Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
9. jan 2015

@falin dakujem moja draha 🙂

motiv
9. jan 2015

ahojte dievcata, vsetko dobre v Novom roku, hlavne stastne tehulkovanie kazdej z vas.
Vcera som bola na dalsej kontrole a zazila som sok, cakam jednovajecne dvojcata! Chceli sme 1 dieta, preto mi vzdy vkladali len 1 embryjko a teraz toto...

diska
9. jan 2015

ahojte dievcata,vcera som mala zly den,tak som vystresovana pisala vecer mojej gyn.co sa mi stalo a hned mi odpisala,ze mam prist rano na utzv,drobcek tam skackal,robil kotrmelce tak som sa trosku upokojila.
@gagirl dakujem ,ze si mi vcera vysvetlia ohladom tej infuzky a snazila si sa ma upokojit 🙂

ingrid0105
9. jan 2015

@motiv gratulujem to je uzasne 😀 no prirodaje mocna carodejka 😵 😵 😵

ingrid0105
9. jan 2015

@diska som rada ze si sa upokojila a babenko je v poriadku 🙂

diska
9. jan 2015

@ingrid0105 este to stale vstrebavam ale tak ak by sa bolo malo nieco stat zle ,snad by sa uz bolo,tak dufam,ze je vsetko zle prec.

dorotka66
9. jan 2015

@diska to som rada, že ste ok. včera som začala pracovať, tak som nemala veľa času čítať koňa 🙂 Ja mám pre zmenu pod nosom herpes ☹ , ale ten mávam z alergie niekoľkokrát v roku...

bergalm
9. jan 2015

@dorotka66 ahoj tak si to zverejnila supeer,ja sa citim fajn akurat sem tam pobolieva v podbrusku a zle mi je stale dufam,ze to ustupi v najblizsej dobe 😝 mame podobne cisla z merania no ja som o par dni popredu od Teba ale verim,ze to bude u vsetkych dobre 😉

speranza1
9. jan 2015

@diska a co ti bolo vcera?

diska
9. jan 2015

@speranza1 bola som na infuzke a ako mi tiekla,tak sa tam zrazu objavila bublina,prazdno v tej hadicke,asi 8cm vzduchu ,vsimla som si to az ked bolo neskoro,tak mi ten vzduch vosiel do zili,dostala som paniku,ze co sa bude diat. 😝

speranza1
9. jan 2015

@diska ach jaj tak to by som sa aj ja zlakla... Tak a mne je dnes 1x na vracanie... Ale poriadne... Do toho ma boli hlava, brusko, spinim a aby toho nebolo malo tak aj hrdlo a nos... Joooj dnes mam ja zly den.... 🤐

dorotka66
9. jan 2015

@bergalm veru to bude skvelé, keď ich porodíme pár dní po sebe 😀 inak my sme veľká firma, tak sa to ešte bude dlho rozkrikovať a hlavne, keď sa niektorí nevedeli dožiť.... 😀
@diska no ti poviem paráda, to by som neverila, že sa ti v nemocke, resp. zdr. zariadení môže stať niečo také 😠 , ale super , že je to preč a bez následkov.

diska
9. jan 2015

@speranza1 vies co,mne zacina byt teraz na vracanie akosi casto a to mi do teraz nebolo,rano som pri aute fucala aby som sa nepogrckala 😀 ja som asi neaka naopak.Brusko aj mna pobolieva casto.Na hrdlo skus eaptisan ak zvladas a to zle spinenie asi musis len prelezat a snad uz skoro bude dobre.

@dorotka66 mne sa furt nieco stane asi pritahujem katastorofy.snad je to bez nasledkou a ten vzduch sa neako vstrebal ,netusim ako telo na nieco take reaquje.

speranza1
9. jan 2015

@diska no ved ani mne doteraz nic nebolo az teraz na konci 9tt

diska
9. jan 2015

@speranza1 mne je zle az teraz v 16tt 🙂 hovorim,som cela naopak.

speranza1
9. jan 2015

@diska urobila som si citronadu... Troska mi pomaha...

diska
9. jan 2015

@speranza1 mne pomaha hlavne pepis ,lenze s tou nemozem prehanat a po citrusoch mam pupaciky ,ale obcas si aj ja dam citronadu.

diska
9. jan 2015

@speranza1 😀 😀 😀 pepsi

santeema
9. jan 2015

@diska nic si z toho nerob, ja som v 16tt tiez a pre istotu mi je zle od zaciatku🙂. uz by to malo davno prestat a musim byt velmi opatrna co zjem a kolko. stale mam v zaludku"olovo"🙂. a to pri prvom dietati mi abolutne nic nebolo, ziadne chute, alebo envolnosti. tak nechapem, ale co uz🙂

franzziska
9. jan 2015

dievcata ak kontrola při stimulacii vychadza na vikend, vezmu ma v ten den, robia to?

bambulka2015
9. jan 2015

cafte zenule. stastny novy rok prajem. Nestiham 😕 😠

Ze pepsi 😀 😀 😀 😀 Tak mne zacalo byt zle tak poriadne v 8.tt a trvalo to dva tyzdne. Pomahala len cola a slane tycinky. jedla som len polievky.
Potom pokoj az do minuleho piatku. Zase mi je zle ale uz som prisla na to ako na to 😀 Nie je to to typicke, ja musim len furt nieco jest. Malickosti ale medzi jedlami nesmu byt hodiny prestavky ako v normalno pripade. Inak mi zacne byt nevolno v oblasti zaludka. Tak papam tri jedla normalne a medzitym ovocie, nejaky salatik (zeleninu), odhryznem z hlaba atd. Nic velke, len malickosti.

mimika1973
9. jan 2015

@motiv super spravicka! Tento rok bude asi rok dvojciat, lol! 😉 😀 😀
A v ktorom si tyzdni uz? Na prvej kontrole nevideli 2 babetka este len teraz?
Mali ste vlozene ake embryjko, jedno, v akom stadiu? xb, hb, b, eb..?
No stava sa dost casto, ze jedno sa rozdvoji a su z toho 2! Muselo byt velmi kvalitne a silne embryjko.
Tesim, tesim... 😉 Kolke toto bolo vase IVF? v Brne tiez?

mimika1973
9. jan 2015

@speranza1 oddych speri! a nevolnosti trosku prejdu 😉 To spinenie je inac o drzku, ale potom by to uz malo byt ok v priebehu dalsich tyzdnov, mesiacov! À le treba opatrnost, to jo! 😉

mimika1973
9. jan 2015

Jaaj, baby, je mi nanic z tejto zloby! Co sa to tu deje, v Parizi, este ze tam nezijem! akurat to kuk v TV, hrozne nieco tito jebnuti extremisti!!! 😒 ☹

motiv
9. jan 2015

@mimika1973 no az taka nadsena nie som :-/ S tymto sme vobec, ale vobec neratali:-/ Neviem si to ani len predstavit uff.
Ja som mala 1 xIVF v GF v BA + mal byt KET lebo som mala 4 mrazene, ale mi volali den predtym, ze sa vsetky pri rozmrazovani poskodili ci co, takze nic. Potom sme uz sli do RF v Brne, tam 1 xIVF, 1 xKET a druhy KET vysiel, bolo to 1 emb. - blastocysta HB/2. Toto sa teraz v novembri ujalo, v lete som si vsak dala vyoperovat myom z maternice a liecim sa vyse pol roka Medrolom na imunutu, lebo tvorim protilatky proti embryu, co mi zistili az tento rok v Medirexe. Teraz koncim 9 tt. Mam zvysenu stitku podla vysledkov, tak teraz idem riesit to a rozhodne vsetko mozne ci su dvojky zdrave. Mam z toho hrozu ked citam ake su rizika....

speranza1
9. jan 2015

@motiv ahoooj aj my zrejme budeme mat dvojky.... A aj ja koncim 9tt 😵 😵 😵 kedy ste mali ket?

motiv
9. jan 2015

@speranza1 ahoooj 🙂 To fakt???? to uz co porobili v tom Brne??
Uz ste ich videli obe na utz? KET som mala 22.11. Vcera na utz sa zistilo, ze su dve v jednom vaku. V decembri bolo vidno len taky mihot ze srdiecko, koho by to napadlo... A este mi aj obe mavali rucickami, ze cau mami to cumis cooooo? Som sla domov ako bez duse...
Stitku mas ok?

mimika1973
9. jan 2015

@motiv aha, no dost je toho... 😒 ale drzim Ti velmi palce aby to vsetko len dobre dopadlo a babetka boli zdrave! Urcite budes pod dobrym dozorom a castejsou kontrolou kedze ide o dvojky, a tvoje zdravie....
Vidim, ze aj dvojkovo kvalitne embryjka prinasaju necakane zazraky! 😉 Priroda to tak asi chce....a sance su vzdy u kazdeho embryjka veru....a samozrejme mozu byt zdrave aj ked nie su akoze jednickove....
Drz sa moja aby si to dotiahla do uspesneho konca! 🙂

speranza1
9. jan 2015

@motiv 😀 😀 😀 ano my budeme mat dvojvajecne ... Kazdy ma svoj priestor 😉 ..... Najorv boli umiestnene jedno za druhym... To druhe sa skryvalo 😀 😀 😀 .. No a napodledy uz boli vedla seba s buchotajucimi srdieckami.... Takze ty si 5 dni predo mnou... 😉 prajem vela stastia... Inak aj ja som stale vravela, ze mne staci aj jedno babo.... A poviem ti pravdu este si to vobec neuvedomujem, ze su dve 😵 😵 😵 ale zvladneme to... Len nech to zvladnu tie nase bombulky v bruskach 🙂

motiv
9. jan 2015

@speranza1 speri parada 😀
mas to jednoduchsie ked su dvojvajecne, to je v pohodicke. Tebe sa ujali 2 vlozene embryjka ze?

Jednovajecne su rizikove :-/ Dako sa neviem naladit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre