Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
31. máj 2015

@mircalla dakujem pekne moja za pochopenie a povzbudenie..velmi sa vazim vasu podporu.,pomaha mi to..Bolo mi tu sobotu naozaj velmi tazko..a nemohla som sa poriadne vyplakat pred vsetkymi..bolo to narocne na mna..Ale verim ze onedlho budem znova pod srdcom nosit nase dietatko a zabudnem na vsetko zle..🙂

gagirl
31. máj 2015

@bergalm dakujem pekne aj tebe moja..si zlata..JA viem ze si prezila tiez velmi zle obdobie..dokonca horsie ako ja..je to velmi tazke vsetko na psychiku..a kto to nezazil nepochopi..tiez mam niekedy pocit ze ma ani moja vlastna mama nechape..Ale asi preto ze to nastastie nikdy nemusela zazit..VAm prajem s vasom vytuzenou laskou vela zdavicka aj nadalej..dzte sa..🙂

gagirl
31. máj 2015

@tinka9075 dakujem za povzbudeneie..ja verim a citim ze mamina budem len ja uz tak velmi tuzim po tom ..vcera v noci som mala zivy sen..mali sme babatko...videla som ho v sne...bola som taka stastna..tak verim ze to bolo dobre znamenie..Inak po kyreazi par dni alebo tyzdnov som mala tiez taky sen..ze sa nam narodil chlapcek ..dali sme mu meno Sebastian..🙂

gagirl
31. máj 2015

Dakujem pekne za dve srdiecka..ste zlate🙂

mimika1973
1. jún 2015

@gagirl ahojky, urcite budes stastnou maminkou! Tentokrat to vyjde! 😉 😵
Inac povedali Vam, co ste cakali predtym? ake pohlavie to bolo?
Ku komu pojdes teraz, k Machacovi, tak je?
Drzim moc palce, hlavne musis byt pozitivne naladena, a byt presvedcena, ze to vyjde,lebo musi! 😉
Date sa na to este pred letom? Papas aj dake vitaminiky?

tinka9075
1. jún 2015

@gagirl tak to si mala krásny sen 🙂 🙂 inak mne sa tiež snívali také sny že som rodila ale vždy som porodila raz dievčatko raz chlapčeka prirodzene som sa videla ako rodím 😉 😉 a keď som bola tehu tak som primárovi o snoch hovorila tak mi povedal no vidíš ako sa ti to splnilo len pôrod budeš mať sekciu 🙂 🙂 ja som dlho mala vybraté meno pre chlapčeka Marko sa mi páčil dlho a muž to nechal na mna aké meno dám Zojka mala byť Lujza ale dva týždne pred pôrodom som meno zmenila 😉 😉

bergalm
1. jún 2015

@gagirl nemas za co rada som Ti ho poslala 🙂

artefact1
1. jún 2015

@skaredekacatko datum este neviem, kedy...okolo 10.06.2015 by mala ist moja znama, ze sa s nou zveziem na UZV,ale tento datum mi to uz nevychadza.

gabci070
1. jún 2015

Ahojte,ženy.
Ja som to tu začala čítať od začiatku a po dvoch prvých a dvoch posledných stránkach som musela prestať, pretože slzy mi tečú ako krokodílovi. Veľmi Vám všetkým želám bábätko a budem asi sebec, ale aj sebe...aspoň jedno zdravé.
Kopec kamošie, ktoré majú deti a otehotneli bez problémov, tak nemajú pochopenie, pretože otehotnenie a narodenie zdravého dieťaťa berú ako samozrejmosť. Len žena, ktorá deti mať nemôže alebo si musí prejsť strastiplnú cestu chápe, o čom tu všetky píšete. Ja Vás obdivujem a zároveň ďakujem, pretože keď sa tu tak vzájomne povzbudzujete, tak to veľmi pomáha. Psychika je veľmi dôležitá.
Ja som minulý týždeň podstúpila umelé oplodnenie, prvé štyry dni pohoda, cítila som sa výborne. Avšak v piaty deň nám zomrela členka rodiny, takže dosť šok a o pár hodín už som krvácala. Ten pocit Vám nemusím opisovať, pretože nejedna z vás ho zažila. Cítila som sa úplne ako nula. Ženská neschopná!
Ozaj, absolvovala som to v BA, po testoch, genetike i návšteve hematologičky mi odporučili IVF ICSI. Poisťovňa mi IVF rýchlo schválila, nakoľko mi zistili, že moje telo vylučuje spermie hneď z tela preč a ešte aj problémy zo zrážanlivosťou krvi. Ešte predtým som si denne pichala 3-5 injekcií do brucha. Hoci mám z injekcií strach, tak dieťa mi stojí asi za hocijakú bolesť.
Dnes sme opäť o piatej išli kvôli krvácaniu do BA a brali krv. Poobede mi volali, že výsledky sú negatívne. 😢
Keď tu čítam tie skvelé doporučenia na Brno, tak vážne nad tým uvažujem, že dám BA ešte jednu šancu a pôjdem tam.
Ženy, držte sa a nevzdávajme to. Kurňa, keď vidím niektoré extra mladé mamičky ako s deťmi zaobchádzajú, tak mi je strašne ľúto, že taká, čo si to ani neváži, že aký dar jej bol daný, tak tá to dieťa má a ešte to berie ako úplnú samozrejmosť. Ale aj nám sa to podarí....všetkým, čo sme tu.

mircalla
1. jún 2015

@gabci070 ak ti smiem poradit, rovno sa objednat do brna....ja lutujem, ze som na slovensku stracala cas - hlavne ak je to problematickejsie, su tam uplne ini odbornici a aj pristup

gabci070
1. jún 2015

Ahoj @mircalla. A v Brne si to človek platí celé? Aká je cca cena? Viem, že sa to nedá povedať na 100%, keďže každá sme iná a potrebujeme aj iné lieky. Ja som v Repromedica a tam je tiež dobrý prístup. Fakt skvelá sestra, recepčná, aj lekári. Dokonca nemajú problém aj cez víkend, 24h na telefóne je vždy niekto, lekár vždy všetko vysvetlí, postup, odôvodní.
Len manžel, keď ma dnes mojkal po tej správe, tak povedal, že keď to tu nevyjde, tak proste pôjdeme do Brna a že to bábo alebo aj dve proste mať BUDEME. Paradox je, že hoci je on odo mňa o dosť starší (a to ja mám 35), tak jeho výsledky boli lepšie.
@mircalla, jéééj, ty už akého drobca máš. 🙂 😉

mircalla
1. jún 2015

@gabci070 toto centrum nepoznam, ale ak si spokojna, tak v pohode...uz to tu niekto chvalil....myslim, ze to tam preplaca tiez poistovna, neviem ako to presne funguje

gabci070
1. jún 2015

@gagirl ŽENA, drž sa. Ani jedna z nás ti určite nezávidí, čím si si prešla, ale určite ti prajeme, aby ti to už vyšlo a držala si v rukách vlastné bábo.

gabci070
1. jún 2015

@mircalla. Teraz neviem, či som dobre pochopila, že poisťovňa prepláca Repromedicu alebo Brno.
Repromedicu prepláca, ale aj tak sme za zmrazenie, ICSI, lepidlo a neviem čo ešte platili naposledy 900EUR a to nehovorím o liekoch. Tie už stáli tiež minimálne 700 EUR. Na nervy, ale človek to berie, len keby to aj vyšlo. Len dnes mám po tom telefonáte také zmiešané pocity, že či tu na Slovensku naozaj robia všetko pre to, aby to vyšlo, alebo si len proste nechajú preplatiť 3pokusy a dovi dopo. A čakajú, až kým si to pacientka neuhrádza zo svojho komplet. 😒

ivetahe
1. jún 2015

Kedy sa picha Pregnyl,mam ho dnes pichnut.

zuzu1108
1. jún 2015

@ivetahe to musis presne ako ti nskazal doktor v ktoru hodinu ho pichnúť.
Ideš na opu?

ivetahe
1. jún 2015

@zuzu1108

Preto sa pytam,lebo mi nenapisal hodinu,napisal dnes Pregnyl v stredu punkcia.Neviem viac

scheflera
1. jún 2015

@ivetahe Býva to medzi 22. a 23.hodinou do svalu.tak to pravdepodobne aj ty tak máš.

zuzu1108
1. jún 2015

@ivetahe ja som mala napríklad o 24tej pichat. Radsej by som pichla o 23tej a povieš im ze si pichala v tedy a rano by som tam bola uz radsej na 8mu. To ti normalne zabudol napísať kedy to je zvláštne 😨 .

zuzu1108
1. jún 2015

@ivetahe a este som zabudla ja som si to vzdy pichala doma do brucha ako hormóny.
Niektoré centra posielaju s tym baby na pohotovosť a pichajú do zadného svalu.

ivetahe
1. jún 2015

@zuzu1108
Pisala som mu dnes sono,jeho odpoved bola tak dnes je to na Pregnyl , v stredu punkcia,mam sa rozhodnut ci pojdem do Brna alebo Olomouc.To bolo vsetko
..Neviem ci je este myslienkami na dovolenke...

ivetahe
1. jún 2015

Ja to pichnem do svalu som zdr.sestra.

matusik6
1. jún 2015

Mozes ist hned do brna,naša poisťovňa ti to musi preplatiť a ku komu chodis do RM?

vernazza
1. jún 2015

@ivetahe pregnyl sa pichá 36 hod pred plánovaným opu, tak si to skús vypočítať podľa termínu punkcie. Ten ti dúfam nezabudli povedať..🙂

gagirl
1. jún 2015

@mimika1973 dakujem moja..ja verim tiez..Bola som u Machaca..dnes som podala papiere do poistovne..tak snad to cim skor schvalia..v auguste budem mat 39 takze musime to dovtedy stihnut ked chceme ist cez poistovnu..je to moj tretie ivf cez poistovnu..Mam nejake vitaminy..jem ich poctivo..d3,,e,zn,kys.listova,mg,c,omega3,myslim ze staci;)Rozmyslam ci nekupim femibion teraz..Pohlavie nam z amniocentezy nedali vysetrit..ale ja si myslin ze to bolo dievcatko..:(

gagirl
1. jún 2015

@gabci070 dakujem..to iste prajem aj vam🙂

ivetahe
2. jún 2015

@vernazza

Nie,to mi nezabudli napisat dnes sa ozval Machac a sa mi ospravedlnoval,za ten Pregnyl,a ze ci som si to zistila,a ja ,ze ano

majorosovalucia
2. jún 2015

ahojte, chcela som sa spýtať,čiže ako čítam SK zdravotné poisťovne uhrádzajú výkon aj v Brne?Je to tak, ja som začala chodiť teraz ešte len do GYN FIV zatiaľ ambulantne v Nitre,aspoň nech ma konečne zdiagnostikujú,kedže po 2 rokoch snaženia nič a moj leár gyn. mi povie,nechať stále všetko na prírodu. Ja viem ,že som v tom na začiatku. Dva dni som nespala,čítala som o tých CAR na SK aj v Brne, či rovno neísť po diagnostike hneď do Brna,kedže na tie SK centrá je veľa pozit aj negat, len či to nie je moc všetko komerčné, za účelom len videnia penazí CAR tu na SK. Mám z toho všetkého zmiešané pocity Vám poviem a to som len na začiatku. Pekný deň Vám prajem.

tinka9075
2. jún 2015

@majorosovalucia ahoj určite choď do Brna 🙂 🙂 na slovensku centrá o ničom ozaj len peniaze od ľudí brať a ešte aj GynFiv ja som chodila do Blavy a mala som dosť nič neriešili len plať a hotovo 😖 😖 v Brne mi stačila len iui a mám dvojičky 😉 😉 babenky čo boli v brne na ivf ti napíšu ako je to z preplácaním 🙂 🙂

majorosovalucia
2. jún 2015

@tinka9075 Ďakujem veľmi pekne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre