Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
31. júl 2013

nejako sa to tu rozbieha 😀 😀 😀

ria191
31. júl 2013

@karkana aj ja blahoželám veľmi 😀 😀 😀 nech ste šťastná krásna rodinka

bimba8
31. júl 2013

@falin ku Stelclovi a spokojnost najvacsia.Povedal na rovinu ako to vidi,ziadne mediky ze na 100% to vyjde a podobne.Myslim,ze podobne oblbovacky su len na skodu.

@lubicaligocka jej tak to mozno do toho pojdeme spolu 🙂 Ja sa injekcii ako takych nebojim,ale bojim sa skor toho hormonu v nej 😀 co budes pichat a kolko?

ria191
31. júl 2013

@bimba8 ovuláciu máš??? lebo ak áno tak prolaktín budeš mať v poriadku ak je zvýšený tak zabraňuje ovulácii 😕

ria191
31. júl 2013

@falin a ako sa má naša potenciálna tehula ??? 😀 😀 😀 ako vidím, tak si v pohodičke 😀 😀 😀

ria191
31. júl 2013

@sarasota uff sarasotka, ale to všetko nejak rýchlo ubehlo a už o chvíľku tu bude deň D 😀 😀 😀

bimba8
31. júl 2013

@ria191 hej ovulku mam normal.a vidis,to som nevedela 😕 mam kamosku a ona ma s tym uz roky problem.Vzdy ked jej ho znizia,tak po case jej to zasa vyskoci a zevraj ovuluje pekne kazdy mesiac jej tvrdili.To jej musim povedat,bo tiez sa jej nedari otehotniet.

ria191
31. júl 2013

@lienka_1 dá sa to zvládnuť aj tri naraz 😀 😀 😀 moja mamča mala niečo podobné ségra mala presne rôčik keď sa mamče narodili dvojčátka silná to žena 😀 😀 😀

vrabcek24
31. júl 2013

dobré ránko dievčence 😀
ja si dnes spravím voľno idem k mame, je tam aj sestra s mojimi synovcami, naspäť budem zajtra, takže tak
držte sa babulky, čakateľky, snažillky, tehuľky, potom si to všetko dočítam 😵 😵 😵

ria191
31. júl 2013

@bimba8 poviem to laicky podieľa sa na tvorbe materského mliečka po pôrode preto sa hovorí, že žena ktorá kojí tak neotehotnie (česť výnimkám) prolaktín je potvora aj ja som ho kedysi mala zvýšený a nemala som ovulku aj keď mi tvrdili že áno 😕 😕 😕

bimba8
31. júl 2013

@ria191 ahaa,tak to jej poviem,lebo urcite preto potom nevie otehu.Mne to teda snad vyjde ok,ked mam ovu testy pozitivne kazdy mesiac a aj predvcerom doktor videl,ze som po ovu.Mala som trochu tekutiny v maternici z toho ako praskol folik.Este mi robili aj na stitku,tak to som tiez zvedava,snad to bude ok.
Teraz si studujem tie spermiogramy a manzel ma zlu morfologiu..hranica su 4% a on ma 1% 😒 Cize uz su asi zname nase vyse 2j rocne neuspechy.Snad to pojde aspon touto cestou.

falin
31. júl 2013

@melisska - dobr ranko moja. Uz svieti u vas slniecko ci este prsi?

falin
31. júl 2013

@bimba8 - ja k nemu tiez chodim. Aj mne sa paci jeho pristup, ked na rovinu povie co a ako.

falin
31. júl 2013

@ria191 - ahojky kočka. Ano snazim sa byt v pohode a moc na to nemysliet. Zatial mi to celkom ide, ale som zvedava ako to bude ked sa bude blizit testovanie 😎

falin
31. júl 2013

@ria191 - nasa suseda mala podobnu situaciu. Mali jedno, potom sa im nedarilo, po 7-rokoch mali dvojicky a do roka este jedno dalsie. Klobuk dolu 🙂

falin
31. júl 2013

@vrabcek24 - sprav si krasny dnik a potes sa so synovcami 🙂 Ako su velki?

falin
31. júl 2013

@bimba8 - aj my sa borime so zlym spg 😖 . Drzim palce nech to v rf vyjde na 1.šup 😉

ria191
31. júl 2013

@falin aj ja sa na to spolieham, že raz keď ma nakopnú tak ma potom už nezastaví ani divá sviňa a budem mať svoje vysnívané 4 detičky 😀 😀 😀. Ja som vedela, že na teba je spoľah ty máš anjelskú povahu hocičo ťa nerozhádže 😀 😀 😀

vrabcek24
31. júl 2013

@falin jeden má 5 a druhý 8, ale sú zlatí a dobre vychovaní, veď ségra je učiteľka 😀 😝

melisska
31. júl 2013

@falin svieti slniečko 🙂 a vo vzduchu je aj kyslík 😀
@vrabcek24 učiteľka 😝
@ria191 aj mne sa zdá, ze teba len poriadne nakopnut 😀 a pôjde to 😀

lienka_1
31. júl 2013

@ria191 U nas v rodine mame jednovajecne dvojicky. Mamkinaa segra mala, mamka nie a segra tera pri syncekovi mala v placente dalsi zarodok, takze to povodne boli jednovajecne dvojky, ale jedno to vzdalo. Takze u nas sa moze kludne stat, ze aj z jedneho budu dve. Ja by som dvojky brala vsetkymi 20-timi, len ci ta moja polovicata maternica by take nieco zvladla.

ria191
31. júl 2013

@vrabcek24 stavajú sa do pozoru a keď niečo chcú tak sa hlásia ??? 😀 😀 😀

ria191
31. júl 2013

@melisska poviem Marcelkovi nech sa naučí dobre kopať 😝 😝 😝

ria191
31. júl 2013

@lienka_1 wow to máš super jednovaječné sú vzácnosťou u nás fičia dvojvaječné. Moja babka mala 2 x dvojičky (mala 10 detí tak sa ani nečudujem 😀 ), moja mamina, potom ségra a ešte sesternica ale aj bratranec ale z umelého tak to až tak nepočítam 😀 😀 😀 to ta východzniarska klíma škoda, že sa naši presťahovali z Tatier do Píšťan rodila by som ako jabloň

lienka_1
31. júl 2013

@ria191 ked som sa este v 1.care pytala aka je moznost, ze sa embruska este rozdelia, tak doki uplne kludne zahlasil, ze celkom velka, ked mame v rodine jednovajecne dvojky. A na mna vtedy moj muz tak zalostivo pozrel, ze neblazni, len teraz sme kupili male auto 😀 To sme vtedy este netusili, ze otehotniet v mojom pripade bude celkom slusny zazrak 😠
Inak, 26.-teho si na nas fesi spravi cas. Mame tu statny sviatok, tak ze usetrime den dovolenky. Prd sme usetrili v Brne je GP motorkarska a hotely su 3x take drahe, letenky tiez. Ma islo vcera porazit, ked sme vsetko bukovali. Nabuduce si poriadne pozriem, co sa v Brne deje, kym budem fesiho otravovat 😀

😝

nomxxx
31. júl 2013

dievčence, budúci týždeň v stredu idem na prvý ultrazvuk pri stimulácii, to je 8. deň cyklu. Písala som do RF, takže mám prísť, ale keď som sa pýtala o koľkej, tak na to som odpoveď nedostala. Dohadovali ste si pri stimulácii aj hodinu, či stačí dodržať deň? Nech tam stále nevypisujem. Ďakujem za vaše skúsenosti 🙂

ria191
31. júl 2013

@nomxxx aj hodinu určite 😀 😀 😀

ria191
31. júl 2013

@lienka_1 no tak to teda poteší a ešte aj blázinec bude v meste feši to nejak blbie naplánoval 😝 😝 😝 . My sme si tiež mysleli že hop-šup a bude to a tých hop-šupov už bolo viac 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ evidentne sa naskáčeme ešte 😀 😀 😀

nomxxx
31. júl 2013

@ria191 som si myslela, že to nebude, prídeš - počkáš - ideš 😀 ...tak píšem xy mail 🙂

lienka_1
31. júl 2013

@nomxxx ja som tam volala a sestricka mi povedala aj presny cas. Ved im brnkni, radsej ist na istotu ako potom stresovat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre