Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
8. aug 2016

@evadek evi hlavne vela vody a kludne aj daky nutri drink..potrebjes byt silná

evadek
8. aug 2016

@tinkatinulka nutri drink by vo mne nezvladol byt ani minutu..bola som v lekarni..jedine co mozem je cierne uhlie....cierny caj,,,,kupila som si suchare...vecer si skusim dat vitaminy...ze co spravia..nech sa neochudobnim o vsetky ziviny....
snazim sa vela pit....viem,ze to je dolezite...

marculik
8. aug 2016

@evadek veru vela pit tekutin,prajem skore uzdravenie a aby sa ti to podarilo 🙂

evadek
8. aug 2016

@marculik neviem..som velmi skepticka...teraz ked mam byt fit...som strasne vycerpana....uz si zelam byt len zdrava,,,,

majba
8. aug 2016

@evadek moja kolegyna z prace ked prirodzene otehotnela, ttak si mysela, ze ma crevnu virozu. tiez ju velmi prehanalo, zvracala. dokonca jej Dr. dal antibiotika. trvalo to skoro dva tyzdne a potom zistila, ze je uz v 8 tyzdni. drzim palce, nech to dobre dopadne.

evadek
8. aug 2016

@majba dakujem....dufam....

marculik
8. aug 2016

@evadek neboj budes zdrava to prejde hlavne ked prides domov oddychuj a uvidis mozno vsetko bude o.k len sa nestresuj

evadek
8. aug 2016

@marculik uz to neriesim..nejak som taka vycerpana..ze som sa s tym nejak zmierila....pridem domov..lahnem do postielky..a necham sa obskakovat ...

marculik
8. aug 2016

@evadek a dobre robis neries nechaj sa obsluhovat 🙂 aspon sa nebudes sledovat a stresovat 🙂

ssegra
8. aug 2016

@evadek a mozno prave preto ze je tvoje telo teraz oslabene nebude este bojovat proti embryjku a to sa pekne uchyti..hlavne si nepripustaj nic zle a drzim paste aby to vyslo 🙂

gagirl
8. aug 2016

@evadek fakt je ze aj chore zeny otehotneju..aj prirodzene..Takze verime ze to vsetko dobre dopadne..drzkaj sa..a nech si cim skor fit 🙂

evadek
9. aug 2016

dievcata..ci ja sa dam na dalsi ket..netusim...strasne stavy .... Pritom ja zvladam vela..mam endometriozu a mavam hrozny menzes...
Ale tieto stavy teraz...aj hormonalne..placem v kuse....
Vcera vecer zas zvysena teplota....v noci zimnica....spotila som sa par krat...
Vecer som chcela ist aj na pohotovost....ale kedze sa konal hormonalny plac pre vsetko...nedala som to...Dnes mam krce v zaludku....a nic mi nechuti jest....v lidli som sa musela otocit...ked som videla to mnozstvo jedla a prislo mi zle..
A citim sa ako keby ma valec presiel...bolest kazdej kosticky...Vcera mal uz aj moj slzy v ociach ked ma videl celu uzimenu,,,,vyslabnutu....
Takze ket po roku a pol...a ja dopadnem takto..😀...

cheeky82
9. aug 2016

Pridavam sa aj ja so zlymi pocitmi. Spinenie sa po 3 dnoch vratilo a trva uz asi tyzden. Okrem toho vsetky tehotenske priznaky co som mala riadne zoslabli, resp ustupili (prsia nebolia, nevolnost ustupila na minimum, unava presla..) a to by som mala byt 7tt+3, takze priznaky by mali zosilnovat a nie ustupovat v takomto rannom stadiu. Obcas ma dole zaboli brucho ako na MS, trosku krize zabolia (boleli ma len raz v zivote, ked som potratila) a uz uz cakam, ze sa rozkrvacam. Co vam poviem, je mi strasne na hovno. V noci sa budim na hrozne sny, chodim ako telo bez duse. Zrazu sa citim strasne prazdna, proste netehotna☹ skusim sa dnes objednat k lekarovi na zajtra.

nelly3
9. aug 2016

@evadek
hlavu hore, moze to byt praveze to ze si tehulka, nehadz flintu do zita, lebo povacsinou takto co baby toto prezivaju ako ty, tak nakoniec su tehulky 😉

nelly3
9. aug 2016

@cheeky82
no ale ked nemas priznaky to nemusi nic znamenat, skus pre pokoj v dusi ist na utz. vsetko bude tak ako ma byt 😉

cheeky82
9. aug 2016

@nelly3 no ja viem ze vsetko bude tak ako ma byt, len ci sa to mne bude pacit....nic nenarobim, bohuzial nemam tomu ako pomoct a ani to nijako ovplyvnit.

ssegra
9. aug 2016

@cheeky82 mna prsia tiez nebolia a ani nemam ziadne priznaky..este si hovorim ze kedy mi nemeskala ms tak ani neviem ze som tehotna a to mam skoro od zaciatku...byvalo mi zle z vitaminov pre tehotne, ktore som brala rano, tak som ich zacala brat vecer a uz mi ani zle nebolo...pokial vyslovene ze nekrvacas tak to nic neni, ale pre istotu a pokoj v dusi zabehmi k lekarovi...hlavne prosim mysli na pekne veci...viem ze to je tazke, ale pozitivne myslenie je polovicka uspechu 🙂

cheeky82
9. aug 2016

@ssegra ty tie priznaky zjavne nemas od zaciatku, ale ja som mala a su prec. ☹ volala som so sestrickou, vraj mi doktor zavola spat a povie co a ako, takze mi to pride, ze ma na ultrazvuk ani teraz nezoberie, mam ho naplanovany az na piatok buduci tyzden. no viem jedno, ze doma na PN neostanem. Minuly rok som lezala 2 mesiace a jedine co z toho vzislo je total znicena chrbtica na cely zivot. co ma byt bude....

ssegra
9. aug 2016

@cheeky82 mala som pred prvou vymeskanou ms bolelo ma podbrusko, krize a aj prsia, ale v den kedy mi mala prist ms to prestalo. Krize a podbrusko ma zvyknu bolievat obcas aj teraz ked som dlho na nohach. Ked ta nezoberie chod poobede na pohotovost a povedz ze spinis mali by ta pozriet a aspon by si bola kludnejsia..drzim moc paste aby bolo babatko stale s tebou

cheeky82
9. aug 2016

@ssegra volala som so sestrickou, ze necha odkaz doktorovi a ze nech zavolam za 15 minut. Tak som volala znova a ze doktor mi neskor zavola. keby ma chcel pozriet na utz, tak mi rovno da termin, urcite mi len povie aby som lezala. uvidim, co povie a mozno naozaj vecer skocim na pohotovost i ked by si neverila, aky predpotopny ultrazvuk maju. hamba na krajsku nemocnicu

evadek
9. aug 2016

@cheeky82 drzim ti palce..a trvaj na utz..pre pokoj duse...🙂

majinka81
9. aug 2016

@cheeky82 Ahoj neboj, ja som to mala tak isto.Raz ma prsia neboleli vôbec absolutne nič aj tri dni a potom mi bolo zle aj prsia boleli a potom zase nič. A takto to bolo celé tri mesiace, potom sa to ustáli.Držím palce

lily311
9. aug 2016

Baby, prosím Vás, práve som utrpela šok, volali mi z CAR, že hcg 136, prirozdené tehu. môže hcg narásť aj z cysty? Robia sa mi folikulárne cysty, tak neviem, či nárast hcg nie je z toho,... som skeptická manžel hrozný spg, ja endometrioza, klesajúce AMH a čo ja viem čo ešte, takže neverím, že by som bola tehu

chelly
9. aug 2016

@lily311 nemoze 🙂 drzim palce!

lily311
9. aug 2016

@chelly ďakujem 🙂 no neviem, ešte sa neteším, beriem anopyrin na antifosfolipydové protilátky 100 mg, stačí to?

bianitka996
9. aug 2016

@cheeky82 ja som pred cca 2 týždňami mala tiež spinenie a bolesti ako pred ms, utekala som rýchlo k dr a bola tam hematóm z ktorého to išlo po týždňovej kontrole už žiaden hematóm tam nebol. Podľa mojich výpočtov som 10 tt a som neskutočne unavená a kávu čo som milovala nemôžem ani vidieť, moc držím palce lebo viem čo prežívas, ale všetko bude dobré.

chelly
9. aug 2016

@lily311 ano malo by

lily311
9. aug 2016

@chelly Ďakujem. No som zvedavá, bojím sa, lebo na dnešnom tehu teste bola slabšia čiarka ako včera večer, skúsim testnúť teraz večer, bojím sa strašne ale ako má byť tak bude... teraz musím len čakať.

chelly
9. aug 2016

@lily311 drzim palce nech je to ok

cheeky82
9. aug 2016

@lily311 moc moc drzim palce. Tak zazraky sa predsa len deju 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre