Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

staga
3. máj 2012

@kukulik30 🙂 🙂 🙂

lenkalienka01
3. máj 2012

@zlatanka30 ahojky 🙂

lulu10
3. máj 2012

@lenkalienka01 podľa vsetkého si v tom! 😉 nejake priznaky sa este nanajdu?

speranza1
3. máj 2012

@lenkalienka01 tak tfuj tfuj a hybaj testovat..... 😉

lenkalienka01
3. máj 2012

kočky, ja viem , že kopa z vás by testovala, ale ja naozaj testovať nebudem. Nechávam tomu voľný priebeh. Mám kopec merionalu, protokol ...tak ak nič, idem do IVF-ka. Som tak nastavená, tak dúfam, že už to nejako dobačujem 😀 a že všetky čo sme tu , tento rok bude ten, na ktorý nezabudneme 🙂

lenkalienka01
3. máj 2012

@lulu10 no, pocit ako pred MS , ale len tak chvilu, potom zase nic, prsia nebolia, co nie je zvykom, lebo tyzden pred MS idem od bolesti do kolien, ziadne spinenie, ziadne krvacanie a dnes sa mi urobili zo dva ďobáky na tvaricke 😀 😝 , tak a to je asi tak vsetko...a vcera som vypila nealko pivo a zajedla fidorkou....ale to je asi z toho, ze som nenazrata 😀 😀 😝

lulu10
3. máj 2012

@lenkalienka01 mas moj obdiv zato ze vydrzis netestovat, tiez by som to chcela dokazat 😀 a presne nechat volny priebeh pokial by nezacalo babo kopat 😀 ale ja nedockavec, hned testujem, potom som nestastna a terorizujem chlapa a vobec kazdeho kto pride pod ranu 😀

lenkalienka01
3. máj 2012

@staga tvoje zelanie je pekne, ale budeme vsetky uspesne....skor ci neskor sa kazda dockame 😉

lulu10
3. máj 2012

@lenkalienka01 nóóó budem velmi cakat ako to u teba dopadne, ale ja myslim ze dobre 😉 ved z coho ineho by ti mohla mrcha meskat...a ked bolo aj mini špinenie a potom nic tak ... 😵

lenkalienka01
3. máj 2012

@lulu10 presne 😀 u mna si to odsxxe tiez polovicka 😝 a takto sa ma len kazde rano opyta: milacik, ako ?? a ja ze rovnako a sme v celku kludny...no len neviem dokedy 😀 😀 😝

bibi24
3. máj 2012

@lenkalienka01 Leni a ty beries nejaky utrogestan, alebo nieco co by mohlo ms zdrziavat?

kukulik30
3. máj 2012

mne napr utrogestan velmi drzi ms, ja nedostanem, kym nevysadim...vzdy....az 2-3 dni po vysadeni sa ms rozbehne

zlatanka30
3. máj 2012

@lenkalienka01 aj u mna mas obdiv ja by som tak dlho nedokazala cakat 😀

bibi24
3. máj 2012

@kukulik30 Kuku, ja presne tak isto. Ale napr. doktor v iscare mi hovoril, ze donekonecna to ani utrogestan neudrzi a mal pravdu. Mam to odskusane.

kukulik30
3. máj 2012

@bibi24 no jasne, ze urcite nie donekonecna, ale niekotre baby dostanu aj pocas uzivania napr, tak som to myslela 😉

bibi24
3. máj 2012

Aha ano, tak to ani ja nedostanem, resp. nikdy som nedostala, ani spinenie, ani nic. 😉 Ale co z toho, ze ano.

lenkalienka01
3. máj 2012

@bibi24 nie, neberiem nic.....ani ma nenapadlo, ved co by uz to muselo byt za nahodu, aby som ja po IUI otehonela ???? 😀 ja som to IUI brala a berem len ako doplnkok, ked vo foliku nic nebolo, keby bolo na mne, tak si ho ani nedam....len Stelcl s muzom ma prehovorili 🙂

lulu10
3. máj 2012

@lenkalienka01 a dobre urobili ... moja takych zazrakov tu uz bolo ...

bibi24
3. máj 2012

@lenkalienka01 vidim, ze takych pesimistov ako som ja, chodi po svete viacej 😀

lulu10
3. máj 2012

@bibi24 tiez sa pridavam do klubu pesimistov, mohli by nato nejake lieky vymysliet 😀 😀 😀

lenkalienka01
3. máj 2012

@bibi24
@lulu10

viem, ze je lepsie byt optimista, ale po tolkych rokoch sa mi to jednoducho neda 😀

macko79
3. máj 2012

ahojte som tu nova a rada by som sa s vami podelila o skusenosti mame podobne problemi a chcela by som navstivit brno je to tam ozaj tak ako pisete? mozete mi niektora napisat kolko vas to vyslo a ako casto tam musite chodit ?mam uz nieco za sebou len by to bolo na dlho dakujem

bibi24
3. máj 2012

@lenkalienka01 Mi hovor, furt sa divat na negativne testy, to zlomi kazdeho... vsak 4. ivf je uz slusny pocet.

kukulik30
3. máj 2012

@macko79 ahoj, a vitaj, ano je to tak , ako piseme...
my sme tam boli aj s konzultaciou, pretoze uz na konzultacii sme sa dohodli na postupe a protokole stimulacie...mali sme soft , platili sme 1334€
vsetko ale zavisi aj od toho kolko vajicok napichuju , my sme mali 8, takze tam aj suma isla hore...ale baby sa zmestili aj do 1000-1100€ niektore

sally2401
3. máj 2012

Čaute baby, pripájam sa k Vašim debatám, je som dnes začala stimulovať clostilbegytom uvidím čo to urobí ešte som ho nemala (Macháč ma nahovoril na mininálnu stimuláciu) potom čo si prečítal v mojich správach z Iscaru. Je to moja 7. stimulácia (6 absolvovala v BA v Iscare), ale po septembri som s nimi skončila a išla do Brna, celé mi do domrvili ale totálne a to som mala po slabej stimulácií 9 vajíčok čo som v živote nemala a žiaden transfer, 5 mi prešvihli a 4 odobrali a dúfali že budú v poriadku že do odberu dozrejú, samozrejme neboli a tým pádom sa žiadne neoplodnilo. Som zvedavá čo som mnou ten clostibegyt urobí, na budúcu stredu idem na UTZ tak uvidím.

kukulik30
3. máj 2012

@sally2401 drzim palce 🙂

rienok
3. máj 2012

@sally2401 fuha a to si normalne aj vyuctovali?

bibi24
3. máj 2012

@sally2401 Dobre si spravila 😉 Ja som tiez bola predtym v iscare - 3 ivf a teraz som 1. soft absolvovala v brne a som s nimi maximalne spokojna. Zatial este vysledok neviem, ale keby sa aj nepodarilo, idem znova a uz len do brna 😉

macko79
3. máj 2012

@kukulik30 ahoj a dakujem za odpoved len nechapem preco napichovanie vajicok mame uz niekolko za sebou ale toto nam este nerobili lebo sa nam zatial stale oplodnili same<to je u nich samozrejmost alebo urcite individualne ak som to spravne pochopila je to to?

kukulik30
3. máj 2012

@macko79 no mozno vy to ani nebudememat , to ICSI...uvidis , ako sa dohodnete na konzultacii 😉 tym padom to bude zase menej peniazkov, ak mate dobry spermiogram 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre