Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
26. sep 2009

ahojky..
avaka...to museli byt nervy ty brdo 😕 ..chvala bohu... vsetko dobre... 😉 gratulujem k princezne... 😵 mozes uz aj profil upravit 😎 ...teraz ficia vela ema, adela, nina ja som napr nehladela pri vybere na to ze to ma kazdy... proste ked sa mi to paci tak nie je ocom spekulovat...mne sa velmi paci alica ale aj klasicke ako katka, zuzka, anna... ale ja tak keby bolo dievcatko tak je po maminke 😀 ... vyber bohaty 😀 len sa zhodnut s mangelom.. ale toto su uz tie prijemnejsie starosti 😝
tak pekny dnicek zelam.. u nas sa spi 😅 .. poobede uvidime niekam vypadneme treba veduceho unavit 🤐 😎

julietka
26. sep 2009

babenky ja som pisala asi pol hodinu moj prispevok, ale kym so ho odoslala ma odhlasilo, uz sa mi nechce znovu pisat...takze vas vsetky pozdravujem...potom neskor sa ozvem...musim ist upratovat a do obchodu,papa zatial

julietka
26. sep 2009

tak este raz..

babebnky mam z vas radost Zuzlik, Taky, ze idete do toho rovnymi nohami, veru teraz je dobre obdobie a kym je super pocasie treba to vyuzit, kvoli tej dlhej ceste do Brna. A v zime treba uz oddychovat a necestovat, to uz budete mat brusko 😉

julietka
26. sep 2009

babulky ktorym to nevyslo, nezufajte, ja viem ze su zbytocne nejake prazdne slova o utesovani, ani to nejdem robit, presla som si tym a viem ako sa citite, ale stale je nadej a treba skusat a skusat do zblbnutia, pretoze ono raz naozaj vyjde, kazdemu 🙂 a asi nam je vsektym to Brno sudene 😵

julietka
26. sep 2009

avusik, no to je dobre ze sa nasa ta "bublinka" v malom cloviecikovi, zbytocne si bola vystresovana, ale viem o com hovoris 🙂 ja uz teraz ked stale citim drobcov, som nervozna ked su pol dna ticho, ale vraj uz v tomto obdobi maju rezim ako novorodeniatka, ze urcitu cast dna spia a dalsiu cast bdia, takze sa tym utesujem ze vsetko je ok

a gratulujem vam k dievcatku 😅 to je krasne, znova velka radost..ale nejake typy uz mate na meno, alebo nie?
stale hovorim ze prvykrat som sa tesila ked som si nasla dve// a po prvom UTZ, druhykrat sa budem tak velmi tesit ked nam povedia co to bude, pretoze to uz ich budeme volat po mene 😵 a tretikrat ked ich budem drzat v naruci
..my mena mame vybrate, aj ked to finalne rozhodnutie nechame ked sa naozaj dozvieme co maju medzi nozickami 😉

julietka
26. sep 2009

zuzlik muzik bol dva dni u vas na vychodze na sluzobke 😉 a prekvapil na detskymi dupkami ktore tam kupil v nejakom obchode all toys, japitex velmi pekne, ked to vytiahol z tasky ....v tych muzskych rukach tie male dupky...normalne ma to dojalo a ako som teraz precitlivena aj slzicky tiekli, taky bol zlaty, a s takou laskou to kupoval ked mi rozpraval ako dokladne a hrdo to vyberal, lebo uz ma pre koho 😵

takyna
27. sep 2009

Ahojte kočky 🙂

Juli aký zlatý ten tvoj muz, sa vam bude pekne s menami detureniec vyberat ked ich mate 2, mozes si aj ty vybrat aj muzik 🙂

Gonal sa môze pichat aj vecer?, v rovnakom case? ci?, ja som nejako osprostela za ten rok 😅

tanitta
27. sep 2009

ahojky..
Taky.. pokial je to v tom istom case tak kludne... 😉 uz zacinas?...
Julie...to je mileee 🙂 ...zlati ti chlapi.. 😵 ... no vidis sikovny su.. ten moj kupil celu vybavicku 😀 ...
tak pekny dnicek... este zajtra ma byt peken a od utorku zimaaaaa 😠

julietka
27. sep 2009

tanitka, veru tvoj muzik chuda nemal na vyber ked to tak necakane dopadlo..ale nastastie to skoncilo napokon krasne 😉 , ale to je dalsi dovod preco mat surodenca a najlepsie dievcatko aby si tentokrat mohla nakupit vybavicku ty, kedze si bola o to ukratena 😵

taky my sme kazdu stimulku pichali inak, raz rano a pri dalsich stimulkach vecer, ale doktori stale zdoraznuju fakt ze to musi byt vzdy v rovnakom case, aby si si nastavila telo..akurat ta posledna injekcia ma byt vzdy rano, to mi vysvetloval aj Stelc v RF.. kvoli tej vecernej injekcii pregnylu aby tam bol dostatocny casovy odstup 😉
...ale vraj vsetky hormonalne lieky a injekcie je najlepsie uzivat rano, vraj vtedy je najlepsi ucinok...no ale u nas vynimka potvrdzuje pravidlo 😉 mne to bolo vzdy pohodlnejsie vecer, ked mas klud

julietka
27. sep 2009

tani mali ste dnes na obed rybicku? 😉

oksi41111
27. sep 2009

AHojte kočky som tu nová po neuspešnom IVF v GYN-FIV.Idem radšej vyskúšať do Brna
neviete mi poradiť ako to tam chodí?

Zatiaľ vám veľmi pekne Dakujem.

maahuliena
27. sep 2009

ahojte babulky 🙂 čitam vas čitam, len už neprispievam... nemám čím moc 😅 😅 😔 😔

rozhodli sme sa(teda najmä ja 😀 ) že oktober bude patriť brnu, mám voľno v robote, teda pomenej služieb tak by sa to dalo realizovať 😵 😵 a snad tych pár euračov bude aj najviac 🙂 za nejaká cca 2 týžde ms a potom stimulka s clostilom 🙂

Takže sa pridávam k Vám kooonečne 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

tanitta
27. sep 2009

Mahul.. supeer.... sa to tu riadne rozbehne;)
Julie.. no jasne... bola ryba ale to skor taka chutovka 😝
Oksi... zavolas si a dojednas si termin konzultacie...je uplne jedno ku ktoremu dr vsetci su fajn... tam ti potom vsetko povedia.. hlavne si zosulad vsetky vysetrenia ktore mas spravene...a priebeh tvojich minulych ivf...ako napr. kolko iu si pichala, ako dlho, kolko bolo oocytov, akej kvality...atd...prip. vysledy spg...

inak uz spite? 😕 😀

avaka
27. sep 2009

Ahojte 🙂
Nie Tani,este nespime,ale uz sa coskoro chystame... 🙂 🙂
Tak Mahu,aj Ty zacinas?Drzim palce 😉
Oksi,Tanittka Ti uz zaklad popisala a skus kuknut aj dozadu do tejto diskusie,vela sa tu pise aj o priebehu stimulky a tak..
a Ty uz mas precerpane vsetky pokusy cez poistovnu?
Taky,uz pichas?? ja som tiez raz pichala vecer,ale vzdy pri kontrole som na to upozornila dr.Teraz som pichala rano..Niekto vravi,ze je to jedno,len dodrzat cas,niekto vravi,ze rano lepsie..
Juli,tak vy uz mate vybrane mena? 😵 My uz tiez mame nejaky okruh,ale rozhodnutie este nepadlo.Ale co viem isto,tak nebude to ani ziadna exotika...Neznasam mena typu Scarllete Hraskova. Alebo dokonca Džesika (lebo aj takto som to uz videla napisane v miestnych novinach... 😀 )
Idem buvat,dnes sme mali malu turistiku,tak idem natihnut telicko...Dobru noc 😵

lenka20
28. sep 2009

dobre ranko babulky troska som vas v poslednej dobe zanedbavala a este mi dajte 3 dni, potom sa uz polepsim 😉 😵 😵 ale obcas nakukam aj tak pozriet co je nove 😝
takze avuska gratulujem k malej princeznicke 😵 😵 😵 😵 a urcite vyberiete nejake pekne meno, suhlasim, ziadna exotika, mne sa to tiez nepaci... u nas to bude zuna - zuzana ak bude dievcatko... a chlapcek je jasny po manzelovi...to ani nerozmyslame...dzesika - ty brdo 😀 😀 😀 a dobre ze to dobre dopadlo s bublinkou, chudatko, tolko stresu, viem si predstavit... hlavne ze ste zdravucki 😵 😵 😵
takynka, zuzlik, mahu - bude vam spolu veselo,thuj thuj thuj nech je vasa trojka uspesna 😵 😵 ale samozrejme aj ostatne kocky ak nahodou zacnu tiez v oktobri - tomka, tadeus a ostatne..
taky mne povedali kedysi uz ani neviem kto ze hormony je najlepsie pichat rano zavcasu, ze vtedy ich telo najlepsie spracuje... aj prednison uplne zavcasu mi kazal profesor uzivat, ze ak vstavam neskor tak nech si dam budika na 4.00, uzijem s kuskom chleba a spim dalej... 😝
juli - super ze tvoj muzik sa do toho vklada 😵 😵 to uz su take prijemne starosti a nakupovanie 😵 😵 krasne 😵 😵
pekny dnik vsetkym

bobjan
28. sep 2009

Ahojte🙂

Avaka, gratulujem k dievčatku a dúfam, že už všetko pôjde ako po masle 😵

Mahu, tak aj ty začínaš? To je super, len to tu rozbehnite a ja sa možno pridám niekedy.. 😝

Juli, zlatý manželík, už si viem aj môjho predstaviť....aaaaale to je v nedohľahne... 😔

Prajem vám krásny začiatok týždňa a úsmev na tvári 😉

tanitta
28. sep 2009

dobre ranko....
Leni.. no som zvedava ci sa polepsis 😎 ....
kombinacie mien je fakt niekedy sranda citat....no 100ludi sto chuti.... 😝 no letim dieta uz vstava....pekny den.. dnes ma byt posledny teplucky 😠...
--- zdravim vospolok--- 😉

bobjan
28. sep 2009

Tanitka, tak si ho s vedúcim užite 😉

zuzla80
28. sep 2009

Pekné ránko babulky 🙂
Juliček aj mňa to dojalo 😅 , fakt je tvoj mužík zlatučký, takto krásne ťa prekvapiť - veru tí muži sa niekedy nezdajú 🙂
Avušik mojko to sú teda stresy ti poviem - chvála tomu hore, že to všetko dopadlo dobre, a bublinka sa našla - aj ja ti dám svoj tip na mená - u nás Tamarka alebo Nina 😉

Taky, takže si začala - aj ja, včera, prvá gonalová včelička za nami🙂 - inak ja pichám večer, pre mňa je večer pohodlnejšie - ráno sa väčšinou ponáhľam do práce a nič nestíham - ale pichať treba približne rovnaký čas. Kedy ideš na kontrolu? My vo štvrtok 😉 - inak keď som sa objednávala ešte v piatok, tak ma skoro ani nemali kde šupnúť, tak majú na štvrtok narvaté... Tuším sa im to tam fakt riadne rozbieha.

Mahu teším sa, že aj ty to rozbiehaváš - snáď to bude pre nás úspešné kolo 😉
Lenik tak už finišuješ - posledné 3dni v práci a ďalší mesiac za tebou 🙂
Táni tak si užite slnečný deň - dúfam, že po tých upršaných, ktoré nás čakajú ešte prídu nejaké slnečné - my sa totiž chystáme opäť do tatier - osláviť výročie svadby, výjde to tak nejak pár po ET, tak verím, že nám výletik opäť prospeje 😉

Pozdravujem vás babulky, ktoré som nespomenula 😉

tomka12
28. sep 2009

Ahojte 🙂
Zuzla, ty pises ze ides na kontrolu...a to ides do Brna? Kolko krat sa tam vlastne musi ist? Prvy krat konzultacia a potom?

zuzla80
28. sep 2009

Tomka ja idem na kontrolu vrámci stimulácie - potom už len odber a transfer - tak som bola naposledy, za celú stimuláciu len 3x - 1xkontrola, OPU a ET. Na konzultácii sa dohodnete, kedy zhruba začnete a potom ak budeš telefonovať alebo mailovať, že začínate stimulku, tak ti lekár povie, kedy máte prísť na kontrolu. Väčšinou sa chodí 6-7DC a niekomu zvyknú dať kontrolu ešte okolo 9-10DC - väčšinou ak stimuluješ prvý krát, alebo ak vajka nerastú tak ako by mali. Ale viac ako 2x na kontrolu vrámci stimulácie nepôjdeš. Takže rátaj s takými 3-4výjazdmi do Brna - ak stimuluješ. Ale ak máš dobrého lekára, tak sa na kontroly dá chodiť aj k svojmu - len väčšinou majú v Brne radi, ak si 1.stimulku odsledujú sami.

bobjan
28. sep 2009

Zuzlik a si na PN, či chodíš do práce?

zuzla80
28. sep 2009

Bobjan chodím do práce - ja som bola na PNke počas stimulácie len jediný krát (pri 2.IVFku) - a príde mi to zbytočné. Ale ak sa mi podarí otehu - tak na PNku isto pôjdem 😉

bobjan
28. sep 2009

Aj ja som tak bola.... vo februári som bola na PN kvôli IVF, teraz som bola s tlakom, tak sa mi to hodilo, bolo to cez OPU, ET...
A na tú PNku po // čiarkách sa tiež už teším...dúfam, že nám to výjde a čoskoro budeme koníkovať z domu 😉

zuzla80
28. sep 2009

Veru Bobjan - už sa na to teším 😉 🙂

takyna
28. sep 2009

Ahojte kočky 🙂 , Mahul super takto v trojke starej partii sme to už dávno neabsolvovali 😀 , Zuzík ešte nepichám , mrška sviňucha mešká nakoľko mam cystu aj ma Koudy na to upozornil, že bude meškať, ale nevadí, však príde a budeme v tesnom závese za tebou s Mahul 😉 , všetky pozdravujem 🙂

mirinda10
28. sep 2009

ahojte babulky, tak ja som sa flakaka cez vikend ale mam este stale rodicov doma a mala som dve sestry z celou rodinou na vikend doma, tak som nemala cas si ani vydychnut ale dnes som usla na chvilku do prace tak aspon nemusim stale niekoho obsluhovat

tak tu su same novinky, robite mi velku radost babuly

avaka moc gratulujem k princeznicke aj ja by som chcela ale citim v krizoch budu to asi chlapci 😉

zuzli, gratulujem k prvej injekcii a verim, ze toto uz je finalne kolo tak k tomu tak pristupuj a dohor to tam trosku tak ako ja inak ja som pichala gonal vecer o 19,00 kazdy den

taky tak dufam, ze si sa uz pridala k zuzicke a ste dve co otvarate nove kolo

tak sup uzivat mozno posledny teply den, od zajtra ma prsat tak nebudte dlho v praci ale treba si uzit slniecka do zasoby

zuzla80
28. sep 2009

Taky no škoda, že si ešte nezačala, ale nevadí, veď vy ma aj s Mahu dobehnete 🙂

Miriček - ja vložím do toho maximum - ale hlavne, žiadne stresy, všimla som si, že som sa posledné softy dosť stresovala a keď som šla do KETu s takým kľudom tak to vyšlo, tak zrejme sa nie na darmo vraví, že treba ísť do toho s čistou hlavou...
A ty sa moja len pekne šetri, nech sestry obskakujú teba a nie ty ich 🙂

tomka12
28. sep 2009

Dakujem Zuzlik 😉

lenka20
28. sep 2009

baby nestraste s dazdom, este mame tolko veci dorobit v zahrade... ja dufam,ze pocasie este vydrzi, tak som si uzivala tieto krasne jesenne dni 😵
mirindik, tak ty myslis, ze chalani 😵 😉 no to je jedno, hlavne sa setri, a dvojnasobne...oddychuj, inak krasne ti tie tt ubiehaju, pribudaju...
zuzlicek tak uz si vykrocila, thuj thuj thuj - drzim palce straaasne silno, no, vyletik v tatrach bude super 😵 😵 myslim, ze vasim krpcom sa v tatrach paci 😉 tak nech to klapne a nech sa pridas medzi nase vzory - tehulky 😉
zuzlik, mne to tak rychlo vsetko ubieha, ved uz coskoro aj ja budem mat v brusku blchy, ty brdo, ako rychlo leti cas... neuveritelne.. veris, ze uz len 2 mesiace aj par dni a budem mat manzelika doma... vcera svokra privolavala na mna tehotenstvo, teda ma vysielala, ze chod uz chod do toho brna, nech uz sa mozme tesit 😀 😀 a inak som sama zvedava v com to bude ine ked budem doma v klidku... ci to bude nejaky rozdiel..a ze pojdeme hned po ET na dovcu.. lebo predtym som musela byt doma kvoli PN...
paaaaaaaaaaaaa pekny den 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre