Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
29. okt 2013

@sally2401 no nemozem na neho povedat zatial nic zle je v pohode a da sa s nim dohodnut v pohodicke 🙂 ked to stastne dobojujeme tak rodit sme sa rozhodli na Myjave 🙂

stella25
29. okt 2013

@lusipe áno, dnes som 11 deň a už som to nevydržala. Mňa stale boli brucho od začiatku a už po riek dlhej dobe mi to nedalo. Mám až zajtra, no je to asi už jedno, lebo ak by náhodou, tak by tam dnes aspoň malý duch bol. A neviem či mám ist na krv, lebo nemám chuť ist do čakárne plnej tehotnych.

lusipe
29. okt 2013

@stella25 stale ta boli brucho?...myslis od vkladu? alebo OPU?...juj to mi je luto...ale mam kamosku, ktora mala predlzenu kultivaciu a test jej ukazal az na 14 den...skus este zajtra urobit test moja....a podla toho uvidis, ci ist na krv. ale chapem, ze sa ti tam nechce, ja by som bola taka ista...

bergalm
29. okt 2013

@stella25 my sme mali darcovske z RF a vidis zatial sa dari a na prvy sup myslim IVF u nich

ikuska
29. okt 2013

@stella25 ahoj moja, to mi je luto a bergalm myslim ze mala darcovske spermie. Hlavu hore moja, raz sa to podari 🙂 Drzkaj sa.

stella25
29. okt 2013

@bergalm pisem ti IP

lusipe
29. okt 2013

@stella25 a preco chcete darcovske, ked si mala pekne embrya?

lusipe
29. okt 2013

@ikuska ahoj ikuska, jej ty si si zmenila fotku....si tam krasna a vesela 🙂...ako sa citis?

bergalm
29. okt 2013

@stella25 o.k.

falin
29. okt 2013

@nelly3 a eliasa si sa nepytala ci ti to nemoze predpisat? ved on ma specializaciu gynekolog-endokrinolog. Skus zavolat sestricke

@mirkakn1 mozu ti poslat nascanovany recept a vyzdvihnes si v lekarni, dohodnes sa ze original im potom donesies . Len treba ratat ze v lekarni to asi nebudu mat priamo, ale objednavaju (u nas vacsinou na druhy den).
Ale ono je to individualne, mne napr. este nezdvihali davku, pichala som tusim 9 injekci a dr. mi odporucil zohnat si 12 ks aj s rezervou

@ria191 - riuska silno drzim palce a samoska aj babam co idu za tebou 😉 . Verim ze ta Marcelko nebude moc trapit a ze sa posnazi byt co najjemnejsi. Urcite budes teraz tehulka, uz dopredu sa tesim 😉

@bergalm - gratulka k najkrajsej knizke 😎 . A neboj , aspon budes viac sledovana ked si v rizikovej. Teraz pekne doma oddychuj a vychutnavaj si tehulkovanie 🙂

bergalm
29. okt 2013

@ikuska ahooj ako sa mas?uz si bola na ultrazvuku?

martinusa22
29. okt 2013

Baby kamoška bola na ivf v Brne a volala do všeobecnej zdr. Poisťovne na infolinku a povedali jej ze jej to nepreplatia ? Ako je to možné ?

bergalm
29. okt 2013

@falin dakujem Ti moc stale tomu nemozem uverit,ze v sebe nosim drobceka boze my sme tak stastny a mm plakal ako chlapec a ja s nim 😉

nelly3
29. okt 2013

@martinusa22
je to mozne preto, ze tam volala a sa pytala. proste oni nechu nic platit, ja keby tiez volam tam ma odbiju, takze treba si len pekne vyplnit ziadost a poslat refundaciu, nieco sa mneilo - zakon o zdravotnom poisteni len neviem ci uz to plati alebo co, sme to tu kedysi preberali, ale k nicomu sme nedospeli, ja to urobim tiez po starom a hotovo. uvidim ci to preplatia alebo nie, verim ze ano 😉

ikuska
29. okt 2013

@lusipe Dakujem 🙂 to je zo sportovehoo dna v praci, a citim sa skvele, bolia ma prsia ale nevolnosti zatial ziadne, v stredu iem k dokymu,malo by vidiet zarodok tak som zvedava 🙂

lusipe
29. okt 2013

@ikuska tak sportovy look ti teda svedci 🙂....moooc budem drzat palceky, aby bolo vsetko v poriadku a budeme sa tesit na fotecku 🙂

nelly3
29. okt 2013

@sally2401
urcite sa rozmrazi 😵

kama2
29. okt 2013

@melisska aj mne jednu grcku prosím 😉

lusipe
29. okt 2013

@kama2 moja a ty sa mas ako?

stella25
29. okt 2013

@ikuska jej Ivka nové foto. No aka kočka.🙂
@lusipe embrio bolo pekne, no pravdepodobne sa po vklade prestalo vyvíjať a to je chýba spermií. A nám sa rapídne zhoršil spermiogram.
Len si ani neviem predstaviť ako to povedať mužovi, že skusit darcovske. My sme chceli svoje dieťatko.☹

lusipe
29. okt 2013

@stella25 moja a nechces to este parkrat vyskusat?....kolko mas rokov?...ved je urcite este cas uvazovat nad darcovskymi...nie?...to verim, ze to musi byt tazke povedat manzelovi...neviem ako by ten moj reagoval...

falin
29. okt 2013

@stella25 - to mi je luto ☹ . Ked som mala neg . test (robeny v den ako som mala v papieroch z rf) tak som uz na krv nemusela 😖 . My sme sa uz s dr. bavili o darcovskych spermosoch, ale zatial skusame s vlastnymi, nejak sa na to necitime 😖 . Kolke ivf to bolo?

ikuska
29. okt 2013

@bergalm ahoj uz som na jednom utz bola, ale bolo vidiet len gestacny vak, bola so m 5 +0, to bolo minuly utorok a zajtra idem na dalsi a dufam ze uz bude aj zarodok a aj srdiecko a ty si v kolkom tyzdni podla utz.

falin
29. okt 2013

@stella25 - ja mam skusenost, ze 11 den mi uz ukazal (aj ked to nedopadlo napokon dobre). Skus testnut este o 2 dni. Budes mat istotu.

ikuska
29. okt 2013

@stella25 🙂

falin
29. okt 2013

@bergalm - je to uzasneee 😵

ikuska
29. okt 2013

@lusipe urcite dam foto, mm sa velmi tesi na nase babatko 🙂

bergalm
29. okt 2013

@ikuska aha no to tam bude 😀 sak bojovnicek to je velky no mne roboli v Piatok v nemocnici a podla velkosti mi povedala dokina,ze 6+4 takze dnes by to malo byt 7+0 nie?a ked mi robil sono v Brne to bolo v Utorok tak mi povedal,ze prelom 6 a 7tyzdna tak neviem uvidim v Pondelok idem do nemocnice na kontrolu tak snad to bude viac 🙂

stella25
29. okt 2013

@falin ja idem mať 35 a toto je moje už 5 IVF. 2x neprežili PK a nedošlo ani k vkladu a 3 x sa neujalo. To že ja už asi nemám silu ďalej skúšať.
Asi som teraz veľmi verila že sa to podarí a o to som viac nešťastná.

@lusipe urcite musíme este niečo skúšať, no po toľkých sklamaniach musíme niečo nové skusit.

lusipe
29. okt 2013

@stella25 moja zlata, tak to uplne chapem...ked si toto vsetko musela podstupit. moooc ti budem drzat palceky, nech sa rozhodnes urobit akokolvek.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre