Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
24. jún 2013

@mimika1973 stačí 100 mg utros, napíš email do rf svojmu dr. A on ti pošle emailom recepty ;)) stelc ma dovolenku od 6.7.

melisska
24. jún 2013

@mimika1973 aha tu su začínajúce 😵 silne budeme držať palceky

mimika1973
24. jún 2013

@melisska dakujem meli, akurat som pisala Marcelkovi mailik, uvidime co on odpovie a ci posle predpisik 😀

mimika1973
24. jún 2013

@lienka_1 dakujem lenocka, jaaaj, vsak ten hnus stres! uz mi lepi!!!! 😠 😀 😀

bergalm
24. jún 2013

caute baby,neviete mi povedat na kolky den MC sa robi IUI?NA 10ty mam mat kontrolne sono v robote ma otravuje sefka zevraj,aby sa vedela zariadit dakujem za info.

melisska
24. jún 2013

@mimika1973 pošle 😉

melisska
24. jún 2013

@bergalm neviem, ale nemalo by to byt cez ovulaciu ??

dafy
24. jún 2013

@mimika1973 ahoj začínas stimulku???kedy?

lienka_1
24. jún 2013

@bergalm Sefke povedz, ze prirode rozkazat nevies a ze viac info jej budes vediet dat az po kontrolnom ultrazvuku. Tam lekar zisti, aky velky folikul je a naplanuje IUI. Inak sa to neda. Aj moja sefka mi zakazdym pili usi s tym istym, ze aby sa vedela zariadit. A ja je stale dookola zopakujem tu istu pesnicku, ze prirodu ovladat neviem a viac jej poviem az po kontrole, lebo sama neviem. Drzim palce nech plavci dorazia uspesne do ciela a narobia sarapatu 🙂

mimika1973
24. jún 2013

@dafy ahoj, no az o mesiac ak mi nebude haprovat cyklus! 😉

tinka9075
24. jún 2013

@bergalm Ahoj mne robil iui na 12DC na 10DC som bola na sone folíky boli pekné tak o dva dni robil iui 🙂 🙂 uvidíš podľa sona 🙂 🙂

ofrah
24. jún 2013

...tak druhý pokus neúspešný...prosím vás akú ste mali výšku sliznice maternice pri ET...myslím, že práve v tom je problém..pri ET som mala iba 7mm...a tak isto aj 14.deň po ET kedy bola krv negatívna, môj gyn.mi urobil kontrolné sono a tam, že 7-8mm ☹ a taj aj vyzerá moja mrcha..slabé krvácanie,skôr špinenie..nemá sa čo očistiť...

melisska
25. jún 2013

@ofrah myslím, že nie, ja som mala teraz 8,1 a stačilo 😉 hlavku hore

melisska
25. jún 2013

Dobré ranko 🙂

schatje6
25. jún 2013

Ahojte dievcata, mam otazku, v pripade Softu, robia ICSI automaticky, prip. od coho to zalezi? A predlzena kultivacia stoji 6tis CZK? A mrazenie 13tis CZK? Ci tie ceny, co su v cenniku pre normalne IVF platia aj pre Soft?
Inak sa k Vam pridavam, vyzera to, ze v septembri 🙂

falin
25. jún 2013

@nelly3 @dafy ja by som mala zacat cca 13. jula, tak dufam ze to bude stastna 13-tka 🙂
Baby to ma nechate prvu? Dafca, sup do toho este teraz 😀 😀 😀

falin
25. jún 2013

@mimika1973 - mimi u nas nie je problem s utz kontrolou, aspon moj gyndos s tym nerobi ziadne problemy a nepyta papier, ja ani protokol k nemu nenosim , poviem co potrebujem a on mi to spravi. Ale ak potrebujes predpis na utz (asi nieco ako u nas ziadanka na odborne vysetrenie), tak sa spoj so Stelclom a ti to vystavia. Ja som raz vyberala lieky v zahranici a poprosila som o predpis v anglictine a nebol s tym vobec problem. Takze nemaj boja, oni su ustretovi a urcite ta neodbyju.
Ohladom utrosu, na sk je bezny 100 mg, neviem vobec ci sa 200 predava, ale prave v zahranici som kupovala 200 mg a v tom pripade mas davkovanie 2-0-2, ak sa da predpisat ten, tak by som ho brala, lebo vkladas iba 2 ks namiesto 4 😅
Stelcl by tam mal este byt, dovcu ma od 6.7.
A som rada ze ideme do toho spolu, budeme sa povzbudzovat 😵

@lienka_1 - lienka, ved toho sa obavam aj ja , ze tu spustim netehu vlnu, pri mojom stasti 😖 . A to by som nerada. Ale napriek vsetkemu verim ze sa to podari 😎

falin
25. jún 2013

@mimika1973 - a nestresuj. Bude tak ako ma byt 😉 Cize to vyjde, ine neberieme 🙂 😀 🙂

falin
25. jún 2013

@melisska - dobre ranko. Este k vam nedorazila ta studena vlna. Lebo tu prsi a je vonku zima 😝 😝 😝

inna74
25. jún 2013

Ahojte kočky po koľkých dňoch vám dorazil menzes po vysadení utrošu,ja uź som piaty deń a stále nič.hmmm ani ma nić nebolí.

falin
25. jún 2013

@schatje6 - ahojky, ceny pozeraj pre minimalnu stimulaciu (IVF min - tak maju soft oznaceny v cenniku). cena je 13t czk, ICSI je 1000 za 1 vajicko oplodnene, max. 8000 Kc (ak je vajicok viac, tak platis iba tych 8000), ICSI zalezi od spg, kedze my ho mame katastrofalny, tak jedine ICSI. Predlzena kultivacia je v cene, nedoplaca sa nic. Mrazenie 5000 czk za prve 2 pejety a 1000 czk za kazdu dalsiu. A este sa plati za odber krvi (povinny odber na pohlavne choroby), to stoju 2 x 2000 czk (ty a partner). Dufam ze som nezabudla na nic 😉
Prajem uspesnu stimulku s krasnym vysledkom 😵 . Je to vase 1. ivf? alebo si uz absolvovala nejake?

falin
25. jún 2013

@inna74 - to je individualne, mne vacsinou 4-5 den po vysadeni, ale pri poslednom pokuse to bolo az 8-mi den.

falin
25. jún 2013

baby, kde ste vsetky???

inna74
25. jún 2013

@falin švihne ma, 🙂 Máś neaké skúsenosti kde sa dajú lieky na stimuláciu kúpiť lacnejśie?

falin
25. jún 2013

@inna74 - veru nepotesi to, ked ta mrchana tak natahuje cloveka 😝 , tiez som radsej ked pride skor, nech ju mam cim skor za sebou 😖
Chystas sa na dalsiu stimulku? kedy by si chcela ist? Lieky jedine tu cez mk, je tu tema mam/ nemam lieky na ivf
tu je link: https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/mam-nemam-lieky-na-ivf/

musis ju sledovat a chodit tam casto nakukat, verim ze sa ti podari zohnat. Mne sa podarili lieky na celu stimulku za doplatok 🙂 . Drzim palceky

inna74
25. jún 2013

@falin je ďakujem ti,to je dobrý nápad.Ešte sa nechystám máme ešte zmrzlinku,tak uvidíme.

nelly3
25. jún 2013

@inna74
mne na 4-5 den po vysadeni utrosu 😉

nelly3
25. jún 2013

@falin
jasne, ze bude stastna a ja pojdem o mesiac za tebou. ved to je o chvilocku a tak mi to pripadalo daleko, ako ten cas leti. cim budes stimulovat?

nelly3
25. jún 2013

@inna74
zmrzlinka bude ta prava, uvidis 😉

schatje6
25. jún 2013

@falin dakujem, si zlata 🙂 je to nase 5.IVF 😔 , v Reprofite druhe 🙂 , len je to uz davno...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre