Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
7. okt 2009

Asi som si dátum Veľkej noci pomýlila 😀 Keď som to počula, tak šok aj pre mňa - ale príjemný. Aspoň bude z čoho vyberať, teda dúfam, že sa pekne oplodnia a budú deliť. Bude PK - takže transfer zrejme v nedeľu (ak to pôjde tak ako má).
Táni - ja už tiež chcem len tehu grckanie, moc, moc veľmi😉

Bobik ja som stimulovala Gonalom a potom som dopichávala Menopur a Merional - tiež sa mi podarilo pozháňať hoc čo, ale zrejme je to fakt jedno... A pichala som prvé 2dni 150IU, ďalšie 2dni 112,5 a po kontrole mi Štelcl zdvihol opäť dávku na 150, ale OPU som mala o 2dni skôr ako inokedy, už 12DC, začínala som 3DC.

Medzi 13-14h mám volať, ako a koľko vajok sa oplodnilo, neskôr podám info...

Tomka však je Koudy fešák a aký si mala celkový dojem - však je to iné správanie lekára a personálu ako v SPLNe? A tie cesty - veru hrôza, nám cesta stále trvá 6,5hoďky tam a 6,5späť - je to únavné, ale dá sa to zvládnúť, výhoda je, že nemusíš toľko cestovať na kontroly.

Mirindik neboj v piatok verím, že potvrdia, že obaja drobčekovia sú v tom nalepšom poriadku 😉

zuzla80
7. okt 2009

Miriček čo z toho, že som najlepšia nosnica, keď som není tehuľka.... Ale snáď sa to už tentokrát zmení, no nie 😉

bobjan
7. okt 2009

Zuzlik, ďakujem za info, myslím na teba a kuknem po obede. Ty už si aj v práci??

zuzla80
7. okt 2009

Nemáš zač Bobjan... hej som už v práci, cítim sa dobre 😉

bobjan
7. okt 2009

A ty si mala vždy toľko vajok?

zuzla80
7. okt 2009

V podstate áno, iba raz pri 1.softe v Brne som mala "len" 4, ale inak na SK:21; 13; 23; Brno: 4; 27; a 18 - mne stačia aj malé dávky a dosť reagujem... Ale vidíš Bobik aj napriek toľkému počtu, to ešte stále nevyšlo...

Juli inak som do dotazníku neuviedla ten Fraxiparine a ani sa ma na stole nič nepýtali, tak som mlčala ako myška 😉

mirinda10
7. okt 2009

zuzik teraz to bude to prave makove len sa po ET nesmies stresovat a musis mat klidek, radsej chod na PN len bud v klude mne to pomohlo nemala som stres a vyslo to, je to asi to najdolezitejsie

bobjan
7. okt 2009

Zuzlik, teraz to výjde, strašne moc držím palce 😉

julietka
7. okt 2009

zuzlik ty betarka, takto zatajujes informacie 😉 no ale hlavne ze vsetko dobre dopadlo a naozaj si nekrvacala..
a povedala si im ze ti byva zle z narkozy?
a predovsetkym gratulujem opat k bohatej urodicke, nech sa len vajka oplodnuju a pekne delia, toto musi byt uz posledne ET zuzlik, uz bolo toho dost, no nie 🙂

julietka
7. okt 2009

mirindik ja tiez papam probiotika a kazdy den sa snazim do seba napchat nejake ovocie a zeleninku..naopak ja som nikdy nemala problem a teraz je to ine...
miri vy sa uz teraz v piatok dozviete co maju maly medzi nozkami 🙂 😵 sa neviem dockat, dufam ze vecer potom prides napisat ako ste dopadli, neboj drobci su uplne zdravi
uz si bola na tejto stranke? http://www.dvojcata.cz/forum.php
ja sem chodievam smirovat, su tam zaujimave diskusie a nemusim nic selektovat, lebo vsetko je len o dvojickach
a objednala som si aj tu knihu od Klary Rulikovej, Dvojcata, vraj je velmi dobra a zatial som sa so ziadnou publikaciou o dvojickach nestretla, vsetko je pisane len pre jedno dieta, ale ziadne rady pre maminy s dvojkami

mirinda10
7. okt 2009

juli, mne uz ju koleyna v CR kupila a vcera mi ju dala do posty nakolko ja som ju mala tu objednanu cez Gorilu asi 2 mesiace a nic tak som ju poprosila a uz ju za chvilku budem mat

ani chodim na tu adresu a citam je tam dost mamin z jednovajecnymi ti na koniku nie su skoro ziadne tak citam vsetko

ja probiotika vobec nepapkam ale mne tie jablka pomahaju vyskusaj to, ja to jem az vecer ako posledne jedlo a hned dve a funguje, to je pri mne zazrak

inak ja si davam echinaceu tabletky ale tam nie je napisane, ze tehu to nemozu idem pozriet este ih web stranku ale na flasticke nic no radsej to skontrolujem leb trosku smrkam tak ako prevencia a davam si aj Ccko

julietka
7. okt 2009

ja som chcela echinaceu lebo ju uzivam uz asi 7 rokov s prestavkami samozrejme, ale v lekarni mi ju teta neodporucila, ze sa nema v tehu..cecko si zacnem koncom oktobra alebo od novembra...zatial budem papat tu kapusticku, kupila som si vcera nejaku bio bez konzervantov so zvysenym obsahom vitaminu C 😉

mirindi ja som si tu knizku objednala cez martinus, kupujem odtial knihy, ale este som objednavku neodoslala, skocim teraz do mesta ci ju tam nemaju v takom malinkom knihkupectve, maju tam vselico..

lenka20
7. okt 2009

Ahojte babuliatka moje, konecne som sa k vam dostala a vidim same super spravicky, zuzlicek - velka gratulacia k takej nadhernej urodicke a thuj thuj thuj nech tato 18-ka ti prinesie babatka aspon 2 😵 😵 😵 😵
taky aj ty uz si v plnom pride stimulky a kukulik drzim palce embrijkam nech sa krasne rozmrazia, baby ja som ta najzaneprazdnenejsia nezamestnana, to je hrozneeeeee 😝 😝 😝 nestiham, stale niekde beham lietam, ale snad po tychto prvych tyzdnoch sa to uz ukludni a budem tu pri bedni sediet aspom 3 hodinky denne 😀
myslim na vas vsetky, tehulkam drzim palce nech vsetky UZV a vysetrenia dopadnu dobre, nech sa uz konecne dozvieme co ma v brusku mirindik 😉 avuska krasne mena mate vybrate, hociktore z nich ked das tak mala bude spokojna, su to velmi pekne mena....

mirinda10
7. okt 2009

juli pozri na toto http://zena.atlas.sk/chripka-v-tehotenstve-co-r...
no ja som poyerala aj Martinus ja objednavam tiez od tade ale cez Gorilu si to chodim priamo brat, inak mne povedali, ze tu v SK je vypredana ale skusaj aj ja sa na nu moc tesim, citala som od tej autorky mnozstvo clankov a na www.porodnice.cz ma poradnu

lenik ved nas zanedbavas viac ako ked si bola v praci no este ti dame nejaky cas na aklimatizaciu a potom sa nam musis viac venovat to mas tak nemala si cas a teraz ked ho mas tak si ako utrhnuta z retaze 😀 😀

lenka20
7. okt 2009

mas recht mirindik, same kavicky v meste, stretka z robotky, obediky u maminky 😎 😎 😎 no komu je lepsie 😎 😎 ale polepsim sa 😵 no nic, musim uz bezat, este nie som namachlena a musim padat za chvilku z domu, idem do mesta, pekny den vsetkym, paaaaaa

tadea
7. okt 2009

ahojte babuľky,pár dní tu nie som a toľko správ,bola som trošku " vypnúť " u rodičov,zresetovať hlavu a tam PC nemám čas ani zapnúť 😉 ...gratulujem zuzlíku a v tichosti aj závidím...ja mať aspoň raz takú úrodu,no super zuzlík,ale je zvláštne,že pri kontrole na 7DC si mala nejaké 4 vajká a potom taľko...myslím,že je dobrá kombinácia-najprv začať stimulku Gonalom,ten rozbehne vajká,lebo obsahuje len čistý FSH a potom dopichávať Menopur,ten má aj LH,takže vajká krásne dozrejú

miri,juli aj ja som veľmi zvedavá čo za bambuľky/bambuľkov máte v bruškách..

neviem prečo,ale vačšina báb tu na MK chce dievčatá,ja by som veeeeeľmi chcela chalanov,po babách až tak netúžim,možno preto sa mi nič neujalo,že to boli samé babské embryjká

lenka ty máš super život teraz...ak sa smiem spýtať,prečo si nezamestnaná? z vlastného rozhodnutia,či? 😨

avaka krásne mená,už len vybrať to správne...pýtaj sa slečny v brušku aké by sa jej páčilo,vraj sa to tak má,hovoriť mená a čakať na reakciu,pri ktorom sa " ozve" to je to správne...len aby nekopkalo pri každom,musela by si dať všetky potom 😀

pozdravujem maminu tanitku,aj bobjan,kukulíka a všetky ostatné.

tanitta
7. okt 2009

Tadea.. vy ste mali aj pgdi?...
Leni... tebe je teraz 😉 .. byvas v meste vrtula v zadku ohniva ciara za tebou 😎 .... ja doma bez auta na dedine 2ulice okolo 😀 pes na krku 😅 ... to ma ani do autobusu nevezmu 😅 ... ked sme minule prisli pri billu maly otvoril usta od uzasu... 😀 ... mu vravim... pocuj drobec netvarme sa ze sme z dediny 😝
...inak spime.. takze mam cas 😵 obed nachystany

tadea
7. okt 2009

nie tanitt,v heliose PGD nerobia...ani by som si to nedala robiť,pre mňa je neprijateľné,aby mi zistili,že mám geneticky poškodené embryjká a preto ich vyhodili.

al mrzí ma,že tam nerobia ani AH,príp.lepidielko-v RF to dávajú?

tanitta
7. okt 2009

tadea...AH.. robia v R ale nikto to tu zatial este nemal...mozno po dohode s dr a podla platneho cennika... by to slo...aj pri softe.... o lepidle netusim ci aj v R je moznost.. viem ze na Sk je to iba v KE v gyncare...

lutika77
7. okt 2009

Ahojte baby. Nemate nahodou zvysny gonal al. poznate niekoho kto ma? Dajte mi prosim vediet na IP. Dakujem.

tadea
7. okt 2009

lutika zohnať Gonal je veľmi ťažké teraz na jeseň,lebo veľa báb stimuluje a potrebuje ho ako som čítala na téme mám/nemám lieky na IVF.. 😒

lutika77
7. okt 2009

Viem uz o tom svoje. ..stale som na MK a hladam, hladam.. a ziadne ponuky. Asi som mala skor zhanat a nie na poslednu chvilu. ☹

julietka
7. okt 2009

mirindik pred chvilou som sa vratila z mesta a mam aj knizku! tak sa z nej vytesujem asi sa pustim hned vecer do citania, takze nemusim objednavat cez, usetrim na kurierovi 😉 a ujo v knihkupectve mi pribalil aj novu knihu od paula coelha, takze mam co citat 🙂

julietka
7. okt 2009

teda leniiik tebe je dobre 😉 este ti aj pocasie vyslo pekne a navyse sa nemusis stresovat ci ti pride kontrola a chodit na vychadzky vo vopred urcenom case 🙂 len si to uzi o rok uz budes kavickovat s kociarikom 😉

julietka
7. okt 2009

tadeusik aj ja som vzdy chcela strasne chlapca, mam velmi rada takych malych "zlych"zivych chalanov no a moj muzik zasa iba dievcatko..no to som velmi zvedava co to bude, hlavne nech su zdravi bobaci nasi

tadeusik a ako bolo u rodicov, dufam ze si si oddychla a nabrala dalsie sily? 🙂

tanitta
7. okt 2009

zuzla.. volaaaaj.... 😎 .....

tanitta
7. okt 2009

julie... len pekne vsetko nastuduj;)....ja som necitala uz ani nepametam.. aj ked v nemocnici bolo casu dost...ale nejak ma nebavili ani casopisy...nic...bola som dost ospala kedze som bola pod magneziovymi megabombami...

bobjan
7. okt 2009

Zuzlik?? 😉

julietka
7. okt 2009

zuzlik ved nas nenatahuj tolko 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre