Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bambulka2015
30. dec 2014

@bergalm na nemam nijake extra chute. Len ed mi to tie dva tyzdne bolo zle, tak ma natahovalo z kavy. ale od vcera mi znova zacala chutit. Ale davam si len jednu na ranajky a viac uz nie. Staci mi ta jedna za den.
Mne co teraz extremne chuti je makovnik 😀 Ale inak jem vsetko ako keby nic nebolo. Tiez ma dva-tri sni palila zaha asi zo vsetkeho, ale ako tie nevolnosti presli, tak preslo aj to.
Ja v pohode jem uz od 24. kazdy den stale kapustnicu aj klobasku aj cesnak. Az sa pomaly cudujem, ze mi ta kapustnica este chuti. Ale vcera sme ju uz dojedli. Dnes sa dojedia posledne zvysky a zajtra ukucht muz konecne nieco nove.
Jaaaaj ozaj, zaha ma palila najviac z tmaveho chleba. Nemusel byt ani celozrnny, stacilo ze razny a velmi tmavy.

bergalm
30. dec 2014

@bambulka2015 no ja som mala taku bledoruzovu nie moc ,ale ostala som ok kedze ta cytologia troska zastipala ,a Tebe dokonca robil sono zospodu takze to moze byt.Mne robil sono na brusku asi nechcel uz zbytocne do mna sparat po tej cytologii a pravdupovediac som bola prekvapena a aj rada,ze cez brucho to spravil aj s peknou foto.No uvidime 7.1.bude merat NT sijove riasenie ci cez brusko al. zo spodku

bambulka2015
30. dec 2014

@bergalm no aj mne bude robit to sijove, tak som zvedava, ci este stale zo spodu alebo uz cez brucho. Uz by mohol aj cez brucho, uz mi staci to sparanie. Aj ked ono to neboli ale vzdy mam taky blby pocit pri tom. Ale zase nejak ine ako pri sexe to tiez nieje. Rovno k babu sa nema ako dostat.
A uz ti skontroloval aj prietoky. Som sa vcera cudovala ako to krasne na tej obrazovke bolo vidno. Krpcek bude asi hyperaktivny, stale sa vrtel.

bergalm
30. dec 2014

@bambulka2015 este nie nekontroloval no o sexe mi zatial len snivame ,ale teraz sa dokiho spytam,ci by sme uz mohli my radsej pockame,vies aj pri 1 Tehu sme mali uplne zakaz sexu takze mm mi povedal,ze radsej pockame ako keby som mala zacat krvacat a pod.

bambulka2015
30. dec 2014

@bergalm oh tak mi v pohodicke kksikujeme. aj kazdy den 😀 Len teraz si dam trosku pohov, nech to spinenie prejde. Kedze som nemala problemy, tak som sa nad tym nejak ani nezamyslala. my sme mali sexik dokonca hned den po ET 😕 Este som vravela muzovi, ze ci to vobec mozeme a on na to, no to sa pytam aj ja. Ale so ked sme uz boli v tom najlepsom, no prestat? 😀 😀 😀 😀 Ale samozrejme ziadne divoke orgie, len take pianko. A pokym dok nieco nezakaze alebo nebudem mat nejake problemy, tak si to zatial budem vychutnavat, pokym nemam brucho.

dorotka66
30. dec 2014

@bergalm tak to ja som chcela vysadiť kávu kvôli tlaku a tešila som sa, že mi nebude chutiť a stále chutí. aj caro som si kúpila, ale to je bléééé. no a cibuľu a cesnak ja môžem. včera som si dala na pizzu dvojitú dávku baraních rokov 🙂 a denne zjem niečo poriadne pálivé. smejeme sa, že budeme mať dráčika.
@bambulka2015 aj u nás sa robia stery, ale mne ich dr. robila tesne pred ivf, tak neviem či ma to neobíde 😉 inak mne vadili aj keď som nebola tehu, určite z nich môžeš krvácať, sú také drastickejšie 😉 aj ten náš je presne na 11 tt + 5 dní dnes

bambulka2015
30. dec 2014

@dorotka66 juuuj to ja ani neviem ci mi stery robili v centre. Ale teraz moj gyncar robi vsetko tak ako pri normalnych tehotenstvach. mam v knizke sice ze po ICSI ale berieme to obaja sportovo. Mozno som aj preto kludnejsia, lebo ja sama ziadne zdravotne problemy nemam. Sice mi povedal, ze mozme terminy davat aj castejsie ako pri normalnych tehu, ale ja si myslim, ze to je skor preto, ze som privatne zdravotne poistena a moja poistovna preplati bez mihnutia oka vsetko aj jemu aj mne a tie zakonne poistovne, podobne ako na SK, len urcite mnoztvo utz a prehliadok co su povinne. Samozrejme ak su nejake problemy, tak to preplatia ale aj ty nieco navyse chces, tak si to musis zacalovat sama. Mne preplati moja vsetko aj 3D 4D a neviem co este vsetko.

dorotka66
30. dec 2014

@bambulka2015 no to máš pravdu rozhodli sme sa pre tie individuálne ultrazvuky a tie si platíme sami. ale to je jedno. na Slovensku sú len vysoké dane a odvody 😀 a ak chceš niečo naviac pekne si zaplať. ale mám dobrého zamestnávateľa a ten mi tiež niečo preplatí 😉

diska
30. dec 2014

ahojte dievcata,pisete tu o chutiach ,tak mne chuti vsetko a hlavne take ako horcica,kecup,ajvar,chren,niekedy vsetko pokombinujem naraz,potrebujem vela chuti 😀 U mna je to tak,ze som schudla 6kg ale ja mam dodrziavat speci rezim koli IR,inac je to pohoda mozem jest vsetko,niekedy zacinam rano kinder buenom lebo by ma slahlo od hladu,to ked mi velmi klesne cukor.No a zaklad je ,ze musim jest casto a aj vecer okolo 22 h este nieco male.

dorotka66
30. dec 2014

@diska to je ten lepší stav 🙂 aj mne chutí a veru čím výraznejšie chute tým lepšie. a diska ty už máš tiež knižku? ozaj čo je IR?

diska
30. dec 2014

@dorotka66 to je inzuliova rezistencia,takze aj ista tehotenska cukrovka,tak ma sleduju od potvrdenia srdiecka.Mam uz knizku ,mne ju dala doktorka v 12tt,ze skor nedava.
Nepodrebujem jest vela ale len rozhne chute,zo vsetkeho si zobnut a take strasne kysle zelene jablka kupujeme v bille,to mi strasne chuti 🙂

dorotka66
30. dec 2014

@diska aha to som nevedela 🙂 mne chutia ryby, ale tie mi vždy chutili. práve riešim silvestrovské menu a bude rybacia paštéta 😀 mne odbery ešte len budú robiť 12.01. takže to sa uvidí ako dopadnú 😉 ale nie som hviezda čo sa týka zdr. stavu....

diska
30. dec 2014

@dorotka66 jaj ryby aj mne strasne chutia ale citala som,ze ani s nimi netreba tiez prehnat,tak sa snazim kroti 🙂

gagirl
30. dec 2014

@speranza1 ahoj moja..citam ze ti nasli hematom..tak ti drzim palce nech sa cim skor vstrebe hnusak a nech vas neotravuje.🙂.ako sa taky hematom lieci?len kludom na lozku alebo beries aj nejake lieky?odvtedy co si pisala ze si krvacala si uz potom nekrvacala ze?..nechceli si ta nechat v nemocke kvoli tomu..ci to nerobia?JA sice taketo problemy nemam..zatial vsetko v poriadku co sa tyka gynekologickych veci a krpceka..ale ja som este stale chora este od vtedy ako som pisala..a nakoniec som skoncila na atb lebo sa to zhorsovalo..takze beriem zinat od dnes..vraj sinusitida..Branila som sa im ale ze lepsie brat ked treba ako neprelieceny zapal..co uz..verim ze krpcek bude ok..🙂

gagirl
30. dec 2014

@crazybabenka ahoj moja..je mi luto ze si zasa prezivala nelahke dni a urcite si aj dufala ze co ked...ale asi si prekonala biochemicke tehu..ze?Ozaj ty si potom ako si zacala krvacat nesla ani na odber krvi?Ale nabuduce to uz urcite vyjde..musi..posledny mrazacik zabojuje aj u vas..urcite.)

gagirl
30. dec 2014

Kocky moje este sa chcem opytat tie co ste brali crinone ako ste vysadili?nie je vas tu sice asi vela..lebo citam ze vascinou beriete utros..DR.sice pisal ze brat minimalne do konca 10 tyzdna a potom vysadzat..Len ja ho beriem len 1 denne..takze neviem..asi mu napisem..nasmu doktorkovi Stelclovi🙂

franzziska
30. dec 2014

dievcata zopakujem otázku...nepodarilo sa mi najst ...je tu niektora ktora na kontroly pocas stimulky nechodila do Brna ale k svojmu gynekologovi? dakujem

nelly3
30. dec 2014

@franzziska
ja som tak chodila preco? a urcite aj viacej bab tak robi.

crazybabenka
30. dec 2014

@franzziska aj ja som chodila k svojmu 😉

gagirl
30. dec 2014

@franzziska ano..ja..myslis pocas stimulky?

speranza1
30. dec 2014

@gagirl to je dobre ze sa liecis.. Je to lepsie ako ohrozit babo.. Ja beriem k tym liekom z rf este duphaston, ascorutin a pri silnom krvacani dicynone injekcie... Krvacala som velmi naozaj masivne s krvnymi zrazeninami cca 3zo mna vysli.. Ja som uz myslela ze to bambulky vzdali ale utekali sme na pohotovost a boli tam.. A ano chceli si ma tam nechat,ale ja som odmietla a poctivo doma len lezim + wc a sprcha....no a potom som ca 3-4- dni spinila,potom nic a presne o tyzden znova krvacanie, znova pohotovost, znova tam boli este bambulky... Ale dr. Uz nevidel hematom a hned na druhy den som bola u mojej gyndosky a ta tam videla obrovsky hematom, kt. Obklopuje cely jeden plod... Takze prisny kludovy rezim doma... V nemocke by mi nic ine nedali, len to co uz uzivam... Zatial dva dni znova nic nespinim, ale u mna to pride z nicoho nic bez bolesti, bez krcov.... Modlim sa nech sme v poriadku... Je mi troska luto, ze si nemozem tehu uzivat ako ine tehulky..... 😝

haimi
30. dec 2014

@gagirl ja mam crinone, ale vysadzam ho podla seba, aby som douzivala celu krabicu 😅 . Do cca 11+4 som brala denne, potom 4x kazdy druhy den, 3x kazdy treti den. Finalne vysadim na konci 14tt.

gagik
30. dec 2014

@gagirl ja som ho brala do konca 12 tyzdna, vysadila som ho zo dna na den, doporucil mi to tak dr. Otevrel a bolo to v pohode.

gagirl
30. dec 2014

@speranza1 ach moja..ty si naozaj tie vase babatka musis vybojovat aj teraz ked uz sa konecne zadarilo....je mi to luto ze si to este stale nemozes uzivat...Vela kociek ma hematomy a ktovie z coho sa tvoria...ale ja verim ze coskoro hematom zmizne a budete si to konecne moct uzivat..Urcite je to tazke stale len lezat ale ty si silna kocka a vy to date..urcite bude vsetko v poriadku..drzim vam vsetkym trom palce a myslim na vas..nech vam dni rychlo utekaju a je vsetko o.k..drzte sa🙂

tixx
30. dec 2014

@franzziska ja som tiez chodila k svojmu gyndosovi 🙂 pytaj sa,ak ti mozem nejak poradit 🙂

franzziska
30. dec 2014

@tixx
@gagirl
@crazybabenka
@nelly3

dakujem ste zlate...niekedy sa spravy stracaju v tej velke kope messages 😀 😀 😀 ..alebo aj IPcka som si vsimla ze niektore prosto nedojdu 😕 😕

gagirl
30. dec 2014

@haimi aha..tak ty si si to takto pekne sama naordinovala..🙂ja som tiez rozmyslala ze dobereim cele balenie co mam..len som nevedal ci vysadit postupne alebo zo dna na den..napisem este dr.co on na to..dakujem ..A ako sa mate?vsetko o.,k?..

gagirl
30. dec 2014

@gagik dakujem.🙂.tak uvidim ako to spravim..ci postupne alebo doberiem kazdy den do konca 12 tt denne..

tixx
30. dec 2014

@gagirl cau moja, ja som sa pytala Stelcla, ako to je s vysadenim Crinone, povedal,ze mam len dobrat to,co mi predpisal. takze som ani davku postupne neznizovala, proste ked mi doslo balenie, na dalsi den som si nedala a bolo to ok 🙂

gagirl
30. dec 2014

@tixx ahoj Lucka.🙂hej?..no tak to spravim asi aj ja tak a hotovo..🙂ako a mate s krpcekom?uz veselo kopka ze?uz urcite viete aj pohlavie..prezradis??..🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre