Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
7. jan 2015

@diska
a tie intralipid? kolko stoji? preplaca aj poistovna? je to infuzia?

nelly3
7. jan 2015

@ivka3901
snad, ja som to na stranke nasla, ale lepsie je asi zavolat tam.

ivka3901
7. jan 2015

@niveagirl presnejšie 50 eur za konzultáciu a 180 eur za výsledky,ale keby som to vedela pred 3 IVF tak som možno už dávno tehu teda dávno mám bábo,ale žiaden dochtor v centre ani v jednom ti to nansvrhne sám ☹ od seba

diska
7. jan 2015

@nelly3 no tak ak ti to davaju v RF ta infuzia stoji cca 90e jedna,ak si ju kupis na sk je to do 12e a ak ti to ma kto podat ,mas to lacne.Je to infuzia.

ivka3901
7. jan 2015

@nelly3 no neviem ako to chodí v blave a za čo sa platí,ale my sme mali nitru bližšie a ževraj robia to isté v nitre ako aj v blave 😒

nelly3
7. jan 2015

@ivka3901
len to co som pisala, to je v blave a ty si myslim bola v nitre vsak na imunologii.

ivka3901
7. jan 2015

@nelly3 áno v nitre,ale ako som písala,že robýa tie isté vyšetrenia aj v blave aj v nitre tuším 😕 som z toho paf,ked niečo nájdu a pomože to tak zo nebudšm už dalej riešiť

diska
7. jan 2015

@dorotka66 supeer,tesim sa ,ze Vam to dobre dopadlo.Moj je zas lenivcek 🙂
Mne do spravy napisal ,ze zaludok v dutine brusnej,neni ascites ,to netusim co znamena 😕 ale tak sa neboj sa,urcite je vsetko ako ma byt,len nebolo vidiet.

dorotka66
7. jan 2015

@gagirl gag ja som si myslela, že to bude robiť cez brucho a robil to vaginálne (ešte že som bola pripravená aj na to) a v 20tt to vraj už bude cez brucho. ja som bola na vecku pred, takže šla som tam s prázdnym 😉 v piatok držím palce

ivka3901
7. jan 2015

@diska prečo v RP stojí tá ingúzka až 90 eur a na slovensku len 12 eur?lebo som počula,že aj dzurilka v nitre ich može podávať opýtsm sa jej to 20 januára

diska
7. jan 2015

@ivka3901 to neviem preco,asi ze si zaratavaju aj to ,ze si tam polezis a pracu.

ingrid0105
7. jan 2015

@dorotka66 aj ja ho odporucam, super clovek 🙂 videla som dnes sestrickyn zosit a bolo tam vyskrtnute meno cize tvoje o druhej tak preto som dumala co sa ti udialo za nepojdes 😀 😀 😀 neboj urcite je v poriadku babo ci s plnym alebo prazdynm bruskom 😀

diska
7. jan 2015

@gagirl mne to robil cez brucho a o cikani mi nic nehovorili 🙂

lienka_1
7. jan 2015

@ria191 Jaaaj, Rius, keby toto bol ten spravny postup, tak uz mam 12 deti. A depku mam teraz teda riadnu. Ked si pomyslim, ze by sme este mali ist do dalsieho kola, tak sa mi stale vybavi ten beznadejny Koudakov vyraz tvare, ktory mal naposledy a mne sa potom chce uz iba plakat. Pocit, ze ja tu nikdy svoje // nevycapim silnie a ja ho neodkazem nijako rozumne vyvratit 😔

dorotka66
7. jan 2015

@diska diska a žalúdok ti našiel, či nie? 🙂

dorotka66
7. jan 2015

@ingrid0105 veru je naozaj skvelý človek aj odborník. manžel to tiež skonštatoval. poobede tam už nebola sestrička, všetko riešil sám. dokonca volal pacientkam a ospravedlňoval sa osobne za meškanie....

diska
7. jan 2015

@dorotka66 ked napisal,ze zaludok v dutine brusnej,tak asi ano 🙂

bobik77
7. jan 2015

@ivka3901 Ahoj Ivka, o akej injekcií to tu rozprávate?....len som tu nakukla...tak rada by som vedieť dačo bližšie..Načo je to dobré? Ja som mala brať Prednison ale nakoniec z troch lekárov mi ho dvaja neodporučili...tak som ho nebrala....A tie lipidy sú načo?

lienka_1
7. jan 2015

Dakujem za dalsie srdiecko! 😉

niveagirl
7. jan 2015

@ivka3901 No ved to, ze? Ja som dnes vyfasovala siofor od gynekologa. Ked som v lete bola u Ockajakovej, iba sa namna pozrela a vedela, ze to neni dobre somnou. Len zvlastne mi bolo, ked uz boli vysledky, ze napriek tomu ze mam znizenu funciu stitky mi nic nato nedala. Vraj to nieje take hrozne. Ale tak zas ono to na mojom krku aj vidno. Kazdy sa ma pyta ci mam stitku ok. Tak som si dala vysetrit aj inzul. rezistenciu. Tu mi nezistili, no vzhladom nato ze obe moje starke maju cukrovku, doktorka napisala na zaver, ze doporucuje skusit liecbu metforminom. Ale musi to odsuhlasit aj gynekolog. Vtedy mi ho on nepredpisal. Neviem preco. Az dnes som po ivf bola u neho na kontrole a ze ved uz toto bolo druhe ivf neuspesne, ze preco nepatraju po pricine v car? Tak som sa mu zmienila o reprodukcnej imuno. Vraj nech si zistim ci tam staci odporucenie od neho alebo treba od imunologa. Ze ked staci od neho, tak mi ho vypise. On ani nevedel, ze take daco existuje na sk, lebo ze som jeho prvy ojedinely pripad. Vraj nikoho nemusel takto dopodrobna riesit. Ja som priamo z Komarna a do Nitry by sme mali blizsie ale ako si pisala dost draho u nich.
Vies ja len potom nechapem naco su tie centra? Ked nas len do ivf tlacia namiesto toho aby nam spravili vsetky vysetrenia. Potom nech mi ani jeden z nich nehovori, ako velmi maju radi svoju pracu lebo im to neuverim. Vidia len peniaze. Kurnik strasne som sklamana z nich. Nechce sa mi vert zeby sme boli az tak " vadny", ze nam nikdy nic neostane na mrazenie...ved pochadzame obaja zo zdravych rodin...

ivka3901
7. jan 2015

@diska asi áno v tom to bude ja si chystám vypítať podla výsledkov 😒

niveagirl
7. jan 2015

@nelly3 dakujem ti krasne 🙂 Zajtra si tam zavolam ake odporucanie je treba co si vziat zo sebou ake vysledky.

ivka3901
7. jan 2015

@bobik77 sú to infúzie intralipidy a dávajú sa vtedy,ked si pozitívna v trofoblaste 😒

diska
7. jan 2015

@lienka_1 😉

franzziska
7. jan 2015

baby potrebujem nutne poradit...mam 3 dni slabunku krv..1. den len kvapku, dnes toho viacej ale stale je to slabe len ked idem na wcko...je to krv ale nie prud krvi...mam brat injekcie a neviem ci je to menzes a ci nie...som 26dc

ivka3901
7. jan 2015

@niveagirl no aj ja chodím tiež očkajakovej do n.zámkoch a tiež mám zníženú funkciu štítnej žľazy ☹ a beriem euthyrox 100 no my sme boli v GF 4IVF a nikto mi reptofukčnú imunologiu vobec nespomenul a keby som o nej vedela už pred 3 IVF tak ........

niveagirl
7. jan 2015

@ivka3901 Ti verim si musela byt velmi nasr.ta ked si sa dozvedela, ze je este vysetrenie ktore by pkmohlo... Ja som sa tiez ohladom toho dozvedela len tu na fore. Aj to som skoro cely mesiac citala konik. Som mala taku depku, ze som sa totalne zaryla do temy reprofit. Ja uz sk centram neverim. Priateliva sestwrnica tiez chodila do gynfiv. Nechali tam 3000€ a nic im neostalo na mrazenie. Mali len obrovske stastie, ze sa im to podarilo na 1 krat. Tak ale ona bola uplne vporiadku. Tam chlap nemal skoro ziadne spermie.

ivka3901
7. jan 2015

@niveagirl tak oni to nespomenú,lebo to im poisťovna neprepláca,ale tiež si myslím,že nás hnali do dalšieho a dalšieho IVF bezhlavo bez dalších vyšetrení a to nerátam kolko nás tie 4 IVF stáli ☹

diska
7. jan 2015

@ivka3901 baby mne moja gyn dala odporucanie a vsetko mi preplatila poistovna ,dokonca aj muzovi DNA spermii a vseliake vysetrenia.Tak ja neviem,podla coho akoze uz tie ceny si rubu. 😝

ingrid0105
7. jan 2015

@diska od leta sa reprodukcna imunologia plati, novy zakon bohuzial ☹ chcem sa ta spytat ako skusenej ma vyznam si robit genetiku, ked mam viacmenej vsetko ok? a co to obnasa a kde sa to robi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre