Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
16. mar 2016

@diska prave teraz ked som sa tam odhodlala prejst ☹ vsade som citala aki su skveli a vidim, ze skveli lekari, ktori ako si napisala, robili reprofit tym cim bol, odtial odchadzaju. ☹

buba08
16. mar 2016

@diska aj ja mam ten pocit, uz to nie je to, co bolo

gagik
16. mar 2016

Baby pred ket ste sli na kontrolu vysky endometria k svojmu dr alebo do rf?viem ze sa da ist k svojmu, ale asi spokojnejsie by som bola v rf

sasa1983
16. mar 2016

Pocujte baby, ak niekto hlada empaticky mily pristup, nech ide napr.do luxusnej parfumerie, kde vas pre krem za 150eur budu hyckat az do nebies. Podla mna je stale najdolezitejsim aspektom kvalitna rokmi (vela rokmi) zabehnuta embryologia. Je to dolezitejsi aspekt nez to, ci je ten dr.mily a aky je vludny, to je menej ako sekundarne. Uznavam, ze mas chaos v managemente nie je dobre a nepridava to na veci, ale aj tak je embryolog viac ako dr ohladne IVF, pokial teda uz fakt nie je nevidany zdravotny problem. A embryologia je v Brne zabehnuta tak, ze v Ba budu musiet makat roky, aby sa to dostalo do takych kolaji. Okrem ineho to mam od Koudelku a ma pravdu. Napr.spominana Pospisilova v Brne sa mi javi ako stabilna a prijatelna dr..

nelly3
16. mar 2016

@gagik
ja vzdy len k svojmu 😉

buba08
16. mar 2016

@sasa1983 to ano, to mas pravdu, ale otázne je aj to, ci odchádzajú postupne len lekári, alebo aj skúsení embryologovia?, to sa asi nedozvieme

kristinabianka
16. mar 2016

@gagik ahoj ja som v pondelok a aj dnes bola RF na ultrazvuku pred KET myslim si ze ak ti to nerobi problem je lepsie vsetko u nich absolvovat.

sasa1983
16. mar 2016

@buba08 ano, to je velmi dobra otazka. A mna by tiez zaujimalo, z akeho dovodu odchadzaju lekari. Koudelka isiel vlastne za lepsim,teda vyssia funkcia, to sa da chapat.

buba08
16. mar 2016

@sasa1983 no ktovie preco sa to cele deje, je to skoda

diska
16. mar 2016

@sasa1983 ano mas pravdu ,ale zalezi aj natom aky je lekar,pretoze ten navrhuje ,liecbu a aj doplnkovu liecbu napr.pipelle a tak a clovek aj velakrat spanikari a potrebuje hoc aj abslovuje 10 ivf to skonzultovat prebrat ,ze co este by sa dalo a ono je lakar a lekar.Len tak pre porovnanie ja som bola na knzultacii u Vitoskovej a trvala takmer hodinu a aj ma vysetrila,a kamoska bola nedavno u Kozumplika,total blaskovka 1 konzultacia a ani ju nevysetril,tak sa rozhodla tam neist,,,co je velka skoda,lebo ja uz ju skoro 2 roky presiedcam prave koli embryologgi aby to tam skusila kedze ma uz vela nezdarov za sebou.Ono to jedno bez druheho nemoze fungovat je to timova praca.

sasa1983
16. mar 2016

@diska ano, zalezi aj od dojmu a celkovo, ako velmi potrebuje pacient komunikovat s dr. Mne vyhovoval Koudelka, bol rezervovany a strucny, ale vecny, co mi stacilo. Keby som ale potrebovala dakoho citliveho, kto ma cas odpovedat na maily, tak on iste nie. Vzdy to bolo len par slov. Zase ja si myslim, ze usg sa spravit moze vzdy, ale mozno ani netreba, napr.ako niekto nema napr.PCO.., a ide len na konzultaciu, tak co tam na usg hladat? Ani nic.

lola911
16. mar 2016

@diska tak to je velka skoda ze tvoja kamoska tam nakoniec nesla,,, my ked sme boli na poslednom neuspesnom ivf,,, som komunikovala s otevrelom cez email,,, dohodli sme sa ze si stimulacny protokol a dopis do lietadla vyzdvihnem na recepcii a ze si hned vyzdvihnem aj lieky dole v lekarni,,, sme boli uz na odchode ked mi volali z recepcie ze sa mame vratit ze otevrel sa chce s nami rozpravat,,, tak sme sa tam zdrzali dalsiu hodinu co nam vsetko dopodrobna vysvetloval a to sme neboli ani objednany 🙂 takze podla mna je to aj o tom ze kolko maju casu,,, nemyslim si ze by chceli niekoho len tak odbyt

bergalm
16. mar 2016

Caute kočky,potrebujem radu...bracho sa konecne rozhodli ist do Brna,spravili mu spermiogram a ten nieje nic moc co by mal uzivat aby sa mu zlepsil?radi by mali take babenko ako mame aj my,budem rada za kazdu info.Mal zlu morfologiu spermii tusim dakujem moc

mircalla
16. mar 2016

@sasa1983 aj ten uz odisiel?

sasa1983
16. mar 2016

@mircalla tak on sa vlastne len v ramci celej skupiny CAR, ktore zastresuje Babis,presunul na inu poziciu, ale je to tak, ze svoje pacientky ma, len fyzicky nesedava v Brne, je viac v Ba, ako v Brne..

niveagirl
16. mar 2016

@bergalm Ahoj! Je tu skupinka " Bojujeme so spermiogramom", tam nájdeš veľa dobrých rád.

panarka
16. mar 2016

@malvina13 jasnacka,ono to je aj o pocite,keď si to aj od dr.tak vycitila tak netreba špekulovať. Ja som sa otestovala na 6 deň a nič a potom na 9 a krasne dve // 🙂 aj pri prvom dieťati som sa testovala na 9 deň a vyšlo to. Zajtra volám k dr a idem na krv. Ešte si sa neskusala testovať?

panarka
16. mar 2016

@tinkatinulka jeeee ahoj, pozerám že aké známe meno. To mi je ľúto že sa vám to este nepodarilo. Koľko Ivf máš za sebou? Ja som si našla teraz // na 9 deň ale zajtra este otestujem na 11 deň ale uz to beriem za hotovú zalezitost🙂

malvina13
16. mar 2016

@panarka waw, super, gratulujem!🙂 ja ešte nie, chcem v piatok alebo v sotobu rano. už to musím vydržať.

panarka
16. mar 2016

@mimi777 aj tí povedali ze preco to zvýšené riziko potratu? Máš nejakú diagnózu ak sa smiem spýtať. Ja som vkladala dve aj pred 2,5 rokmi a mám doma jedného krásneho nezbednika,tak teraz som išla automaticky rovnaký scenár aj liečba aj vklad. Dúfam že sa ti to podarí. 🙂

panarka
16. mar 2016

@cheeky82 ja by som sa držala toho že jedna spermia stačí. Môj mm mal niekedy ukážkový spermiogram,potom oligo,este aj asthenozoospermiu či ako sa to volalo. Prvé Ivf vyšlo i s týmto a teraz pri druhom mal tiež nález a zatiaľ to vyzerá na úspech test //. Len treba veriť.

diska
16. mar 2016

@bergalm acidum folicum,,mozno sa to zda cudne ale nam to velmi pomohlo. 😉

bergalm
16. mar 2016

Kočky dakujem

lada_dee
16. mar 2016

@bergalm... My sme pred posledným IVF a následným KET užívali obaja Fertil up... Či práve to bolo to, že sa manželovi o 1%, na 2% zlepšila morfológia... 😊

panarka
16. mar 2016

@diska ja sa pridam,pred cca 3 rokmi som chodila k dr.Machacovi,to bol pre mňa Dr. S veľkým D. Teraz tam uz nie je i keď mi ponúkol aby som prišla k nemu do nového centra. Ale máme to o hodinu ďalej cesty teda o 2 hodky celkovo a to s malý ktorý este nechodí do škôlky sa moc nedá.Teraz som všetko riešila s Koudelkom a ako vidím teda čítam tiež uz ide preč. Ale som si povedala keby nám nevyšlo toto Ivf tak by som išla Machacovi,keď by malý nastúpil od septembra do škôlky. Ale inak este aj kultúra zamestnancov na recepcii dosť poklesla. Samé mladé baby,stále sa smejú,suskaju si ako je to také neprofesionálne na takej klinike a osobné sa mi teraz stalo že mi nová mladá sestrička mala pichnúť fostimom a počula som ako sa baví s druhou že ona nejde,že nevie ako. Prišli sme dnu a hovorí že uz ste si niekedy pichali,ja že áno ona že ok tak mi všetko nabalila a hotovo. Na ďalší krát tam bola taká druhá tak som jej povedala o tej predtým.keby som tam prvý krát a neviem si to pichnúť tak neviem čo by tam so mnou robila

tinkatinulka
16. mar 2016

@panarka 6 ivf,1 ket.. Wau tak super jasne treba pozitivne myslenie.. Držím moc palcoky

panarka
16. mar 2016

@diska kozumplika by som.vyhodila odtiaľ uz pred 4,5 rokmi keď sme tam prišli. Robil mi dva krát iui a priechodnosť vaječníkov,ani mi nevedel poriadne urobiť priechodnosť. Potom som natrafila na Machaca a ten hneď na rovinu,že v mojom prípade zbytočne veci. Z
Kozumplikovi by som neverila ani nos medzi očami a ako sme sa tam teraz vrátili tak hneď som povedala pri objednavani že chcem Koudelku,odporučil.mi ho Machac

panarka
16. mar 2016

@malvina13 určite budeš mať // ja som sa mala 20 v nedeľu otestovať,no nevydrzala som. Podľa mňa ti to vyjde,mali sme rovnaký deň vkladu 🙂

panarka
16. mar 2016

@tinkatinulka ďakujem veľmi pekne. Už si nepamätám,máš nejaký aj problem ako zdravotný alebo kde to vždy u vas stroskotá? V akom si štádiu si v procese IVF,kamarátke to vyšlo na 10 krát ale vyšlo.

diska
16. mar 2016

@sasa1983
@panarka baby ja som nechcela povedat,ze v RF je uz vsetko zle,keby som riesila babo tak zas idem tam.
Ale jednoducho nieje lekar ako lekar a tu nejde o citlivost a neviem co,nemusi ma hladkat za rucicku ani robit vtipky a ani vypisovat ale tak kazda ma pravo na rovnaky pristup a nie ze ju niekto odbije za 5 minut.
A teda uz ked ide o IVF podla mna je namieste aj ten utzv,ved tam nevidia len PCO mne hned pri prvej kontrole povedala Vitouskova,ze mam velmi vysoku slizniu co sa zrejme opakuje kazdy mesiac a do takej sa neda robit vklad..to mi za 5r ma sk nikto nepovedal a len sa dokola vkladalo a vkladalo.A urcite pri utzv sa da odhalit aj ine .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre