Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenusika
8. jan 2013

@ria191 tak ma to zaujímalo, lebo ja ked som mala málo plodovej vody tak som to tak daleko nedotiahla ako sarasotka...a teraz toto sa jej stalo...drzala som jej place a chcela som vediet ci cakala s darovaných alebo nie..

zeina62
8. jan 2013

Dobre ste sa museli nasmiat na tie komenti hehe ja som si nevsimla ze mam zapnutii corrector na klavesnici a automaticki mi to menilo slova hehehe

bibi24
8. jan 2013

@zeina62 pochopila som to 😀 Neviem aky mi robila, ale kontrolovala vselico. Ked ma minule objednavala, povedala, ze to bude morfologicky, ale ci bol?? netusim.

zeina62
8. jan 2013

@bibi24 to je asi ten podrobny,mna to caka 17 februara takyto ultrazvuk,ako ti je dobre uz si mozes castocne vydichnut🙂

ria191
8. jan 2013

@karkana dobre ťa pochopil darované dve embryá stoja 37 000,- a oocyty by ťa vyšli podstatne drahšie 😀

zeina62
8. jan 2013

@ria191 a vajcka sa davaju viac ako dve, vacinou je ich do 10 kusov za tu cenu a garantuju dve spickovej kvality

ria191
8. jan 2013

@zeina62 tým pádom vám asi zostali aj nanučiky?

zeina62
8. jan 2013

@bibi24 este som sa chcela opytat za ten morfologicki ultrazvuk si aj nieco platila ci to islo cez poistovnu?

zeina62
8. jan 2013

@ria191 hej dva,my sme to dali vsetko na predlzenu kult.

bibi24
8. jan 2013

@zeina62 nic som neplatila, ja chodim do sukromneho centra a platim si rocny poplatok, tak mimo uz neplatim nic.
Akurat za to 3D budem platit 50 EUR, lebo to nie je standart.

ria191
8. jan 2013

@zeina62 tak to sa máš ešte na čo tešiť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zeina62
8. jan 2013

@bibi24 tak to mas dobre,to je super

zeina62
8. jan 2013

@ria191 no to hej 🙂

stastenka42
8. jan 2013

@sarasota zlatíčko prajem vela síl tebe aj miminečku a posielam srdiečko

zeina62
8. jan 2013

Baby je pravda ze petrzlenova vnat neni dobra v tehotenstve?a ja som sa jej dnes doslova ze nazrala

horalka79
8. jan 2013

@bibi24 jeeej, aki su uz veliki, krasa. Tak to sa velmi tesim, ze je vsetko v najlepsom poriadku a deticky ti premerali a dokladne prezreli 🙂 a vidis, oredsaken ta kopkali malicki 😎 ze maternica 5cm nad pupkom, wow 🙂
.. mna najvyssie kopkali vo vyske pupku, takze asi aj potial asi je zatial moja maternica.. ja si musim na podrobny ultrazvuk pockat este dva tyzdne. Kedy chces ist na 3D? j
a uvazujem ci pojdem neskor alebo nie..videla som nadherne fotky, ale aj take co nevyzerali moc ako ludske babo,iked v skutocnosti je v nutri krasne... 😀 proste drobcek malicky je tam vselijako povykrucany, zakryty, ci otlaceny, manzel vravi, ze si pockame na naozajstne obraz-ked sa narodi..
@sarasota este jedno srdiecko poslane pre tvojho drobcurika

annetty
9. jan 2013

Ahojte baby! 🙂 Vcera sme boli prvy krat na utz po stimulke a vsetko dobre....joj tesim sa velmi. Este dostimulkujem par folikul a v sobotu ideme na odber 😉 Drzte mi palce! Ja vam drzim moc moc moc!!!! 🙂

ria191
9. jan 2013

@annetty veľa šťastia 😀 😀 😀 pekne ti to ide len tak ďalej 😀 😀 😀

ria191
9. jan 2013

@sarasota sarasotka veľa šťastia na dnes tfuj tfuj tfuj len nech je všetko v poriadku. To bábinko si to zaslúži a o tebe ani nehovorím. Tá tvoja cesta je neskutočne ťažká. Prajem ti veľmi veľmi veľmi veľa síl, aby si to všetko zvládla. Všetky tu na teba veľmi myslíme a držíme vám obom strašne palce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

annetty
9. jan 2013

@ria191 Dakujem, snazime sa velmi! 🙂 Som rada, ze sme uz konecne na dobrej cesty, sice je to len ten zaciatok ale aj tak, a hlavne moj muz sa tesi, ze kolko vajkov mi pestuje. Teraz doma ma velku rolu, hraje sa mi na sestricku 😀 😀 😀
Mali sme 5 a 5 folikul vacsich, takze este trosku musia narast a dufam v sobotu budu krasne a bude ich aj hodne 🙂

annetty
9. jan 2013

@rot Gratulujem! 🙂 Tesime sa s tebou! To je najkrasia spravicka!!! Drzime palce nech vsetko dobre dopadne a embrijka nech su zdrave 🙂

ria191
9. jan 2013

@annetty vy ste inak zohraný tým s mm 😀 😀 😀 . Takže ty si nám tu rozbehla štafetku 😀 😀 😀 . Máš veľkú zodpovednosť. Iný výsledok ako // ani "nesmieš" mať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Neboj sa, určite ich bude dosť . Veľa šťastia 😀

liliana30
9. jan 2013

Ahojte, chystám sa vo februári do RF na prvú konzultáciu už mám za sebou 3xneúspešné iui na sk. Chcela by som sa spýtať koľko vás cca vyšlo IUI a IVF soft v RF vrátane liekov. Pozerala som si cenník ale nie som si istá či sa tam ešte nezapočítavajú nejaké iné vyšetrenia. Ďakujem

annetty
9. jan 2013

@ria191 no musi to vyjst, lebo sa zbaznim s manzelom, vsak ked sme v obchode, tak nic ine mi nepozera, len male deti 🙂 Ale inak vcera sa ma pytal, ze ked sa to nepodari, tak ci ma bude pichat dalej? A ja ze ano! 😀 vsak mas manzelske povinnosti 😀 😀 😀 Ale budeme sa snazit byt vzorovi, vsak je zaciatok roka 😉

ria191
9. jan 2013

ach tá slovenčina v mojom prípade v jednom slove 2 chyby dúfam, že mi to odpustíte 😀 😀 😀

ria191
9. jan 2013

@liliana30 soft 13 000,- pohlavné choroby 2x2000 ICSI 1 vajo 1000 kč podľa toho koľko ich budeš mať max. však zaplatíš 8000 oni to tak majú a lieky ako si zoženieš záleží od teba 😀 😀 😀 😀 a hlavne podľa šťastia ak budeš zháňať lieky cez koňa

liliana30
9. jan 2013

@ria191 ďakujem, nevieš mi povedať aké lieky alebo inekcie sa dávajú pri softe.

nelly3
9. jan 2013

@liliana30
vacsinou clostilbegyt a potom sa dopichava bud menopur, fostimon atd. a potom orgalutran, tento na SK nedavaju.

ria191
9. jan 2013

@liliana30 no u teba to bude ťažšie, lebo každá z nás mala za sebou aspoň jedno IVF na Slovensku a vedeli sme ako reagujeme na stimulačné hormóny (injekcie) a aké množstvo si máme pichať. Buď si zoženieš tie lacnejšie kde si budeš musieť miešať prášok a vodičku (merional (na Sk najlacnejší), menopur) alebo si zoženieš pero (napr. gonal) to je najjednoduchšie a koľko budeš potrebovať pichať jednotiek tak to zistíš až pri prvej stimulácii. Tam na sone zistia ako reaguješ a podľa toho ti budú upravovať výšku dávky FSH hormónu (začína sa väčšinou 75 jednotiek a maximum býva 300 jdenotiek FSH hormónu). Alebo môžeš mať nativ buď úplne bez injekcií alebo iba clostilbegyt (pirulky). Neviem akú máte diagnózu takže ťažko sa radí, ale počítam, že ty si asi v poriadku 😀

nelly3
9. jan 2013

@ria191
ty si cim stimulovala? ja menopur zo zaciatku 75 jednotiek a potom sme to navysili na 150 jednotiek, inac prvy krat v zivote som brala ten clostil, ale myslim si, ze mne nejako nepomohol, na 8DC ked som bola na utz v Brne som mala strasne male a vela ich, nakoniec sme to navysili na 150 jednotiek a bolo ich 5 🙂 uz sa tesim na dalsi boj 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre