Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

draconus
20. apr 2015

Stiahnite si e-book zdarma 🙂 http://bit.ly/1F0i9TY

silvia545
20. apr 2015

@mimika1973 dakujem moja 😉 dnes som 8 deň po ET,,testnúť mám v nedeľu 😉 ale mám strach začalo ma dosť bolieť bruško a kríže ☹

buba08
20. apr 2015

@silvia545 to je dobre znamenie, aj mna veľmi bolelo podbrusko aj kríze a boli tam 2 //

silvia545
20. apr 2015

@buba08 júúj tak dúfam,že pôjdem v tvojich šľapajách,,prsia mám nadurené a všetky žilky mi vidno na nich 😉

ivka3901
20. apr 2015

@lienka_1
@nelly3 no pekne dievčence ste na mna zabudli hehehe 😀 😀 😀

mistisa
20. apr 2015

Juuuuuj babulky tak sa k vam asi pridaaam. Mm povedal ze nech nas objednam na konzultaciu 😀😀😀😀 komunikujem s unionom s poistovnou ako to je s preplatenim tak uvidime. Ak to nepreplatia ake su ceny.cca kolko vas to vyslo? Take normalne ziadne darcovske ani nic pod. Normalna stimulaca OPU, a vklad? Dakujeeeeeem 😉

amstelko
20. apr 2015

@mistisa je mi strašne ľúto, že to nevyšlo, sledovala som tvoje príspevky a čakala na testík, do ktorého centra si chodila?

monicka79
20. apr 2015

@mistisa ahoj, ja som isla bez poistovne na soft - injekcie merional, orgalutran, pregnyl a tabletky clostilbegyt, plus potom utrogestan nas stalo 1700eur, ale dali sme si ICSI vsetkych vajicok, takze len to bolo 8000kc, inak by sme platili menej a tiez je v tom 330eur mrazenie 7 embryi. Pre mna to bolo cez poistovnu komplikovane a nakoniec by som mala viac liekov a vyslo by to to iste ako bez poistovne. Aj so soft stimulaciou som mala 11 vajicok, z toho 10 sa oplodnilo a 8 bolo vhodnych na vklad a mrazenie. Poistovna union ivf v zahranici ani nepreplaca.

mistisa
20. apr 2015

@amstelko dakujem mija. No veru opat cele zle. Do ferticentra.ale ideme skusit brno verim ze uz to vide ale iba tam 😉

amstelko
20. apr 2015

@mistisa strašne ti držím palce, neboj, určite sa aj my dočkáme

mistisa
20. apr 2015

@monicka79 aha a aky je rozdiel medzi soft a normal? Ja som pisala mail priamo na union a pisal mi veduci ktory to ma nastarosti ze je formular na ich stranke o liecbe v zahranici ktory treba rilozit k ziadosti o ivf .mam mu zavolat aby mi vsetko povedal a vysvetlil. Zajtra mu idem volat tak uvidim co mi povie ci sa to oplati alebo kaslat na to 😉

mistisa
20. apr 2015

@amstelko snad uz ano a ty ako stale nic?

skaredekacatko
20. apr 2015

@mistisa ja som platila naposledy. 21876 Cz mala som soft dve vajka a darcu spermii. Lieky ma vysli 300 eciek. Keby idem cez union platim. tolko isto lebo v cechach poistovna soft nepreplaca a ze cesky su potom znevyhodnene tak nam davaju vyssiu sumu a tym padom to len o par eur vide menej. Ja mam este jeden pokus ale ho neriesim na co kopec vybavovania a union vraj neachvaluje len vzp. Tak kaslem na to.

monicka79
20. apr 2015

@mistisa soft je minimalna stimulacia, ktoru u nas nechcu robit. Asi preto ze centrum na tebe tolko nezarobi. Mala som minimalne davky liekov, co bolo super, lebo som nemala ziadne vedlajsie ucinky a pritom som mala tolko vajok. Samozrejme kazda zena je ina a inak reaguje, ale najskor by som skusila soft a keby nereagujes, tak potom by som riesila normalnu stimulaciu a poistovnu.

mistisa
20. apr 2015

@skaredekacatko aha no ale ako tak sledujem nema ani vyznam sa s tym zapodievat ved tie ceny su tam take ze to ozaj rozdiel neni.takze papierovaciek milion a aj tak nic neziskas tak to je zbytocne ozaj. Mame v plane tam ist na konzultaciu. Mam napisat mail nejakemu dr tam? Alebo najdem cislo na nete a rovno zavolam a objednam nas? Tam.mi vsetko povie ? Aj ceny a tak?

mistisa
20. apr 2015

@monicka79 aha no jasne nemali by zisk.aha no mne supli take davky ako na kona a mala som potom 27 vajok a hroziaci ohss a zamrazili sme len 10 z takeho mnozstva. Cize zbytocne vela a menej kvalitnych. Juj ale mam taku chut tam ist aj zajtra 😂😂😂😂😂😂😂😂

monicka79
20. apr 2015

@mistisa objednaj sa zajtra cez telefon, najdes ho na ich stranke. Pytali sa ma ci chcem konkretneho dr. povedala som ze nie, tak ma objednali k dr. Kuřecovej asi tak o 5 tyzdnov. Ta ma myslim najmenej pacientov asi, ale to neznamena ze je horsia ako ostatni 🙂. Bola fakt mila, vsetko vysvetlila a potom sme vacsinu veci riesili mailom, teda tie ktore sa dali, aby sme tam nemuseli stale behat. Odber vajicok mi robil potom iny doktor a vklad tiez ina doktorka,lebo moja mala dovolenku. No a tato kombinacia bola uspesna -klop, klop zatial, lebo som v 7 tyzdni 😉

skaredekacatko
20. apr 2015

@mistisa opytaj sa tu bab na nete na referencie ohladom dokiho a tomu napis potom mail stym ze ste uz chodili inde a ze chces ist ns prvu konzultaciu. Kde si donesies papiere co vsetko uz mas a on na zaklade toho urobi stymulku. Ja som prisla na druhy dc a hned na druhy den som uz stymulovala lieky sme vyuzili tie co som mala spredchadazjuceho centra. Ja chodim otevrelovi co sa odbornosti jedna je dobry ale je realista nic neslubuje. Ja som spokojna.

dafy
20. apr 2015

@mimika1973 no akurat som mu dnes pisala ..tak dohodli sme sa ze odstavim maleho aby som mohla zacat brat lieky a naplanujeme KET cca jul august 🙂

bergalm
20. apr 2015

@dafy ahoj koho si si nakoniec vybrala?aby som mala aj ja inspiraciu do buducna...

dafy
20. apr 2015

@bergalm ahoj ☺ako sa mi mate? V ktorom tt si uz ? ☺vybrala som si otevrela 🙂 😕

azzura
21. apr 2015

@mistisa ahoj Miska. Odporucam brno, tam sa podari kazdej (vid.francizka na 1x), to len ja som vynimka, ale ajtak som tam absolvivala 4xIvf...pozri cennik..15000czk je soft,2x2000 pohlavne choroby (ale to robia len 1x), mrazenie a lieky (ak vies treba si zohnat lieky tu na mk, lebo ich v brne dostanes za plnu cenu). Vela stastia ...

mistisa
21. apr 2015

@monicka79 aha dakujeeeeem moja 😉 😉 juuuj tak.drzkam palceky moooc moooc 😉 😉 veeim ze to bude dobre 😘😘😘

mistisa
21. apr 2015

@skaredekacatko dakujem moja . 😉 juj mam chut to hned riesit 😀

mistisa
21. apr 2015

@azzura juuuj micik ty stale nic? A to co ma byt? A nevies kolko su tie lieky co? To fakt neni take hrozne. Da sa to v pohode a ked si vezmes tu po preplateni poistovnou to vide 1500 eur. 😦😦

azzura
21. apr 2015

@mistisa hej ja stale nic. Ale v brne mi robia pk aj ked mam malo vajok a ostavaju len pekne. Ale nechapu preco to potom vzdaju.naposledy som mala hb1 a potom ket s hb2 a nic. Este mam jedneho mrazaka ale preftym idem na repr.imunologiu. lebo do 8.ivf uz nemam sil.....ak ides cez poistovnu tak netreba zhanat lacnejsie lieky

nomxxx
21. apr 2015

@dafy dobre si si vybrala, mne robil vklady iba Otevřel a posledný vklad mi leží v postieľke 8 mesiacov 🙂 som rada, že je tu niekto, kto ide tak skoro po ďalšie bábo, doma ma strašia, že je to skoro, ja tiež už v lete chcem ísť na konzultáciu, nemáme snehuliakov, tak nový cyklus (a to mi dobre nastavil Macháč). Držím palce 🙂

mistisa
21. apr 2015

@azzura fuuuha Moja kokos to mas riadny pocet waw.Kolko si mala uz vkladov? Aale zistuju oni preco? Preco sa to robi?

dafy
21. apr 2015

@nomxxx dakujem 🙂 ...inac ja by som uz isla teraz len jedna vec ze maleho este kojim a min.6 tyz.mi treba pred vkladom brat prednison a fraxik pichat ...a druha ze nechcem pokazit leto nasim chcu ist do madarska na par dni k vode a tak...preto to nechavam na neskor☺

mimika1973
21. apr 2015

@dafy ty este kojis? wow! Mna uz maly odstavil v decembri, sam! 😀 A aku liecbu Ti da na KETik? Myslim, ze on je tiez fajn, tazko si veru vyberat teraz, ked sme boli zvyknuté na fesiho Marcelina, hi hi...takto nam zdrhol! 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre