Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
29. apr 2009

Aha Julietka u teba je to jasné - alkohol ale Bobjan 😀 😀 😀

Hmmm tak to ste ma veľmi nepotešili - skúsim ešte Koudelku aký názor má na to on - ale asi keď sa má uchytiť, tak sa uchytí aj bez hatchingu nie?
Napadlo ma s tými embryjami ešte - že Repráku pri ET je pred vami plazma a na nej sú v živom prenose vaše embryjka - čiže už tam vidíte v akom sú stave a aj vidíte ako ich naberajú do pipetky. To je inak sranda, je to veľmi pekný zážitok.

zuzla80
29. apr 2009

Bobjan a koľko stojí soft v Olomíku?

julietka
29. apr 2009

jeej zuzli tak to musi byt naozaj zazitok na tej plazme. To som nevedela ze cely prenos tam vidis aj nabratim do pipety 😵
tusim tanitka to pisala ze po OPU moze byt manzel na izbe?

labus
29. apr 2009

Zuzla pri ET máš na plazme len fotku embrijka ako vyzeralo ráno a kočky na českých stránkach Reprofitu vraveli že asistovanyhatsing tam robia automaticky-tak mi to písali ked som sa pítala či si ho dávali a kolko zan platili

labus
29. apr 2009

Julietka ano pri OPU može byt s tebou manžel na izbe ak maju volnu izbu a nieje v ten den nátresk pacientiek ak by ich bolo vela a nemaju ich kam uložit tak ti daju niekoho do izby a vtedy tam manžela nemožeš mat

zuzla80
29. apr 2009

Labus, ale veď ich pred nami naberali do pipety, ešte nám Koudelka hovoril, že vidíte ako od rána povyrástli - no nezdalo sa mi, že by to bola fotka - z fotky by asi embryjka do pipety nenabrali - no možno sa mýlim 😕 potom sa ospravedlňujem
A nám hatching určite nerobili - mali sme iba 5dňovú kultiváciu - hatching u nich stojí 3 či 4tis a to by sme si asi na faktúre všimli.

Julietka pri mne mužík po OPU nebol, lebo som na izbe nebola sama.

labus
29. apr 2009

Zuzka nehádam sa my sme mali ET až poobede o 14,30 a nám štelcl na plazme ukazoval fotku vravel že embrijko bolo taketo ráno že už má viac buniek... to je moja skusenost ale aj tak je to ovela lepšie a emotývnejšie ako transfer v Ba

zuzla80
29. apr 2009

Labus veď ani ja sa nechcem hádať, čo si, veď nie sme tu na to, aby sme sa hádali, ale aby sme si pomáhali. A možno vy ste mali fotku a my live-ku 😀 To je jedno - ide o zážitok 😉 😵

Babulky padám domov majte sa pekne paaa

lahhel
autor
29. apr 2009

Julietka, tak sa tesim, ze mame rovnaku stimulku, si je tak, ze pri Clostile sa nepicha, no musime im len verit 🙂
A mne doki hovoril, ze pri tejto minimalke ide o to aby bolo najviac 5 vajok, cim menej tym su kvalitnejsie, takze uz ziadne strachy, vajok mas akurat 5, tak je to dobre...musis tomu aj ty sama verit, ze tie dve ktore vyberu bude tie najlepsie...

julietka
29. apr 2009

jej lahlel to mas pravdu, musime tomu verit. A uz som po tych vsetkych skusenostiach taka apaticka ze mi je jedno co so mnou robia, len nech sa nieco deje, co mi povedia ze mam pichnut to pichnem 😀
Kedy ides ty na stimulku Lahlel? nepisala si nieco o maji? ak sa mi dobre mari 😉

zuzli alebo tanitka prip. ine kocky co uz mate za sebou pokus v repraku, ako je to pri OPU, ja som sa zabudla spytat ci si mam nieco doniest. V iscare sme si museli nosit kosielku aj papuce aj pregnyl, tak aby som tam netraposila.
Nieco podobne sa stalo mojej kamoske. Ta isla rodit v taliansku a niesla si do porodnice tasku tak ako je u nas zvykom, este aj "hajzlak" a pozerali na nu ze co si to nesie, ako z rozvojovej krajiny 😨 ked tam vsetko davaju priamo v nemocke, este aj nemocnicne veci pre babetko. skratka tam ides do nemocky len s kabelkou 🙂

labus
29. apr 2009

Julietka potrebuješ len košielku alebo tričko a papuče hoc teraz druhý krát ani tie som nepotrebovala mala som ponožky tie si nosím vždy lebo mám studene nohy a sestrička že papučky tu nechajte - takže nič ine netreba

saminka
29. apr 2009

Ahoj holky
objevila jsem tuto diskuzi o Reprofitu a nedalo mi to neodpovedet!!! V lednu jsme tam byli poprve na IVF s ICSI a meli jsme ze vsech jen ten nejlepsi dojem, vsichni doktori,zejmena dr.Machac a Marcel a i sestry jsou sileni pohodari a profici, fakt nas tak uklidnili, ze jsme jim verili ze se nam to podari, nezijem v cr ale v Irsku a tudiz spoluprace pres emaily byla na jednicku.Dr.Machac odpovi na kazdy email temer ten stejny den, fakt super.No a nakonec se nam to povedlo a ja cekam nase vysnene miminko, po ctyrech rokach jsme se dockali 😵Jeste mame 6 mrazacku tak si za nejakou dobu pojedeme pro sourozence 😉
vsem preji hodne stesticka a hlavne duverujte svemu doktorovi, vi , co delaji a urcite vam to vyjde....

julietka
29. apr 2009

dakujem labus 😉 takze toto jedine maju asi rovnake s iscarom 🙂
bolo by fajn keby nebolo v sobotu vela ludi, mohol by byt muzik so mnou na izbe..aj ked on zariadenia nemocnicneho typu nemusi, ale nech len pekne vidi co musime vsetko podstupit my zienky pre zachovanie rodu 😵

labus
29. apr 2009

moj muz bol so mnou oba dva razy na izbe tak neboj Julietka a v sobotu zvlášt

lahhel
autor
29. apr 2009

Julietka, ja ta uplne chapem s tou apatiou, u nas snazieliek je to prirodzene...Ja idem v maji, dnes som len 14 DC, takze sme mali vcera "velky" mojkaci den, ze mozno by sa mohlo aj zadarit (tu prichadza na rad ta apatia 😒 )...takze mi to vychadza tak za dva tyzdne, mala by som zacat pichat okolo 14-15 maja, ja mam celkom pravidelnu mrchu, tak uvidime..dufam, ze akurat tento mesiac nebude mrcha strajkovat..
Inac aj vo Ferticente bol muz so mnou na izbe aj pri odbere, po narkoze aj pri prenose, takze v takom R. je to podla mna uplna samozrejmost..

lahhel
autor
29. apr 2009

Saminka ahoj 🙂
dakujeme za dalsie poztivne spravicky o Reprofite. A dakujeme za podporu, urcite sa najm vsetkym hodi. Saminka, to bolo vase prve IVF v Reprofite a hned sa zadarilo?

bobjan
29. apr 2009

Zuzli, minimálka v Olmíku je 7.000,-CZK ak je aj ET, teda komplet...ak ET nie je, tak je tuším 5.000,-CZK a ak ani OPU, tak 1.000,-CZK. Platili sme po ET. Samozrejme plus lieky a dve konzultácie pred výkonom nás vyšli 2000,-CZK+cesta....čiže celé cca 20.000,-SK v septembri....
V cene 7.000,- bolo OPU, ET, ICSI, AH, a ak by sme mali viac vajok, aj PK....takže super inak...

Saminka, gratulujem a je super, že na prvý šup, vám to vyšlo 😵

saminka
29. apr 2009

ahoj Lahhel, jo zadarilo se na poprve, fakt jsme verili doktorum a vyplatilo se nam to.Je mi tricet a doktor Machac me premlouval at si dam zavest jen jedno embryjko, nas to dost prekvapilo ale nakonec jsme si nechali zavest dve a dobre udelali, v sedmem tydnu na ultrazvuku jsme nasli jedno ujate embryjko ale ten stejny vecer jsem zacala silene krvacet a potratila to druhe, takze jedno bylo ok ale druhe asi ne tak, takze jsme radi, ze jsme doktora neposlechli,ale zase vime, ze je mnohem vice risku s dvojcatkama.Jinak jelikoz neziji v Cr nemela jsem narok na pojisteni a tudiz jsme si to hradili sami, a na opu jsem byla na pokoji taky sami a partner se mnou.a ty uz mas Ivf za sebou nekde jinde?

Bobjan - diky moc 😵

lahhel
autor
29. apr 2009

Saminka, samozrejme aj ja gratulujem 🙂
My sme absolvovali 3 IVF tu na SLovensku, a kedze uz na SLovensku nemame narok na dalsie hradene IVF a musela by som si vsetko platit, tak sme sa rozhodli pre Brno a myslim, ze sme sa dobre rozhodli. Ja mam uz 31 rokov, tak uvidim, co povedia mne - ci 1 alebo 2 embrijka, ale po tvojej skusenosti, by som asi volila vlozit 2 embrijka...kazda skusenost a rada je dobra a som rada, ze sa kočky zapájajú do debatky, aspon mame inspiraciu a vela sily...

lahhel
autor
29. apr 2009

Kočky jedna technická otázka..vy chodíte do Brna po dialnici? pytam sa preto, ze ta "zeleznicna" dialnica (prisla som domov cela rozhegana) je hrozna a budem sa bat ist domov po ET..aby mi to odtial nevypadlo.. 😀 😀

tinka12
29. apr 2009

lahhel...presne!!!!! presne na toto sme mysleli s manzelikom po ceste do brna!!!! a vymyslela som asi toto: bud pojdeme po starej, alebo tam prespíme. pretoze tie otrasy by asi neboli dobré...fakt sa mi triaslo celé vnutro a co potom este po transfere 😠

tinka12
29. apr 2009

uz si isla po starej ceste? nevies v akom je stave?

labus
29. apr 2009

Lahhel určite nevypadne neboj a možeš si lahnut vzadu alebo v predu vyložit nohy hore. My sme šli po dialnici a nohy som mala vyložene a aj ked niesom tehu tak HCG 5 je síce malo ale znamená to že tam drobec bol lebo inak by sa HCG vobec netvorilo

tinka12
29. apr 2009

labus 😵 ja sa bojíííím , asi tam zostanem 😕

lahhel
autor
29. apr 2009

Tinka12, ja som bola v Brne v pondelok 1. krat v zivote, takze staru cestu nepoznam...my sme mali navigacny a ukazalo nam to trasu cez dediny, takze ja by som isla asi tade, po tej dialnici urcite nie...Aj to co povedala labus je jedna varianta, my sme aj z BA a MA chodili, tak ze som si nakopila na zadne sedadla kopu vankusov a lezala som, ale nase dialnice su ako tak v pohode, ta brnenska je jeden otras. 😝 ..
Tinuska nebojkaj, tak si najdete cestu cez dedinky a pojdete pomalicky domov...

Labus to ma mrzi, tak urcite ked tam nieco bolo, tak ta cesta tomu asi neuskodila...

julietka
29. apr 2009

tinka, lahlel 🙂 presne na toto iste sme aj my s manzelikom mysleli, ale vobec sa netreba bat. skor si myslim ze pri miernych otrasoch sa este rychlejsie uhniezdi 😵

labus
29. apr 2009

Tinka nebudem ta odhovarat tak tam zostan zistim ti ubytko?
ja si nemožem dovolit tam zostat koli chalanom aj koli mužovej práci

julietka
29. apr 2009

saminka, to je uplne uzasne ze vam to vyslo hned na poprve. je to take optimisticke pre nas snazilky. zelam ti uspesne tehulkovanie 🙂

tinka12
29. apr 2009

jaaj labus, nemusis zistovat, ved to lahko pohladame ked rtak... mozno sa pojde po starej, ved sa este uvidi...do ET je este casu a casu.

lahhel, ty ked mas v pondelok ovulku a keby nam to nevyslo prirozdene, my pojdeme stimulovat spolu 😉 nie? ja budem mat tiez clostil 😵

lahhel
autor
29. apr 2009

Julietka, to je tiez mozne...ale kedze najblizsie ides do Brna ty, tak ta poverime opytat sa na dokiho nazor a budeme mudrejsie, co ty na to? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre