Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
18. nov 2014

@haimi neboj, ja som velmi silno krvacala a dopadlo to dobre, bol to len hematom. drzim palce

haimi
18. nov 2014

@ina7 dvojvajecne. Je to taky maly zazrak a zahada. Vkladali mi jednu HB. Ten mesiac som mala aj prirodzenu ovulku. Tak neviem... dakujem za podporu, uvidime ako to dopadne

ina7
18. nov 2014

@haimi Myslím, že malý zázrak a malá záhada to zvládnu. 😉 🙂

gagirl
18. nov 2014

@haimi drzim silno palce..bude to dobre urcite..drzkajte sa..

lenka54321happy
18. nov 2014

@haimi
Ahoj moja, ja som na teba myslela, ze preco sa neozyvas ci je vsetko ok....Boze mas dva zazraky ktore verim ze bojuju!!!! Silno ti drzim palce a myslim na teba....strasne!!!!
Ty si silna dokazes to!!!! 😘😘😘😘
Prosim daj znat zajtra, strasne myslim na teba xxx

denulkl
19. nov 2014

@haimi drzte sa, uz nech si doma v poriadku.💜💛

dorotka66
19. nov 2014

@haimi veru zázrak 🙂 držím palce a jasné, že to dopadne dobre 😉

janikajanka
19. nov 2014

ahojte baby, je tu niekto, komu nezaberala soft stimulka (merional + clostil)? Ja pri taktejto stimulke mávam max 2 vajka, čo mávam aj bez liekov. dnes na sone na 4 deň stimulácie veľký folikul, čo je pravdepodobne cysta, tak zastavujem stimuláciu a už fakt neviem čo dalej. otevrel hovoril že gonal, ale to už nie je soft, ale vraj dobre zaberá. ak môžem, poprosím vás o vaše skúsenosti čo vám zaberalo, lebo ja už sa chytám dna ☹

dakujem veľmi pekne

michelitta
19. nov 2014

@janikajanka ahoj moja..kokos to ani nevrav!! Ja som mala 3 stimulacie s Gonalom predtym a vsetko pohode. Predtym ako sme absolvovali ivf mi gynd daval clostyl a mala som zneho cysty.Je to tiez bordel. No a teraz stimulujem na 4ivf Clostyl Menopur (150) a Medrol preventívne krdze sa nam nic nezadarilo ☹ Dneska mam kontrolu 8.den u mojho gyn a som zvedava ako mi to tam vyzera, lebo clostyl je fakt shit. Boze drz sa! Vydrb sa na to teraz a chod v januari ..drzim palce!!🙂

michelitta
19. nov 2014

@janikajanka a si si ista ze to nie je 1 folikul?☹

ria191
19. nov 2014

@janikajanka ale oni ti to budú počítať ako soft veľa z nás to tak má a sú tu kočky, ktorým zabral gonal len sa treba odraziť od toho dna veľa šťastia 😀 😀 😀

janikajanka
19. nov 2014

@ria191 akože počítať ako soft, kto mi to tak bude počítať? dakujem za podporu ty si ako stimulovala?

janikajanka
19. nov 2014

@michelitta som, aj otevrel povedal že to je skoro, dokonca sa radil aj s dalším kolegom. už som tak raz bola skoro na odbere a nič z toho nebolo. skrátka mi nezaberá táto stimulka. ty si mala akú stimuláciu?

ingrid0105
19. nov 2014

@haimi moja velmi velmi ti drzim palce nech je to vsetko v poriadku, je to naozaj zazrak a ja ti zelam nech to dobojujes s nimi do stastneho konca 🙂 myslim na teba 🙂

haimi
19. nov 2014

@lenka54321happy
@ingrid0105
@dorotka66
@denulkl
@ina7

Dakujem kocky za podporu a niektorym za srdiecka. Zatial sa drzim. Vecer mi dali nieco proti krvacaniu a zatial klud. Tak dufam, ze sa to nevrati. Brucho ma nebolelo ani neboli. Ze vraj to je ten lepsi pripad. Cakala som, ze budem mat nejake bolesti, ale nic, len sa zo mna zacala zrazu valit krv.

haimi
19. nov 2014

@ingrid0105 dakujem. A ty si na tom ako, ides este na nejake sono?

ria191
19. nov 2014

@janikajanka no tak niektoré musíme pichať vysoké dávky hormónov a aj tak nám to účtujú ako soft a je jedno či picháš gonal, menopur, merional každému zaberá niečo iné mne našťastie menopur lebo tuším gonal sa dosť ťažko zháňa.

ria191
19. nov 2014

@haimi držte sa všetci traja ja milujem takéto zázraky 😀

melisska
19. nov 2014

dievčatá, ja viem aké je to pre Vás ťažké, verte mi, ale viem, že budete maminkami, verím tomu a držím všetkým silne palčeky aj s mojím milovaným Janíkom 🤐 😵

michelitta
19. nov 2014

@janikajanka citaj hore Janka..som ti napisala..Nebudes nic platit nie vsak ked nedojde k Opu za co by si mala platit preboha?? Drz sa!! Ja idem teraz na kontrolu 8.den.mam dobraty clostyl a menopur 150

michelitta
19. nov 2014

@melisska Ahoj zlatinko..Kto nezazil nevie..Nikto to nedokaze pochopiť lepsie ako ty..ale ides mi prikladom a verim ze sa podari..🙂 len je to kur*a tazke ☹(( ako sa mate?

ingrid0105
19. nov 2014

@haimi no zajtra este posledny ultrazvuk a piatok asi OPU. Zvazovala som PGD ale potom som googlila a citala a nemame nic take v rodine ani priatel a zatial vsetky vysledky OK tak nebudem vyhadzovat 1200 eur von oknom a je to komplikovane , mozno zaplatis a nebude sa dat vysetrit len 1-2 embryjka. a je vas tu tak veeeela kt. sa zadarilo na 2,3,4, a x-ty pokus bez genetiky tak si beriem priklad a radsej si z tych penazi kupim kocik 😀
velmi ti fandim a aj krpcom priroda je nevyspitatelna a robi zazraky ked ich najmenej cakame 😀

janikajanka
19. nov 2014

@ria191 ahoj, dkaujem ti za odpoved, a to prosím ťa automaticky účtujú v brne ako soft alebo ich o to treba poprosiť? dakujem

benny11
19. nov 2014

@lemoni86 mňa tiež po nociach pobolieva, počas dňa mám tie pichnutia, priznám sa, ja s tým vankúšom už spávam 😀 , ďakujem za rady, aspoň viem, že je to OK, ja papám ľanové semiačka od začiatku aj ovsevsené vločky....

benny11
19. nov 2014

@gagirl mne ešte nerobili, ja som bola ešte včera na krv, na sono až na budúci týždeň.....tak uvidím 😉

ria191
19. nov 2014

@janikajanka hej hej automaticky ale kľudne ak chceš mať istotu tak sa ho opýtaj, že keď prejdeš na gonal či ti to budú účtovať ako soft

vernazza
19. nov 2014

@haimi posielam vela pozitivnej energie! urcite to obe bublinky zvladnu, hlavne bud v klude a ver im, aj ked sa bojis.. verim, ze vsetko dobre dopadne a zapises sa do kroniky RF ako rarita! 🙂

janikajanka
19. nov 2014

baby a ešte jedna otázka, mne platí schválenie poisťovne do konca roka. reprofit v decembri pracuje len obmezdene čiže ak nebudu foliky nepojde sa do brna. v poisťovni mi povedala zodpovedná osoba, že ak nestihnem žiadosť uplatni do konca roka, mám len poslať žiadosť o presun platnosti na další rok. nemáte s tým skúsenosti prosím vás? mám VŠZP. Dakujem

mimika1973
19. nov 2014

@haimi ahojky moja, to krvacanie si mala silne a jasno cervene ci tmave? hmmm....mozno len daky hematom, kedze bolo vidno 2 srdiecka, tak bublinky by mali byt ok hadam. Totizto to krvacanie moze mat rozne priciny....treba len dobre sledovat vyvoj....
Oddych, a byt pod dozorom, budes mat urcite viac kontroly pri dvojkach, ano velky zazrak! A je to pravdepodobne, ze to druhe prislo samo sa uhniezdit, ano stava sa to tiez, aj ked zas nie tak casto, ale taketo zazracne pripady som uz pocula! 😉
drzim moc palce, nech je len vsetko OK!
U mna bolo tiez silne krvacanie pocas jedneho dna, v 6tt teda na zaciatku, tyzden po pozitivnom teste, lebo sa druha bublinka prestala vyvijat,potom, ale u mna boli 3 vlozene, tak sa nevie ci to odislo to tretie alebo to dvojca, lebo na sone bolo vidiet ten zltkovy vacok, a o tyzden uz nic, bublinka odumrela sama...a zostal teda nas syncek co mi tu kopcuje na gauci! 😵 😵
À le ty mas uz aj akciu srdiecka takze bublinka druha je tam a bojuje, teda oboje bojuju! 😵
Posielam pusinky, a pozitivnu energiu !!! 😵 😵

crazybabenka
19. nov 2014

@janikajanka ahoj.....ja som pri prvej dcérke krásne reagovala na clostyl.....dokonca som otehu prirodzene.....a teraz sme sa s prestávkami s clostylom snažili rok pod dohľadom.....a clostyl vyprodukoval za ten rok 1 folikul....a dve cysty .....Štelcl mi dal najprv dva fostimony.....bol s toho len jeden chabučký folikul.....potom sa rozhodoval medzi fostimonom + clostyl....alebo puregon alebo gonal......vybrali sme ten puregon (podľa môjho názoru to isté ako gonal.....len v modrom) .....pri 175j puregonu ani len ten chabučký folikul......už som bola zúfalá......teraz som stimulovala 225j puregonu.....bolo s toho 24 folikulov....s toho 15 vajíčok....11 zrelých ....a 9 sa oplodnilo.....ako sa vyvíjajú budem vedieť dnes......môj gyndoš (známy slovenský odborník na neplodnosť a IVF) mi vysvetľoval.....že je veľmi tenká hranica hlavne pri PCOS medzi dávkovaním.....kedy vaječníky nereagujú....reagujú....a zbláznia sa.....a trafiť tú dávku je umenie.....a k tomu účtovaniu.....áno ....keď si to platíš sama bez poisťovne tak automaticky účtujú soft

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre