Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
18. júl 2013

@buba08 pytala som sa predtym dokiho, a ze vraj pred stimulkou ano, moze, lebo som mu hovorila, ze sa chystam na ivf, tak by nemal byt problem... 😉

mimika1973
18. júl 2013

@buba08 na co myslis, ze pytala?

buba08
18. júl 2013

@mimika1973 no ci si sa pytala, ci sa moze tetanovka pred stimulkou, ale uz si mi na to pred chvilkou odpovedala 😉

mimika1973
18. júl 2013

@vrabcek24 veru tak je to dako vrabcek ako hovoris! 😒
Lekari si nevedia s nami rady...a dake vyrazne vysvetlenie tiez tu nie je...si myslim, ze medicina moze len k tomu prispiet, vylepsit, ale na 100% nie je ista! za vsetko moze matka priroda len, a nahoda, stastie! 😉

melisska
18. júl 2013

@mimika1973 mi lubime papat vsetko 😀
Dobre robís , ze si das prekontrolovat stitku 😉

lenka2013
18. júl 2013

@lienka_1 Ty si brala melatonin,aký to má učinok ,ja hľadám niečo ,čo by mi mohlo skvalitniť vajíčka.

lienka_1
18. júl 2013

@lenka2013 Brala som melatonin pred IVF. Ale asi iba mesiac a pol a to iba vtedy, ked som vedela, ze nezaspim. Mam dlhodobo problemy so spankom, tak ten melatonim bol skor na tento problem, ale co som citala studie, tak vedlajsi ucinok melatoninu bol, ze sa tvorilo viac vajok. Asi na tom nieco bude, lebo pri max. davke gonalu 450j. som mala iba 4 vajicka a 2 pouzitelne, tak pri softe ich bolo 7 a 6 pouzitelnych. Poctivo som vsak brala D vitamin. Dala som si spravit po januarovom IVF krvny test a hladina decka bola uplne zufala. Ja si myslim, ze to decko malo svoj efekt. Zase v inej studii sa venovali vyskumu tekutiny, ktora je vo folikuloch a v tych, kde bolo malo decka neboli dobre vajka, alebo tam neboli ziadne. Baby beru aj DHEA, ale s tym by som opartne, lebo nie kazdej to pomoze a moze aj uskodit.
A mala si pravdu, mrchana dnes poobede dorazila v plnej sile.

lucia175
18. júl 2013

@buba08 to neviem, ale idem tam v utorok opat a tiez ma to zaujima a chcem sa opytat na to a aj na nazor o tom ... tak ti dam vediet potom, ci robia 😉

lenka2013
18. júl 2013

@lienka_1 Dakujem ti za odpoved,ja som tiež DHEA vyskušala,ale ten cyklus bol už uplne na figu.Kedy sa chystáš na další pokus,maš ešte niečo aj na KET?

mimika1973
18. júl 2013

@melisska mam dobreho dokiho 🙂

bergalm
18. júl 2013

caute baby,dnes som troska zaspinila tak mi to nedalo a skusila som testnut a nic z toho i ked mam este par dni cas kedze som 11den po IUI ,ale aj tak som smutna ☹

vrabcek24
18. júl 2013

@bergalm ach jaj, no hádam ešte nie je všetko stratené 🤐 😵

tinkatinulka
18. júl 2013

@bergalm este neni stratene..vyckaj par dni

lienka_1
18. júl 2013

@lenka2013 Dalsi pokus je v nedohladne. Mm mal uplne zle vysledky. Chceli sme mrazit spg., ale nic nebolo vhodne. Ma nejaky zapal, dnes sme sa konecne dostali k antibiotikam. Minuly rok mal presne to iste a vyradilo ho to skoro na tristvrte roka z boja. Tak som si povedala, ze kaslem na to, idem schudnut a aj muza donutim sa hybat. Stale som si hovorila, ze naco, ked v tehu priberiem. Tak teraz prisiel ten spravny cas. Tehu sa nekona a ja aspon budem mat nejaky ciel 😖

zabka1124
18. júl 2013

Ahojte babulky, bojovnicky🙂!Ja takto vecer-v noci sa dostavam ako tak normalne na net, ked krpcek uz spinka!
Babenky ak vam mozem odporucit, dajte si spravit STITNU ZLAZU a hlavne sa nedajte odbit,ak budete mat trosku zvysene hodnoty aj to treba riesit!
JA som potratila nastastie len 1x, hned mi robili testy na stitnu zlazu a mala som len zvyseny jeden hormon-1hodnotu, aj to nie velmi,napr.maximum bolo 3.14 a ja som mala 3.20!!!!!Endokrinologicka mi povedala,ze mooja, sem chodia zeny aj s 20-100nasobne vacsimi hodnotami, vtedy sa to riesi, pri mojej trosku zvysenej, ze netreba!Nastastie moj gynekolog-zijem v zahranici aj GP(obvodny) mi dali nizku hladimu Eltroxinu a vse sa upravilo, aj ked ho musim stale uzivat a myslim si , ze tym, ze som liecila aj takto zanedbatelnu hodnotu som zostala tehu a vynosila Matuska🙂!
Strasne vam drzim prsteky,aby ste mali slniecka🙂, musite verit(aj ked je to tazke), ze raz sa to musi podarit, ze Boh nemoze byt az taky kruty:(!!!!Drzkajtee sa, myslime na vass🙂🙂)))

falin
19. júl 2013

dobre ranko dievcence,

ako sa mate?
dnes mam kontrolu folikov, tak som zvedava ako som na tom 😵

tinkatinulka
19. júl 2013

@falin drzim palce 🙂

natali225
19. júl 2013

@falin my tiež držíme prsty všetkých 40 😀

lenka2013
19. júl 2013

@lienka_1 To je mi ľ´´uto ,ja neviem ,či tá príroda je sprostá,ked ľudom takto ubližuje.Ja sa chystám v auguste ,predtým som mala stimuláciu ,len soft,jedno embryo,tak sk´´usim ešte raz ,len strašne sa bojím už teraz,že to bude zas na figu ,potrebovala by som zlepšiť kvalitu vajičok

ria191
19. júl 2013

@falin veľa šťastia na dnes 😀 😀 😀

ria191
19. júl 2013

@lienka_1 je to teraz asi dosť ťažké keďže musíte čakať, že? ale čo už dôležité je, že sa to bude liečiť.

ria191
19. júl 2013

@bergalm to ti verím, že si smutná, ale nádej tam ešte je aj keď asi maličká 😔 😔 😔

melisska
19. júl 2013

@falin držíme palceky 🙂

melisska
19. júl 2013

@bergalm 😔

nelly3
19. júl 2013

@falin
potom podaj info.

melisska
19. júl 2013

@nelly3 ako bolo na dovolenke ?

falin
19. júl 2013

@tinkatinulka
@natali225
@ria191
@melisska
@nelly3

dakujem dievcence, sta zlate. A nechajte si trochu energie aj na drzanie palcekov pri uhniezovani. To budeme potrebovat asi najviac 😎 .
Nely, jasnacka ze napisem vysledky 😉

falin
19. júl 2013

@bergalm ☹ ☹ ☹ , je mi to luto, moja. Ale este raz testni podla toho ako kazal dr, sanza tu este je 😉

ta tehu vlna sa nejako nechce spustit 😖

stella25
19. júl 2013

Ahojte, baby mozno blba otazka, ale nie je vhodne dat si spravit pred stimulaciou odber na kvasinky a mikozu? Nemoze to mat vplyv na to, ze sa vajko neuhniezdi? Nikde som to sice necitala, len teraz nad tym tak rozmyslam. Vdaka za nazor.

nelly3
19. júl 2013

@falin
a ak si este na fore tak kukni ako ma dovolenku. dikes moc 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre