Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
17. apr 2014

@gaga83 jej krasny ste kupili🙂 fakt supis 😉 my bugaboo black edition ale kupila som si bieli striesku na striedacku🙂

nelly3
17. apr 2014

@leontinka27
ja si myslim, ze do pol roka sa moze po expiracii, 3 mesiace urcite. pregnyl je lepsie vybrat v cechach, tam stoji 130czk - cca do 5 eur.

nelly3
17. apr 2014

@lusipe
mne sa velmi paci kocik bugaboo, ked budem tehu, kupim si taky tiez 🙂, hod foto 😉

lusipe
17. apr 2014

Mne sa tiez vzdy pacil 😉 potom ti viem posunut 😉 nemam ho doma,tak foto len z netu,predstav si bielu striesku🙂

nelly3
17. apr 2014

@lusipe
krasny 😵

jalucija
17. apr 2014

baby mali ste silny menzes po neuspenej iui/ivf.. resp po vysadeni vsetkych hormonov? bojim sa co ma caka .)

gaga83
17. apr 2014

@lusipe akurat som ho kukala na nete 😀 😀 je peknyy

izzie27
17. apr 2014

@vlasatica ahoj aj mne to prislo a cakam, kedy poslu fakturu 🙂

izzie27
18. apr 2014

@vlasatica faktura mi prisla dnes 🙂

vlasatica
18. apr 2014

@izzie27 mne zatial nie. nevadiii 😉

buba08
18. apr 2014

@jalucija po iui aj ivf bol taky normalny, ale po MA ano - masaker ☹

jalucija
18. apr 2014

@buba08 dakujem bubi

kako23
18. apr 2014

@jalucija ja som mala strasne slaby menzes po ivfku. Oproti mojmu prirodzenemu som ani nevedela ze ho mam.

denulkl
18. apr 2014

@bergalm ja si uz vobec neverim ze to dopadne niekedy dobre...stale potraty.prosim ta ty si sa uz infor.kedy mozes ist teoreticky do dalsieho ketu?ja viem ze je to individualne u kazdej zeny ako sa na to bude citit alebo v akom stave je maternica.My tam mame este jedno embryo,posledna nadej.

bergalm
18. apr 2014

@denulkl musis verit,viem teraz je to tazke pre Vas,pozri na mna prisli sme o princeznu v 7 mesiaci,citit pohyby ,mysliet si,ze uz je vsetko v poriadku a z vecera do rana jednoducho o nu prist ☹ ☹ ☹ a porodit je pre mna nocna mora,ale jednoducho musis ist za svojim cielom ,ktorym je mat svoje babenko tak ako aj ja sa musim vzchopit a tvrdo si ist za tym...Lekarka a aj moj gynekolog mi odporucili 6mes. a myslim,ze ked budem ja o.k.aj po psychike tak sa na to dame.Tiez mame mrazacikov,ostava mi len dufat,ze som o.k.aj po zdravotnej stranke ,moja fakt mi je luto kazdej,ktora pride o babenko ☹

bergalm
18. apr 2014

@denulkl pre nas je to druhy raz,co sme prisli o dieta ,musim Ta povzbudit pretoze nadej zomiera posledna

denulkl
18. apr 2014

@bergalm je to hrozne co sa ti stalo,ja som ta tu sledovala,tvoj pribeh...trauma na cely zivot..ja uz zo stresmi bojujem 5 rokov, raz je dobre,potom sa to vo mne vsetko zlomi a su depky.praveze ja sa toho co si prezila ty bojim ze sa to stane aj mne v neskorsom stadiu,bola som na to upozornena od jedneho lekara na sr po HSP,ze mozem mat s tym problem..lebo mam anomaliu maternice.tebe aj zistili v com je problem ked sa ti to stalo 2x?

bergalm
18. apr 2014

@denulkl nie nezistili mi nic prvy raz som potratila v 8tt a teraz az takto neskoro cakam na tu pitvu ,ale im sa nezdalo nieco na malej len nevieme co u mna akurat ta preeklampsia nestastna,ale tu moze dostat hociktora rozmyslam ze si dam to hematologicke vysetrenie urobit inak som zdrava vies u nas ma manzel problem preto IVF

donatela
18. apr 2014

@denulkl je mi luto, co sa ti stalo:(:( ja som mala MA v januari a najskor mozme prirodzene skusit v maji, teda po 4 mes. (ale to je dost velke sci fi, ze by sa zadarilo...) a ket, ci nove ivf az v juni, teda 5 mesiacov po kyrete..:(:(
Ale ja som mala komplikacie po kyrete. Zabudli tam 16mm materialu a ten zvysok odisiel az 5 tyzdnov po kyrete prvou ms a ta teda stala za to! Tak mozno ti dovolia ket aj skor ako po 5 mesiacoch...
Hlavne sa daj teraz dokopy, najma psychicky🙂 drzim palceky, nech uz to nabuduce dotiahnes dokonca🙂

donatela
18. apr 2014

@vlasatica super, ze mate aj mrazacikov! Ale verim, ze ho budete potrebovat az pojdete po surodenca🙂

donatela
18. apr 2014

@lusipe tak toto je on? Dobre, ze si dala foto, vobec ho nepoznam. Po tych 8 rokoch sa kociky uz tusim dost zmenili... Ale tento je fakt pekny! Budes fesi maminka aj s peknym kocikom a urcite krasnou babulkou!

donatela
18. apr 2014

@jalucija u mna tiez bol ms aj po iui aj po ivf slabsi ako standardne, ako pise kako23... Nerob si obavy uz vopred🙂

jalucija
19. apr 2014

@kako23
@donatela dakujem koceny .)

denulkl
19. apr 2014

@bergalm je to na prd ked sa taketo veci stavaju...stava sa to asi len dobrym a silnym ludom,je to nespravodlive.ja rozmyslam ze pojdem do kupelov lucky sa trosku zregenerovat,ty si nad tym nerozmyslala alebo niektora z vas tu?🙂

denulkl
19. apr 2014

@donatela ach jaj to je dlha doba pre nas, to cakanie co bude je naporazenie...ja som dosla este o pracu tak ma doma asi slak trafi 😉

vlasatica
19. apr 2014

@donatela veru som rada ze mame aspon jedneho mrazacika. Hned mam lepsi pocit.ked viem ze ak nahodou teraz nic nebude.tak mozeme ist na Ket. Ale verim ze tentokrat to dobojujeme 😉

nomxxx
19. apr 2014

@dafy veľká, veľká gratulácia rodičom a veľa zdravíčka drobčekovi prajem 🙂

mani23
19. apr 2014

Ahojte babulky ,chcem sa s Vami podelit o moju skusenost v reprofite . 🙂
Po 4 neuspesnych pokusoch v BA 😒 moj manzel mal spermie odobrate operativne a ja som vzdy mala velmi malo vajicok ,takze IVF bola nasa jedina sanca.Bola som velmi presvedcena ,ze v Bratislave spravili maximum a verila som kazdemu slovu, ktore mi povedali.Az na posledny krat kedy nam zacali ponukat vajicka od inych zien atd...a musim spomenut ,ze som samoplatca zijuca mimo SK .takze nas to stalo vsetko velmi vela penazi !povedala som si dost !a zavolala do BRNA .ihned sme sa objednali ako som zistila ,ze manzelove spermie sa daju previest a keby som vedela ,ze sa to da z nemocnice do nemocnice ,dokonca zo Slovenska do Ciech a bez problemov a dokonca len zaplatite sumu a vsetko vybavia za Vas a Vy sa nemusite trapne citit a ist do kliniky vysvetlovat preco odchadzate ma tak povzbudilo ,ze som zacala verit ,ze mame este sancu. 🙂 😉 po prichode do Brna mi zobrali krv a zistili ,ze mam problem ! stitna zlaza ! Tak som sa 6 mesiacov liecila a zacala pripravovat na 5 IVF .( prvy krat v BRNE ) a dopadlo to super . Som 17 tyzdnov tehotna a velmi stastna 🙂 .chcem len napisat ,aby sa dievcata nevzdavali a verili. A spravne rozhodli pre spravnu nemocnicu a hlavne odisli ak sa im niekde nieco nepozdava .. BRNO sa neda porovnat s BA .... Dakujem za precitanie a VELA STASTIA VSETKYM .

bergalm
19. apr 2014

@denulkl no rozmyslala ze tam vyrazime ked sa vratim z Nemecka kedze na dovolenku nepojdeme tak si spravime dovcu aspon takto

denulkl
19. apr 2014

@bergalm moj muz ma tam uz davnejsie tlacil ja som to stale odkladala...ale teraz ked som bez prace tak tam pojdem ked mi to poistovna schvali,ale pri mojich diagnozach s tym nebude problem, aspon si myslim...inak ty si priamo zo senice?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre