Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
8. júl 2013

som si myslela ,ale nebola som si ista mala si ruzove tricko?ja som bola s mm mala som bielocierne satyveddla Teba myslim,ze sedeli nejaky rakusania si tam bola s mm nie?

speranza1
8. júl 2013

dievcata... uz je to 4 mesiace, co som poslala papiere do poistovne na refundaciu a zatial mi neprislo ziadne vyjadrenie a ani nic... co mam robit? co mi poradite??? este mam pockat?

melisska
8. júl 2013

@dafy aj bez predpisu dr.?

dafy
8. júl 2013

@melisska joj počkaj magnesium šumivé som si kupovala to mi aj vravela lekarka ze mozem brať a do zadku mi pichali kazdy deň magne.....podla mna urcite mozes ved to vyslovene davaju tehulkám

dafy
8. júl 2013

@bergalm hééj to som bola ja ty koza jedna co si sa neozvala 😀 😀 takze vedla mna taká bondína???bože ja nemám dobru pamäť na tvár.... ja som si myslela ze ste češi 😀 😀 😀 hej a vedla mna v lavo sedela tá rakušanka s manzelom....ja som tam potom ostala sama bo manzel si isiel po vodu a sestrička ma uz volala 😀

izzie27
8. júl 2013

dievcata, tento mesiac sa chystam na moje Ketko.pamatam si, ze mi dr. povedal ze na 10.den mam ist na sono na vysku sliznicu a potom zavolat. Co sa potom bude diat? Ako budem vediet ze sa embryjko rozmrazilo?Oni mi v den vkladu zavolaju,ci ako?dakujem za infosky. 🙂

dafy
8. júl 2013

@bergalm a kto ti robil IUI???

melisska
8. júl 2013

@dafy áno šumivé 🙂 je s b6 iba50 mg už som si dala, napapali sme sa a teraz trošku leharo 😀

dafy
8. júl 2013

@amali ahoj ty si po vklade normalne fungovala chodila do práce??alebo tie prve dni iba oddychovala a nič nerobila??

ria191
8. júl 2013

@bergalm
@dafy no vy ste teda ale pipiny teda @dafy má alibi lebo ona si tu vycapila fotku a ten ksichtík je veru nepriehľadnuteľný, ale ty si ju veru mohla klepnúť po gebine, že kto si 😀 😀 😀 taká príležitosť zoznámiť sa s treštidlom sa len tak nevyskytne 😀 😀 😀

ria191
8. júl 2013

@dafy môžeš normálne fungovať iba nezdvíhať ťažké veci niečo ti tu hodím 🙂, ale ani neuvažuj žeby to nevyšlo teraz Marcela necháš nám ostatným, nie že sa bude zaoberať iba tebou jafné 😠 😠 😠 vylož kopýtka dneska a hotovo a večer malá špacírka 😀 😀 😀

ria191
8. júl 2013

@dafy co robit a nerobit po ET a KET
* Vyhýbejte se horkým koupelím a sauně
* Předcházejte infekcím, např. nekoupejte se v bazénu
* Vyhněte se horečce
* Neužívejte jiné než předepsané léky
* Užívejte předepsané léky pravidelně
* Vyhněte se stresu
* Omezte přísun kofeinu, nikotinu, alkoholu
* Neužívejte drogy
* Vyhněte se zvedání těžkých věcí, extrémní fyzické námaze a předcházejte zraněním
* Zlepšujte svůj krevní oběh, např. chůzí
* Vyhněte se rentgenu a ošetření chrupu (během prvních 14 dnů)
* Vyhýbejte se chemikáliím, včetně barev na vlasy
* Vyvarujte se parfumovaných věcí - mýdlo, intimka...
* Můžete cestovat, pracovat a pokračovat ve svých denních aktivitách. Dodržujte zásady zdravé výživy a pijte hodně tekutin.

V případě krvácení nebo špinění
* Zůstaňte v posteli – ležte
* Kontaktujte nás, Váš lékař Vám může zvýšit dávku léků
* Za žádných okolností nepřestávejte užívat léky, dokud Vám není udělán těhotenský test

Pokud je těhotenský test pozitivní:
* Pokračujte v užívání léků
* Během následujících 2 týdnů se objednejte k Vašemu lékaři

Pokud je těhotenský test negativní:
* Pokud je výsledek vyšší než 5, ale přesto nízký, musíte test za několik dní opakovat
* Pokud je test negativní (menší než 5), dohodněte se s lékařem na vysazení léků, do čtyř dnů se dostaví menstruace
* Objednejte se k Vašemu lékaři, abyste probrali další kroky

mimika1973
8. júl 2013

Babenky, kto je teraz na rade, treti, po dafce a lienke? 😉

falin
8. júl 2013

@ria191 - dakujem, tak pekne makaj, aj ja mam toho dost, ale nakukam aj sem lebo min.tyzden som vas zanedbavala 😔
Inac to tam bola nejaka organizovana skupina tych zlodejov, lebo cca 20 ludom zmizli veci v podobnom case. My sme obisli este celkom dobre, lebo nic cenne sme nemali so sebou, iba ten 1 mobil, a navyse sme boli pesi, lebo kusok od kupka sme boli ubytovani, takze ani kluce od auta sme namali so sebou. Ale ludom pobrali cele tasky s dokladmi, peniazmi, klucmi od auta a pod. No katastrofa. Vitajte na Slovensku, pekna reklama 😠 😠 😠

falin
8. júl 2013

@ria191 - maly a cierny... a bol to dr? lebo minule tam bol taky sanitar alebo zdravotny brat 😀 😀 😀 , jak sa to vola ked je sestricka chalan.
Inac vymenim s tebou chces? do ketu by som este ako tak, ale mne sa do tej stimulky nechce 😲 a uz sa to blizi, baby ja sa nejako moc bojiiiiim ☹

falin
8. júl 2013

@mimika1973 - mimi, mne sa to blizi, teda zatial iba stimulka, coskoro pride mrcha mrchava. Ale neviem ci je este niekto predo mnou? Ty kedy ocakavas ms?

ria191
8. júl 2013

@falin ja by som sa na pichanie tiež netešila ufff ešteže mám nanuka 😀 😀 😀

ria191
8. júl 2013

@falin veď vravím ja by som to vraždila teraz dávali v správach ako veľmi sa kradne na kúpaliskách človek aby bol furt v strehu 😠 😠 😠 smradi zlodejskí

ria191
8. júl 2013

@falin mne by sa v lete pichať vôbec nechcelo v tom teple veď už teraz sa cítim ako vyžmýkaný citrón v tomto vás obdivujem 😀 😀 😀

mimika1973
8. júl 2013

@falin tak sme na tom podobne, ako sa to uz blizi, ani mne sa moc nechce do tej stimulky ist! 😖
A este k tomu ta organizacia, na dialku, pfff!!! Dufam, ze nebudu dake prekazky do toho, ako zvycajne.
A hadam nepokazim RF statistiku, uz by som taaak chcela aby to raz vyslo ako ma a dokonca! 😵
Prve iVF klasik som mala v r 2009, a pomaly ma to uz aj prestava bavit casom, po tolkych neuspechoc, tazko tomu este verit. ale zas nove centrum, novi doktori, nova sanca, potom je tu uz to darcovstvo a do toho mm moc nechce ist! 😒
No mne mrcha pride dako koncom jula az, takze na rozhrani jul-august. 😉
Ty ides mat aku stimulku teraz presne? ake lieky a kolko j ? a predtym si co mala?
Dufam, ze u mna menopur jedna ampula nebude malo, s clostylom. Ja totizto produkujem malo zrelych vajok, tak neviem co je lepsie, vyssie hormony zas alebo tento naozaj soft, s 1 ci 2 normalnymi vajkami? 😕
Jooj, normalne mam z toho uz depky....

melisska
8. júl 2013

@ria191 ja som vsetko nedodrzala 😀 t

ria191
8. júl 2013

@melisska siedme alebo ôsme veď aj sex sa berie ako droga či ??? 😀 😀 😀 opravujem to je skôr závislosť

melisska
8. júl 2013

@falin to v štúrove? No krásne :( už si musí človek stale dávať pozor

melisska
8. júl 2013

@falin prečo sa bojis??? Neboj 🙂 ved sa dosť nabojis ked budeš tehu 🙂

skaredekacatko
8. júl 2013

baby ktoré mate dôveru aa dali ste si refundovať náklady, aké doklady ste k tomu potrebvali. Dikes 😎

ria191
8. júl 2013

@melisska klasika západ 😕 😕 😕

melisska
8. júl 2013

@ria191 siedme 😀

ria191
8. júl 2013

@melisska to je jafné keď všetky fičíme na červenom víne 😀 😀 😀

melisska
8. júl 2013

@ria191 😀 bola aj slovenská 😀

dafy
8. júl 2013

@ria191 to by sa tebe teda nepohlo stať ze??? hned by si ma klepla....ale stačilo ze by si sa ozvala a hned by som vedela ze si to ty 😀 😀 😀 a vycap si uz konecne aj ty foto 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre