Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
7. nov 2014

@haimi urcite bude vsetko v poriadku a za par dni uz uvidite viacej..mala si pekne hcg tak to iste rastie..este skusas testovat?chcela som sa ta spytat co si citila ty par dni po vklade..trocha s v strese z toho ze ma vobec nebolia prsia..

lemoni86
7. nov 2014

@haimi aha.. ze nativ... no je tam isto sanca stale 🙂 ale to by bol zazrak po tolkych rokoch 😀 keby boli dve 🙂 ...ale ako vravis, hlavne nech tam je nieco .. 🙂 Vies co ... mna bolia jeden den tak, druhy tak... dnes ma bolia menej .. ale toto fakt neriesim ..Mozno ta prestanu boliet prsia a coskoro budes objimat misu 😀 .. aj ked toto ti neprajem ,no takto by si aspon vedela ze je to ok 😀 😀 Co sa tyka utz.. nepytala som sa, mam ale z neho fotku tak poslem marcelinovi nech posudi, ak si najde nato cas.. kopu veci co som sa mohla spytat mi napadlo az potom .. ako furt 😠 .. No a za tyzden asi nedojdem, mozno az 21.11. ako ma objednala vtedy, to bude presne za dva tyzdne.. tiez nechcem aby sa to male tolko ozarovalo 🙄

bergalm
7. nov 2014

caute kocky,tak dnes rano o piatej som myslela,ze nevydrzim tak strasne ma bolelo brucho ako na menzes....A oblievala ma horucovitost,som normalne rada,ze ma mama vytiahla do mesta.Stalo sa to aj niektorej z Vas?mne prvy raz a to mam dostat az 16teho kedze 35dc mavam tak neviem

bergalm
7. nov 2014

inak som doutekala na WC a nic troska priesvitneho vytoku,ale ten moze byt aj s Utrosu nie?

lemoni86
7. nov 2014

@bergalm ja mam z toho utrosu vsetko mozno , od priesvitneho po hrudkovity vyteceny liek na nohavickach :D... a dufam ze si to s tym utekanim myslela len obrazne !!!

bergalm
7. nov 2014

@lemoni86 jasnacka sak by mi mm dal akurat odchadzal do prace ja byvam v byte tak som isla vselijako kedze ta bolest bola neuveritelna no proste som si myslela ze sadnem 😀 ,urobim potrebu a bude to tam 😀 a nic....mala som chut si spravit test ak by bol biely supnut Ibalgin a do postele,ale vydrzala som .....Baby je to fakt na nervy........................... 😉

lemoni86
7. nov 2014

@bergalm vydrz !! .. ziadne ibalginy !!! ja som citala kopec takych podobnych pribehov, ze baby niekedy bolelo este viac ako normalna mrcha 🙂) a vsetko bolo uplne ok ... tak sa neboj, lezkaj a ver !!! 🙂 🙂

lemoni86
7. nov 2014

@bergalm resp.. ak mas moznost lezkat vtedy ak ta to tak boli tak to urob 🙂 inac mozes fungovat normalne len sa setrit... proste ako tehula 🙂

haimi
7. nov 2014

@gagirl mna tiez prestali boliet hned po pregnyle. Ty si pregnyl nemala, takze ta tiez nemusia boliet. Zacali ma az tak na 10 den po vklade. Takze vsetko je ok 😉

bergalm
7. nov 2014

@lemoni86 dakujem no ked som lezala bolo to nic moc tak mama ma vytiahla na cerstvy vzduch do mesta a celkom je teraz dobre....nedala som si Ibalgin vydrzala som a uvidim ako bude.Nechcem len lezat to som spravila pri tehu a vidis bolo mi to prd platne...Lezala som 3dni po vklade a povedali sme si s mm ,ze teraz budem mat viacej pohybu,keby to nahodou vyslo ,aby telo bolo zvyknute na nejaku zataz a nedostala znova tu strasnu PREEKLAMPSIU svinuchu!!!

bergalm
7. nov 2014

Jasne,ze nie behat a dvihat a cvicit len prechadzky,viete predtym mi mm nedovolil nic a bola som PN takze som mala len vychadzky a to bolo malo..teraz som nezamestnana nemusim mat strach,ze pride kontrola a tak a sama to citim tak,ze budem robit vsetko opacne ako pri Tehu tak to citim a hotovka 😉 😉 😉

bergalm
7. nov 2014

co sa ma stat ,sa stane a verim mojmu telu 😀 😀 😀 😀

lemoni86
7. nov 2014

@bergalm spravny pristup ! 🙂

gagirl
7. nov 2014

@haimi dakujem..si ma trocha ukludnila..povedala som si ze sa nebudem pozorovat ani na mk chodit..a je to tu..🙂tebe prajem vsetko dobre a uzivaj si tehu..urcite je vsetko v poriadku..🙂

bergalm
7. nov 2014

@gagirl nic sa neboj 🙂 kukni na mna skapinam pomaly od bolesti prsia ma sem tam bolia a svrbia ale to je z Utrosu si myslim,ale tiez to nemam nonstop a presne ja som mala pri tehu take bolesti az dobre 2tyzdne od testu,takze to hod za hlavu z tohoto si ja tazku hlavu nerobim,ved kazde telo je ine 😀 😀 😀 😀

bergalm
7. nov 2014

som to asi zakrikla,znava ma zacina pobolievat brucho 😉 😉 😉 to je asi tym,ze sedim u sestry na navsteve

bambulka2015
7. nov 2014

caute baby,
otazocka, ako pocitate tie dni? Co tu cisla hadzete, su to od punkcie alebo transferu. Vy ste mali vsetky predlzenu kultivaciu? Lebo na mna tie vase cisla asi velmi pasovat nebudu. Ja som mala v pondelok PU a v stredu vklad (6 a 8 bunkace). Mam uz nieco citit ci ako. Ja som mala taku slabsiu hyperstimulku, ale uz od vcera v poho. Prsia ma nebolia vobec, len bradavky, ale to zacalo uz pocas stimulky.
A mne doki napr povedal, ze so setrenim nemam prehanat. Zit dalej ako doteraz. Akurat saunu mam vynechat a behat nemam tak rychlo. Ale kludne mozem aj sportovat atd. Po vklade sme boli s muzikom shoppingovat a na veceri.
No neviem, ja by som neobsedela. A vylihovat tiez nie. Ja normalne chodim do officu. Akurat po punkcii som bola tri dni na PNke, prvy den som aj tak sravila takmer cely v centre, druhy uz sme cely den brazdili po obchodoch a na treti bol ten vklad. Takze, lezat alebo hovka, no na to nebol cas. K´Doc tiez vravel, cim menej sa clovek bude obmedzovat, na to mysliet, vymyslat si vselijake scenare, testovat atd. tym lepsie. Psychika je hovädo.

lemoni86
7. nov 2014

@bergalm ja ked sedim tak sa musim vkuse nejak mrvt, lebo ma to tlaci ... mam povoleny opasok jak sa len da ... najlepsie mi je ked chodim alebo lezim 😕 🙂

bergalm
7. nov 2014

@lemoni86 veru tak ja som tiez uz povolila opasok sak som nafuknuta ako balonik,a to je co povedat kedze niesom ziadne tintitko,ale riadna babizna,ved aj preto nesmiem velmi pribrat 😀 😀 😀 kvoli tej svinuche ,ak by nahodou.................................. 😀

gagirl
7. nov 2014

@bergalm ahoj moja..tak vidis ja uz stresujem ako vzdy..stale si poviem ze uz nebudem ale je to tazke..hlavne ked som na pn a nic take som zatial nerobila..ale lezat som stale nelezala..to sa neda..ine nam nezostava len verit ze je vsetko v poriadku..🙂citam ze mas silne bolesti brucha..to sa embryjko urcite silno zahniezduje
.🙂a diki za podporu..kaslat na prsia..;)

bergalm
7. nov 2014

@bambulka2015 no ja to ratam odo dna ked bol vklad,sice neviem ako presne to je vlastne u mna som po KET a embrya predtym pri ET boli po PK cize aj toto co vlozili,si myslim 😉

bergalm
7. nov 2014

@gagirl presne tak no mam ako pri menzese,no tak uvidim mozno telo vydava signal,ze tentoraz uz necakaj moja nepridem 9 mesiacov 😀 😀 😀 😀

bergalm
7. nov 2014

inak dnes mam celkom dobru naladicku pri tych bolestiach ,az sa sama cudujem,ale to bude asi tym ze som tak akosi vyrovnana aj s pripadnym neuspechom 🙂

bambulka2015
7. nov 2014

@bergalm cize najlepsie by bolo ratat od punkcie, nie? Ved uz v ten den sa oplodnuju. Cize uz vznika novy zivot. Mne napr. kazali prist na krv (cize uplne prva kontrola od vkladu) na 16. den od punkcie. Cize to je vlastne ako v normalnom nepodporovanom cykle, dve tyzdne po ovulacii uz moze byt neico na teste a z krvicky detto.

gagirl
7. nov 2014

@bergalm ano..urcite to tym chce povedat..inak ked si po ket tak embryjko je trocha popredsie este napr.moje bolo 6dnove..lebo ho mrazili alp 6dnove..nechali ho do dalsieho dna este kultivovat..tak asi aj u teba..;)ake embryjko ti vkladali?HB?a pocita sa dalsi den po vklade ako prvy den..tak ty si 7 den po vklade..🙂

bambulka2015
7. nov 2014

no a este jednu otazocku, mozno trosku blbu, hanbim sa ale ujo od Guglov hovori vselico a doc to nespomenul a v mudrom lajstri, co som v centre dostala, tiez nic nie je.
Ako to mate so sexikom. Normalne zijete alebo sa tvarite ako mnisky 😕

mimika1973
7. nov 2014

@bergalm no neviem, ale ked som zostala tehu, tak som rano vstavala cela mokra, strasne som sa potievala, urcite kvoli hormonom 😉
Brucho moze tiez boliet, alebo tahat, aj kvoli moznemu tehu aj kvoli tym vsetkym hormonom co berieme po vklade...a tiez ten pocit, ze pridu kazdu chvilu a nic! 😉
Takze cakat uz len na testik alebo krvicku, lebo vsetky tieto priznaky sa podobaju aj na to aj na to druhe...tazko to rozoznat vlastne...
Hrozne ti drzim palecky mojka! 😵 😵

dorotka66
7. nov 2014

@bambulka2015 bambulka nám povedal dr. že 2 dni pauza a potom môžeš 😀 , ale ja dám väčšiu pauzu...

bambulka2015
7. nov 2014

@dorotka66 dva dni pauza po vklade?

bambulka2015
7. nov 2014

@dorotka66 lebo ako vravim, doc nic nepovedala a na stranke ineho centra, nie toho mojho, som sa docitala, ze po dvoch dnoch od punkcie. O ET tam nic nepisu. Tak po punkcii nebolo nic, v den punkcie som mala bolesti a potom ani nebol cas. Ale po transfere by to nemalo byt predsa skodlive. Ved aj ked zeny normalne otehotneju maju keksik. Casto este ani nevedia, ze su tehotne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre