Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
20. nov 2013

@jalaura máš odkaz na ten postup pri odsúhlasení?

kako23
20. nov 2013

@jalaura jasne, rozumiem...neviem ani ako to je pri klasickom IVF na SR. Lebo som to neabsolvovala, hneď sme šli do Brna. v SR centre hovorili sumu okolo 1100 EUR aj keď to bude sčasti platiť poisťovňa, takže Brno nás aj tak pravdepodobne vyjde lacnejšie...a to nehovorím o ich prístupe a najmä odbornosti.
Ďakujem za vysvetlenie, si zlatá 🙂

jalaura
20. nov 2013

@jjajka myslis doktorku z RF? Ti zvyknu odpisat hned takze vyckaj a ak nie tak zavolaj

jalaura
20. nov 2013

@kako23 nie je za co...rada pomozem. aj mne to na zaciatku pomahalo sa tu zorientovat. Doteraz ta refundacia bola super no teraz ako to zmenili - myslim ze este nikto to tak neriesil takze sa caka kto bude prva skusobna...ja by som aj do toho isla ale uz stimulujem a teraz som sa to dozvedela takze to vobec nestiham kedze to ma byt schvalene uz predtym ako sa ide na zakrok.
Ked budem mat viac casu - mozno zajtra spisem vsetko co mi napisali + aj tlaciva ake treba (je ich dost) len mna najviac odradilo to co musi vypisovat slovenske CAR - odporucanie a odovodnenie tak som si nevedela predstavit kto mi to zo slovenskeho CAR napisem a podpise...

bergalm
20. nov 2013

@maminka142 dakujem je to EmbryoTransfer vklad

jessie222
20. nov 2013

@jalaura
@kako23 inak baby, ja normalne rozmyslam o tom, ako zaslat nejaku peticiu alebo hromadny nesuhlas s tymto novym postupom, lebo na jedne strane "akoze" tu moznost mas, ale realne sa k nej nedostanes, naozaj si neviem predstavit, ktore centrum sr ti bude odporucat liecbu s vedomim, ze ju budem absolvovat inde.....

kako23
20. nov 2013

@jalaura veď práve, celá tá novela je obrovská sprostosť...neviem si predstaviť, ktoré centrum na SR Ťa pošle na IVF do ČR...musel to byť poriadny lobbing so strany slovenských centier...no nič škoda sa nad tým rozčulovať. My aj keby nám všetko preplatili na SR, ideme do RF, tá ich odbornosť sa nedá porovnať ani omylom... stimuluješ na soft IVF? držím palce a posielam pozitívnu energiu, aby si si našla 2 // 🙂 🙂 🙂

kako23
20. nov 2013

@jessie222, @jalaura to môžeme ale popravde neverím, že niečo zmôžeme...na SR ide každému centru len o prachy, o nič iné...takže za týmto všetkým je podľa mňa obrovský lobbing centier, aby neprichádzali o klientov.

jalaura
20. nov 2013

@jessie222
peticia nepomoze podla mna...ako hovoris to je lobbing zo strany slovenskych CAR...ale fakt som zvedava ktora tam pojde prva a a poda hlasenie ako to dopadlo...mozno na nase prekvapenie to bude OK (to je ale naivita, vsak? 🙂 ).
@kako23 ano stimulujem soft...a pozitivnej energie mam ze mozem rozdavat...🙂. Ja uz idem druhy krat lebo prvy to sice vyslo ale mala som hematom....☹...a nedopadlo to dobre tak idem na druhy a som presvedcena ze tam budu 2 // 😀

yanka1
20. nov 2013

@gaga83 ahoj, viem si predstavit, aku dlhu budes mat noc 😒 snad to prespis .. a rano tam volas, ci bezis tam ? drzim paste, neboj, bude to dobre 😉
ja sa citim uplne normalne - co v mojom pripade nie je idealne ... kedze mam ten ohss, tak pri uspesnom uchyteni by sa mi mal zacat stav zhorsovat - bolest brucha, dychanie, atd.... Otevrel hovoril, ze najhorsie by to malo byt na 5.den co je teraz v piatok no a ak budem mat taky stav, mam im volat a dobehnut na infuzky, aby som nemusela cez vikend behat po pohotovosti atd....
ale zial, zatial ziadny priznak ☹ od zajtra idem do prace, snad mi to ubehne rychlejsie ...

gaga83
20. nov 2013

@yanka1 pojdem tam okolo 9, 9.30 tak mi kazala prist. Musim si lieky pytat ak bude poziti dnes tam doky nebol len sestricka mi zobrala krv. No s tym ohhs je to pravda. Jedna baba co si pisem v inej teme ho dostala a je tehu. Sice bola mesiac v nemocke na infuzkach a vodu jej vyberali aj z pluc skoro umrela chuda. Neni to sranda a to uz mala 2 krat takto a teraz mala len minimalnu stimulku a aj tak takto dopadla. Drzkaj sa😀😀

kako23
20. nov 2013

@jalaura tak takyto pristup sa mi paci 🙂 klobuk dole. 🙂 100% to bude tentokrat v poriadku bez hematomu a podobnych zlych veci. 🙂 🙂 🙂

speranza1
21. nov 2013

@zoji79..dakujem za srdiecko🙂..potesilo ma 🙂

miscok
21. nov 2013

@maxag Tak to je krasna sprava, gratulujem a posuvam sa 😀

speranza1
21. nov 2013

@maxag to je naaaaaaaaaaaadhera... prevelmi sa tesim s tebou..... 😵 😵 😵

falin
21. nov 2013

@zibi - fajn ze sa mm objednal k andrologovi, aj moj by sa mal 😝

Ozaj baby nepoznate dobreho androloga v BA? Odporucte mi niekoho prosim. Potom uz len mm ukecat

@yanka1 - jej, ty si bola na vklade? drzim silno palceky, nech si najdes krasne kolajnice 🙂 A super ze su aj zmrzlinky 😉

@amali - ach, narocne si to mala, Drzim palceky nech je uz vsetko dobre a najmä nech ste zdravi

falin
21. nov 2013

@tinus8 - mozu dorast aj tie mensie. Ides este na dalsiu utz kontrolu? Je to tvoja 1. stimulka? Ak ano, clostyl je dobra volba, uviadia ako reagujes a nemusis do seba rvat velke davky hormonov.

@maxag - blahozelaaaam

@zibi - zibi, ja som v lete brala inofolic pri stimulke, ziadny efekt to nemalo 😖

zoji79
21. nov 2013

@nelly3 v tejto diskusii uz to asi nikto neberie, len ti ktori ficia na dlhom protokole 😀 😀 😀 Tak potom my budeme na tom rovnako, len ty skorej pojdes na vlak🙂

lusipe
21. nov 2013

Ahojte dievcata, tak pregnyl rano manzel pichol a v stredu by sme mali ist na vklad. Mam otazocku,mam jeden krasny dominantny folikul a asi sa tak pusti ovulacia.mozeme sa milovat pred ketom?dakujem pekne.

zibi
21. nov 2013

@falin tak super aspon viem...ale mozno nemalo efekt na vajka a mnozstvo ale neboli aspon kvalitnejsie?
inak ja som zobrala par sackov a strasne ma boleli z neho vajecniky

zibi
21. nov 2013

@tinus8 drzim palce nech to vyjde a brala si inofolic?

zibi
21. nov 2013

@tlucka a ake vitaminy si brala pri ivf?

zibi
21. nov 2013

@gaga83 neboj moja isto budes mat krasne vysledky 🙂

bimba8
21. nov 2013

@gaga83 čakám tu ako na ihlach na to krasne cisielko 😵

miscok
21. nov 2013

@gaga83 Uz nech je 10 a vieme vysledok 🙂

bimba8
21. nov 2013

@falin
@zibi môj bol u androloga minuly týžden a budúci týžden ho čaká dajaky speci spermiogram a sono.
Povedal, ze prehliadka úplne v pohode a ze androlog sa rozčuľoval načo sme šli na Ivf ked manzel nebol este vyšetrený. Ze to je ako keby som ja nesla na gyndu.
Povedal,ze isci sa nevyhneme zrejme ani potom, ale ze možno ked nájde príčinu nieco dokáže trocha zlepšiť.

gaga83
21. nov 2013

@lusipe jasne ze mozete😀😀 ale radsej s gumickou pre istotu😀😀 my sme to takto riesili

gaga83
21. nov 2013

@miscok uz sa chystam k dokymu, drz palcee😀😀

miscok
21. nov 2013
nelly3
21. nov 2013

@zoji79
uvidime, nechcem predbiehat, ale no mohli by sme spolu tehulkovat ved sme z jedneho mesta no nie, budeme spolu chodit kocikovat 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre