Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
16. nov 2014

@ivka3901 no mna to nenapadlo no ale nechcem tam neist tak teraz neviem ze ako.

karinaz
16. nov 2014

Cítim sa ako úplná chudera... Dnes, po našom 3 neúspechu, som sa dozvedela, že mužov mladší brat čaká dieťa... Manžel mi to nepovedal, aj ked to vedel... Cítim sa fakt úplne hrozne. Zároven viem, že to sem nepatrí, ale som naozaj taká neschopná, že nedokážem donosiť dieťa???

nomxxx
16. nov 2014

@karinaz zbytočné Ti písať, že nie si chudera, všetky sme si tým obdobím prešli ☹, ale chce to veľa plaču, aby sa napätie uvolnilo a zasa zdvihnúť hlavu a pokračovať v snažení, raz sa to musí podariť a určite aj pre teba je nachystaná malá dušička, ktorú donosíš 🙂 držím palce 🙂

crazybabenka
16. nov 2014

@karinaz nesmieš si to takto pripúšťať.....a už v žiadnom prípade nie si chudera.....hlavu hore

crazybabenka
16. nov 2014

tak baby podávam info.....OPU mi robil Marcelko 😀 😀 😀 snažil sa ....vytiahol 15oocytov.....zajtra volať.....koľko sa oplodnilo.....zajtra má tiež službu on 😉

dalida
16. nov 2014

@karinaz no to sme na tom podobne ☹ Manzelov najmladsi brat (18 rocny) ani nevie poriadne ako a bude otcom... A my sme na cakacke... Neviem vynosit dieta...
Moje najdrahsie, mam neskutočny srdce bol. V noci som sa rozkrvacala... velmi, rano mi na pohotovosti povedali, ze z bubulinky ostali len ciastky... Na obed ma vykyretovali a teraz som prisla domov 😢 😔

tlucka
16. nov 2014

@karinaz Dovolím si povedať, že takéto pocity prežíva každá z nás, ktorá sa už nekonečne dlho snaží... Tie pocity sú úplne normálne. Ale treba zdvihnúť hlavu a ísť vpred. Raz sa to určite podarí, len ešte nie je ten správny čas. 😉
Ja som mala taký trošku smutný včerajší deň, boli sme pozrieť bábätko naj kamošky a ďalšia naj kamoška nám súčasne oznámila, že čaká už druhé. Chvíľku mali spolu typickú mamičkovskú debatu, a ja som si uvedomila, že akosi do "našej partie" ako bezdetná už nepatrím. ☹ Ale uvedomila som si, že oni nemôžu za moje zdravotné problémy, stoja pri nás v našom IVF boji a podporujú nás vo všetkom. A ja pevne verím, že počas ich trojročnej materskej sa k nim pridám a aspoň nejaký čas budeme kočíkovať spolu a zdieľať spoločné mamičkovské problémy 😀 😀 😀

diska
16. nov 2014

@dalida velmi mi je to luto,v ktorom tt sa ti to prihdilo? davali ti vsetky veci ohladom reprodukcnej imunologie?
teraz to treba neako zvladnut aj ked je to neopisatlene tazke ☹

tlucka
16. nov 2014

@dalida Je mi to nesmierne ľúto... ☹

diska
16. nov 2014

@crazybabenka super cislo 🙂 aj uz vedali kolko je zrelych ci vsetky su zrele? 😉

lemoni86
16. nov 2014

@dalida ach, tazko sa hladaju slova utechy..drz sa mojka 😢

skaredekacatko
16. nov 2014

@karinaz hlavu hore raz sa nam to podari ja som este ani dve kolajnicky na teste nevidela ☹ tiez mam.niekedy take stavy ze preco ja ale potom si poviem hlavu hore ideme do boja raz sa to podari.

lemoni86
16. nov 2014

@diska ako sa mas? Vytok uz presiel ci?

lemoni86
16. nov 2014

@crazybabenka paradne cislo...to uz musi vyjst..drzim palce 🙂

crazybabenka
16. nov 2014

@diska neviem moja....Marcel mi len povedal....že je ich 15 a že je s nimi spokojný.....viac budem vedieť zajtra

crazybabenka
16. nov 2014

babule....taká otázočka....dokedy ste špinili? ....ja som bola "hotová" cca o pol 9....a ešte stále špiním

diska
16. nov 2014

@lemoni86 ahoj,no tak momentalne je to ok ale len lezim ,snazim sa len tak nic nerobit a u teba je vsetko Ok?

diska
16. nov 2014

@crazybabenka ked je spokojny tak to je dobre on je sikovnik 😀 Ja som po kazdej punkcii spinila inac ,niekedy aj 3dni,inokedy bolo do rana potom.

lemoni86
16. nov 2014

@karinaz bohuzial tak to je, jednym to ide bez problemov, dalsi to musia len sledovat pokial pride na nich rad...ja som pred ivf bola na stretnuti kamaratov s mm, asi zhruba 7 parov, vsetci sa snazili o mimi neskor ako my ..su tomu 3 roky a uz maju deti...na tom stretnuti tie deti mali pri sebe, od 1 po 14mesiacov ...vies ako mi asi bolo..teraz sme spolu boli znova a ja som uz bola tehotna...treba verit, chvilku ta to bude boliet, treba to vydrzat..usmeje sa stastie aj na teba..drzim palce

lemoni86
16. nov 2014

@diska tak super ze ti to preslo..len lez..ja, ked si si vsimla som v nemocke, vytok stale mam a pridal sa k nemu aj taky priesvitny jak voda pomaly, ale ze to vraj v tehu byva...dr mi na ten zafarbeny vravela to, ze mozno nejaka cievka povolila, ale ze to vyzera dole ok..v utorok budem vediet viac

diska
16. nov 2014

@lemoni86 tak hlavne,ze je vsetko OK a v utorok ,budu len dobre spravicky,si aspon oddychnes v nemocke 😉

sarasota
16. nov 2014

@dalida je mi to nesmierne luto ,drzkaj sa.

yanni
16. nov 2014

@lemoni86 no ty si cislo. Das si sumak 😀 😀 😀 😀 Jaternicka sa nema zapijat. zenoooooo. A sa ani necudujem, ze ta prefutrovalo 😀 ale vdaka bohu, ze je mimco v poriadku 😕

@crazybabenka ja som nespinila vobec.Ani po OPU, ani po ET ani nikdy.

bambulka2015
16. nov 2014

@crazybabenka ahoj. Tak uz to mas za sebou? 15 je dobre cislo. Tak nech sa vsetky pekne oplodnia aby si mala aj na nanuky 😕
Inak ja som tiez nikdy nekrvacala ani nespinila, ako pise babenka vyssie.

Inak baby, mna furt boli brucho. Cez den mam take stavy, ze nic, trosku, potom velmi, zase nic a tak dookola. Musim hned, ked ma nutka, ist na wecko,lebo ked drzim, tak ma zacne boliet brucho ako na kramy. S kazdou kvapkou bezim na hajzel. Uz mi to ide na nervy. V noci nespim takmer vobec, tiez behat na wecko, lebo potom bruchabol. A v noci ma boli brucho viac ako cez den. A na chrbte nemozem lezat vobec, lebo potom mam uz bolesti ako v prvy den kramov. Mna z toho uz svihne.

lemoni86
16. nov 2014

@yanni jak nema zapijat...cistou vodou snad hej 😀 ...nj ten sumak to poriesil...a tomu ver ze ma precistilo 😀 😀

bergalm
16. nov 2014

@dalida joj moja neskutocne mi to je luto velmi 😔 😔 viem,ako sa citis ,myslim na Teba....

bambulka2015
16. nov 2014

@lemoni86 inak, ty si tu hurku fakt zapila sumivym ceckom? 😀 😀 😀 😀 Ja umrem. Tak ja osobne neviem, ci sa moze a ci nie zapijat, u nas doma ked bola jaternica tak sme to jedli s varenymi alebo pecenymi zemiakmi, cervenou repou nalozenou, kyslou uhorkou a kyslim mliekom/zakysankou. Ina kombinacia, co? 😀
Ino to moze mat nieco aj s tym sumakom ale aj nemusi. Mozno, ze telo koli hormonom atd. inak reaguje.
No sranda to urcite nebola, ale aspon si mala riadny detox. Mimco bude rast v "sterilnom" prostredi 😉

lemoni86
16. nov 2014

@bambulka2015 no moja zvykaj si 😀 ...pokial nekrvacas tak sa neboj...bolesti ku tehu patria..no 😀 vytok nemas ziaden zafarbeny?

lemoni86
16. nov 2014

@bambulka2015 ako v zivote sa mi toto nestalo ...:-O ... A som ani nevedela ze sa to nemoze...nj ta detox kvalitny..😀

kukulik30
16. nov 2014

@dalida ☹ ☹ ☹ ☹ nemam slov ...je mi velmi velmi luto 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre