarilo sa 🙂 oni tam tu spravnu spermosku urcite najdu!

evadek
21. sep 2014

@tixx inak toto hovoril Stelcl..ze vzdy im vyjdu horsie vysledky ako v centrach na SR...tak som zvedava co nam vyjde...ale to uz je jedno..jedna sa tam hadam najde 🙂

tixx
21. sep 2014

@evadek no jasneeeeeeee,ze najde! 😉 uvidis, bude to mat priebeh ako u nas 🙂

gagirl
21. sep 2014

@tixx ahoj moja..mam sa tak vselijak..je mi smutno este po nasom neuspechu ale co sa da robit..musime ist dalej a verit ze raz to vyjde aj nam..so Stelclom som si pisala,pytala som si ci navrhuje nieco nejake vysetrenia ked nam nevyslo ani druhe ivf ..pisal ze zvycajne navrhuju imunologicke vysetrenie a hysteroskopiu..imunologiu ja uz ale mam spravenu o tom som mu este asi nepisala asi..tak rozmyslam ci spravit tu hysteroskopiu este..Alebo pisal ze to proste budeme brat tak ze to nevyslo mozno aj kvoli veku a budeme skusat dalej..tak sa mam rozhodnut ako to vidim ja a napisat mu..Na ket by sme chceli najblizsi cyklus asi zacat..uvidime..A ty ako sa citis?testiky su pekne..🙂

crazybabenka
22. sep 2014

babule takáto otázočka 😀 😀 😀 keď vám niečo posielajú z Brna....je normálne na obálke napísané, že centrum asist. reprodukcie??? ....môj problém je v tom....že máme "veľmi klebetnú" poštárku....ktorá je ako na potvoru aj naša suseda....a jej manžel je podriadený môjmu manželovi.....a nebola by som veľmi šťastná keby to vedel celý panelák a Miškovi kolegovia v práci.....ako nemáme s tým problém....aby sa vedelo, že ideme na IVF.....ale len v rámci rodiny a kamarátov....čo sú nám blízky.....už keď mi prišla pošta od môjho gyndoša tak zisťovala..."či mám nejaké problémy" keď chodím ku gyndošovi do MT

beni23
22. sep 2014

@crazybabenka ahoj mne keď posielali recepty v ľavom rohu na obálke bola ich pečiatka

tixx
22. sep 2014

@gagirl moja, to je viac nez iste,ze vam to vyjde! ja viem,ze teraz ti je smutno, ja by som na tom bola podobne,keby to nevyslo...ale fakt musis dat hlavu hore a ist bojovat dalej. Este tam mate mrazacika,mozno telo bude teraz bez hormonov oddychnutejsie a podari sa to. Hysteroskopia co vlastne riesi?

crazybabenka
22. sep 2014

@beni23 toho som sa bála 😖

beni23
22. sep 2014

@tixx podľa posledneho spermiogramu výsledok je oligoastheno, ale tak verím, že v Brne nám pomôžu

beni23
22. sep 2014

@crazybabenka skús sa opýtať lekára či by bol problém keby ti na obálku nedávali pečiatku a vysvetli mu prečo, podľa mňa určite pochopí

kukulienka77
22. sep 2014

baby,viete mi poradiť,či niečo prepláca aj poisťovňa,či všetko si hradíte sami?

timona
22. sep 2014

baby, brali ste estrofem vramci IVF este pred OPU?

kama2
22. sep 2014

@timona davaju ho napr. Od kontroly na 8.DC, ked je sliznica len okolo 5mm

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre