Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bibi24
13. dec 2013

@nelly3 ahaaa, uz 😉

ikuska
13. dec 2013

@bergalm @miscok Ahojte, ako sa mavate, ja idem na poradnu 19.12., tak sa tesime, a manzelovi som ukazala preedvianocny darcek, kupila som mu angelsounds na pocuvanie srdiecka a poviem Vam neskutocny zazitok, manzel este nepocul ako babatku bije srdiecko, ja to trochu poznam z TV a tak, a bolo velmi velmi stastny .... 🙂 opatrujte sa .... 🙂 ja chodim do prace, vsetko o.k. ani neviem ako mi dni ubiehaju ... 🙂

ikuska
13. dec 2013

@miskanr1 a testovala si vzdy rannym mocom, lebo aj tym to moze byt ze je slabsia na 10-tkovom, ja som to tiez mala ze ked som dala na obed tak bola slabsia ako den predtym z ranneho mocu ....

bimba8
13. dec 2013

@schatje6 aha prepac to som si nevšimla. Ale hlavne, ze tam je. 🙂

miskanr1
13. dec 2013

@ikuska ahoj testovala som ten vrchný test 25 tkovi ráno a ten 10tkovi do obeda.

ikuska
13. dec 2013

@miskanr1 🙂 drzkam palceky ... neboj bude to uz len a len na spravnej ceste .... 🙂 🙂

schatje6
13. dec 2013

@ikuska to je krasne, opatrujte sa 😵
@bimba8 no ved uvidime..., dakujem za podporu....
spinenie, nikde, ale sa bojim ist aj na wc, lebo mam pocit ze sa mi maternica vytlaci von, jak ma boli brucho...

lusipe
13. dec 2013

@schatje6 tak toto som mala aj ja...takze to je len a len super sprava... 😉 a kedy mas oficialne testovanie?... 😉

schatje6
13. dec 2013

@lusipe oficialne v utorok, ale asi v pondelok zbehnem na krv...ach joj, ved ten hore vie, ako to bude 😅

jalaura
13. dec 2013

@miskanr1 no ja aj na tom 10-tkovom vidim nieco....ale kedze to nie je z ranneho tak mozno preto je tam taka slabucka...

jalaura
13. dec 2013

@bibi24 a pamatas si ake si mala testy a kedy sa ti zjavili 2//? boli skor vidiet ako normalne pri jednom? mala si nejake bolesti na zaciatku? Na kolky den ti potvrdili, ze su tam obe? Mne tiez vlozili 2 ... tak cakam co sa z toho vykluje🙂.

miskanr1
13. dec 2013

@ikuska Ďakujem krásne 🙂 Už po 7 rokoch snaženia by som si to rada vychutnala aj ja. 🙂

miskanr1
13. dec 2013

@jalaura No ked to dám poriadne na svetlo je tam slabulinká čiarka 🙂 No v pondelok otestujeme krv a to už bude na 100% istota 🙂

bergalm
13. dec 2013

@ikuska ahooj no super ja sa mam celkom ok aspon teraz verim,ze uz nic zle nebude stale doma ja idem az 2.1.na poradnu ,ale bola som min.tyzden vsetko je dobre a vcera som bola v nemocnici na kontrole a drobcek ma 7,5cm tak sa tesime 🙂

schatje6
13. dec 2013

@miskanr1 no mne sa tiez zda, ze tienik tam je...

gaga83
13. dec 2013

@ikuska
@bergalm baby som rada ze ste vy i drobci v poriadku. Tak vam tie tyzdniky pekne pribudaju.

miskanr1
13. dec 2013

@schatje6 Kamoška mi hovorila, že HCG sa vraj zvyšuje až ob deň. Neviem čo je na tom pravdy 🙂

schatje6
13. dec 2013

@miskanr1 ja som nasla toto
3. týden: 5 - 50
4. týden: 5 - 426

absolutní hodnoty v průběhu gravidity se mohou individuálně lišit (různé zdroje proto také uvádějí různé hodnoty), významný je trend (na počátku těhotenství se hodnota hCG zvyšuje zhruba dvojnásobně každé dva až tři dny). Hodnoty nad 20 mIU/ml jsou indikovány běžnými těhotenskými testy a takové hodnoty jsou považovány za pravděpodobný příznak těhotenství.

miskanr1
13. dec 2013

@schatje6 No super. 🙂 Takže do pondelka počkáme. Aj ty už vydrž a bude to dobré 🙂

schatje6
13. dec 2013

@miskanr1 drzim 😀 a ved naco stresy, aj tak to uz neovplyvnime 😅

miscok
13. dec 2013

@ikuska Ahoooj 🙂 Ja sa mam fajn, myslim, ze aj nas drobcek. Uz ho riadne vidiet a ja sa ledva nadychnem vo vetrovke 😝 Tiez chodim do prace a som rada, doma by som asi svokla 😀 Ale tesim sa na sviatky, budem dva tyzdne doolenkovat 🙂 Nad angelsounds rozmyslam aj ja. Si ma navnadila teraz este viac. Len som niekde citala, ze sa to nema robit casto, nevies, co je na tom pravdy?

ikuska
13. dec 2013

@miscok aj mne uz brusko vykuka, ale este nohavice zapnem a musim hore nosit volnejsie, lebo ked mam co i len trochu obtiahnute tak sa mi zle dych a ohladom toho angelsoundss neviem, my sme to skusali predvcerom a vcera ale to pocuvas tak 1 min najviac 2 min, lebo to je taky isty zvuk. Ja som ho kupovala preto lebo manzel uz pocuval ze ci mu bije srdiecko, tak som mu hovorila ze to je este cas, tak sa trochu urazil a preto som vymyslela toto, ale nebudeme to casto pouzivat, len tie poradne byvaju skoro raz za mesiac a preto raz zacas pocut hlas babatka je prijemne a ukludnujuce, ze je vsetko o.k. ... 🙂

melisska
13. dec 2013

@nelly3 už sa na to teším 🙂

miscok
13. dec 2013

@ikuska Tak to si dobre na tom s gatami, uzivaj si to 😀 Ja zapnem len jedny jedine rifle a vacsinou uz len leginy 😝 S poradnami suhlasim. Tiez som si vcerajsi utz vydobila pre svoj klud. Lebo mne moj dr tvrdi, ze poistovna ho preplaca len 3x.

bibi24
13. dec 2013

@jalaura ahoj, ja som testovala tehu testom na 9. den po 5 dnovej PK a mala som dost silne ciarky (ak sa ti chce, kukni temu, bolo to tusim 24.9.2012). Ale predtym som robila aj ovu testy a tie mi vychadzali dost pozitivne - na 6. den, na 8. den, na 9. den. Na 15. den som bola na utz a tam mi potvrdili dve 🙂

tinkatinulka
13. dec 2013

Kočky ja viem otrepana otazka ako ako sa ma vlastne riešit v Dôvere preplatenie pokusu IVF?vopred?som z toho mimo trosku.

bergalm
13. dec 2013

@gaga83 ohooo dakujem no sme radi,ze to ubieha a kriticky cas 12tt je uspesne za nami 😉 sak Tebe tiez to pekne frciiiii

strapula27
13. dec 2013

vcera mali nasi anjelici dva mesiaciky🙂 maly Damianko ma uz 3540 g a mala Miuska 3125g, su roztomili a zboznujeme ich🙂

ludinka
13. dec 2013

baby tak uz sme doma, v brusku som si odniesla nakoniec len 1 embrijko HB/1 🙂

@miskanr1 ten 25 tkovy test vyzera optimisticky 😉
prosim ta nevies ake znamky mali tie tvoje embrijka co ste zamrazili v den vkladu? ostala nam este jedna blastocysta a dve kompaktne morule, tak velmi dufam ze budu vsetky schopne zamrazenia....
@jjaajka riesili sme v rf aj to delenie embrii a bolo nam povedane ze sice podla normy sa maju delit parne ale ze to tak vraj vobec nefunguje a uspesnost je vraj rovnaka......este mi spomenuli ze uspesnost takych embrii ktore sa bezne vyhadzuju, je tiez az 25 percent ked to skusali zavadzat tak mysli pozitivne 😉

ludinka
13. dec 2013

Inak predlzenu kultivaciu nam neuctovali tak teda neviem ako je 😕 platili sme 22 tis. a mali sme 5x ICSI

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre