Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha mozem sa spytat kolko mas rokov?

gerdusha
9. jan 2012

@lulu10

o par tyzdnov 35

gerdusha
9. jan 2012

@lulu10 ,

ty?

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha tak to ste neni samoplatci na slovensku ze? aj ste vycerpali tie tri pokusy na slovensku? a z dôvernej Dôvery sa ti este neozvali ci preplatia tu Prahu? ja mam v oktobri 30 a IVF som este neskusala ani na slovensku ani v Brne...

gerdusha
9. jan 2012

@lulu10 ,

nie, na svk sme nemali ani 1 pokus..cize ani jeden vycerpany...ja proste potrebujem mat k lekarom doveru...a po tom vsetkom, co som tu na forach citala o tom, ako sa k nim chovaju...proste...nie...aj ked kazde euro dvakrat otocime, pre mna je naozaj dolezite, ako sa lekar ku mne chova...a takisto som citala, ze v svk centrach si nauctuju kopec roznych vysetreni a predpisu ti zbytocne drahe lieky, takze sa ta cena vlastne vysplha na podobnu cenu v brne...

z dovery sa mi este neozvali...mozno tam zajdem osobne zajtra

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha tak sme na tom uplne rovnako, ja som v RF bola aj na laparke lebo tu na slovensku nemam ani sajnu komu by som sa zverila do ruk a vobec nelutujem aj ked som si to musela cele zaplatit...

gerdusha
9. jan 2012

@lulu10 ,

ja som na laparke bola na sliaci...a starostlivost uplne taka ako v RF a zaplatila mi to poistovna...na sliac nedam dopustit...vsetka cest!
hysteroskopiu som si ale uz dala urobit v RF, lebo nechceli predoperacne vysetrenia...ale musela som platit...cize nieco za nieco...

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha mne pri tej laparke islo hlavne o to ze lekar v RF prisiel nato ze mam v maternici prepazku tak som chcela nech to tam vidia ako to vyzera a urobia co je treba, lebo som bola na hystero v Heliose v MT a Machacovi aj stleclovi sa nepozdaval postup a zaver...

gerdusha
9. jan 2012

@lulu10 ,

aaach jaj...toto je uplne v keli vsetko...co stresov zazijeme...a este nas aj odfusuju....na zaplakanie...

lulu10
9. jan 2012

@gerdusha mne sa uz toho vsetkeho ani plakat nechce 😀 😀 😀

leamax
9. jan 2012

dievcata, tak odpisal mi dr.Madar a sice, ze ak teda budem pichat fraxik, tak vacsinou neni nutne brat anopyrin, mam sa riadit pokynmi hematologa. viac-menej mi to pripada, ze sa z toho ciastocne vyzuva 😀 no ale hlavne, ze som dnes ten anopyrin kupila - nechcete niekto 😀 😀 😀
@lulu10 @gerdusha, @lenka_21
@gerdusha my sme v prahe prespali u mojej krstnej, takze s hotelom ti tiez neviem poradit

bettypo
9. jan 2012

@tea284 aj ja som už bola u Dr. na ktorého si sa pýtala. Tiež sa nesťažujem. Práve naopak

gerdusha
9. jan 2012

@bettypo ,

ze? nahodou je strasne fajn...

gerdusha
9. jan 2012

tak som nasla ubytko v tej prahe blizko tej imunologie...a je to botel...to bude romantišné

zarabono
9. jan 2012

@leamax ked pichas fraxik tak anopyrin urcite nie

leamax
9. jan 2012

@zarabono a preco?

gerdusha
9. jan 2012

asi by to bolo dvojite riedenie krvi, podla mna...viem, ze moji rodicia beru anopyrin na riedenie krvi...aby nevznikali zrazeniny...a fraxik je v podstate to iste...tak by to dvojnasobne riedilo krv...a to nie je dobre

zarabono
9. jan 2012

@gerdusha to akoby si sla cosi osladit a pouzila aj krystalovy aj praskovy cukor.cize by si si v podstate davala dvakrat to iste,len v kazdom je ina ucinna zlozka a fraxiparin v podstate by mal ucinkovat o cosi rychlejsie

leamax
9. jan 2012

@gerdusha kamoske dala hematologicka aj fraxik, aj anopyrin, ze to neni tak uplne to iste.ja sa nehadam, len vravim, co mi ona povedala. doteraz som tiez bola v tom, ze ked mam fraxik, tak anopyrin netreba. tak neviem

gerdusha
9. jan 2012

@leamax ,

hmmmm...no sak ok ok..ja len laik..ja nie doktor 🙂

leamax
9. jan 2012

@gerdusha ved ja tiez nie doktor, tiez len lajk. ti vravim, ze tiez som bola prekvapena, ked jej kazala aj fraxik, aj anopyrin. preto som to tu vsetko okolo toho vlastne zacala, ze som nevedela, ci si teda mam k tomu dat este aj ten anopyrin alebo nie

dalida
9. jan 2012

Dobry povdvecer, reprofitacky. Chcem sa opytat... Pracuju v RF uz vsetci lekari? alebo este dovolenkuju?

zlatanka30
9. jan 2012

je tu niekto komu vysiel aj KET v RF? 🙂

piskota77
9. jan 2012

@zlatanka30 to by zaujimalo aj mna. chystam sa na KET v RF.

staga
9. jan 2012

@leamax drzim palce aby si mala dobre folikuly 🙂 ked sa nemylim chodis k Vitouskovej - pravda? Pichas si iba ten Merional? alebo beries aj lieky? a neboj teraz to vyde a budes maminou

lulu10
10. jan 2012

@leamax ahoj brala si si do tej prahy aj nejake papiere a vysledky? nasli ste to ľahko?

leamax
10. jan 2012

@staga dakujem, si zlata 😵
nie, nie, ja chodim uz ku koudelkovi, predtym som bola u kurecovej. picham ampulku merionalu + clostyl. no a k tomu samozrejme este par inych liekov a vitaminov, ved nech sa pecen nenudi, nie 😀 ale inak v pohode.
@lulu10 moja, my sme mali navigacku, tak sme to lahko nasli, plus teda sme si to nasli vecer predtym so zivou navigackou - bratrancom, ktory ako keby sa ucil mapu 😀 a nebrala som tam ziadne vysledky tusim, ale ved pre istotu zober, ved auto uvezie. aj tak sa ta bude pytat doktor/ka na vsetucko vsetko 😉 neboj, oni su tam vsetci mili, len maju chaos v tom, kde a ako to po tom vysetreni zaplatit, tak urcite aj vas tam potom budu posielat od kona k benovi 😀 a da sa tam platit kartou, kdyby neco 😉

je mozne aby som uz teraz, po 3.pichani citila vajecniky? 😀

lulu10
10. jan 2012

@leamax tak asi si vezmeme taxika a nech nas dovezie na miesto cinu 😉

leamax
10. jan 2012

@lulu10 idete autom do prahy, ci ako? a nemate navigacku? tam bude taxik asi dost stat

lulu10
10. jan 2012

@leamax ano ideme autom ale nakladným lebo sme to spojili s pracov. zalezitostou 😀 a necham to na chlapa nech si poradi a hlavne nech ma tam dovezie a hotovo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre