Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
2. máj 2012

@kika386 ja chodim k Machačovi a operoval ma Štelcl a som veeeeelmi spokojna aj s jednym aj s druhym 😉

kukulik30
2. máj 2012

ahojte, tak prave mi prisiel mail, ze kultivacia v 6 .den bola ukoncena, ziadne embyrjko nebolo vhodne na kryokonzervaciu ☹ no skoda 😔 som myslela, ze aspon jedno, teraz mi je luto, ze sme nedali 2, aby mali aspon troska viac sance

kukulik30
2. máj 2012

aj som hned napisala mail, ze preco to tak je, a ze ci teda aj to embryjko, ktore mi bolo vlozene, ma vacsiu sancu v maternici, ci by neskoncilo rovnako 😒

speranza1
2. máj 2012

@kukulik30 my sme dopadli rovnako 😢 😢 😢 ...

kukulik30
2. máj 2012

@speranza1 ☹ ja len dufam, to jedno je to spravne
som zvedava, co mi odpisu

speranza1
2. máj 2012

@kukulik30 neviem..mna napadlo hned to iste co teba... ak by nechali tie dve este v PK.. ci by nezacali aj oni degenerovat... 😔 😔 😔 ...zivot je taky tazky..hlavne prijat niektore rozhodnutia, ktore zrejme plynu zhora je pre mna tazke.... 😔

kukulik30
2. máj 2012

@speranza1 presne tak..ale ja verim, ze to spravne je v brusku a zabojuje v prirodzenom prostredi

speranza1
2. máj 2012

@kukulik30 nic ine nam nezostava len verit ....

speranza1
2. máj 2012

@kukulik30 vam pri minulom IVFku zostali embryjka na zamrazenie?

kukulik30
2. máj 2012

@speranza1 ved to, ze nam stale ostali, ale oni mrazia v den odberu a teraz aspon vidno, co vsetko sa mrazi a pritom, keby mozno nechali kultivovat dlhsie, tak by tiez ostalo meneja alebo nic...ale sak naco, ved ludia zaplatia za kety, ktore su neuspesne ☹
my dokonca mame v KE este zamrazene, ale nechali sme ich , ze pouzijeme neskor, lebo sme mali vyssiu uspesnot cerstvymi embryjkami

speranza1
2. máj 2012

@kukulik30 vela krat som uz citala, ze naozaj vyssia uspesnost je s cervstvymi embryjkami, tym vsak nechcem povedat, ze mrazenie je zle... nie... ale dala by som ho len naozaj pri kvalitnych embryjkach, nam stale na ten 4 den zacinaju degenerovat, tak my sme nemali nikdy zamrazene... stale sme museli podstupovat vsetko od zaciatku....

speranza1
2. máj 2012

@kukulik30 ak Ti odpisu z RF, prosim ta daj mi vediet, co povedali....

bibi24
2. máj 2012

Baby, to fakt? ☹ To by som teda nepovedala. Ale aspon vidime, ze zase sa potvrdili tie statistiky, ze z niekolkych oplodnenych vajicok je len jedno, dve schopne embryjka. Musime len verit, ze tie v nasich bruskach su zivotaschopne. Ja som sice na vyber nemala, ale na 100% vam dali v reprofite tie najkrajsie. 😉

Kuku, u vas mrazia hned po oplodneni?? To je inak aka blbost. Ja by som si urcite ziadala PK, kebyze ich mam viac, a az potom mrazenie, ak by ostalo.

kukulik30
2. máj 2012

@bibi24 ni hned po oplodneni, ale napriklad cast ide do PK a cast zamrazia 3. den kultivacie...ale vies si predstavit , ze mrazia zbytocne vela
zle som napisala, nie v den odberu ale transferu...prepac, teraz som si vsimla

lulu10
2. máj 2012

@bibi24 kedy testujes? 😉

bibi24
2. máj 2012

@lulu10 Neviem, najradsej by som vobec netestovala a zila v tej sladkej nevedomosti a nadeji, ze mozno 😀
Ale najneskor toho 8. 5. ako mi kazal Stelcl. Aj ked asi uz aj cez vikend by to malo byt jasne.

melisska
2. máj 2012

@kukulik30 no aj mne sa zda ze dlho nechavaju 😒 je mi to luto, lebo si myslim, ze ic mohli zamrazit skor

melisska
2. máj 2012

@kukulik30 nebud smutna nezalezi od toho kolko vlozia, mne naposledy vlozili tri blastocysty a nic, pamatas? hlavku hore bojovnicekje v tvojom brusku a to je ten pravy 😉

moja72
2. máj 2012

@bibi24 prsia strašne bolia ale ako som už písala, tie začali bolieť ešte pred ET 😀 inak nič nové, žiadne príznaky ktoré by prichádzali do úvahy ak ako tehu 😎
ty chodíš do práce, či si doma na PN?

moja72
2. máj 2012

@lenka_21 gratulujem k vytúženému bábätku a synčekovi aj mamine veľa veľa zdravia

moja72
2. máj 2012

@speranza1 @kukulik30 nezúfajte, že vám nezostalo nič na zmrazenie, určite máte v bruškách tie najlepšie a najšikovnejšie emryjká 🙂

bibi24
2. máj 2012

@moja72 Chodim do prace. Vo stvrtok, piatok som bola doma, v pondelok som bola len kratko v praci, utorok ved volno a dnes uz normalne fungujem. Ale mam sedavu pracu, nijak sa nenamaham, nic tazke nenosim. Zatial mi ziadny lekar nepovedal, ze pomaha ostat doma na PN, prave naopak, takze sa tym riadim 😉
A tebe nieco este mrazili?

zlatanka30
2. máj 2012

babule boli ste niektora na Ket?

bibi24
2. máj 2012

@zlatanka30 Ja nie, ja som bola na ET.

zlatanka30
2. máj 2012

@bibi24 ja viem,ze si bola na ET. 🙂

bibi24
2. máj 2012

@zlatanka30 aha 🙂 ja len, ze aby si vedela, ze neignorujem tvoju otazku 😉

kukulik30
2. máj 2012

@melisska ja si praveze nemyslim, ze ich mali mrazit skor...ved o to ide, ze SVK mrazia aj nekvalitne embryjka...kvantum...a nic z toho nie, hlavne, ze si clovek zaplati kEt, ved ja som mala stale 3 KET ...dohromady 6 KETov a este mam z 3 IVF zamrazene ...hmm..len som proste myslela, ze aspon jedno sa podari este zamrazit

zlatanka30
2. máj 2012

@bibi24 🙂

moja72
2. máj 2012

@bibi24 nemrazili nič lebo tretie embryjko sa prestalo vyvíjať, ale s tým sme rátali lebo keď sme boli na ET tak bolo ešte len 8bunkové.
Tiež som už od dnes v práci, pri prechádzajúcich IVFkách som bola doma či na PN alebo na dovolenku a nevyšlo to, tak som povedala, že nemá význam zostávať dlhšie doma.

melisska
2. máj 2012

@kukulik30 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre