Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvik1
11. nov 2014

@tinkatinulka ahojky. tak sa hlásim, včerajší vklad dopadol dobre, robil mi ho Marcel, asi sa mu trochu triasli ruky, lebo to chvíľku trvalo (ale mám panvu nakrivo, aj maternicu tak asi preto sa trochu potrápil) 😀 ale nakoniec to zvládol 😉 vkladali mi jednu HB/1 a jednu EB/2. ostala ešte jedna morula, uvidí sa dnes či sa ďalej delí, ak áno, tak sa zamrazí ak nie, tak nič.

benny11
11. nov 2014

@bambulka2015 XB - expandovaná blastocysta, B - blastocysta na 5 deň

kako23
11. nov 2014

@skaredekacatko mne dal gynekológ, po negatívnom hcg po ET som mu povedala, že chcem ísť na hematológiu na vyšetrenie, tak mi dal bez problémov, ešte mi aj odporučil kamaráta hematológa, ktorý sa venuje aj neplodnosti.

ivetahe
11. nov 2014

Ahojte chcem sa opytat pisete niektore o punkcii,to znamena ,ze ET sa nerobi v narkoze ako v inych centrach,lebo v Martine som nic necitila oni odsavaju vajicla nejakym pristrojom ako vysavac...,pisete ,e niektore mate bolesti po punkcii?

kako23
11. nov 2014

@skaredekacatko ešte ma napadlo, ak máš normálnu obvodnú lekárku alebo lekára, tak tí by mohli...aspoň moja bola tiež celkom ochotná, keď som jej hovorila o našej neplodnosti.

ludinka
11. nov 2014

@ivetahe ahoj punkciu teda OPU robia v narkoze, teda nic necitis-bolesti maju niektore zeny par dni potom, predsa len su vajecniky z toho podrazdene....
vinimocne mozu robit OPU aj bez narkozy ale len so suhlasom pacientky- a to v naturalnom cykle ked ma zena len 1 vajicko
ET sa robi bez narkozy a je to bezbolestne

bambulka2015
11. nov 2014

@benny11 ok dakujem. B je blastocyta. Moje nervy, to som si mohla aj sama domysliet 😀 😀 😀 😀

ludinka
11. nov 2014

@skaredekacatko-skuks sa objednat aj bez vymenneho listka, povedz ze ti to doporucili v brne

skaredekacatko
11. nov 2014

@kako23 ale gynekologicka je super len toto ze by rada ale ze to nevie odvovodnit ale na endokrinologiu mi dala . Mame jedneho dokiho v okrese a ten posudi ci ma zoberie alebo nie. No fakt fasa

zabka1124
11. nov 2014

Ahojte kočky🙂! Ako vidim, tak celkom dobre zastavujem s tehu vlacikom a busom🙂! Ja som vedela, ze sa pridate🙂! !Babenky tymto vas chcem všetky povzbudiť, chcem aby ste sa držali zubami-nechtami🙂!
A babenky, ktore spinite, tak ja spinim a krvacam na striedacku od 6tt, 2x pohotovosť, ale babo je ok, len mam hematon+utrogestan! Mna nechali a PN zatial az do 12tt! Zle mi neni, len ked som hladna, unavena jak pes, ale vydrzime🙂🙂!!
Babenky tehulky, cakatelky na // a tie co stimulujete, , strašne mooc na vas myslime a tesime sa z kazdeho uspechu!!!

bambulka2015
11. nov 2014

@ivetahe presne ako @ludinka pise. Punkcia, cize odobratie vajicok, je v kratkej celkovej narkoze. fakt velmi kratko, 15-20 Minut. S bolestami je to rozne. Ja som mala hned po prebrati bolesti na zomretie. Ale dali cipky a bolo po bolesti. Baby co boli so mnou na izbe a este dve ine, co boli so mnou na transfere, tie nemali ziadne. Ja som ale potom uz ziadne bolesti nemela, len taky tlak, predsa tie vajecniky boli napucane. Ja som mala aj OHSS ale velmi slabu. Po OPU mozes mat aj slabe krvacanie, preto v mojom centre po OPU davaju aj vlozku. OPU moze byt aj bez narkozy, ale to je fakt len vynimocne a so suhlasom.
EmbryoTransfer je bezpolestny, za ziva a za dve minutky vybaveny. POtom si polezkas hodinku a mozes ist domov. 😉

kako23
11. nov 2014

@skaredekacatko a dlhoročná neplodnosť nie je dôvod?
ja Ti odporúčam súkromnú kliniku v Martine http://www.hemomedika.sk/ a dr. Chudej, myslím. Je v pohode lekár, popýta sa a vyšetrí kompletne všetko...a sestrička je úplne úžasná, milá osôbka, ktorá sa snaží objednať baby s neplodnosťou čo najskôr. skús si vybaviť mailom s lekárom z Brna, aby ti odporučil hemato a potom s tým choď k obvoďákovi.

bergalm
11. nov 2014

@dorotka66 chod cim skorej k lekarovi,ja som mala vzdy dobry tlak no v tehotenstve v 6mes.sa mi zvysoval az som dostala PREEKLAMPSIU a v 7mes.som o dieta prisla.Po porode sa mi upravil ale v ziadno pripade by som uz neriskovala

bergalm
11. nov 2014

@skaredekacatko mne ten listok dala obvodna lekarka na zaklade 2potratov

bergalm
11. nov 2014

@ivetahe dakujem caka ma teraz krv 😝 tak snad to bude fajn

dorotka66
11. nov 2014

@bergalm Ďakujem bergalm, presne som si pamätala, že som to niekde u Teba zachytila. Určite zájdem k lekárovi a budem mať v robote tlakomer, aby som si ho vždy kontrolovala. Dnes ráno bol v pohode, je to divné ale mne sa teraz hýbe smerom hore večer. a aj teraz cítim hlavu, takže určite nie je hviezdny....Brala si dopegyt, alebo niečo iné?

crazybabenka
11. nov 2014

baby....taká intimčo otázka.....koľko pred opu si treba dať manželské "voľno" 😀 😀 😀

bergalm
11. nov 2014

@dorotka66 ano nasadili mi ho hned v nemocnici pokial som bola este tehotna najvyssiu moznu davku ,aku mi mohli dat ,no tlak skakal hore-dole a po 3tyz. Klarka zomrela.Je to prvotny signal,ze nieco nieje o.k.Veru ja som si ho kupila v Nemecku a to budem merat kazdy den aj 3krat......

bergalm
11. nov 2014

@dorotka66 ale mne Stelcl naordinoval aj Clexane pichat pocas celeho tehu moze a nemusi pomoct teda ak bude test pozitivny co teda JE 😉 😉 😉 😉 a okrem toho moj gyndos tu na SK hovoril,ze aj Anopirin nasadi,tak neviem,viem len to,ze pokial bude vsetko tak ako ma, musim sa vyhybat velkemu mnozstvu soli,min.vody a nieje dobre,aby som vela pribrala 😝 a v kuse si merat tlak

bergalm
11. nov 2014

@dorotka66 ale sam mi Stelcl povedal,ze na nasom mieste by do toho nesiel len tak bez nicoho preto som suhlasila,ze ten Clexan budeme pichat

bambulka2015
11. nov 2014

@crazybabenka 4-5 dni. Podobne ako pred spermiogramom. Nejde ani tak o nas zeny ale o tie spermosky.

kako23
11. nov 2014

@crazybabenka kuk sem: http://www.reprofit.cz/jsem-pred-lecbou-ivf, v RF odporúčajú 2 dni 🙂

crazybabenka
11. nov 2014

@bambulka2015 fúúú keď mi ujo Marcel nepovedal kedy by malo byť opu ....do kelu 😒

dorotka66
11. nov 2014

@bergalm moja ja som po II IVF, 6 vklad a vždy som si pichala Clexane, raz dokonca asi 8 mesiacov. Teraz pichám Clexane a beriem Dopegit....Inak ten tlak meriam na seba neštandardne 3x denne. To som nikdy nerobila. Ale nechcem nič riskovať. Držím Ti veľmi palce, pozerala som si PREEKLAMPSIU a v prípade vysokého tlaku je tam veľké riziko. Ty ho mávaš aj mimo tehu vysoký? Ja ho mám zistený už 20 rokov a liečený asi 10.

bambulka2015
11. nov 2014

@crazybabenka a aky mas protokol?

crazybabenka
11. nov 2014

@bambulka2015 fúúú asi krátky (soft stimuláciu) 😀 😀 😀 zajtra idem na kontrolné sono a pichám prvý orgalutran....mám ich 3

dorotka66
11. nov 2014

@bergalm a akú dávku picháš? ja zatiaľ len 4

elienocka
11. nov 2014

@bergalm krasne ciarocky gratulujem 🙂 🙂 🙂 😉

bambulka2015
11. nov 2014

@crazybabenka kolky den uz stimulujes? Lebo viem, ze na SK a CZ su tie kontroly inak ako tu v DE. Ja som mala tiez kratky. Myslim, ze som to pisala nedavno tebe. Od tretieho dna po zacati kramov som si zacala pichat. Prva kontrola u mna bola ale az na 8. den. Vtedy mi urobil utz a zobral krv a poobede mi volala sestricka, ako dalej pichat. Davky upravuju podla vysledkov krvi. U mna sa ale nic nezmenilo. Inak ja som tiez prve tri dni pichala len Gonal a az potom Orga a Luveris, vzdy po polke injekcie. Preto aj s tou bublinou v tom Orga je to vlastne jedno, lebo ak mas pichat len polku, tak ta druha polka uz ziadnu bublinu nema. Dalsiu kontrolu som mala myslim na 11. den. Doc vtedy povedal, ze uz je to ok aj dost peknych jajok, uz v ten vecer som si mala pichnut tu na ovu, potom je jeden den pausa a na dalsi den opu. Ale kedze moj muz mal priletiet az den po tom ako on chcel dat opu, tak sme to posunuli o dve dni (ano aj to sa da, obry odbornik to vie odhadnut) a vyslo to super. akze kludne sa ho opytak ako to vyzera a nejaku pribliznu prognozu.

crazybabenka
11. nov 2014

@bambulka2015 pichám od 2DC....včera kontrolné sono 8DC....ďalšie na 10DC ....vo štvrtok sa už asi dozviem viac....resp. možno mi stihne zavolať aj v stredu....ale veľmi tomu neverím.....lebo na sono idem až o 16,45 a ony robia do 17tej.....ale tak som v dobrých rukách doc. Tomáša.....tak hádam nič neprešvihnem 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre