Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

santeema
22. jan 2015

@bambulka2015 u nas sa to robi 2 x. medzi 11 a 13 tt a v 16tt.

diska
22. jan 2015

@speranza1 namerali mi az 155/95 ,hned v ten den mi povedali,ze si mam davat jednu tabletku dopegytu a prist premeat tlak,v ten den ma potom celi den bolela horzne hlava a vracala som,tak som sla zas k internistke premrat tlak a tiez bol zvyseny tak,ze radsej do nemocnice.

santeema
22. jan 2015

@diska ahoj. aj mne zistili bakteriu v moci, dokonca krv, ze vraj to je taka zakeracka, ze ti nic nie je ako mne, ziaden vytok, palenie, nic a moze oslabit plodovy obal. aj ja beriem antibiotika a gyndos povedal, ze to sa stava a nemali by uskodit. drzim ti palce🙂

yanni
22. jan 2015

@bergalm @santeema tak sija sa meria len raz. Ak sa to nestihne do konca 14tt, tak to uz nema vyznam. Uz je neskoro. Aspon tak doki povedal. A jasne, krv a rozne prenatalne testy sa robia v kazdom timestri. Specialne ultrazvuky atd. Ale First-Trimester-Screening=sija, krv, vek, sa robi samozrejme pocas prveho trimestra, medzi 11-14tt.

diska
22. jan 2015

@speranza1 vcera som sa mala po nemocke hlasit u mojej gyn,videla ,ze som vystrasnena tak mi spavila aj utzv,vsetko pukazovala,srdiecko,ako sa male hybe a aj merala hlavicku ,ze ako podrastlo,podla Ms sme 17+2tt a podla merania hlavicky,ze 17+5tt ale to asi aj zalezi ako zamera.
A u teba je to ako? spinenie ta uz nestrasi?

diska
22. jan 2015

@santeema a ake ti dali atb? mne nepovedali nazov tej bakterie,len ze je ich tam vela teda tak som to pochopila.

franzziska
22. jan 2015

@nelly3
@tlucka neee neblaznite ze sama ee kdeze 😀 😀 😀

tlucka
22. jan 2015

@franzziska 😀 😀

franzziska
22. jan 2015

@tlucka a islo by to? 😀 😀

bambulka2015
22. jan 2015

@bergalm a po tom prvom merani sijea brani krvi ti aj vysledky povedali? Lebo nevidim dovod aby brali krv na dva krat. Mne doc povedal, ze zmeraju, zoberu krv, zoberu do uvahy moj vek a uz sa to len vypocita. Aku tu uz ta baba predomno napisala, tu v DE sa to robi raz, v ostatnych trimestroch sa samozrejme vzdy na nieco berie krv, ale Ersttrimmester (First-trimester) screening sa aj preto tak vola, lebo sa robi pocas prveho trimestra. Ako som uz pisala, kamoska ho prepasla, siju uz zmerat nemohli ale na velkom ultrazvuku okolo 20tt jej riadne pokukali, ci ma dieta nejake crty downovho syndromu.
ale pravdu povediac, ja uz mam tak ci tak z toho gulas. Furt nejake merania, cukor na kazdej prehliadke, krvou sa asi krmia, este budu dalsie krvicky neskor atd.

haimi
22. jan 2015

@bergalm krv sa berie dvakrat, prvykrat v 1 trimestri + s tym sonom - to je kombinovany test, druhykrat okolo 16tt, to je triple test. Obidva su na vrodene vyvojove chyby.

tinkatinulka
22. jan 2015

@diska som kukala kde si sa stratila, juj len pekne vela pi a nezabudaj na pohyb pri tom tlaku..mne to zabera a cesnakove a sak to poznas co mas robit..ešte 18 tyzdnov musiš držať 2v1 😉

bambulka2015
22. jan 2015

@haimi aha tak uz to aj mne je jasne. Ja truba 😀 Ta druha krv je samozrejme aj tu, medzi 14. a 18tt, tiez sa hladaju chyby ale to uz je dalsi test a nepatri do first trimester screening. Teraz som to pochopila. 😉

diska
22. jan 2015

@tinkatinulka tak mne kazali uplne nieco ine 😀 mam co najviac lezat a aj na wc mam chodit pomalicky,ziadna namaha,ziaden stres,vsetky aktivity uplne pomalicky a pit len pomenej vody a nikdy nie naraz vela,max 1,5 tekutin denne lebo aj voda zvysuje tlak .

bambulka2015
22. jan 2015

@haimi baby ako sa vam prejavuje ten tlak? Mna uz ide porazit, uz druhy tyzden ma kazdy den boli hlava, minuly tyzden som bola nachcipana, som si myslela, ze z toho prechladnutia ale tento tyzden tiez stale, uz ma to fakt nebavi. Rano v pohode a okolo obeda uz mi ide kecku roztrhnut. dnes som si normalne v office lahla na stol. Este, ze tu nik nebol 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
22. jan 2015

@diska jasne že po malých množstvách pit ..nooo ja ako interný pacient viem že ked som mala "stavy"170/100 a podobne ked sa ti toci svet tak pohyb a voda zabrali..nehovorim o cviceni ale pomala chodza na cerstvom vzduchu ale ty si tehu tak je to asi ine.Dopegyt je kamoš a magnezium ani nehovorim este lepsi.

diska
22. jan 2015

@tinkatinulka vies co ja som este taky tociaci stav nemala ale posledne dni som citila take busenie teda pocula som vlastny tlkot srdca ci ako mam povedat 😀 potom sa pridala ta hrozna bolest hlavy a ktomu aj zvracanie tu uz som vedela,ze je zle.
Teraz ani inac ako pomalicky chodit nevladzem sama citim ,ze mi to nerobi dobre ale tak pomalicku a kratku prechadzku zvladam ale hlavne nech to nieje k doktorom tam mi tlak vzdy vyskoci 😀
Inac tiez som si vsimla ,ze ak si dam len magnezko tak mi to este lepsie znizi tlak ako dopegyt ,moze to tak naozaj fungovat? 😕

tinkatinulka
22. jan 2015

@diska urcite, magnezko ti uvolni cele telo a presne žiaden stres ked by si iba lezala tak sa ti tlak len tak neupravý, potrebujes ho aj ventilovať..no poznam vlastný tlkot aj bez nacuvania 😀 😀 😀 ja som si toto už v nemocke odležala pri prvom tehu a bol to pre mna sok co dokaže tlak, takže velky rešpekt.

evadek
22. jan 2015

baby..zajtra idem na odber vajicok..ALE uz terti den ma dole pali..myslela som si,ze vajicka tlacia na mocak....lebo nemam vytok, ani ma nepali pri cikani...len ma proste stale pali...
Co teraz?..bude výber?...vklad?..moze to byt s injekcii?...stretli ste sa s tym?...som uz zufala..neviem ani sediet:(

bergalm
22. jan 2015

@bambulka2015 povedal a aj vytlacil papier do tehu knizky mala som to 0,84mm tusim a ohladom krvi mi nepovedal nic,myslim,ze ak by bolo zle tak urcite mi povie...A triple testy mi bude robit o 2tyzdne to budem 16+1takze uvidime 😉 bojim sa toho ,ako dopadneme.....

tinkatinulka
22. jan 2015

@evadek volaj do RF

bergalm
22. jan 2015

Kocky,idem si lahnut,vonku je spave pocasie a rano som skoro vstavala na endokrinologiu,takze som zase cakatel na vysledky 🙂 🙂 🙂 Inak mate niektora Clexane+1tabletku Anopirin?oddnes zacinam brat Anopirin ,ze az do porodu 😕 😕 😕 😕 brrrrr tak dufam,ze telo stravi aj toto 😀

diska
22. jan 2015

@evadek moze to byt aj mykoza z toho ,ze sa v tele zmenila rovnovaha hormonou ,skus zavolat co ti povedia .

diska
22. jan 2015

@bergalm u mna je to tak fraxik 06 a anopyrin 50mg denne.

evadek
22. jan 2015

@tinkatinulka
@diska volala som...ze sa idu spytat lekara a ozvu sa....uz ani sediet neviem...:(

tinkatinulka
22. jan 2015

@diska ty mas inak riedenú krv pocuvaj..

tinkatinulka
22. jan 2015

@evadek no nejaky canesten krem by to mozno spravil..zajtra mas odber? ak nic daco ti oni tam daju

diska
22. jan 2015

@tinkatinulka no tak ja neviem tak mi ordinuju lebo mam aj lepive dosticky a aj vrodenu trombofiliu a fibrinogen okolo 6.

diska
22. jan 2015

@evadek a mas pocit,ze su to mocove zalezitosi alebo skor tie nase zenske? teplotu nemas?
Mne pri 1 IVF stopli stimulku ale ja som mala strasne bolesi pri cikani,ty budes mat skor len mykozu.

evadek
22. jan 2015

@tinkatinulka zajtra odber....a som na nervy....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre