Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

inna74
31. máj 2013

@vilaamalia ďakujem,práve som si to naštudovala na internete.Je to iba do dovršenia 39.Mala som narodky v marci. hmmm śkoda.

inna74
31. máj 2013

Ako je to s tou PK?vie mi niekto poradiť pri akom počte to má význam.A ako to robia v RF.ďakujem.

vilaamalia
31. máj 2013

@inna74 hmm, to je skoda, ja som sa to tiez snazila stihnut, aj sa mi to na poslednu chvilu podarilo, ale aj tak z toho nic nebolo:( Az teraz, ked sme si to v RF cele zacvakali, tak to snad vyjde, resp. je to uz na dobrej ceste - 7.tt:) Tisko verim, ze tento boj sme konecne vyhrali🙂

vilaamalia
31. máj 2013

@inna74 O PK sa nastastie velmi rozumne rozhoduju v RF, aj by som to na nich nechala, maju skusenosti s tym... Moje 1.IVF v RF bolo o 3 oocytov a isla som bez PK, v 2.IVF sme mali 9 oocytov a islo sa cez PK. Cim menej vajok, tym skor bez PK, pri vacsom pocte, to nechavaju selektovat.

inna74
31. máj 2013

@vilaamaliajééééé tak to je super ,prajem ti nech sa ti to podarí do krásneho pôrodu.Koľko krát si bola na ivf v Brne?

vilaamalia
31. máj 2013

@inna74 Dakujem🙂 V Brne bolo toto moje 2. IVF, u nas som ich absolvovala 3.

bergalm
31. máj 2013

baby,viete mi poradit v Stredu som mala len jedno spinenie na obed vo Stvrtok taktiez len spinenie a dnes sa mi spustila mrcha takze mam to ratat akoze od dnes?

melisska
31. máj 2013

@bergalm ano, od dnes🙂

bergalm
31. máj 2013

@melisska dakujem

rot
1. jún 2013

@inna74
@vilaamalia O PK sa rozhodujú v Brne veľmi individuálne,čo je aj pochopiteľné. Neplatí zásada, čím menej oocytov, tým skôr bez PK, skôr sa prihliada na anamnézu páru a "históriu" IVF. Totiž, ak je primárny problém v spermiách, práve pri PK sa najskôr ukáže, do akej miery je mužský faktor závažný a či embryo prežije práve ten tretí-štvrtý kritický deň, keď vstupuje do hry genetická informácia spermií.

melisska
1. jún 2013

Dobré ranko 🙂

@rot vitaj🙂 ako sa máte?

Jooooj ja som pribrala 1,8 kg.....to sa mi zdá veľa, musím viacej piť 😀

rot
1. jún 2013

@melisska ďakujem, máme sa fajn, zatiaľ všetko ok, našťastie, normálne fungujem a už sa to kráti 🙂
Nič si z toho nerob, nepribrala si veľa, ja som hneď na začiatku, do nejakého 11tt pribrala asi 3-4 kilá, lebo som mala miernu podváhu. Odvtedy už len ďalšie tri-štyri, takže teraz mám nejakých 8 kíl navyše a cítim sa tak akurát na siedmy mesiac 🙂

cora41
1. jún 2013

@melisska ahoj moja 🙂 ze vraj vela🙂 ved to je nic🙂 mas jednu tretinu za sebou a na sebe 1,5 kg.. takze este dva krat dolko a budes mat 4,5 a to su uplne ina hviezda🙂 a inac dobre rano 😀 😀 😀 😀

melisska
1. jún 2013

@rot
@cora41 😵 no áno,ale váha mi stúpla za 10 dni 🙂
Dnes mi je zase spatne na žalúdok, ale už sa to lepší...

alka025
1. jún 2013

Caute baby takže 12 deň po ET a test negatívny mali sme aj Pk takže je to jasné. Som strašne sklamana a smutná. A teraz všetko odznova lebo nemáme mrazacikov čo už. Vám ostatným držím palce 🙂

melisska
1. jún 2013

@alka025
Beries to statočne, držíme palceky

cora41
1. jún 2013

@melisska moja, ved aj ten babulik potrebuje nejake fajnotky, tak si ich pyta a ty ich papas 🙂 myslim, ze pokial to nie je 40 kg navyse, tak je to stale super 🙂

melisska
1. jún 2013

@cora41 naozaj sa nemá v tehu ležať na chrbte? Mne je tak najlepšie

cora41
1. jún 2013

@melisska moja, mne sa to celkom neda, mne je najlepsie na boku a najradsej by som na bruchu, ale cim dalej, tym je to horsie.. msylim, ze by si mala spat tak, ako to najlepsie citis, ze je to v poriadku a pokial to nie je na bruchu, tak je to ok..🙂

melisska
1. jún 2013

@cora41 ok 🙂
Vydarila som utrogestan a občas mám na vlozke taký bielo maslovy fliacik, skoro ho ani nevidnoo. Ale ja sa asi prilis sledujem, akoby občas vyšli pozostatky utrosa 🙂
Zase sama doma, jaaaaj , samo s drobcekom 🙂

melisska
1. jún 2013

Alebo je to z moču, stále cikam 😀

cora41
1. jún 2013

@melisska moja, ten utros ti bude odchadzat este 2 tyzdne, takze sa prosim ta neboj.... myslim, ze je to normalne a nic to neznamena.. keby to nieco znamenalo, uz by si mala nejake negativne signaly, co nemas, tak sa moja vobec neboj...zase si sama? tak si oddychuj, ake mate pocko? ja som dnes povedala manzelinovi, ze by sme mali ist na nejaku aspon prechadzku, chyba mi zelen... tak hadam nezacne prsat.. uz si zjedla buchty? 🙂 vyzerali skvelo.. a dnes co ides varit? 🙂 a mena uz mas moja vybrate?🙂 a pocit, kto sa tam v brusku schovava? 🙂

melisska
1. jún 2013

@cora41 počasie škaredé, chladno. Asi bude zase pršať.
Mená budú po rodičoch🙂 myslím, ze to je chlapček 🙂
Buchty este pár máme, dnes nevarim, mm nieje doma, možno si urobím bravčovú minútku🙂

cora41
1. jún 2013

@melisska az teraz som si vsimla, ze ty byvas v okrese Gelnica a ja zase na Gelnickej ulici 🙂 tak aspon mas s vyberom jednoduchy zaver 🙂 a mas pravdu, naco varit pre jedneho - alebo vlastne pre dvoch... a manzelino ti takto casto odchadza prec na vikend? aspon budes mat za chvilu drobalika a uz ti bude veselo 🙂

melisska
1. jún 2013

@cora41 on je maliar, a po práci este maľuje domy,strechy,....všetko čo treba, necháva si voľnú len nedeľu

mimika1973
1. jún 2013

@rot ahoj, takze tie prve dni po oplodneni tam vstupuje cisto len zensky faktor geneticky? a az potom faktor spermijkovy? teda ak sa embryjka prestanu vyvijat, tak je to dovod zo strany partnera? ci aj oboch?
Lebo ja stale neviem kde to u nas totizto viazne! 😒
Je Pravda, ze urcity pocet vajok mam pri OPU, lenze nie vsetky dobre dozrete aj, no a potom sa aj malo oplodni z toho! A tu by bol v hre asi zensky faktor, nie? a pri vyvijani embryjok zas muzsky? fuuu, uz som z toho naozaj jelen! 😀

mimika1973
1. jún 2013

@melisska ahoj meli, to bude asi tymi dobrymi buchtami! 😀
Odteraz len zeleninka, hi hi... 😀 😉

melisska
1. jún 2013

@mimika1973 ani nie moja, sedla som len dve, niekdy mi býva ráno zle

izzie27
1. jún 2013

@alka025 ☹ je mi to luto presne viem co prezivas.Drz sa

inna74
1. jún 2013

@rot ďakujem za vysvetlenie,znie to veľmi rozumne.Spolahnem sa na nich.V takomto prípade je asi vhodné aj PICSI,že?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre