Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirkakn1
5. feb 2014

@majka2205 dakujem, uz by bolo na case 🙂

miskanr1
5. feb 2014

@lubanka Nie moja, nám to zatiaľ nevyšlo. Mala som jedno ET a KET. A dopadlo to negatívne. Takže teraz mi odporučil lekár hematológiu a imunológiu. Takže máme pauzu

lubanka
5. feb 2014

@miskanr1 aha... a ten ET a KET si podstúpila v Brne? či niekde inde? resp. toto bolo tvoje 1IVF?

bergalm
5. feb 2014

@tinkatinulka ahoj no pomaly kopeme a netrpezlivo cakame na vysledky nastastie vsetko je v poriadku po odbere manzel ma nechal cely tyzden len lezat povinne 😉 a bolo aj dobre,ze mam dost plodovej vody

miskanr1
5. feb 2014

@lubanka Ano moje prvé IVF v Brne v Rf

argenti
5. feb 2014

@miskanr1 Ja chodím do RF, teraz cakam na výsledky z genetiky a potom ideme do dalsieho boja.Dúfam že tento mesiac.

bradik
5. feb 2014

@mimi_2 Myslim,ze merional nemusis mat v chladnicke, ja som mala v chladnicke len pregnyl... Mne poradila znama sestricka, ze to staci pichnut sikmo iba kusok pod kozu, nie celu ihlu... Neboj, isto to zvladnete

miskanr1
5. feb 2014

@argenti A koľko už máš pokusov za sebou?

lubanka
5. feb 2014

@miskanr1 neboj, urobia vyšetrenia a 2IVF určite triafate do čierneho 😵
ja tiež dúfam, že RF bude pre nás už tiež najlepšie riešenie, po tých mojich neúspechoch 😒

mimi_2
5. feb 2014

@bergalm
@nelly3
@miskanr1
@falin
@bradil Kočky ďakujem Vám za rady, hneď mám viac odvahy 😀...čo by som bez Vás robila... :-*

argenti
5. feb 2014

@miskanr1 Teraz sa chystám na tretí. Prvý som absolvovala v BA v Gynfive výsledkom bolo biochem.tehotenstvo. Druhe IVF som uz absolvovala v RF, ale embrijka to nezvládli, takže sme sa nedostali ani k ET. Potom som absolvovala hysteroskopiu v Brne a genetiku v NR minulý rok.Z genetiky by som malá mať každu chvilu výsledky, ktoré poslem do RF. Dúfam že bude všetko OK a mozem začať so stimulkou. Lieky mám uz doma, cože som pripravena. A kedy ides na KET?

miskanr1
5. feb 2014

@argenti Ja zasa po dvoch neúspešných transferoch musím absolvovať hematologiu a imunologiu. Genetiku máme v poriadku. Včera som bola na odber na hematologii a o týždeň v utorok idem na tú imunológiu. A kedže sa dlhšie čaká na výsledky tak neviem ešte presne kedy budeme mať daľšie KET

miskanr1
5. feb 2014

@lubanka Moc Ti držím palce

lubanka
5. feb 2014

@miskanr1 ďakujem. aj ja tebe 😵

falin
5. feb 2014

@lubanka - v minulosti sem niekto dal link na you tube bolo ako sa ma menopur / merional pichat. Ja som si to neulozila , ale mozno to niekto ma, pripadne skus pogooglit 😉
Inac s tymi ihlami je to o nas otrasne, tiez som pochodila kopu lekarni, kym som zohnala 😝

nelly3
5. feb 2014

@falin
@lubanka
presne tak, ale som sa poucila, v lekarni nemaju moc, ale v zdravotnickych potrebach ano.

lubanka
5. feb 2014

@falin super, vďaka za info, pomôže ... skúsim pohľadať 😵

bradik
5. feb 2014

@lubanka Mne manzelik dokonca nakoniec zohnal inzulinove ihly a tie boli este kratsie ako tie klasicke male, takze to bolo uplne super... Skus sa spytat v lekarni

argenti
5. feb 2014

@miskanr1 A tu hematologiu a imunologiu si absolvovala v Nitre? Minule som v rádiu počula, že je dobre dať si vyšetriť aj štitnú žlazu, priznám sa že aj nad tým som uvažovala, že by nebolo zlé dať si ju vyšetriť, ale nechcem sa doktorovi do toho príliš montovať, veď on vie čo robí. Pri najbližšej príležitosti sa ho chcem na to aspom opýtať.

jomini
5. feb 2014

Takze dnes prisiel mail z brna ze zvysne embrya neboli vhodne na mrazenie. Pocitali sme s tym lebo boli dost pozadu, aj tak ostal mm sklamany :(

denulkl
5. feb 2014

Baby inak ten merional si mozete predpisat aj u svojho gyndaka ako som spravila ja...objednali mi ho v lekarni a dufam ze bude len za doplatok ako mi bolo povedane..

lubanka
5. feb 2014

@bradik áno? a to aj tie môžu byť? tak sa teda skúsim opýtať, lebo som dnes nestíhala zabehnúť do zdravotníckych... tak sa skúsim popýtať na tie, keby boli, to by bolo super... fakt si neviem predstaviť, že si vtrepem do brucha tie budzogáne, čo mám doma 🙄

jomini
5. feb 2014

@denulkl mne bolo povedane ze preplacanie liekov na stimulaciu je mozne len so schvalenim vynimky..preto na recept vzdy pisu aj platnost a cislo vynimky. No som zvedava ako dopadnes? Daj vediet?

denulkl
5. feb 2014

@jomini dam vediet ked nepreplatia tak co uz narobim..treba skusat ked sa da.😉

krakulka
5. feb 2014

Ahojte, kde zhanate lieky na IVF, ak ste samoplatci?
Dakujem.

nelly3
5. feb 2014

@denulkl
no nie som si ista, ale ved bodaj by si to mala len za doplatok, mne moj gynekolog povedal, ked som sa ho nato pytala, ze on nemoze len car 😝
@krakulka ja cez konika a aj cez bazos 😉

zuzi20
5. feb 2014

@miskanr1 ahoj, pozeram, ze mas za sebou to co ja (1 ET a 1 KET), chceme teraz vsak zmenit centrum do rf, Chceli sme si dat chvilu pokoj, ale ked citam, ze po neuspesnom pokuse ta poslali na tieto vysetrenia , tak uvazujem, ze by sme mali ist cim skor na konzultaciu, keby nam tiez dali daketo vysetrenia a tie dlho trvaju.Taketo vysetrenia robia v beznych nemocniciach? dakujem 🙂

denulkl
5. feb 2014

@nelly3 uvidim potom napisem ked si pojdem pre ne...

denulkl
5. feb 2014

@krakulka mam doma luveris ale problem je v tom ze je uz po zaruke 8/2013 za postovne by som ti ho poslala,stale ho mam v chladnicke zostal mi po 1 ivf...niektore baby pisu ze nevadi pol roka po zaruke tak neviem..🙂

jomini
5. feb 2014

@denulkl jasne ze treba, ved aj s pomocou poistovne je to drahe jak slak a ked pochodis, bude to skvela info aj pre nas ostatne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre