Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bettypo
21. apr 2012

@bibi24 nikdy nevieš ... pri dvoch nebudú robiť predĺženú kultiváciu. Držím palce 🙂

bibi24
21. apr 2012

@bettypo budu, dohodli sme sa tak, kvoli predchadzajucim neuspechom a spermiam mojho manzela.

lenkalienka01
22. apr 2012

@bibi24 nehadz flintu to žita...poznam kočky, co mali jedno, vyvijalo sa a bol aj transfer a aj sa chytilo a tusim bolo 3 kvality 😉 ja som amla 3 vajka a dve sa pekne vyvijali....to ze sa neuchytili je druha vec. PK som nemala. Drzim palce 🙂

hencidlo
22. apr 2012

@bibi24 ahoj ja som pri 1IVF mala iba jedno vajko, vyvijalo sa krasne, bolo vraj prvotriednej kvality, no neujalo sa. teraz som bola na 2IVF vajka pred vkladom boli 2 z toho 1 bolo 8bunkové a 2 bolo len 5 bunkove. Robila som si tehu test najskor boli len duchovia, ale teraz silnie, tak dufam ze sa to teraz podari. vo stvrtok som bola na krv, kde boli hodnoty hcg na hranici iba 11,4 (to bol 14DC) v utorok idem zasa na krv, tak dufam ze uz budu hodnoty lepsie a zadari sa nam 🙂 . musime tomu verit, tak myslim ze by si to nemala vzdavat a pevne dufat v to, ze sa zadari !!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉

hencidlo
22. apr 2012

@bibi24 ahoj ja som pri 1IVF mala iba jedno vajko, vyvijalo sa krasne, bolo vraj prvotriednej kvality, no neujalo sa. teraz som bola na 2IVF vajka pred vkladom boli 2 z toho 1 bolo 8bunkové a 2 bolo len 5 bunkove. Robila som si tehu test najskor boli len duchovia, ale teraz silnie, tak dufam ze sa to teraz podari. vo stvrtok som bola na krv, kde boli hodnoty hcg na hranici iba 11,4 OPRAVA: (to bol 14ET) v utorok idem zasa na krv, tak dufam ze uz budu hodnoty lepsie a zadari sa nam emoticon . musime tomu verit, tak myslim ze by si to nemala vzdavat a pevne dufat v to, ze sa zadari !!!!!!!!!!!! emoticon emoticon emoticon

moja72
22. apr 2012

ahojte, dnes sme boli v RF na OPU, mali sme 5 vajíčok tak som zvedavá koľko nám z nich zostane. ET sme si dohodli na piatok. Je to naše 4.IVF (1x GF a 3x RF)a dúfam, že aj posledné.

zarabono
22. apr 2012

@moja72 podla mna zostanu urcite aspon 4.my sme pri poslednom pokuse mali tiez 5 vajok a 4 sa oplodnili.bolo to nase 3 ivf

moja72
22. apr 2012

@zarabono nám by teoreticky stačili 3 ktoré sa budú vyvíjať a tie mi aj vložili 😉 už sa hádam musí niektoré uchytiť 🙂

zarabono
22. apr 2012

@moja72 urcite sa uchyti.my sme mali prvykrat aj mrazacikov

moja72
22. apr 2012

@zarabono nám vždy vkladajú 3 embrijká, takže z 1.IVF v RF nám zostal iba 1 mrazačik

kiara15
22. apr 2012

@moja72 aj ja chcem ist na 4ivf RF pred ty so bola helios Martin a nist 2potraty ☹ No ale teraz v Brne dufam ze to vide 😉 😉

moja72
22. apr 2012

@kiara15 ty si už bola v RF alebo sa chystáš prvýkrát?

kiara15
22. apr 2012

@moja72 ja som uz bola 😉 uz aj stimulku mam len zacat

bibi24
22. apr 2012

@lenkalienka01
@hencidlo tak oplodnene je jedno, druhe ma sancu do zajtra. Ale ja im verim 😵

@moja72 co by som ja dala za 5 vajicok 😉

kiara15
22. apr 2012

@moja72 ale idem tam prvy krat na soft ivf 😉

moja72
22. apr 2012

@kiara15 čakáš na menzes alebo sa nemôžeš odhodlať? 🙂

moja72
22. apr 2012

@bibi24 viem, že 5 je fajn, hlavne keď čítam že niektoré sú vďačné aj za jedno. Len mne vždy vkladajú 3 a zatial sa ani jedno neuchytilo. 😒 drží palce, aby boli aj druhé bolo zajtra v poriadku, a aby boli na vklad pripravené obe 😉 ozaj kedy máš vklad?

kiara15
22. apr 2012

@moja72 no musela som cakat ked bude moct muz lebo robi vonku tak sa musim prisposobit ale mala som aj problemy z menzesom ale uz rozmyslam ked dostanem ze zacnem 😉

bibi24
22. apr 2012

@moja72 ja mam pri tych ivf vzdy nejaky problem, najnovsie cysta na jednom vajecniku, takze ten nic neprodukoval. Inokedy ohss, vela, ale male vajicka, potom nezrele vajicka, potom 2 vajicka pri min. davke clostilu a teraz zas problem s tym vajecnikom. Mne zatial 3 krat vkladali dve a raz jedno. A nic.
A ak vsetko pojde, tak vklad mam den pred tebou. Ale velmi sa modlim, aby boli ok.

moja72
22. apr 2012

@kiara15 tak to ti nezávidím, že ešte si to musíš takto prispôsobovať kvôli mužovi. To býva doma na dlhšiu dobu?

moja72
22. apr 2012

@bibi24 čo som sa tu dočítala, tak baby písali, že keď máš OHSS tak sa embrijko skôr uchytí...ale asi to tiež nie je pravidlo 😒 Vklad ti bude robiť Štelcl? Mne hej a dnes robil aj OPU.

zlatanka30
22. apr 2012

@kiara15 ahoj kocka

bibi24
22. apr 2012

@moja72 ano to som aj ja pocula, ale zial pri 1. ivf sa ET odkladal prave kvoli ohss a pri 2. ivf boli zas odobrate nezrele vajicka, takze embryjko bolo slabe.
Ano, zatial som bola len u neho, opu mi robil a aj vklad by mal. Ak teda bude, ale verim velmi, ze bude. Bude to krasna blastocysta 😵
Zajtra aj ty volas? A po opu sa ako citis, dobre? Nespinis? Ja troska.
A mam nejake vysoke davky utrosu, ze 4-0-4 😕

lulu10
23. apr 2012

@bibi24 ahoj nedavala si si aj PICSI? ked si pisala ze mm ma problem so spermiami... moj ma tiez dost zly spemiogram a ak by sme sli na IVF tak jedine s PICSI...

bibi24
23. apr 2012

@lulu10 Ahoj, no pytala som sa na to, lebo sme chceli si dat. Ale k mojmu udivu to Stelcl nedoporucil. Povedal, ze to sice ma vyznam pri zlych spermiogramoch, ale nie pri vyrazne zlych, ako ma moj manzel. Lebo, ze na vyber pomocou PICSI potrebuju zhluk dobre vyzerajucich spermii a z tych sa jedna vyberie, ktora sa prilne (alebo ako to mam nazvat) k tej latke. No a u mm by to bol problem, u neho sa vybera naozaj po jednej.
Takze tak, snad som to zrozumitelne napisala.

Lulu, prosim ta a za ako dlho po laparke si normalne fungovala?

lulu10
23. apr 2012

@bibi24 a ako zly mate spermiogram? my mame morgologiu 96-99% zlych, fragmentacia 21%, mnozstvo bolo dobre... Ja som bola na laparo vo stvrtok, v piatok ma pustili domov a v pondelok som sla do roboty, ale ja nemam fyzicky narocnu robotu, sedim sama v kancli za pocitacom, potom som bola este jeden den doma, tusim v stredu, ked som mala tu teplotu, ale som to aj prehnala doma s upratovanim 😅 inak som hned ten tyzden fungovala normalne...

bibi24
23. apr 2012

@lulu10 My mame hlavny problem v nizkom pocte - cca 500 000/1 ml, pohyb B, morfologia bola okolo 30% dobrych, naposledy ale cca pred mesiacom nam vysla az 94% zlych - netusim preco, kedze predtym manzel podstupil liecbu na podporu tvorby spermii, ktora ale zjavne nezabrala. Bol aj na vysetreni FiSH, to vyslo ok, fragmentaciu uz neodporucili.
Tak to si mala super, po tej laparke 😉

holly74
23. apr 2012

@bibi24 čauko, Bibi, budem Ti a Tvojim embryjkám moc držať palce.

zarabono
23. apr 2012

@moja72 to ste sa vy rozhodli pri 3?
@bibi24 OHSS je len plusom po vklade 😉

bibi24
23. apr 2012

@holly74 Dakujem moja, keby aspon z toho jedneho bola blastocysta 😵
Ty kedy ides do toho?

@zarabono ja viem, no zial som to nikdy nemala tak, ze ohss a nasledne vklad kvalitnych embryi. Takze pre mna bezpredmetne, kedze na klasicke ivf uz nikdy nepojdem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre